Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kai_99

Максим Стависки катастрофира край Приморско

Препоръчан отговор

И на най-добрите се случва.Просто Максим трябва да понесе последствията,защото все пак е убил човек,а никой,абсолютно никой на този свят няма право да отнема човешки живот-волно или неволно.

Моите съболезнования към семейтвото на загиналото момче!

няма право - ако е неумишлено изобщо не се стига до момента има или няма право - да не би да го е искал???

Максим си е рискувал и собствения живот, има една голяма разлика между това да убиеш съвсем умишлено някого или да се случи нещастен инцидент като този. По пътищата на България всяка събота вечер особено е пълно с максимовци, трябва ли да има смъртен случай за да е виновен някой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случилото се е нещастен случай преди всичко - двете водки които е изпил Максим едва ли може да му окажат кой знае какво влияние, единствения проблем е че Хамъра наистина е като танк и дори с 90км да се е движил гази наред. Вина обаче носят и полицаите които са го пуснали, най-вероятно заради името му Да не забравим и пътищата в България, повечето от които са само с две ленти което е сред основните причини за катастрофите

Как може да кажеш на това нещастен случай !!! Ако ти беше пред този пияндурник пак ли така щеше да расъждаваш. Еи не се научиха такива като тебе да пият и да не припарват до волана, с тоя род разъждения още много време ще четем подобни "нещастни случей" Случея е нещастен за младото момче защото не е могъл да контролира създалата се ситуация , но за тоя бозавия определено не мога да се съглася че е нещастен случеи и още повече предупреден преди минути че е заплаха за околните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да кажеш на това нещастен случай !!! Ако ти беше пред този пияндурник пак ли така щеше да расъждаваш. Еи не се научиха такива като тебе да пият и да не припарват до волана, с тоя род разъждения още много време ще четем подобни "нещастни случей" Случея е нещастен за младото момче защото не е могъл да контролира създалата се ситуация , но за тоя бозавия определено не мога да се съглася че е нещастен случеи и още повече предупреден преди минути че е заплаха за околните

offtopic:

Преди да даваш експертни мнения се научи да пишеш грамотно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма право - ако е неумишлено изобщо не се стига до момента има или няма право - да не би да го е искал???

Максим си е рискувал и собствения живот, има една голяма разлика между това да убиеш съвсем умишлено някого или да се случи нещастен инцидент като този. По пътищата на България всяка събота вечер особено е пълно с максимовци, трябва ли да има смъртен случай за да е виновен някой?

След като е рискувал и собствения си живот защо се е качил пиян да шофира?(нищо лично към Максим,дори го харесвам много)

Твърдо съм против който и да е,какъвто и медал да има,да се качва да шофира пиян!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е само в алкохола... И напълно трезви си изпреварват рисковано, сечат завои, карат с несъобразена скорост и т.н. Всичко си е до култура... А ние българите сме си едни варвари на пътя.. Всеки бърза и той не знае за къде.. Не мога да преброя колко пъти ми е спирало сърчицето заради някакъв смелчага, който кара срещу мен, зад мен или пред мен, че и до мен. Благодаря на Господ, че досега е бил с мен на пътя и съжалявам за всички, с които не е... Защото на пътя и да си най-съвестният, само Господ ще те спаси от този срещу теб! Максим Стависки е един обикновен човек, прославил страната ни, който е нарушил закона и сам каза, че е готов да си понесе последствията. И така трябва, ако ще претендираме, че сме нормална европейска държава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максим е шампион по фигурно пързаляне.но и човек като нас.Човек .който е бил друг човек.Дали обаче го е направил нарочно или не.ще реши съда.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази ситуация съм сигурен, че се е случвала на всеки, особено след края на магистралата след Стара Загора към морето...

