Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kai_99

Максим Стависки катастрофира край Приморско

Препоръчан отговор

Тоя Стависки ли още ли се разхожда на свобода !!! Та тои заслужава затвор само за дето е пил и кара , това си е потенциален убиец на пътя. Ами ако реши и днеска пак да се почерпи и някои пак му се окаже насреща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е все пак България -пълна свободия.Срещу него е образувано досъдебно произвотство.Колкото до затвора-всички медии го преследват и няма къде да се скрие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до затвора-всички медии го преследват и няма къде да се скрие.

Той не се и крие,нито е избягал от местопроизшествието - оказвал е първа помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не се и крие,нито е избягал от местопроизшествието - оказвал е първа помощ

Това съм го написал по-нагоре.Той си е у тях.но нито отваря вратата.нито си вдига телефона .за да дава интервюта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го написал по-нагоре.Той си е у тях.но нито отваря вратата.нито си вдига телефона .за да дава интервюта.

А ти на негово място какво ще правиш-тъпан ли ще биеш Публикувано изображение

Да не ти дава Господ такъв шок,такова нещастие Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти да беше убил човек в катастрофа и ти нямаше да си отваряш вратата за медиите, дето всичко каквоот кажеш по друг начин ще го изтълкуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина.това е голям шок за всичи и особено за Максим.От тук наседне животът му няма да е същият.Мога само да му пожелая .каквото стане от тук насетне .да го приеме като мъж както досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина.това е голям шок за всичи и особено за Максим.От тук наседне животът му няма да е същият.Мога само да му пожелая .каквото стане от тук насетне .да го приеме като мъж както досега.

Колко много съчувстваме на Максимчо !!! Големия шок е за роднините на жертвите а не за тоя самозабравил се келеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е сбъркал, да си понесе последствията. Но не мисля, че е правилно да се вдига такъв голям шум на фона на останалите катастрофи. За много хора е удоволствие да сипят кал по някого, особено ако той е успял, известен и прочие. Но карай да върви...всяко чудо за три дни.

А тепърва ще умират хора поради човешката безотговорност по пътищата. Клише, но е факт.

Постоянно се коментират катастрофите по пътищата ни. Тук се говори за тази катастрофа, защото Максим е допринесъл много за страната ни заедно с Албена, много хора ги обичат. Аз също съм от тези хора, но съм адски разочарована от случилото се. Да учатва в кампанията, подканваща всички да сядат зад волана трезви, а той,самоият, да се качи пил Публикувано изображение Наистина мисля, че ще му е тежко, това ще му тежи цял живот на съвестта, ама и празнината на хората, които загубиха син и бъдещ съпруг, няма какво да я запълни!!! Както Парис Хилтън влезе в затвора ,макар и за малко, Максим също трябва да понесе наказанието на закона,ако му наложат такова. Все пак никой не трябва да кара пил и да застрашава и отнема човешки живот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко много съчувстваме на Максимчо !!! Големия шок е за роднините на жертвите а не за тоя самозабравил се келеш.

Kелеш не е. Направил е много повече от теб в много отношения, а тази грешка ще си я изкупва цял живот. Сигурно се радваш да видиш, че и той е обикновен човек, че и той прави грешки и ще си плаща за тях. Поне това долових от този злобен коментар - дива радост. Направо да го линчуваме - викам аз. Вярно, той е поредният катастрофирал (списъкът само за тази година е огромен), но е известен, успял българин - да го стъпчем в земята.

Жал ми е не за мъртвите, а за живите. За Максим, за родителите, за приятелите на момчето Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крият водките на Максим

На колко водки е бил световният шампион Максим Стависки, когато помля с джипа си хонда при моста на Ропотамо. Това остана загадка в държавата през целия ден вчера. При катастрофата в неделя вечер шофьорът на блъснатата лека кола загина на място, приятелката му е в кома, а още двама техни спътници берат душа. Първоначално от полицията обявиха, че според дрегера фигуристът не е пил. По-късно стана ясно, че Стависки е карал с 1,2 промила алкохол, което се равнява на поне 2-3 водки. Голям началник от София ни нареди да не казваме, че шампионът е бил почерпен, признаха бургаски ченгета с половин уста. Следобед МВР официално съобщи, че дрегерът е отчел 1,18 промила, а кръвната проба - 1,10.

