Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

g_velev

Какъв ТV-tuner ще ми препоръчате

Препоръчан отговор

Здравейте, имам желание да си купя PCI стерео TV-tuner с радио и дистанционно, но не знам към коя марка да се спра:

Системата ми е: MB: ECS K7s5a, Athlon tm 1000MHZ, 256 DDR RAM, Video card: ATI RAdeon 7000; HDD: 40 GB MAxtor ATA100

Общо взето съм се ориентирал към следните модели:

1) Pinacle TV Studio Pro

2) Aver Media TV-Studio 303 ili 305 (Казаха ми обаче 4е тези тунери са несъвместими със видео картата ми-ATI RAdeon 7000)

3)Leadtek Winfast TV2000XP TV Tuner Card Delux

Какво е вашето мнение по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз имам Pinnacle PCTVpro и съм много доволен! :)

От горните 3 ти препоръчвам 1-ви и 3-ти. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз имам Pinnacle PCTVpro и съм много доволен! :)

От горните 3 ти препоръчвам 1-ви и 3-ти. :)

ми логично - щом #2 е несъвместим :clap

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна тема!По нея има дискутирано в www.svcd.ru.Но там нещата са във връзка с техния пазар.Независимо от това ,прегледай сайта.Аз също си купих,като идеята ми беше да взема нещо компромисно между качество и цена.При покупката се договарях, че ако нещо не е наред или да върна тунера ,или да го сменя.Та последно сложих JETWAY -с FM tuner,и разни други опции, с които все още не съм се занимавал-възможност за включване с видео,камера и т.н. От качеството на приема съм доволен колко да ти кажа -хайде примерно 85 %.Установих, че при инсталирането задължително трябва да има подаден сигнал.А, щях да забравя-този продукт е несъвместим с XP-то

/един специалист я нарече "курвенска система", и мисля , че има право-нали сега се съдят с кого ли не и продуктите им в повечето случаи не приемат такива на други фирми/.Но програмата си върви.

Ако някой ползва същия тунер, нека каже и той за своите наблюдения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо Пинакъл, щом имаш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ZAZZKO !!

Приятелю,ако все още се интересуваш от поставената от теб тема, ще споделя ,че завчера си смених тунера с по- нов модел - JETWAY Magic.Поиграх си малко с него - екранирах модула /ако проявяваш любопитство, веднага ще ти обясня по-подробно какво направих/ и нещата качественно се промениха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тунер нямам...никога не съм повдигал такава тема и нямам намерение скоро да си купувам. Бъркаш ме с някой :wors: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми логично - щом #2 е несъвместим :clap

И да беше съвместим пак бих избрал 1 или 3! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси PLAM, аз също съм се ориентирал към Pinnacle-a.

Искам да те питам, аудиото на този тунер по PCI шината ли върви, или се свързва външно през line-in на звуковата карта??

И още нещо, забелязах на ревюто на тази карта, 4е няма стерео аудио вход, за записване от външни източници. Проблема е, 4е ако искам да записвам от видео камера, мога да вкарам само видео сигнал в TV-tuner-а..Така ли е или аз пропускам нещо?

Поздрави на всички и мерси за отговорите!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звука го вкарваш в Line-In на звуковата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което казваш предполагам е при запис от камера или видео!!

А когато се гледа телевизия, звукът по PCI шината ли върви или отново се ползва Line-IN(При възпроизвеждане)???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или чрез вътрешно кабелче към звуковата карта или с външен такъв към audio in входа на звуковата. Не върви през PCI шината до колкото знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako e към Audio-in на аудио картата емалко неудобно понеже, когато правиш capturing, трябва да извади6 кабела на тунера за Аудиото от sound kartata и да вкараш там аудиото от устройството от което ще правиш CAPTURE!!

sad.gif((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема тук, защото търсих из фирмите продаващи части и цели кнфигурации и не намерих нищо....

Моля ви помогнете, че да знам колко трябва да се изръся :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, за да споменем цена, първо кажи за какво ти е нужен TV tuner - за capture на видео или само за гледане на телевизия (без претенции за качествен capture), за лични или професионални цели. По принцип добрите TV tuner карти със сносен capture струват по-скъпо. Аз ти казвам ориентировъчна цена от 70 USD за любителски TV tuner (Pixel view, Pinnacle). Ако си готов да се бръкнеш малко повече, някои полупрофесионални модели на Aver могат да се намерят за коло 100USD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок, за да споменем цена, първо кажи за какво ти е нужен TV tuner - за capture на видео или само за гледане на телевизия (без претенции за качествен capture), за лични или професионални цели.  По принцип добрите TV tuner карти със сносен capture струват по-скъпо. Аз ти казвам ориентировъчна цена от 70 USD за любителски TV tuner (Pixel view, Pinnacle). Ако си готов да се бръкнеш малко повече, някои полупрофесионални модели на Aver могат да се намерят за коло 100USD.

<{POST_SNAPBACK}>

мерси за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да си купя tv тунер карта.,до 100лв.коя марка е за предпочитане Асус или Авер медия и ми се иска да прави записи от ТВ на диск колкото може по бързо ,,,,,DVIX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли за цифрова телевизия.Там нещата са много по-върховни и то за 115 лв карта.Ако спестиш още 80 лв и комплекта е готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва и да се записва по нещичко от време на време.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами това нещичко ще *.mpg или *.mpeg2 (DVD) AC3 .Не знам друг да предлага такова нещо или както го нарече "нещичко".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли за цифрова телевизия.Там нещата са много по-върховни и то за 115 лв карта.Ако спестиш още 80 лв и комплекта е готов.

За каква цифрова телевизия става дума - в България има ли такава работа.

От компютър на цифров телевизор или цифрова телевизия на компютъра и т.н.

Искам да си купя кепчър за прехващане от видео за прехвърляне на информация от видео касети на двд. Какво бихте ми препоръчали. Ако може да се гледа и ТВ би било добре но не е задължително. ;):baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде малко подробно инфо за ТВ тунери

PCI TV TUNER PIXEL VIEW PlayTV Ultra, TV+ FM+RC, Stereo, 720x576

$42,52

PIXEL VIEW PlayTV@P3000, S/W WinXP Media Center

$57,57

USB1.1 EXTERNAL ,TV PIXEL VIEW/ FM RADIO/ CAPTURE/REMOTE CONTROL

$65,55

USB2.0 EXTERNAL ,TV PIXEL VIEW/ FM RADIO/ CAPTURE/REMOTE CONTROL

$95,30

На тези цени могат да бъдат намерени в София във фирмите, продаващи компютри и периферия. Първите два също са с capture.

Така, че повече от 100$ са доста височка цена за добър ТВ тунер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз скоро си взех ASUS TV FM Card със Silicon драйвери.... и наблъскали 4 броя CD-та с драйвери, упътвания и не знавм си колко вида софтуер. Плейъра за гледане на телевизия и слушане на радио е "Asus home theatre"! По- голямо дърво като програма не съм виждал!!! Не ми хваща всички канали от кабелната, а няма никъде опция за по- задълбочено сканиране, освен това е толкова тежък, че нормален компютър ще забие завинаги! Пробвах с по- стар софтуер, както и с една програмка, препоръчана от nologo FLY2000, която е адски лека и хваща абсолютно всички канали, но пък с нея имам проблем със звука.... та мисълта ми е такъв не си взимай! Май ще го връщам или заменям за друго нещо!

Редактирано от phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...