Премини към съдържанието
Shrek

Цените на цигарите скачат

Препоръчан отговор

С близо 60 ст. ще поскъпне кутията цигари от 1 януари 2008 г., а литър бензин ще се продава с 5 ст. отгоре. Причината за това е вдигането на акцизите, което беше одобрено от Министерския съвет на изнесеното заседание край морето. Налогът за горивата се вдига по графика за достигане на минималните нива на акцизите за страните от ЕС. Налогът за масовия бензин се увеличава от 635 на 685 лв. за 1000 лв., научи "Стандарт". Това ще доведе до поскъпване на най-масовия бензин с около 5 ст., коментира министърът на финансите Пламен Орешарски. Така повишаването на акцизите се изтегля във времето и през някоя от следващите години остава да се направи само още една стъпка за достигане на минималното ниво на ЕС от 710 лв. на 1000 л.

За да не бъде голям шокът върху потребителите на тютюневи изделия, увеличението на акциза ще бъде разделено на две равни части през 2008 и 2009 г., каза министърът на финансите Пламен Орешарски. В резултат акцизът за папиросите се вдига от 74,75 лв. на 100 лв. за 1000 къса от 1 януари 2008 г. Тъй като върху акциза се плаща и ДДС, това ще доведе до поскъпване на кутия цигари с 50-60 ст. Ново вдигане на акциза ни чака от 1 януари 2009 г., когато ще бъдат достигнати минималните нива на налога за страните от ЕС, или 64 евро на 1000 къса.

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли лее ? ohmy.gif Писна ми ! :P . Хляба поскъпва, бензина поскъпва, цигарите и то не устана вече к'во да се ускапява. Басси, дано да не влезне този закон за цигарите, че вече наистина ще трябва да ги откажа !Няма ли да ни дигнат пенсиййте ???.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един повод да ги откажете,аз направих това преди три години и половина.......жив съм още.При това съм мъж и половина....99 килограма :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна работа ! Никой досега не е споменал и думица за графика за достигане на минималните заплати в ЕС.

Още един повод да ги откажете,аз направих това преди три години и половина.......жив съм още.При това съм мъж и половина....99 килограма :P

Зависи как са разпределени :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам спойлери :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересна работа ! Никой досега не е споменал и думица за графика за достигане на минималните заплати в ЕС.

Като няма как да спомене . То пък за ко ли ни са пари , само да се чудим какво да си купуваме с тях ,

я така , глад и мизерия че да не се отпускаме biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая ще си дигна чукалата от тук и ще тегля по една майна персонално на вичко и всички :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e хубава работа....5 лева всеки ден....аман бе

да им *** и ЕСто селско...ние да нямаме доходи като техните,че да уеднаквяваме шибаните акцизи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо само с толкова се дигат цигарите, малко е още трябва.

Навсякъде най-евтините са по 2.50 евро с тенденция за поскъпване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и навсякъде заплатите не са по 400 лв,а по 2000 лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Накрая ще си дигна чукалата от тук и ще тегля по една майна персонално на вичко и всички :angry:

Да бе,Докторе,то едно удоволствие имаме и него искат да ни вземат,това е нечовешко

:angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и навсякъде заплатите не са по 400 лв,а по 2000 лв :angry22:

Малко си се пообъркал минималната заплата е 1500 евро, а масовата заплата е около 2500-3000 евро , но за да не получаваме толкова вече ще сме виновни само ние.А цигарите по-добре да ги забравите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да ни лишат от всякакви удоволствия...в това напрегнато сиво ежедневие понякога цигарата е един спасителен пояс... нямам думи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радвайте се че все още навсякъде може да си ги пушите, е тва е истинското безобразие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази тема сърцето ме заболя....ще ходя да запаля една... :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предлагам да ни лишат от всякакви удоволствия...в това напрегнато сиво ежедневие понякога цигарата е един спасителен пояс... нямам думи!

Знаеш ли защо руснаците се напиват системно , защото само така могат да имигрират от страната си.

Така че вместо да хленчиш, вземи и си потърси работа чието заплащане да ти позволи удоволствията които искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаеш ли защо руснаците се напиват системно , защото само така могат да имигрират от страната си.

Така че вместо да хленчиш, вземи и си потърси работа чието заплащане да ти позволи удоволствията които искаш.

Аз не визирам себе си...но нали съм алтруист, мисля и за пушачите.Предлагам темата да не се обръща на "искрено и лично"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О не , бензина и цигарите даите ми един пистолет да се гръмна ! А един от съфоромците ни беше прав , а пенссите и заплатите , какво за тях - нищо !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Всички за цигарите говорят, а бензина е по-важен. Това ще помогне на търговците отново да вдигнат цените на всичко, което може да се продава, а не само на цигарите. Веднъж вече го вдигнаха бензина на 1 януари тая година с десет петнайсет стотинки. Преживях го някак си, но вместо сега бензина да е 1.70, гони 1.90. Значи при добра конюктура на пазара бензин А 95 ще струва минимум 2 лева! Това е психологическа граница и ако се мине, много лесно цената ще достигне долните нива на 3 лева за литър! Значи кво излиза? Някой трябва се вдигне в тая държава за заплати. Не за това да се подават оставки, да се сменят политици и да се вкарват зад решетките, а за това, заплатите ни да са адекватни на труда, който полагаме! Ония и да ги вкарат зад решетките, файда пак няма да има. Яко до дупка стачки и това е.

Абе тъкмо мислех , кога пак да пропуша цигарите и май ще отложа решението си за неизвестен период от време :speak:

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От тази тема сърцето ме заболя....ще ходя да запаля една... :speak:

Пали, пали, пък след време ще му мислим.Ше пушем или нема да ги пушем :)

bildera_ и ти си прав, отностно бензина. Ама аз като нямам кола ( за сега) много, много не му обръщам внимание :)

Редактирано от Air_Alex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега за бензина...Предлагам една Бай Шиловска логика.

Та това е разработка, увеличават бензина, за да може да се върнем отново на каручки, така ще се спре замърсяването на околната среда....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пали, пали, пък след време ще му мислим.Ше пушем или нема да ги пушем :)

bildera_ и ти си прав, отностно бензина. Ама аз като нямам кола ( за сега) много, много не му обръщам внимание :)

Абе ти не му обръщаш внимание на бензина, но ще обърнеш внимание на цените в бакалията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне ракийката да не поскъпне,на бирата вече и вдигнаха цената.

Редактирано от bo6ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поне ракийката да не поскъпне,на бирата вече и вдигнаха цената.

Абе bo6ko, не така! Ракийката нека поскъпва, че да се взема сериозно в ръце и да отида да одрусам някоя друга слива. Сега да не си помислите за сливки, дето им викат прасковки, розички и така нататък :clap: Двете неща не ги смесвам, освен ако не се намеси вишновката или червенотo вино. Задължително трябва да има черешки или ягодки, а сметаната е препоръчителна ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...