Полицейски патрул спрял Максим Стависки няколко минути преди шампионът да помете с хамъра си 2 коли. Максим летял със 100 км/ч зад бял микробус, карал на зигзаг и се опитвал да го изпревари. Катаджии с радар мерили скоростта в насрещното платно. Като видели криволиченето на шампиона, го спрели. Максим по нищо не показал, че е пил. Полицаите го предупредили да кара внимателно. Спортистът си побъбрил с тях и се заклел, че няма да натиска газта. Само 500 метра по-надолу обаче хамърът не успял да вземе остър десен завой и помел две коли. Зверската катастрофа стана в 19,45 ч в неделя. Час преди сблъсъка Максим бил при бащата на половинката му на леда и в живота Албена Денкова. Двамата се черпели в къщата на Денкови в Царево. Изведнъж Максим взел ключовете от джипа, качил се и обяснил, че отива да се разходи.

На моста на р. Ропотамо Максим натиснал педала на газта. В този момент загубил контрол над хамъра. Тежката машина се понесла на платното като танк Максим изпуснал острия завой надясно и влязъл в насрещното платно. Там за нещастие срещу него идвало "Ауди А4", следвано плътно от "Хонда Сивик". 34-годишната шофьорка на немската машина Гергана Шекерджиева от София обаче успяла да реагира светкавично, влязла в канавката и така спасила живота си. При разминаването джипът на Стависки ударил леко само фара и бронята на автомобила й. Но този късмет нямал водачът на втората кола и хондата му се врязала челно в хамъра. При жестокия сблъсък от японското возило изхвърчали тримата пътници. Вътре останал само 24-годишният шофьор Петър Петров. Максим се отървал невредим. Шампионът изпаднал в паника след челния удар. Скочил от джипа и започнал да оказва първа помощ на ранените. В ужаса си Стависки загубил за малко GSM-а си. След като го открил, извикал полиция и Бърза помощ. На място след минути пристигнали патрулки и линейки. Колите на бургаската болница качили ранените и отпрашили към спешното.

Докато давал показания пред униформените, Максим разбрал, че 24-годишният Петър Петров е починал в реанимацията. Приятелката му Мануела Горсова (18 г.) пък изпаднала в кома. Тежко ранени при катастрофата са и 19-годишната Йоана Шопова, която седяла на задната седалка, и 17-годишният брат на шофьора Валентин Петров, който е бил на предната седалка.

Два пъти Максим признава, че е карал на градус. Пих малко алкохол, ще дам и кръвна проба, ако е нужно, признал шампионът пред полицаите на мястото на катастрофата. Пих водка казал Стависки и пред лекарите, когато 3 часа по-късно давал кръвна проба. Въпреки това първоначалната информация бе, че Максим не е карал пиян. Неофициално до обяд вчера от полицията в Бургас казваха, че дрегерът на място е отчел 1,20 промила алкохол. Отнесено към килограмите на Стависки, това е равно на над 2 големи водки. Това е границата, при която пияните шофьори отиват на съд. Следобед обаче МВР обяви, че дрегерът е показал 1,18 промила, а кръвната проба - 1,10. Трудно е да се каже колко точно е пил Максим, коментираха доктори. Те уточниха, че спортистите разграждат по-бързо алкохола.

Докато давал кръв, шампионът постоянно питал за състоянието на ранените. Не исках да стане така, ще помогна с каквото мога, повтарял Максим. Часове след инцидента стана ясно, че състоянието на Мануела е критично. Най-вероятно днес момичето ще бъде транспортирано с хеликоптер във Военна болница. Десетки слухове за Максим плъзнаха веднага след инцидента. Според един от тях шампионът не пътувал сам, а с приятелка. Информацията обаче бе опровергана. Зложелатели дори изкараха Максим пристрастен към алкохола.

Ако Стависки не е бил с хамър, а с обикновен автомобил, шофьорът на хондата най-вероятно щеше да остане жив, обясниха криминалисти след повторния оглед вчера. Джипът на Максим и Албена тежи поне 3 тона, което почти удвоява силата на удара, допълниха експертите. До дни световните шампиони трябваше да обявят дългоочакваното решение дали слагат край на спортната си кариера, или ще участват в следващите първенства. Минути след инцидента световните агенции съобщиха, че легендата на леда ще се прости с кариерата си, тъй като го чака дело. Максим Стависки е едно от лицата на кампанията "Ако си пил слез, искам да стигна жив".

Източник: Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жал ми е не за мъртвите, а за живите. За Максим, за родителите, за приятелите на момчето Публикувано изображение

:wors::):yanim: Много съм съгласна с мнението ти.

Хора ако Пешо от Оряхово убие двама души ще го чуем веднъж - дваж по новините и толкоз. А Максим ще си носи клеймото винаги. Олимпийски шампион, който уби 24 г. момче. Според мен и на него му тежи и не е нужно някои хора да се разтичат от злоба. Абсолютно съм "за" да си поеме наказанието и ми е едски жал за него.

Максим Стависки е едно от лицата на кампанията "Ако си пил слез, искам да стигна жив".

А това е още по - тъжно....абе въобще цялата история е мамата си джаса Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вълроса кой как ще кара,дали е пил или не,всеки си носи кръста.Въпроса е там че законите ни в българия не важат за хората които са над средната класа/искам да кажа S класата/които карат скъпи коли и по един или друг начин са част от мафията.А 99.99% за катастрофите по пътищата ни са виновни те/и винаги от тяхна страна жертви няма/всеки знае защо.За тях санкции няма и няма и да има,сигурен съм че Ставински докато се е наливал някаде някой другар полицай се е възхищавал и му е правил мили очички,понеже сутрин на разбора така ги инструктират/да внимавате за нашите хора от тях ний папаме яко/.Те и по БТВ ни маниполират,че имало примерно направени 300 000 акта за един месец,но тези актове са за нормалните хора не са за така наречената S класа.За съжеление в българия е така всичко което е ковти е за обекновенните хора а за S класата закони няма те са извън всякви закони.Просто те си играят с нашите съдби,а кои са те всеки може да се досети,аз съм виждал в скъпо заведение на една маса-полицай,съдия,прокорор,престъпник от класа,оправляващ да се черпят и изглежда така че са в идеални отношения.Защо само да си чешем езиците,не е ли по добре да се събудим и трезво да погледним на живота и да се досетим тази война по пътищата ни кой я прави и какви са резултатите,а резултата е почти винаги S класата живи а обекновенните хора са мъртви и които оцелеят страдат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полицейски патрул спрял Максим Стависки няколко минути преди шампионът да помете с хамъра си 2 коли. Максим летял със 100 км/ч зад бял микробус, карал на зигзаг и се опитвал да го изпревари. Катаджии с радар мерили скоростта в насрещното платно. Като видели криволиченето на шампиона, го спрели. Максим по нищо не показал, че е пил. Полицаите го предупредили да кара внимателно.

Защо още тогава не са му направили тестче? Нали това им е работата! Или са забравили докато са взимали автографи...

Следобед МВР официално съобщи, че дрегерът е отчел 1,18 промила, а кръвната проба - 1,10.

Двойно над допустимата норма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо още тогава не са му направили тестче? Нали това им е работата! Или са забравили докато са взимали автографи... Взели са нещо но не автографи,а познай какво.Те полицаите нямат огризения че по тяхна вина загина 24 г. момче,други ще теглят цял живот.Просто парите са по силни от тока.И най-нагло лъжат за случилото се.Господ да ни е на помощ в такива случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно на изпроводяк са му казали нещо от рода "Лек път! По живо, по здраво!"... и ето го резултата. Това най-много ме дразни. Масова безотговорност. И от наша страна и от силите на реда.