Вчера гледах някакъв полицай по БНТ да фовори, че участъка на инцидента не са се случвали много произшествия в миналото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да се на меся в разговора? искам да кажа ,че не всички катастрофи са в следствие на употребен алкохол. не защитавам пияните шофьори , но голям брой катастрофи стават и от трезви шофьори , но с прекомерно самочувствие и увереност ,че колата им дава сигурност. този тип бабитско шофиране понякога принуждава опитни и стари шофьори да испадат в рискови ситуации. незнам колко време ще мине , докато започнат шофьорите да сие държат отговорно , независимо кава кола карат. и пак напомням, че и пешеходеца има права на пътя , и той иска да отиде от точка А до точка Б жив и здрав. мен ме блъснаха на пешеходна пътека на зелен светофар и шофьора беше трезвен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е рискувал и собствения си живот защо се е качил пиян да шофира?(нищо лично към Максим,дори го харесвам много)

Твърдо съм против който и да е,какъвто и медал да има,да се качва да шофира пиян!

Какво значи пиян - изпил е две водки, дори по-горе четох за дефиниции това е на границата?

Въпреки че може да не изглежда справедливо, но има хора като Максим които са дали на България, е за съжаление и взел един(дано не са два)човешки живота, само че има и такива които само взимат и нищо не дават, нека да не го забравяме това. Също че ако беше някой неизвестен, изобщо нямаше да бъде подложен на разпни го и на такава обществена дискусия, ако погледнем черната хроника колко от вас са се поинтересували кой е бил виновен, ще си получи ли наказанието..... докато при Максим всички в един глас - разпни го - какво като имал медали - момчето в днешното изявления съвсем ясно си го казва, че иска справедлив процес и е готов да поеме отговорността, личи си че съзнава какво е направил, че стжалява, вярно няма да се върне човешки живот, но с нищо не е провокирал поне до момента коментари от рода на - какво като е със златни медали. Всъщност струва ми се че докато "осан"ваме някого само чакаме да сгреши и да го разпнеме, реално Максим е прецакан и то адски че е известен в тази ситуация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи пиян - изпил е две водки, дори по-горе четох за дефиниции това е на границата?

Въпреки че може да не изглежда справедливо, но има хора като Максим които са дали на България, е за съжаление и взел един(дано не са два)човешки живота, само че има и такива които само взимат и нищо не дават, нека да не го забравяме това. Също че ако беше някой неизвестен, изобщо нямаше да бъде подложен на разпни го и на такава обществена дискусия, ако погледнем черната хроника колко от вас са се поинтересували кой е бил виновен, ще си получи ли наказанието..... докато при Максим всички в един глас - разпни го - какво като имал медали - момчето в днешното изявления съвсем ясно си го казва, че иска справедлив процес и е готов да поеме отговорността, личи си че съзнава какво е направил, че стжалява, вярно няма да се върне човешки живот, но с нищо не е провокирал поне до момента коментари от рода на - какво като е със златни медали. Всъщност струва ми се че докато "осан"ваме някого само чакаме да сгреши и да го разпнеме, реално Максим е прецакан и то адски че е известен в тази ситуация

Да наистина е прецакан от полицаите,две мнения по въпроса няма.Ако го бяха закопчали сега Максим щеше да им целува ръцете и щеше да им е благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам колко много злоба има по хората. Много е лесно да съдиш. До тук обаче никой освен voxy не обърна внимание на факта, че Максим е готов да поеме последствията от това, което е направил, има доблестта да си признае, че е сгрешил - сам си е казал, че е пил. Също така е останал на мястото на произшествието, това също е от значение, защото знам, че много хора биха избягали от подобен инцидент, особено ако са пили. Никой не отбеляза тези факти, а те говорят хубаво за шампиона въпреки, че е пил и шофирал.

И като за край:

Спрете да злобеете, човекът искрено съжалява и осъзнава вината си, престанете да наливате масло в огъня.

Нали знаете приказката "не е важно на мен да ми е добре, важно е на вуте да му е зле"

Мамка му ето за това ни смятат за добитък...

Престанете злобари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам колко много злоба има по хората. Много е лесно да съдиш. До тук обаче никой освен voxy не обърна внимание на факта, че Максим е готов да поеме последствията от това, което е направил, има доблестта да си признае, че е сгрешил - сам си е казал, че е пил. Също така е останал на мястото на произшествието, това също е от значение, защото знам, че много хора биха избягали от подобен инцидент, особено ако са пили. Никой не отбеляза тези факти, а те говорят хубаво за шампиона въпреки, че е пил и шофирал.

И като за край:

Спрете да злобеете, човекът искрено съжалява и осъзнава вината си, престанете да наливате масло в огъня.

