Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на ново Menu за Sony Ericsson K750i

Препоръчан отговор

Ако някой знае къде да сложа файловете на ново menu за K750i ще му бъда много благодарен ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще трябва да чакаш всеки път, когато искаш да си смениш менюто. Можеш да сложиш пач, който променя местоположението на папката с менюто - мести я на картата. Така можеш да си сменяш менюто с който и да е файлов мениджър, като просто копираш новите файлове и рестартираш телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си сложа този пач, където место понеже и папката с менюто - на картата. Но в момента имам сложен пач който мести камера драйвера и дисплей драйвера в other/drv и сега като сложа този пач за менюто в майн файла, трябва ли да слагам и този пач за камерата и дисплея? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Ако искаш да запазиш старите "екстри", трябва да сложиш всички пачове, които и преди си слагал, като не забравиш и да създадеш новите папки, където е указано (както си направил с папката с драйверите).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това от собствен опит ли го казваш? Защото аз ще кажа, че дрънкаш преразкази по форуми.

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nighty Здравей! Мисля да сложа едно от тези менюта, да смениме визията малко, но въпроса е не трябва ли да пипам и нещо по layout или само пача за местене за меню biggrin.gif

menu_backstret_rotatory2.gifw800-menu-clubpulse.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си прочел всичко, сигурно знаеш, че преди да сложиш пача, трябва да създадеш папка на картата (в пача си пише точния път и име на папката). В нея ще запишеш всички файлове от менюто, което искаш да сложиш. Там е и файла, за който говориш. Просто целия архив с менюто, което си свалил, разархивирай във въпросната папка. После слагаш пача и флашваш. И имаш ново меню. Ако излизе съобщение Configuration error, значи липсва някой файл в тази папка. Не се шашкай. И аз се шашнах когато стана първата грешка с менюто :-) Просто сложи ново меню във въпросната папка и рестартирай телефона. Ако не стане, флашни с firmware, в който го няма пача за смяна на мястото на папката с менюто. Ако си направил всичко, както го пише, ще можеш да си сменяваш менютата с обикновено копиране и рестартиране на телефона. Аз си държах десетина менюта на картата и от време на време си ги сменявах без дори да вкл. телефона към комп. С Mini Commander (java приложение инсталирано на телефона; двупанелно, като Total Commander за компютрите) копирах желаното меню във гореспоменатата папка (имах пач за премахване на java рестрикциите и копирах без да ми задава излишни въпроси) и рестартирах телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен нещо пача не стана, защото трябва да сложиш firmware на W800. А като си ги сложих си прецаках софтуера на телефона и го носих в сервиз - струва 30 лв. и сега се чуда дали пак да рискувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо пък да трябва да си слагам firmware за W800??? Аз не съм си слагал никога. Мразя W серията :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си пача за редактиране с Notepad например. В пача, който аз имам пише да се зъздаде папка с име menu в главната директория на картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мислех да си сменя менюто, обаче нещо май в тоя форум информацията в повече ми дойде. В крайна сметка разбрах че съм със ЦИД49, при който не може да се влезе през фар мениджъра. Реших да пробвам с XS++ обаче мога само да качвам файлове, а не мога да си направя back up на старото меню и затова малко страх ме хвана (overwrite-вали се) sad.gif . Някой може ли да ми помогне?

Edit: Освен това ако сменя файловете на менюто трябва ли да флашвам нещо друго или ще си тръгне с новото меню?

Редактирано от moon4 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване