Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kai_99

Максим Стависки катастрофира край Приморско

Препоръчан отговор

Щяха да се женят с Албена в края на годината,ама то след този инцидент...

Много ми е мъчно за тях,защото ги обичам много Публикувано изображение

Бог да прости загиналия

P.S.А като говорите за съд я ми кажете Кирил Маричков ("Щурците") и Иван Балсамаджиев (шоумен),за тях се сетих в момента-дали са лежали в затвор :)

Тъй като и двамата при ПТП са причинили също смъртта на хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максим не беше ли едно от лицата на онази кампания "Аз не карам пил" или нещо такова? Каква ирония...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки, който е гледал как Албена и Максим станаха световни шампиони (за втори път) му се иска вината да не е негова. На всеки му се иска и пътущата ни да спрат да се поят с кръв на все по-млади и по-млади хора, но уви...

Лиспват ни много неща - лиспват ни хубави пътища, лиспва ни култура на шофиране и култура на пиене.

Липсва ни и правосъдие. Пред закона всички трябва да сме равни - а не едни да са по-равни от други.

Шекспир на времето се е объркал - в Дания няма нищо гнило, в България има нещо много, ама много гнило.

Съгласен сам .че в България липсват много неща.но най вече правосъдие.Но затова сме виновни само ние!Взехве малко да се отклоняваме от темата...

Явно всичко е колело.което явно няма никой да спре.... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максим не беше ли едно от лицата на онази кампания "Аз не карам пил" или нещо такова? Каква ирония...

Ако прочетеш няколко мнения по-горе ще разбереш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S.А като говорите за съд я ми кажете Кирил Маричков ("Щурците") и Иван Балсамаджиев (шоумен),за тях се сетих в момента-дали са лежали в затвор :)

Тъй като и двамата при ПТП са причинили също смъртта на хора

За инцидента край Пловдив с Кирил Маричков май решиха, че не е бил по негова вина или нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на стената на Духовната Семинария пишеше едни работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред нещастието всички сме равни. Много тъжно наистина Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях на същия път по същото време ,колоната беше убийствена в продължение на 30 км се караше само на първа и втора от Аркутино до Созопол (което се минава за 1о-15 мин го минах за 45 мин ) не е само той масово хората с големи джипове и по мощни коли незнам защо бяха решили да се опитват да изпреварят 30 км колона.Резултата беше че те предприемаха рисковани маневри в насрещното и след това се молеха да влезнат пред някой ,ако съответния някой не ги пусне ставаше лошо.Бг шофьорите са спецове в нарушаване на правилата ,просто Максим е уцелил "джакпота"силно се изненадвам че е само една катастрофата в 19 часа предупредиха да се избягва този път ,защото е направо непроходим от колоната.За втори път този месец попадам в тази колона и се изумявам колко смели са вбезотговорността си някои шофьори,жалко за тези които спазват правилата и стават жертви.

Това е защото сме царе да се правим на тарикати и да се гордеем как сме прецакали останалите, които мислим за балъци. Същата история беше и когато аз пътувах към морето преди две седмици. Между Нова Загора и Карнобат бяха станали три верижни катастрофи и имаше адско задръстване. Колите (в безкрайна колона) спираха и тръгваха през две минути. Някои субекти, също като героя на темата, влизаха в насрещното, за да преминат по-напред и когато насреща им се приближеше кола, или нейният шофьор биваше принуден да отбива в дясно, или съответно, някой от колоната им беше длъжен да направи място да се вмъкнат. Сега обаче, виновникът е публична личност и се вдигна голям шум. А междувременно някак си настрани остава, че: Двама души загинаха, а девет бяха ранени при катастрофа край Антоново

Искате ли да се обзаложим, как ще отсъди Темида в двата случая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всеки нормален човек е ясно, че и двайсет да изпревариш, пак ще стигнеш по същото време там, закъдето си тръгнал! Миналата година попаднах в такива колони, тая седмица също мисля да минавам по тоя път. Всеки ден карам в колони от тирове и румънски автомобили до работа и обратно. Видя ли, че пред мен има повече от 3-4 коли , никога не изпреварвам, защото ми е ясно, че няма да спечеля и една минута, а ще загубя поне още левче . Раздвоен съм, още повече, че не ми е ясно още кой е виновен. Един човек, направил много за България, според мен трябва да се ползва с някакви преференции, както медиците ни. Убиха стотици деца, а сега са на върха на пиедестала! А Максим, човекът, който преобърна някои представи за нашата родина, ще гние в затвора!!!!!! Нима сестрите не са били пияни? Нима не са спали с тоя и оня? Нима... ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за сестрите не можем да сме сигурни, но може да се обсъди в другата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за сестрите не можем да сме сигурни, но може да се обсъди в другата тема.

Каквото и да си говорим за тях,те се завърнаха и "бруталната приказката завърши с хепи енд".Жалко ,че не можем да кажем същото за тази на Максим ,която до този момент е преобразила напълно облика си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целия свят знае,че нашите медици са невинни.Кадафи какъвто и да е, е много добър политик и "издои" целия свят.Аз лично му свалям шапка.Междо другото се говори ,че българи са му спасили живота при един атентат.Медиците може и да са се върнали "на пиедестал" ,но бяха все още официално виновни.Ти би ли издържал 8г. да не видиш България?Аз НЕ!

При Максим е станало така ,че се е помислил за нещо повече от човек и ето ги последстията....

Готвел се е атентат от не помня вече кое разузнаване и тогава българското разузнаване решава да го предупреди, защото ако атентата беше се привел в действие щеше да убие много невинни хора. Кадафи в една негова реч след това благодари тихо-мълком на България, наричайки я "братска държава" - призна си, че сме му спасили кожата.

Мисля, че темата я обърнахме на нещо съвсем различно.

И мисля, че всеки трябва да си има едно, че даже и две наум с медиите - те никога не казват истината и могат много лесно да ни втълпят нещо, което не е точно така.

В първоначалната новина пишеше, че Максим не е пил, а сега се оказва, че е пил...

Случило се е, станало е, няма връщне назад....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но можем да променим настоящето и по-важното-да направим бъдещето по-добро място.За целта обаче,трябва да се разбере,че всички сме хора дори и шампионите за да не се повтаря повече тези неща! Факт:"Войната по пътищата" взе поредната си невинна жерта може би от човек ,на кого се възхищаваме и искаме да приличаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Целия свят знае,че нашите медици са невинни.Кадафи какъвто и да е, е много добър политик и "издои" целия свят.Аз лично му свалям шапка.Междо другото се говори ,че българи са му спасили живота при един атентат.Медиците може и да са се върнали "на пиедестал" ,но бяха все още официално виновни.Ти би ли издържал 8г. да не видиш България?Аз НЕ!

При Максим е станало така ,че се е помислил за нещо повече от човек и ето ги последстията....

Ами на всеки може да се случи. Ето ти един пример от днешния ми шофьорлък. Спирам на червено и точно пред мен минава боклукчийски камион. Спира, задръства движението, образуват се опашки на сфетофара, аз чакам 5 минути, а почти съм навлязъл в центъра на кръстовищято. Оня зад мен решава да обърне кръгом и го прави. Аз също го правя. Я си представи, че в тоя случай някой зад мен примерно пресичаше на пешеходната пътека и аз го бях повлякъл? кой щеше да е виновен? оня дето събира 2 контейнера в пиков час или аз? Естествено, че аз! Щото аз съм обикновения човечец, а оня предствлява държавата и може да си прави каквото си иска, нищо, че кара боклук! Значи той може в понеделник, в пиковия час да задръства централна улица? Значи държавата си позволява да търпи това положение с черноморието, без да предприема мерки? Всички отлично знаят, че е ад от Слънчев бряг надолу към Бургас. Защо никой не взема мерки, за да се направят нормални условията за почивката ни на черноморието? Ето, сега всички се вдигнахме за това, че Странджа не е защитена територия вече. А защо не се вдигнахме да направят магистрала по протежението на цялото ни черноморие? Ето затова ще има такива нелепи случаи. На всички е ясно, че крайбрежието ни ще бъде застроено, ще приема туристи от цяла Европа, в бъдеще всички българи ще ходим там и то не за 4-5 дена, а за 20... Тогава какво ще правим? Пак ли ще са ни виновни тия 1.1 промила? Знам хора, които карат по-добре на десет водки, отколкото един тийнейджър или новобранец на 22. Не защитавам алкохола, защото и аз никога не сядам пил, стига да знам, кога съм изтрезнял. Ако някой катаджия ме засече с алкохол в кръвта, грешката ще е негова. За мен не алкохола е главна причина за войната по пътищата, а неопитността. за жалост, винаги ще има млади и неопитни шофьори, винаги ще има гъзета с беемвета, дето бащатко им е купил, винаги ще има мотреси с Мерцедеси, винаги ще има хомосексуалисти - мотористи и катаджии - голфаджии( демек селяндури)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почива в мир момчето...