Нали знаете приказката "не е важно на мен да ми е добре, важно е на вуте да му е зле"

Мамка му ето за това ни смятат за добитък...

Престанете злобари...

Заради хора с твоите расъждения още много ще продължи тая война по пътищата.Какво е това бил съжелявал !!! след дъжд качулка. Какво е това осттанал а не избягал !!! ами виж му колата на какво прилича и може ли да избяга , не казвам че ако беше здрава щял да го направи.

Моят коментар не е злобен подобен беше и когато оная пиянка (невинна женица) от Перник с голфа затри трима души по подобен начин, просто на подобен род неумишлени пресъпления трябва да им се търси по голяма отговорност. Какво е това съжелявам и хаиде невинен е то тогава свеки ще го кара през просото. Ама утре срещу някои такъв може и да си ти или някои твои близик и тогава искам да ти видя мнението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е че трябва да си лежи в затвора,в България това разбира се няма да се случи.Много уважавам спортните му успехи ама или да пие или да кара.Като се съчетаят двете никога не водят до добро.Още повече че не е пил една бира та да кажем на всеки се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради хора с твоите расъждения още много ще продължи тая война по пътищата.Какво е това бил съжелявал !!! след дъжд качулка. Какво е това осттанал а не избягал !!! ами виж му колата на какво прилича и може ли да избяга , не казвам че ако беше здрава щял да го направи.

Моят коментар не е злобен подобен беше и когато оная пиянка (невинна женица) от Перник с голфа затри трима души по подобен начин, просто на подобен род неумишлени пресъпления трябва да им се търси по голяма отговорност. Какво е това съжелявам и хаиде невинен е то тогава свеки ще го кара през просото. Ама утре срещу някои такъв може и да си ти или някои твои близик и тогава искам да ти видя мнението ти.

Това, че съжалява и че е имал доблестта да си признае, че е готов да изтърпи наказанието си е похвално и всеки трябва да бъде така, заради това наказанието му трябва да бъде по-леко. Не заради такива като мен е войната по пътищата, аз нито пия, нито шофирам когато съм пил, нито се правя на състезател.

Ама утре срещу някои такъв може и да си ти или някои твои близик и тогава искам да ти видя мнението ти.

Аз вече минах по този път и за мой голям късмет оживях. Оживях за това - за да простя и го направих. Това е мнението ми - човек трябва да прощава ако си заслужава, въпреки че при мен злосторника с нищо не показваше, че съжалява аз му простих. Затова се ядосвам като виждам как Максим се разкайва, а вие тук съдите прибързано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RefreshMe Хаиде погледни ситуацията от към роднините на младото момче което е намало твоя късмет за да прости. И се изкажи пак. Ти лично ще приемеш ли извинения от сорта "съжелявам много пиинах малко ама умрелите умрели ние живите трябва да продължаваме" Съгласен съм че на всеки може да се случи но риска да се случи на някои употребил алкохол е много по голям и там не трябва да има смекчаващи вината обстоятелства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RefreshMe

Хаиде погледни ситуацията от към роднините на младото момче което е намало твоя късмет за да прости. И се изкажи пак. Ти лично ще приемеш ли извинения от сорта "съжелявам много пиинах малко ама умрелите умрели ние живите трябва да продължаваме" Съгласен съм че на всеки може да се случи но риска да се случи на някои употребил алкохол е много по голям и там не трябва да има смекчаващи вината обстоятелства.

Не бих ги приел, не и докато съм пряко афектиран от инцидента. След време когато вникна в човека и се убедя в искреността на покаянието му може и да си помисля дали да простя.

Изключително много ми е жал за Максим, не мисля, че с нещо го е заслужил... много гадно...

Както семействата на пострадалите така и Максим заслужава нашето съчувствие и подкрепа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че съжалява и че е имал доблестта да си признае, че е готов да изтърпи наказанието си е похвално и всеки трябва да бъде така, заради това наказанието му трябва да бъде по-леко.

