Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kai_99

Максим Стависки катастрофира край Приморско

Препоръчан отговор

Там е работата че малко преди да избие хората са го спрели умниците/полицаи/и не са взели мерки незнайно защо?

Много умни изказвания, но ти е хубаво, когато те спрат за превишена скорост с 30 км/ч и те пуснат, нали? Полицаите си вършат много добре работата. Работата не я вършат добре други органи във властта, от които зависи организацията на движението по пътищата ни. Днес гледах един репортаж по една от телевизиите. Раздаваха безплатни дрегери за еднократна употреба. ОК, толкова ли скъпо ще ни излезе, всеки да си купи такива и когато не е сигурен, дали има алкохол в кръвта или не, да ги ползва? Аз лично бих си купил. Не вярвам да са много скъпи, а и ако стане масова практика, цената им наистина ще е по джоба ни.

Чета изказвания разни и се чудя. Някой карал ли е часове на първа? Колко от вас биха издържали и не биха се изнервили? Първо го преживейте, после упреквайте тоя или оня, че не си сдържал нервите. Е такова животно нема. Треба да си доберман с дебела кратуна и да не ти пука, че те бият здраво по челото с бухалка! А що се отнася до алкохола, готов съм да се обзаложа, че 30 % от шофьорите карат пияни сутрин, 20% по обяд и над 50 % през нощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много умни изказвания, но ти е хубаво, когато те спрат за превишена скорост с 30 км/ч и те пуснат, нали? Полицаите си вършат много добре работата. Работата не я вършат добре други органи във властта, от които зависи организацията на движението по пътищата ни. Днес гледах един репортаж по една от телевизиите. Раздаваха безплатни дрегери за еднократна употреба. ОК, толкова ли скъпо ще ни излезе, всеки да си купи такива и когато не е сигурен, дали има алкохол в кръвта или не, да ги ползва? Аз лично бих си купил. Не вярвам да са много скъпи, а и ако стане масова практика, цената им наистина ще е по джоба ни.

Чета изказвания разни и се чудя. Някой карал ли е часове на първа? Колко от вас биха издържали и не биха се изнервили? Първо го преживейте, после упреквайте тоя или оня, че не си сдържал нервите. Е такова животно нема. Треба да си доберман с дебела кратуна и да не ти пука, че те бият здраво по челото с бухалка! А що се отнася до алкохола, готов съм да се обзаложа, че 30 % от шофьорите карат пияни сутрин, 20% по обяд и над 50 % през нощта!

За жалост,ти наистина си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е "преди всичко ЛИЦЕМЕР" няма нищо общо с темата и надали можеш да си правиш такива изводи без да го познаваш. Но защо да не можеш...ти и пияница ме изкара като видя предния ми коментар...всичката ти работа е такава.

Всички знаем какви са рефлексите на един нетрезвен водач и ако беше прочела внимателно мнението ми щеше да разбереш, че аз не подкрепям постъпката му - напротив!

Това не е грешка както ти се изразяваш , това е последствие от грешки които за него са станали закономерност и той вече ги приема за нормално да си фирка и да кара и така се чувства недосегаем.

Това откъде го измисли?! Малко на свободно съчинение го караш :speak:

Ааа...и си ми объркала пола, ама то ти се прощава на фона на останалите грешки :P

Воопще си в много грешна насока ако си мислиш че коментара ми е злобен или се радвам на повода.

Моят коментар не е злобен

Дано да е така :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също като Refresh me ми смятам, че е добре, че Максим иска справедлив процес. То, ако не беше така, вероятно всички щяха да застанат срещу него и вече нямаше да е сред любимците на народа. А за начина на шофиране на доста от българите вече сме чували и виждали доста.Аз също съм била свидетел на безобразни изпреварвания и просто нямам думи. Много кофти е, че и Албена ще пострада покрай всичко това. Дано момичето се оправи да не станат два погубените животи :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е "преди всичко ЛИЦЕМЕР" няма нищо общо с темата и надали можеш да си правиш такива изводи без да го познаваш. Но защо да не можеш...ти и пияница ме изкара като видя предния ми коментар...всичката ти работа е такава.

Всички знаем какви са рефлексите на един нетрезвен водач и ако беше прочела внимателно мнението ми щеше да разбереш, че аз не подкрепям постъпката му - напротив!

Това откъде го измисли?! Малко на свободно съчинение го караш :)

Ааа...и си ми объркала пола, ама то ти се прощава на фона на останалите грешки :)

Дано да е така ;)

Защо е лицемер ли ??? и защо го казвам без да го познавам , ами не ми трябва да го познавам за да го кажа достатъчно е само да видя че по ирония на съдбата участва в кампания против алкохолици от сорта "ако си пил слез искам да стигна жив" та като гледам как е слезнал и май някой заради него не е стигнал жив а друг се очаква да се събуди заобиколен от медицински персонал ти като много вещ как би го нарекъл с друга дума освен с ЛИЦЕМЕР нищо че не го познаваш или познаваш кажи ми коя е точната дума в българския език Моля Те.