П.С: Тия 1.1 промила колко над разрешеното са, че не съм запозната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам че нямах камера вчера , когато цял автобус Царево -Пловдив тръгна да изпреварва колоната на Дюни с доста добра скорост в насрещното и след него тарикатите се навързаха поне 5 коли,ето това е престъпление според мен,защото който е ходил по този маршрут знае че в страни са блатата,тежко и горко на този който си е по всички правила в насрещното платно .А Максим просто е бил един от многото ,но на моста на Ропотамо ,там няма на къде -в реката и затова се е получила и верижната след тях и падането в реката. Много много съжалявам за хората които са имали нещастието да са в насрещното с малка кола и нищо не подозиращи,точно те са сред мъртвите сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой кара добре на 10 водки? Хайде стига глупости!

Факта е че го покриха. Първоначалната информация че нямал и след това свалиха резултата под границата 1,2 над която се полага нещо съвсем друго.

За примера с Маричков - доколкото знам не е след употреба на алкохол. Зашото ако си пил дори и да не си виновен за инцидента, ставаш автоматично виновен. С добавката ще застрахователите не изплащат щета.

Чл. 174. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително, установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух, а водач, придобил правоспособност за управление на моторни превозни средства от две години, и водач на моторно превозно средство за обществен превоз на хора и опасни товари - с лишаване от право да управлява моторно превозно средство от 2 до 12 месеца и глоба от 300 до 600 лв.

Аз залагам че ще му турнат минимума. 1месец + 200 лв. +3 години условно за убийство.

Те затова мутрите и тия с пари взимат големи коли. За да живеят. Боклуци.

Секунди преди катастрофата Стависки бил предупреден от МВР http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1081777

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам че нямах камера вчера , когато цял автобус Царево -Пловдив тръгна да изпреварва колоната на Дюни с доста добра скорост в насрещното и след него тарикатите се навързаха поне 5 коли,ето това е престъпление според мен,защото който е ходил по този маршрут знае че в страни са блатата,тежко и горко на този който си е по всички правила в насрещното платно .А Максим просто е бил един от многото ,но на моста на Ропотамо ,там няма на къде -в реката и затова се е получила и верижната след тях и падането в реката.

Много много съжалявам за хората които са имали нещастието да са в насрещното с малка кола и нищо не подозиращи,точно те са сред мъртвите сега.

Да, престъпление е да изпреварваш без видимост, още повече след автобус или камион, които ускоряват толкова, колкото те да имат време да изпреварят. Аз бих казал, че е и престъпление изобщо да изпреварваш, след като печалбата ти във време няма да представлява и минута. Карах наскоро по магистрала Хемус от Варна за Русе. Ами беше гъчканица в пиков час - неделя около 5 часа. Всички карат със 120 средно, постоянно даваш ляв или десен мигач, изпреварваш или те изпреварват, караш на 10 метра зад "противника" си със 120-130 и си мислиш: Ами ако сега стане верижна катастрофа? Точно такива мисли минаваха през главата ми. За щастие, чак в края на пътуването си видях адски челен удар, който бе изхвърлил единия автомобил 50 метра навътре в нивата. Белия чаршав на дясната седалка се подразбираше. И тоя път се прибрах успешно, но докога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е сбъркал, да си понесе последствията. Но не мисля, че е правилно да се вдига такъв голям шум на фона на останалите катастрофи. За много хора е удоволствие да сипят кал по някого, особено ако той е успял, известен и прочие. Но карай да върви...всяко чудо за три дни. А тепърва ще умират хора поради човешката безотговорност по пътищата. Клише, но е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой кара добре на 10 водки? Хайде стига глупости!