Всеки се разкайва. И циганчето на улицата хванато в кражба и Максим хванат след непредумишлено убийство. Когато няма къде да бягаш единствената алтернатива е да молиш за снизхождение. Какво си е признал, нещо което няма как да се скрие? Да, помага. Какво друго му остава да прави? Уви, за сега за мен няма смекчаващи вината обстоятелства. Ако беше избягал, това щеше да е отежняващо вината обстоятелство.

Да наистина е прецакан от полицаите,две мнения по въпроса няма. Ако го бяха закопчали сега Максим щеше да им целува ръцете и щеше да им е благодарен.

То, че виновните са много е вярно, но няма никакво съмнение относно чия е отговорността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислите ли ,че и ние "гражданите " имаме вина?Ние избираме власта,власта прави законите.... и накрая един човек умря.Нека да си вземем поука за да няма повече невинни жертви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как решихте че Максим е алкохолна проба, защото не го съобщават по новините така. Жалко за момчето, ама за тия катастрофи са си виновни шофьорите най-много. Някак си не преценяват реално опита си и състоянието на българските пътища.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки се разкайва. И циганчето на улицата хванато в кражба и Максим хванат след непредумишлено убийство. Когато няма къде да бягаш единствената алтернатива е да молиш за снизхождение. Какво си е признал, нещо което няма как да се скрие? Да, помага. Какво друго му остава да прави? Уви, за сега за мен няма смекчаващи вината обстоятелства. Ако беше избягал, това щеше да е отежняващо вината обстоятелство.

То, че виновните са много е вярно, но няма никакво съмнение относно чия е отговорността.

Искам само да кажа че ако полицаите си вършиха работата нямаше да се стигне до тази трагедия.За мен те са виновни и всички го знаете че полицаите не си вършат работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа че ако полицаите си вършиха работата нямаше да се стигне до тази трагедия.За мен те са виновни и всички го знаете че полицаите не си вършат работата.

Те полицаите му наливаха водката в устата и го накараха да навлезе в насрещното движение. Всичко опира до самосъзнанието. Не може до всеки от нас да стои полицай, който да ни казва какво не бива да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те полицаите му наливаха водката в устата и го накараха да навлезе в насрещното движение. Всичко опира до самосъзнанието. Не може до всеки от нас да стои полицай, който да ни казва какво не бива да се прави.

Там е работата че малко преди да избие хората са го спрели умниците/полицаи/и не са взели мерки незнайно защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата че малко преди да избие хората са го спрели умниците/полицаи/и не са взели мерки незнайно защо?

Публикувано изображение

Това не го вярвам!... пък и за пръв път го чувам.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си полицай и спреш някой от хайлайфа какво ще направиш? Ще го арестуваш, за да ти излезе после през носа? Полицията я е страх от началството, а началството слуша какво казват тия от горе. Ако народа заставаше зад органите на реда нямаше да има толкова проблем. Но нека си представим, че бяха задържали Максим. Най-вероятно щяха да го освободят след като изтрезнее, без никакви последствия. Полицая, който го беше задържал щеше да получи някакво наказание, че е обезпокоил тия от горе, а медиите никога нямаше да раздухат случая и ние никога нямаше да знаем, че трябва да защитим полицаите. Не казвам, че Максим има някакъв особен авторитет или връзки, но тези, с които го поставяме в един кюп, са от типа хора, които паркират Ламборджинита по пешеходни пътеки в центъра на София, пред погледа на полицай и не им пука. Как се очаква от едни провинциални катаджии да направят нещо. Не смятам, че който и да е има право да съди морала или личността на Максим. Едва ли са много тези, които го познават лично, а да се съди човек на базата на една единствена постъпка е грешка. Той е сгрешил, престъпил е закона, нека го съдят. Трябва да го съдят. Но нека не го критикуваме. Нека който е безгрешен да хвърли първия камък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, правосъдие в България няма. Няма за циганите, няма за обикновените граждани, няма и за световните шампиони. Не съм чула и видяла някой от всичките "убийци" по пътя да е в затвора. Съмнявам се, че Максим ще отиде там в такъв случай. Трябва да бъдат взимани мерки за всеки консумирал алкохол и качил се зад волана, независимо дали е чиновник, регулировчик, адвокат, министър или световен шампион. Законите са еднакви за всички...но България е страната на неограничените възможности (кой написа баснята, че Америка е страната?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...