Какво карам на свободни съченения ли- убеден съм без да го познавам че не му е за първи път да фирка и да сяда зад волана просто тоя път му е свършил късмета.

Ако се обръшаш към мен за напред пола ми е м.р. ед.ч така че членувай и ти в м.р. не ми е практика да разглеждам профили на потребителите така че извинявай моя грешка просто леко недоглеждане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво карам на свободни съченения ли- убеден съм без да го познавам че не му е за първи път да фирка и да сяда зад волана просто тоя път му е свършил късмета.

Ето ти един цитат от аналогичната темва в един друг форум, който посещавам.

Същия този шампион, на бала ми, беше в Син Сити и беше много пиян.Като се местехме в друга дискотека,бяхме на входа и го видяхме как си пали джипа и потегля по Хр.Ботев с мръсна газ.Чудя се тогава как не се беше пребил. :shock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максим и Петър пили в една кръчма

БУРГАС. Шампионът Максим Стависки и загиналият при катастрофата Петър Петров пили в една кръчма дни преди инцидента, научи "Стандарт". Двамата често посещавали едно от колоритните заведения в Царево. Никой обаче не е предполагал, че по-късно Максим и Петър ще се изправят един срещу друг на пътя, коментираха техни приятели.

Десетки приятели, близки и роднини изпратиха Петър вчера в последния му земен път. Почерненият от мъка брат на загиналото момче Валентин коментира, че чул как полицаите разказвали, че алкохолната проба на Стависки след катастрофата е била 1,8. От полицията обаче отрекоха информацията и обясниха, че резултатите са обявени официално веднага след инцидента.

Оказа се, че веднага след катастрофата на Стависки е съставен акт. Максим обаче не е представил на полицаите талона на шофьорската си книжка. Проверяваме дали на Стависки не е бил съставен акт, обясни за "Стандарт" шефът на бургаската полиция комисар Павлин Димитров. Той допълни, че дни преди инцидента наказан е бил и Петър Петров. Патрул го спрял и установил, че Петър няма книжка, нито документи за колата. След справката обаче стана ясно, че той не ги носел в себе си, за което е санкциониран, обясни комисар Димитров.

При разследването стана ясно още, че микробус с 20 деца е пътувал плътно зад хондата, която джипът на Стависки помете. Хлапетата са се разминали на косъм с хамъра на Максим.

в."Стандарт"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шампион не шампион - знаем къде му е мястото, но 90% ще се измъкне - дано ме опровергаят!! 8 страници тема и дискусии, но просто няма НИКАКВО оправдание,пред закона всички са равни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шампион не шампион - знаем къде му е мястото, но 90% ще се измъкне - дано ме опровергаят!!

8 страници тема и дискусии, но просто няма НИКАКВО оправдание,пред закона всички са равни!

Може да не го осъдят :offtopic_s: , но с кариерата му е свършено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не го осъдят :wors: , но с кариерата му е свършено...

Не само с кариерата му,живота му с Албена и всичко-вече няма да е като преди

Никога Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 страници тема и дискусии, но просто няма НИКАКВО оправдание,пред закона всички са равни!

Това върви го разправяй на старата ми шапка

Ще го оправдаят Публикувано изображение BTW подочух, че е бил с 1.6 пролмила но са променили нарочно офицялната версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мануела ще живее

Мануела Горсова, която пострада тежко при катастрофата край Ропотамо, причинена от световния шампион Максим Стависки, вече е на спонтанно дишане, а не на командно, съобщи директорът на ВМА - София. Ген. Стоян Тонев сподели, че това е добър признак и допълни, че мозъчният оток на девойката се лекува медикаментозно. Състоянието й е тежко, но животът й е вън от опасност. На Мануела бе направена сложна хирургична операция, след като бе транспортирана с реанимобил от болницата в Бургас във ВМА – София. Момичето пострада тежко при катастрофата на пътя Приморско-Бургас.

Източник: dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мануела ще живее

Ето това е най-важното от всичките 8 страници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалиха рекламите с Максим и Албена

Мобилният оператор "Вивател", който е спонсор на световните шампиони по фигурно пързаляне Албена Денкова и Максим Стависки, започна да сваля всички улични реклами с тях, съобщи първо Спорт НетИнфо. По-късно фоторепортер на "Новинар" обиколи София, но не откри нито един билборд с двойката.

Вероятната причина е катастрофата на 5 август край река Ропотамо, при която джипът на Максим блъсна лека кола. При тежкия инцидент загина 23-годишният Петър Петров, младо момиче изпадна в кома, а други двама бяха ранени. Кръвната проба на световния шампион показа наличие на 1,1 промила алкохол в кръвта.

От мобилния оператор уточниха, че "Вивател" има дългогодишни партньорски взаимоотношения с Албена и Максим. "Двойката е донесла на всички българи много поводи за национална гордост. В момента не разполагаме с достатъчно информация за нещастния случай, но искрено съчувстваме на семействата на участниците в инцидента", коментират от "Вивател".

Източник: "Новинар"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои знае ли .че линейките са дошли ЕДИН ЧАС след катастрофата а човекът е починал на път към болницата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои знае ли .че линейките са дошли ЕДИН ЧАС след катастрофата а човекът е починал на път към болницата?

Публикувано изображение Е това сега го чувам

А билбордовете са свалени защото е изтекъл договора им,а не заради катастрофата

http://news.ibox.bg/news/id_85656884

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мануела ще живее

Най-накрая хубава новина. Дано се оправи по-скоро и да няма трайни последици след това ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буквално секунда ме раздели от това и моето име сега да се споменава по медиите. Бях предната кола пред аудито и сивика. Ето и пълната истина за това което се случи!

Нямаше изпреварване, колона или каквото и да е. Просто завой който аз бих взел със 70км/ч Максим се опита да вземе с около 160км/ч!!!

Естествено тази скорост я казвам по преценка на око и не гарантирам за верността. Но беше абсолютно очевидно че беше прекалено висока за този завой. Още преди да го видя се чуваше фучене и свирене на гуми, а мина толкова бързо че въобще неможах да видя какъв е джипа. Още преди да се разминем почна да изпуска завоя и мина на няколко сантиметра от мен. В следващата кола, аудито, се удари странично. В по-следващата, сивика, челно. След това сигурно е имало въртене при което е закачил леко един бус и се удря със задница в едно дърво, което е на 2 метра от реката. Метър в ляво или в дясно и щеше да се озове на дъното на реката, както и може би заслужаваше.....

Когато обърнахме и спряхме на мястото, той още не беше излязъл от хамъра.

Тук вече ми се губи точната хронология но ще нахвърлям определени факти.

Двигателя на сивика пушеше, а отзад имаше газова.

Максим твърди че е бил сам, но с него имаше още двама души. Една наточена мадама и някакъв мургав тип, които на бързо се дръпнаха и се смесиха с хората по назад.

Именно този мургав тип извади пожарогасител от хамъра с които ние загасихме двигателя.

Максим твърди че бил помагал.....е ако обикалянето напред назад, държането за главата и викането "мале, какво стана" е помагане.....

е към 30 мин по късно реши наистина да помага ама с ритници точно там където беше шофьора, който беше толкова затиснат и смазан, че само главата му се подаваше изпод волана, който беше стигнал някъде до предната седалка.....

Полицаите които дойдоха, очевидно го познаваха. Той им каза "Просто не ми говори"

По някое време заяви че имал 2 пищова в колата, когато куките го пратиха да ги донесе, на половината път се върна и каза "Абе единия съм го оставил НЯКЪДЕ"

По мое лично и субективно мнение, освен пил, Максим беше и надрусан....

Друго разминаване с информациата по медиите. Двете момчета бяха от пред, а момичетата отзад.

Именно хората в лявата страна на сивика пострадаха най-много, тъй като хамъра ги смаза предимно в ляво. Шофьора е мъртъв, момичето зад него в кома. 2-мата в дясно бяха в съзнание.

Само тях успяхме да извадим в началото, тъй като другите бяха прекалено затиснати и имаше опасност да им навредим още повече.

Тук идва и картинката при която едва се сдържах да не се разплача, по-младото момче лежи на асфалта във видимо лошо състояние, супер трудно приказваше, но единственото което казваше е "къде е БРАТ ми"

Как да му обесня че брат му е на 3 метра от него, смазан в колата, в безсъзнание и плюещ кръв и пяна........

Полицаите които доидоха през повечето време само гледаха, цивилни помагаха и стояха при ранените. Цивилни извадиха газовата от колата...

Първата линейка дойде след около 15 мин, втората след може би 30мин.....

Браво на лекаря който дойде от някъде с лична кола (мисля) и постоянно тичаше напред-назад, напълно се раздаваше. Именно той с малко помощ успя да извади шофьора

Взеха алкохолна проба с дрегер може би час по-късно....а кръвната сигурно е била часове след това

Максим беше по анцунг и потник, и нямаше нищо общо с интелигентния тип на който се прави по телевизията. Не бих го познал ако не ми бяха казали че е той. Честно казано преди ми беше симпатичен, т.е. образа по телевизията....