Взели са нещо но не автографи, а познай какво. Те полицаите нямат огризения че по тяхна вина загина 24 г. момче, други ще теглят цял живот. Просто парите са по силни от тока.И най-нагло лъжат за случилото се.Господ да ни е на помощ в такива случаи.

Едва ли се е стигнало до рушвет. Просто не ми се вярва да е било така точно в този случай. Иначе си прав, личният интерес надделява над обществения. Далеч съм от мисълта, че те нямат угризения. Дано има полза от цялата тази злощастна история. Нека никога не се забравя, от всички ни, шофьори и пътници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r:;):wors: Много съм съгласна с мнението ти.Хора ако Пешо от Оряхово убие двама души ще го чуем веднъж - дваж по новините и толкоз. А Максим ще си носи клеймото винаги. Олимпийски шампион, който уби 24 г. момче. Според мен и на него му тежи и не е нужно някои хора да се разтичат от злоба. Абсолютно съм "за" да си поеме наказанието и ми е едски жал за него.А това е още по - тъжно....абе въобще цялата история е мамата си джаса Публикувано изображение

На мен също ми е кофти за Максим,защото, както казах и преди, той допринесе много за страната и е обичан от много хора. Това определно ще му тежи цял живот,а да не говорим за близките на Петър и за момичето,което е в кома сега. Но си е факт и че трябва да си понесе последиците. всеки е човек, всеки греши, ама и всеки трябва да знае,че не трябва да кара след като си пил

Едва ли се е стигнало до рушвет. Просто не ми се вярва да е било така точно в този случай.

И на мен не ми се вярва да са си поискали нещо, сигурно са си побъбрилии и са го пуснали ,както казахте ,"по живо, по здраво"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По Новините казаха също, че е бил член на кампанията - Ако си пил - слез. Искам да стигна жив! Всеки ден умират хора по тия пътища. Просто нямам думи - повече са загиналите в катастрофи отколкото от болести, предполагам...Да не дава Господ.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно на изпроводяк са му казали нещо от рода "Лек път! По живо, по здраво!"... и ето го резултата. Това най-много ме дразни. Масова безотговорност. И от наша страна и от силите на реда. Едва ли се е стигнало до рушвет. Просто не ми се вярва да е било така точно в този случай. Иначе си прав, личният интерес надделява над обществения. Далеч съм от мисълта, че те нямат угризения. Дано има полза от цялата тази злощастна история. Нека никога не се забравя, от всички ни, шофьори и пътници.

Те полицаите не са го познали просто са го погледнали като 100 евро.Дори и не са прочели на джипа какво е написано.А и за огризенията те на тях това чувство им липсва,вземат парите и следващия.За мен лично те са виновни/полицаите/,виждат скъпа кола в нарушение и я спират-стъклото на колата се отваря 1-2 см. и се подава банкнота, те я вземат и казват мерси,това е процедурата в общи линии.Скъпата кола ако спре все пак са късметлии.

Най-вероятно на изпроводяк са му казали нещо от рода "Лек път! По живо, по здраво!"... и ето го резултата. Това най-много ме дразни. Масова безотговорност. И от наша страна и от силите на реда. Едва ли се е стигнало до рушвет. Просто не ми се вярва да е било така точно в този случай. Иначе си прав, личният интерес надделява над обществения. Далеч съм от мисълта, че те нямат угризения. Дано има полза от цялата тази злощастна история. Нека никога не се забравя, от всички ни, шофьори и пътници.

Те полицаите не са го познали просто са го погледнали като 100 евро.Дори и не са прочели на джипа какво е написано.А и за огризенията те на тях това чувство им липсва,вземат парите и следващия.За мен лично те са виновни/полицаите/,виждат скъпа кола в нарушение и я спират-стъклото на колата се отваря 1-2 см. и се подава банкнота, те я вземат и казват мерси,това е процедурата в общи линии.Скъпата кола ако спре все пак са късметлии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kелеш не е. Направил е много повече от теб в много отношения, а тази грешка ще си я изкупва цял живот. Сигурно се радваш да видиш, че и той е обикновен човек, че и той прави грешки и ще си плаща за тях. Поне това долових от този злобен коментар - дива радост. Направо да го линчуваме - викам аз. Вярно, той е поредният катастрофирал (списъкът само за тази година е огромен), но е известен, успял българин - да го стъпчем в земята.

