Премини към съдържанието
oggy_bogy

Прехвърляне на данни между два компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте:P

Понятие си нямам дали темата е за тук! Ако модераторите преценят, нека я преместят където сметнат за необходимо!

Значи положението е следното:

Имам два компютъра с XP Professional и само един комплект периферия - монитор, мишка, клавиатура! Единият компютър се нуждае от преинсталиране, но има данни, които трябва да запазя. Проблемът е, че е с CD-RW, а данните са доста - около 20 GB. Имам един lan-кабел и си мислех дали мога да ги свържа с него, но не знам коя машина как трябва да се конфигурира. Предполагам, че по-лесния вариант ще е да си купя USB кабел, но ако има възможност да стане с lan-кабела и няма да е много трудно, не ми се иска да купувам.

Моля за съвети, предложения и идеи! Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш един кроснат кабел и ги закачаш.

Слагаш на първия 192.168.1.1, а на втория 192.168.1.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко повече подробности може ли?! Как да задам IP-тата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel -> Network Connections -> дяно на Local Area Connection и Properties -> кликваш на Internet Protocol и след това на бутона Properties - > Use the following IP address и задаваш IP-то в полето..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А нещо от рода на gateway и другите там трябва ли да му задам? И после как се връщат началните настройки? Достатъчно ли ще е да го изтрия и да задам автоматично получаване на IP?

Редактирано от oggy_bogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А нещо от рода на gateway и другите там трябва ли да му задам? И после как се връщат началните настройки? Достатъчно ли ще е да го изтрия и да задам автоматично получаване на IP?

не не давай на автоматично получаване на ИП, просто на едната лан карта ИП-то да е 192.168.10.1 а на другата 192.168.10.2 с мрежови маски 255.255.255.0 =Subnet Mask

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, това го разбрах. последното ми питане беше как става връщането на системите в начален вид, т.е. преди свързването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има цяла статия тук потърси я :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи дали доставчикът ти има DHCP сървър, ако има след като зададеш автоматичното получаване на настроките ще ги получиш, а ако не ..няма да имаш настройките и съответно интернет.. За по-сигурно си ги запиши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ставаsad.gif

Слагам на първия IP 192.168.10.1 с subnet mask 255.255.255.0, на втория съответно - IP 192.168.10.2 с subnet mask 255.255.255.0. Пробвам в браузъра на единия да напиша IP-то на другия, но нищо. Явно има още настройки, които трябва да се направят! Някой може ли да ми помогне!

И още веднъж да напомня - имам само един комплект периферия за двата компютъра - вързана е към единия, а за другия - само захранващ кабел. Може ли ХР да стартира без мишка, клавиатура и монитор?! Може ли от това да е проблема - че без периферията едното ХР да не иска да зареди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ама се усетих че това може да е проблема, само че не ми е остранало време да пробвам!

Дано да стане!

Нали настойките трябва да са такива:

1: IP: 192.168.10.1

subnet mask: 255.255.255.0

2: IP: 192.168.10.2

subnet mask: 255.255.255.0

gateway: IP 192.168.10.1

Редактирано от oggy_bogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард дисковете на двата компа какви са.Ако са САТА 2 става много лесно да си прехърлиш данните на другия хард диск.

Само че все пак може и да не съм прав...но бях забелязал че преди да преинсталирам моя комп харда ми е с оня червения кабел към дъното...само че не помня как точно беше свързано и къде.Мисля че трябва да извадиш кабела на харда от дъното(който се нуждае от преинстал) и да го прикрепиш към другото дъно в 2-рата сетка и ще ти се покажат и двата харда на компа и от там си ги прехвърляш на другия хард(демег от единия дял прехвърляш на другия-само че ще направиш внимание кои са дяловете на двата хард диска)

Ако си с ИДЕ контролер зависи от дъното ти,обаче според мен два хард диска не могат да се сързват с един ИДЕ контролер(защото знам че на свободния краи се закрепва само устроиството ЦД,ДВД)-мисля че ще ти трябва още един контролер за да ги прикрепиш отделно към дъното(ако има втора клетка де)!

За ИДЕ и САТА виж тук

Ако това не е вярно кажете ми че не разбирам!Или ако някой се сеща нещо да поправи!

Ето няколко примера където можеш да научиш Тук Тук

Тук

Май най-добре виж тук

Редактирано от xxii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и това:

Как да преместя данни, настройки и приложения върху новия компютър?

http://pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=1129

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...