Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Приятели,

досега всеки си хвалеше с това кой каква "машина" има, в тази връзка даже си имаме тема : "Похвалете се с компютъра си". Така, подбуден от нея, реших да пусна една друга тема, а именно: "Покупките, за които съжалявам".

Нека всеки сподели своите грешки, а именно те - грешките са едни от малкото неща, от които човек се учи за в бъдеще.

Искам да уточня, че можете да изброявате всички видове запаметяващи устройства и памети, записвачки, видеокарти, монитори, колони, клавиатури, мишки и слушалки. Също така принтери и скенери, и всички видове периферни устройства.

Нека не забравяме, че имаме и млади потребители, които може би все още се колебаят какво да изберат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 67
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Доста интересна и полезна тема. Браво!

Ще изброя само някои от покупките, за които съм съжалявал, защото иначе ще напълня две страници от форума.

Преди известно време много дискове от марката Princo почнаха да ми дават грешки и се стигна до загуба на десетки бройки. Още преди време знаех че има дефектни партиди, но след това видях, че с почти всички дискове има проблеми.

Купихме преди време една записвачка Teac 52Х модела, който след време се разби и трябваше да го изхвърлим. На голяма част от тези записвачки мехнаниката им се скапва доста бързо.

Не е покупка, но като започнах работа ни дадоха служебни лаптопи Dell Latitude и около 80% имаха поне по един изгорял компонент за около 6 месеца. Оказа се, че това нещо било нормално, независимо, че бяха правени по поръчка в САЩ.

Купих преди време за сестра ми обикновено CD - Compaq, но има страхотни проблеми с разчитането на повечето дискове, а е само на година. При други устройства нямам такъв проблем.

Имах безжична мишка на A4Tech, но след около 4 месеца работа просто спря да работи без видима причина. Разглобих я, но нямаше механична повреда, нито нещо, което да подскаже защо е станало така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението, че темата е доста интересна.

Както и Милен каза- дискове Princo и Optical Storige. Мого "препържени" дискове от тези марки.

Друга покупка за която съжалявам е ТВ-тунер (PixelView PlayTV Pro), който и до ден днешен немога да пусна (то как ще мога, като нещо го "ръчнах" sad.gif ), но събира прах на един PCI слот в компа. Купих го когато си поръчвах компа, и радвайки се на РС-то той остана на заден план.

Още една не-точно покупка- по-скоро подръжка срещу ползване- Голф 1, от 1981. Такива ядове с тая кола, и толкова разходи невярвах че са възможни.

Последното е един кабел за данни за Siemens S60, с надеждата, че ще работи на CX65, aма не...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТВ тунер Асус 7135. Калпава работа. Софта към него пъъълна боза. С друг софт дистанционното тръгва с 1/2 бутони, каналите - долу-горе бива. Не ви го препоръчвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, и аз се присъединявам към недоволните от дисковете Princo и Optical Storage. И както е станало при Tragedy, излъгах се да си купя CD-R устройство на COMPAQ - другата ми голяма грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата ми грешка беше да си купя мастиленоструен принтер Lexmark z602 след 3 месеца се запушиха тръбите и цетката на главите(оригиналните)едвам едвам ги оправих.Други грешки (да чукна на дърво) немам ,а сега.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моята най голяма грешка беше като си копувах целия комп просто за толкова пари можех да си взема нещо много по проично...., но това е вече минало няма как да згреша 2 път при такова нещо:) , а и другата ми грешка е че си взимах мишки от по 10-15лв и след 2-3 месеца заминаваха ся съм с Logitech и съм много доволен дано да ме издържи доста време:)

Редактирано от Bathory (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа за дисковете марка Princo, аз лично съм записал около 500 бройки от тях (познай от какво събрах пари за комп) и нямам нито един диск брак - записвачката ми е NEC, препоръчвам я на вас и на всеки срещнат! Иначе съм си купувал монитор втора употреба (Compaq 19")и не останах доволен, беше доста издухан вече, но пък нов струва около 800лв. аз го взех за 200. Както и да е, не съм доволен от евтини вентилатори - направо ме боли главата от тях sad.gif , и от тонколинки Luxeon, които са и качествени и на добра цена, но пък никой не ти казва че на третия месец изгърмява баса (на 3-ма човека ни се счупиха така). Ами това е за сега надявам се да нямам други поводи за разочарование.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях чел за една 5-бутонна мишка и много се надъхах да си я купя след месец я намерих-струваше 45 лв Прижалих ги и я купих