Какво е направил повече от мене е спор не за тая тема . Определено ако имаш в предвид че карането на кола в нетрезво състояние е нещо в повече направено си много права. Това не е грешка както ти се изразяваш , това е последствие от грешки които за него са станали закономерност и той вече ги приема за нормално да си фирка и да кара и така се чувства недосегаем. Просто е било въпрос на време . Воопще си в много грешна насока ако си мислиш че коментара ми е злобен или се радвам на повода. Ще се радвам ако някое медицинско лице се включи в спора ни и ти обясни какви са рефлексите на трезвен водач и на почерпен келеш и как се отразява алкохола на маниятати за недосегаемост. Тои е потенциален убиец и преди всичко ЛИЦЕМЕР ама го е разбрал чак сега а ти ми го защитаваш явно и ти си любителка на чашката та си толкова колегиална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Животът ни с Албена се преобърна завинаги" Публикувано изображение

http://www.sportni.bg/?tid=40&oid=1082047

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко вътрешна информация Максим е бил не с 1,1(1,2) промила , а цели 1,8 промила!!!! Петър Петров е Боксьор !!!!! Петър Петров е приятел с Йоско и компания Има заплаха за живота на Максим - Ако не бъде Осъден Ще има Убийство! Източника не мога да го кажа но е 100% достоверен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко вътрешна информация

Максим е бил не с 1,1(1,2) промила , а цели 1,8 промила!!!!

Петър Петров е Боксьор !!!!!

Петър Петров е приятел с Йоско и компания

Има заплаха за живота на Максим - Ако не бъде Осъден Ще има Убийство!

Източника не мога да го кажа но е 100% достоверен!

ти много вътрешна информация имаш!само дето някои неща са малко недостоверни! лека му пръстПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях на същия път по същото време ,колоната беше убийствена в продължение на 30 км се караше само на първа и втора от Аркутино до Созопол (което се минава за 1о-15 мин го минах за 45 мин ) не е само той масово хората с големи джипове и по мощни коли незнам защо бяха решили да се опитват да изпреварят 30 км колона.Резултата беше че те предприемаха рисковани маневри в насрещното и след това се молеха да влезнат пред някой ,ако съответния някой не ги пусне ставаше лошо.Бг шофьорите са спецове в нарушаване на правилата ,просто Максим е уцелил "джакпота"силно се изненадвам че е само една катастрофата в 19 часа предупредиха да се избягва този път ,защото е направо непроходим от колоната.За втори път този месец попадам в тази колона и се изумявам колко смели са вбезотговорността си някои шофьори,жалко за тези които спазват правилата и стават жертви.

Точно тази ситуация съм сигурен, че се е случвала на всеки, особено след края на магистралата след Стара Загора към морето... колони каращи с 40 км, заради някакъв мухльо отпред който е решил че може да стигне след 10 часа или някой тежкотоварен автомобил, каквото и да е е неприятно и съм сигурен че сте виждали десетки шофьори да изпреварват дълги колони доста рисково. Случилото се е нещастен случай преди всичко - двете водки които е изпил Максим едва ли може да му окажат кой знае какво влияние, единствения проблем е че Хамъра наистина е като танк и дори с 90км да се е движил гази наред. Вина обаче носят и полицаите които са го пуснали, най-вероятно заради името муДа не забравим и пътищата в България, повечето от които са само с две ленти което е сред основните причини за катастрофите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на най-добрите се случва.Просто Максим трябва да понесе последствията,защото все пак е убил човек,а никой,абсолютно никой на този свят няма право да отнема човешки живот-волно или неволно.

Моите съболезнования към семейтвото на загиналото момче!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...