Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

MC_New_York

Инсталация на Linux (за начинаещи)

Препоръчан отговор

Ok. Кой каквото може ще е добре. Като завърша /ако успея/, ще постна линк до страницата на превода и който иска, може да си свали вече преведеният файл https://translations.xfce.org/projects/p/thunar/c/xfce-4-10/ да го редактира и пак да го изпрати.

Преглед като подробен списък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш ли да ти пратя файла до където съм стигнал

http://dox.abv.bg/files/listtree

Нещо не мога да намеря качен файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли сведения как се инсталира Линукс на флашка, но не като лайф дистро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой има ли сведения как се инсталира Линукс на флашка, но не като лайф дистро?

Стандартно пускаш инсталацията и я инсталираш като си виждаш флашката кой диск е. /dev/sdb и го показваш него вместо харда /dev/sda ама е бавно и от време на време прави проблеми и unmount - ва файловата система. Не става за сериозна работа ама за експеримент е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи го някъде другаде този файл, и при мен не излиза на нито един от линковете .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.4shared.com/account/dir/6Qzt8V81/_online.html?rnd=13

Пропуснал си този ред а и аз сега го видях :)

#: ../thunar/thunar-dbus-service.c:1222#, c-formatmsgid "At least one filename must be specified"msgstr ""

#: ../thunar/thunar-enum-types.c:118msgid "MIME Type"msgstr ""
Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.4shared.com/account/dir/6Qzt8V81/_online.html?rnd=13

Пропуснал си този ред а и аз сега го видях :)

#: ../thunar/thunar-dbus-service.c:1222#, c-formatmsgid "At least one filename must be specified"msgstr ""

#: ../thunar/thunar-enum-types.c:118msgid "MIME Type"msgstr ""

Пак не мога да го изтегля. Опитай и в DATA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа, на какви периоди информацията от Transifex постъпва в хранилищата на отделните дистрибуции ?

Вече нещата с българският превод на XFCE 4.10 не са толкова трагични и ми се иска да видя резултата 

https://translations.xfce.org/projects/p/xfce/r/xfce-4-10/l/bg/

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Минт 13 колко е минимума ,който може да се зададе  за root дял ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Минт 13 колко е минимума ,който може да се зададе  за root дял ?

5GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста кофти звучи 5гб ще инсталира пет програмки и е дотам,после ще изреве.По-добре 10гб му остави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста кофти звучи 5гб ще инсталира пет програмки и е дотам,после ще изреве.По-добре 10гб му остави.

Пита за минимума и аз му казвам, в страницата на Минт си пише всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де ама се съгласи със мен че инсталацията отнема 4 гб.,после какво ще си компилра програми със някакъв странен prefix за да не ги набучва във / ,и някакви луди променливи после за да си пусне програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де ама се съгласи със мен че инсталацията отнема 4 гб.,после какво ще си компилра програми със някакъв странен prefix за да не ги набучва във / ,и някакви луди променливи после за да си пусне програмата?

Не съм казал, че не съм съгласен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да ама и те пък как ще сложат такава тъпотия в сайта си.Все едно погледни иззскванията на Уиндоус 7 :) дали ще е комфортно на такъв хардуер да се работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, питах за минималния размер, защото така се ориентирам. После според програмите които ще слагам си го пресмятам ориентировъчно, да кажем 2 или 5 пъти по-голям да го направя примерно. Мразя да ми се хаби място :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, питах за минималния размер, защото така се ориентирам. После според програмите които ще слагам си го пресмятам ориентировъчно, да кажем 2 или 5 пъти по-голям да го направя примерно. Мразя да ми се хаби място :no-no:

ползвайте LVM и алокирайте близко до минималното място, след това можете да разширявате тома в движение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталатора на Open SUSE препоръчва 20 GB за root дяла и аз съм склонен да му вярвам. Затова, винаги съм препоръчвал този размер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам такъв въпрос. Реших значи, да сложа кубунту 13.04 заедно с уиндоус 7. Създадох дял от 24 гб, записах кубунтуто на флашка и инсталирах. Инсталацията уж протече нормално. Дадох на ръчно, зададох му формат на дяла, екст 4 файлова система. Нищо не пипах като настройки, инсталира се, поиска рестарт и стартира само уиндоуса. Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл, не ти показва boot меню за да избираш между двете системи ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...