когато я свързах към компа допълните бутони не работеха за да ги конфигурирам трябваше да инстална драйверите Слагам ги аз и те започват да работят, но скрола спира М ого се нервирах-добре че във фирмата излязаха разбрани хора та я върнах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята най-най голяма грешка е че си купих видео карта GeForce FX 5500 128DDR TV OUT За същите пари каква RADEON-ска карта щях да си купя но в магазина ме навиха да си взема GeForce била геймърска карта. Един съвет- не вярвайте на никой всеки магазинер гледа да си пробута БОКЛУКА. :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите грешки:

-Монитор КТС, 17'', ТСО 95, излъчва радиация като рентгенов апарат. При работа с такова нещо е наложително използването на защитно облекло и предпазни очила (като рентгенолог)

-Мишка SuperPower - живот на създанието - 1 седмица (хамстерите живеят повече!)

-Lan карта Realtek - изобщо не тръгна.

-Дискове Princo, същият проблем като при Tragedy

-ТВ Тунер pixelview play tv pro. Ужасен софтуер, един-два пъти успях да гледам ТВ, а всеки път като пуснех нещо за сваляне, тунера спираше (звучи странно, но не се понасяха с IDM).

-Теac 52x записвачка. Строши 2 диска. Смених я пак с Teac, но по-нов модел и за сега върви добре.

-Обикновенно CD LG 52x. Строши сума ти дискове. Хората от сервиза казаха, че е нормално :sobbing:

-Хард диск Seagate Barracuda 40GB. Работи 2 седмици и предаде богу дух.

-Монитор Samsung 755DFX. Изглеждаше добър монитор за тия пари (260лв). Трима мои приятели го имат и никой не се оплаква, за това го и взех. При мен обаче раздвоява и се изключва и включва сам (саморестартира се ;-) ).

В заключение, гордо мога да заяви, че държа палмата на първенството за най-голям карък в избора на хардуер!

Редактирано от Sisyphos (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обичам да съжалявам за покупки, но и аз имам призната грешка - при това съвпада с една на Sisyphos - ТВ Тунер pixelview play tv pro. Ебати софтуера. Изключва при всеки по-сериозен трансфер от харда + несъвместимост с повечето антивирусни. Боклук. ОООО ДА! Съжалявам и за PhotoClip или по-скоро че не устисках да събера за истински фотоапарат. ООО ама аз и мишка A4 tech съм имал дето неработи като хората и сама мърда.... ето и аз ги натрупах :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съжалявам за един Фотоклип въпреки че ми е подарък,сега събирам за Канон. :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вече спокойно мога да заявя, щото съм сигурен, че ТЯ е виновника:

GIGABYTE 7VAX

Първо работи около 6 месеца, след което отказа тотално, и понеже не си мислих че нова дънна платка може да се повреди, пробвах абсолютно всички други компоненти дали са се прецакали. Както и да е, беше гаранционна и ми я смениха с нова!

Преди една седмица пак пропищях - причината пак е дънната платка. Забелязах че доста от кондензаторите са се окислили и имат странна кафява шлака по себе си. Отделно че вентилатора на чипсета съм го спрял отдавна защото се развали още на първия месец и почна да бучи странно.

Днес ще ходя да си купувам ново дъно, и определено ще е ASUS !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моите грешки:

-Lan карта Realtek - изобщо не тръгна.

-Хард диск Seagate Barracuda 40GB. Работи 2 седмици и предаде богу дух.

<{POST_SNAPBACK}>

С един Realtek съм от 3 години, а и двата ми компютъра са с 40 GB Seagate Barracuda за boot-дискове. Явно си попаднал на дефектни.

Колкото и да се човъркам не мога да измисля нещо, от което да съм недоволен :camera2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди една седмица пак пропищях - причината пак е дънната платка. Забелязах че доста от кондензаторите са се окислили и имат странна кафява шлака по себе си. Отделно че вентилатора на чипсета съм го спрял отдавна защото се развали още на първия месец и почна да бучи странно.

Днес ще ходя да си купувам ново дъно, и определено ще е ASUS !

<{POST_SNAPBACK}>

Цецо ти в какъв хабитат /среда/ работиш? Провери - не жълтее ли въздуха около тебе, не мирише ли съмнително на развалени яйца? Да не си на някоя луна на Юпитер biggrin.gif

Са да не се вържеш?! :camera2:

По темата - съжалявам за цената, която платих за моя GSM Siemens M65. Вината си е моя - взех един от първите в София. Сега струва ~ 3 пъти по-малко. Та не си купувайте веднага нов модел телефон, колкото и да ви харесва. Иначе е много добър, след като му инсталирах последния софтуер.