Факта е че го покриха. Първоначалната информация че нямал и след това свалиха резултата под границата 1,2 над която се полага нещо съвсем друго.

За примера с Маричков - доколкото знам не е след употреба на алкохол. Зашото ако си пил доти и да не си виновен за инцидента, ставаш автоматично виновен. С добавката ще застрахователите не изплащат щета.

Определено, не сме аз и ти! Но да ти кажа честно, не се страхувам, когато колегата ми ме вози пил, защото той рядко изтрезнява

Единствените му провинения досега са отнемане на шофьорска книжка на 2-3 пъти, но не и катастрофа!

Даже последния път го спират катаджии и не вярват, че е пил. Бих казал, че моят девиз е " бензин в кръвта", а неговия " алкохол в кръвта" ! Тоя човек, пийне ли, кара като пенсионер. искаш да ми кажеш, че една пиянка, която никога не изтрезнява е на по-долно ниво от един трезвеник? Грешиш много! На един трезвеник му стига и бира, за да обърне колата с колелата нагоре, но на един закоравял пияч не биха му стигнали и 10 бири!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За примера с Маричков - доколкото знам не е след употреба на алкохол.

Маричков беше пил бира,ама го покриха Публикувано изображение

Максим нито е мутра,нито е боклук-не го защитавам

Явно не си видял - отзад на Хамъра пишеше "Подарък за световните шампиони"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено, не сме аз и ти! Но да ти кажа честно, не се страхувам, когато колегата ми ме вози пил, защото той рядко изтрезнява

Единствените му провинения досега са отнемане на шофьорска книжка на 2-3 пъти, но не и катастрофа!

Даже последния път го спират катаджии и не вярват, че е пил. Бих казал, че моят девиз е " бензин в кръвта", а неговия " алкохол в кръвта" ! Тоя човек, пийне ли, кара като пенсионер. искаш да ми кажеш, че една пиянка, която никога не изтрезнява е на по-долно ниво от един трезвеник? Грешиш много! На един трезвеник му стига и бира, за да обърне колата с колелата нагоре, но на един закоравял пияч не биха му стигнали и 10 бири!

Адски глупаво разсъждение, което не очаквах да чуя от шофьор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bildera, пътувал ли си някога по пътя Бургас-София или Бургас-Варна (аз по тези пътища пътувам основно) за да видиш колко невнимателни са твойте колеги?Да не говоря ,че един щеше да прегази преди няколко дни баща ми при неправилно изпреварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адски глупаво разсъждение, което не очаквах да чуя от шофьор!

От твоя гледна точка може да е глупаво, но се замисли само, на колко годинки си и какво точно смяташ за глупаво. Виж, бих приел някой изпатил 50 или 60 годишен човек( а може и 40) да ми каже това, но не и ти!

Bildera, пътувал ли си някога по пътя Бургас-София или Бургас-Варна (аз по тези пътища пътувам основно) за да видиш колко невнимателни са твойте колеги?Да не говоря ,че един щеше да прегази преди няколко дни баща ми при неправилно изпреварване.

Момче, пътувал съм, тая седмица пак ще пътувам! Ама аз те питам - ти пътувал ли си Русе-В.Търново ? Заеби тоя път - Бургас - София. там и 3 тира могат да се разминат! Ако ти стиска пътувай в колона от тирове и завои пътя Русе-Търново( или обратно, както си избереш). Не ми хвали подбалканската, а се сблъскай с истинските проблеми! А те са Русе-Търново, а доколкото знам и Шипка в момента и Слънчев бряг-Бургас! Знаеш ли, пътувайки от Варна за Бургас срещнах само 1-2 камиона и то не тирове! Нямаш си представа, какво е да караш зад 5 или 10 озверели турски шофьори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ултра оффтопик

Вече си напълно достоен, за да влезеш в игнор листата ми.

Честито.

/ултра оффтопик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...