Не гарантирам за пълна точност на нищо от казаното, бях в състояние в което едва ли съм имал много правилна преценка за каквото и да е.....

Източник: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.ph...sc&start=64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човек с една необмислена постъпка може да прецака всичко което е правил до този момент, за да се издигне в очите на другите. дано бъде осъден, защото ако ли не, за пореден път ще се докаже, че България е всичко, но не и правова държава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прокуратурата привика Стависки

Двукратният световен шампион по фигурно пързаляне при танцовите двойки Максим Стависки ще бъде привикан на разпит в Бургас в следващите няколко дни във връзка с катастрофата на 5 август край Приморско. Както е известно, при сблъсъка между управлявания от Максим мощен джип Хамър и Хонда Сивик загина 23-годишният боксьор от Сливен Петър Петров, а спътничката му Мануела Горсова, която е на 18 години, бе настанена в кома след тежка черепно-мозъчна операция във Военно-медицинска академия в София.

Максим за първи път ще дава показания пред следователите във връзка с жестоката катастрофа. Интересно е това, че Максим Стависки, който тогава даде положителна алкохолна проба от 1,1 промила, е привикан в прокуратурата в качеството си на свидетел на инцидента. Единственото изявление на световния шампион след катастрофата бе, че е силно разстроен и шокиран от случилото се. "Единственото, за което се моля и което правя сега, е да помагам с каквото мога за спасяването на Мануела и за възстановяването на Валентин и Йоана. Разбирам степента на публичния интерес и искам ясно да кажа, че аз не по-малко останалите хора, искам справедлив процес", каза Стависки тогава.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прокуратурата привика Стависки

Двукратният световен шампион по фигурно пързаляне при танцовите двойки Максим Стависки ще бъде привикан на разпит в Бургас в следващите няколко дни във връзка с катастрофата на 5 август край Приморско. Както е известно, при сблъсъка между управлявания от Максим мощен джип Хамър и Хонда Сивик загина 23-годишният боксьор от Сливен Петър Петров, а спътничката му Мануела Горсова, която е на 18 години, бе настанена в кома след тежка черепно-мозъчна операция във Военно-медицинска академия в София.

Максим за първи път ще дава показания пред следователите във връзка с жестоката катастрофа. Интересно е това, че Максим Стависки, който тогава даде положителна алкохолна проба от 1,1 промила, е привикан в прокуратурата в качеството си на свидетел на инцидента. Единственото изявление на световния шампион след катастрофата бе, че е силно разстроен и шокиран от случилото се. "Единственото, за което се моля и което правя сега, е да помагам с каквото мога за спасяването на Мануела и за възстановяването на Валентин и Йоана. Разбирам степента на публичния интерес и искам ясно да кажа, че аз не по-малко останалите хора, искам справедлив процес", каза Стависки тогава.

Източник: ТопСпорт

няма справедливост в тая страна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер по телевизора мисля, коментираха, че е привикан като обвиняем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер по телевизора мисля, коментираха, че е привикан като обвиняем?

Мда,току-що в новините по НоваТв съобщиха че Максим е привикан в Бургас,но е казал че по-късно ще даде показания

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обвиниха Максим в неволно убийство

Трима прокурори се смениха по делото

Бургас. Световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки може да се раздели с кънките за 6 г., които да прекара в затвора. Това стана ясно вчера, след като прокуратурата в Бургас му повдигна обвинение за причиняване на смърт и тежка телесна повреда по непредпазливост.

Преди месец Стависки смаза "Хонда" с джипа си "Хамър" на пътя Бургас - Приморско. Тогава загина 23-годишният Петър Петров от Сливен, 18-годишно момиче е в кома и още е в критично състояние във ВМА. Други двама получиха по-леки наранявания. След катастрофата на Стависки му бе направена проба за алкохол, която показа 1,18 промила.

Засега не е ясно дали това обстоятелство ще бъде включено в обвинението. Ако обаче то се вземе предвид, Стависки може да получи присъда и до 10 г. Смекчаващо вината обстоятелство е, че шампионът е помагал на пострадалите веднага след катастрофата.

Още не е готова и техническата експертиза на джипа, казаха разследващи. Само за месец по делото за трагичния инцидент се смениха трима обвинители. Първо наблюдаващ прокурор бе Огнян Стоянов. Само седмица след това обаче той излезе в отпуск, а случая пое зам. окръжният обвинител Светлозар Костов. Той пък бе командирован в чужбина.

Сега наблюдаващ прокурор е Иван Станев. Именно той заедно с дознател Дамянова са изготвили обвинителния акт.

в. "Стандарт"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...