Редактирано от Юнак (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за новите телефони, особено за Сименс /понеже съм им фен/ - гадното е че ако искаш да си вземеш някой нов Сименс, само след месец вече ще съжаляваш, че си избързал защото ще е със 100 лв. по-евтин (дори да е SK65) !

Между другото какво ви е направила мишката - A4Tech - онази безжичната, дето всички я критикувате RF-5, RF-25 или RF-39;) Той Милен се чудеше каква причина да си измисли, за да се мотивира да си купи най-новия комплект на Logithech (само клавиатурата му струваше 120 лв. ;) ) и взе че й разказа играта на мишката. Аз си я ползвам същата от време оно, и немам никакви проблеми, даже батерии рядко сменям.

А, съжалявам че си купих инфрачервена мишка - инфрачервените мишки са пълен боклук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Между другото какво ви е направила мишката - A4Tech - онази безжичната, дето всички я критикувате  RF-5, RF-25 или RF-39;)  Той Милен се чудеше каква причина да си измисли, за да се мотивира да си купи най-новия комплект на Logithech (само клавиатурата му струваше 120 лв. :clap: ) и взе че й разказа играта на мишката. Аз си я ползвам същата от време оно, и немам никакви проблеми, даже батерии рядко сменям.

А, съжалявам че си купих инфрачервена мишка - инфрачервените мишки са пълен боклук.

<{POST_SNAPBACK}>

Абсолютно съм съгласен за мишката - работи яко.

Между другото Милене провери ако е с два канала дали не се е разместило някое копче. Аз така се бях хакнал веднъж и я обикалях цял час докато я усетя. Иначе е дзвер.

А за Dell лаптопите, докато те няма процента се вдига драстично.

Вече с по няколко дефекта (на час). ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз съжалявам за един Фотоклип въпреки че ми е подарък,сега събирам за Канон. :bye:  :bye:  :bye:  :bye:  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

може ли да опишеш по-точно какво не ти харесва, защото мен почти ме навиха да си купя такъв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е DM334,с четири мегапиксела.Ми нищо не става от него.Бърка цветовете,не фокусира добре и всичко което се сетиш като кусур.Снимах гаджето с него и я изкара с един червен нос като дядо Коледа.Бягай далече от това нещо.Събери пари за някои с по-малко пиксели,но от известна марка.Поздрави!! :bye:

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ето нещата за , които съжалявам аз :

1.ТВ-Тунер като всички . Pixel View некъв боклук , които нито има софтуер , нито бачка като хората , нито го ползвам сега и така ми заема един слот .

2.GeForce FX 5200 Видеокарта - Пълен боклук , защото е толко слаба и гадна , че половината от игрите трябва да им намалям резолюцията и опциите за да вървят като хората . Въобще не се връзвайте на хората от магазините за софтуер . Четете преди да решите какво да взимате . Защото ако взимате насляпо много често се оказва , че това което сте избрали е пълен боклук . Това е моят съвет :yanim: !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съжелявам че си купих DVD-RW Lite-on.На четвътият месец спря да чете DVD, но записваше(1312S)Смениха я с Lite-on 1673S която не иска да записва DVD, но чете(от 15 диска на 4 различни марки оспях да запиша два Verbatim-a и да прецакам други 8 :stop: )Сега ще ходя да сменят и нея и смятам да зема Teac.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тунер Aver USB. С това устройство звук няма.

За хората, които се оплакват от Dell лаптопите си - в момента пиша съобщението на Dell Inspiron 2500 (3,5 години живот досега). Ммммм, хубава машина (не си вземайте от сивите Dell-ове - много са зле).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааааа, няколко такива си имам. Вече няма място къде да си ги закачам като обеци грешките при покупки.

1. GSM Sagem - наколко модела съм имал. Всички калпави до един. Марка която ненавиждам, заради, която мразя французите, но не и французойките.

2. Дънна платка - Foxconn. Добри, но не и моделите им за AMD процесори. Явно като OEM производител на Intel наблягат на тях.

3. Твърд диск Maxtor 80GB SATA 8MB Cache. Откакто е взет все проблеми с него. Бях станал диджей от преинсталации. Върнах го за замяна. Уж щеше да стане за 3-4 дни, а вече мина седмица, а днес ми казаха да изчакам още ден-два, че нямало такива дискове в момента.

Та тези марки са вече персона нон грата в моята листа при покупки. И скоро няма да излязат от игнор листата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване