Премини към съдържанието
desa

Проблем с липсващ wnaspi32.dll

Препоръчан отговор

Хора,помагайте!Вече къде ли не писах,търсих,свалях......Неро-то(а и каквато и да е друга записваща програма)не иска да тръгне поради проблем с липсващ wnaspi32.dll.Посъветваха ме да си проверя два ключа в регистрито и се оказа,че единият от тях липсва-ASPIENUM.VXD.За тази цел изтеглих Force ASPI и се опитах да го инсталирам,но се появи следващ проблем-появява ми се съобщение за грешка:Cannot import Win 9x\win9x.reg.Error opening the file.There may be a disc or file system error.Незнам справих ли се с обяснението на проблема,защото тая материя ми е меко казано мътна,зат'ва ще ви помоля да ма извините ако някои неща звучат смешно или безсмислено!Ако някой все пак е разбрал нещо от това,което написах и може, и иска-нека помага!Не мога още да си изпробвам записвачката!!!!! sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Потърси в kaldata има последната версия на NERO, аз си я сложих и нп, ако пак не става може да си потърсиш само wnaspi32.dll файл и след това да го копнеш в C:\Program Files\Ahead\Nero :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не става и така!Дърпах от 100 места първо само тоя файл,обаче не ще да тръгне!След рестарта търся инсталираните wnaspi32.dll u neroapix.vxd-намирам ги там където според указанията са инсталирани но проблема продължава да виси!Пробвах различни версиси на Неро,пробвах и друг записващ софтуер-всички търсят тоя wnaspi32.dll!Явно проблема е далеч по-сериозен и компа ми също сериозно се е сбъркал(то е ясно ,че не без моя помощ!) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм, странно... Щом казваш, че си го търсила, намерила и пак копирала в папката, както казва производителят... Иначе го намирам ( ftp://ftp6.nero.com/wnaspi32.dll ), но само него - няма инсталация. И да си го затрилa, при следващо преинсталиране на програмата би трябвало да го инсталира сама.

Нека да опитаме нещо друго: WNASPI32.DLL се намира и в директория C:\WINDOWS\system32, само че с различен размер от този в папката на NERO. Я да опитаме да копираме това в папка C:\WINDOWS\system32: http://free.data.bg/wankata/WNASPI32.DLL

Ако пак не стане, препоръчвам да инсталираш NTI CD DVD Maker - той си инсталира собствен независим ASPI драйвър, без да ползва системния (NTIASPI.dll или нещо подобно).

И още: Приемам po default, че си на ХР. Така ли е обаче? Никъде не си споменала с каква ОС си, а е важно - намирисва ми на 98 май... В такъв случай http://aspi.radified.com/ -> http://dll-files.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да -с Win'98 SE съм!Добре ти намирисва :) Просто вече забравих къде и какво писах!Благодаря!Сега ще пробвам и това,но все пак да попитам:какво да правя с тоя липсващ ключ в регистрито(ако въобще е възможно да се справя)?

Вече пробвах и с Force ASPI-като стартирам inst ASPI ми излиза тва съобщение за грешка дето го написах в първото питане.Не става и не става!Благодаря за съветите! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитай да стартираш ръчно файла WIN9X.REG от директорията [Win9x] на ForceASPI... Ако пак ти даде същата грешка може файла да е прецакан (или нещо в регистрите)...

Между другото, коя версия на ForceASPI пробваш?

Ако е по стара, изтегли си последната v1.8 оттук:

http://members.fortunecity.com/forceaspi18

После дай първо KILLASPI.BAT , за да разкара старите библиотеки...

Рестартирай и тогава пусни INSTASPI.BAT... После пак рестарт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тва KillASPI да не прецакам и тва ,което ми е останало? :wors: Пробвах версия 1.7.Сега ще опитам с 1.8-каквото и да стане,благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах ,както ме посъветва да стартирам ръчно Win9x reg и след рестарта при опит да стартирам instaspi.bat пак ми излиза същата грешка!Пробвах и с killasp.bat и сега windows при стартиране ми се "кара" че няма некво ASPI!Абе въобще май бозата е пълна!Явно няма сама да се справя с проблема!Благодаря за опитите за помощ! :):wors::clap:

Редактирано от desa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, след като си килнала ASPI-то, дай сега INSTASPI.BAT и рестартирай...

Редактирано от Licensed User (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, помня, че обсъждахме този проблем и в другата тема, която беше пуснала. Какво стана със съветите, които ти дадохме там.

Ето линк към темата: Търся Norton Utilities за Win'98 ME

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново!48h нямах нет!Проблема още виси!Да ,имах питане за winaspi32dll в друга тема,но беше между другото и затва реших да направя ново,конкретно за този файл!След като дадох killASPI,ми се затри и ASPENIUM.VxD(единствения ,който имах от пакета Force ASPI).Стартирам inst.ASPi-дава ми същата грешка(Cannot import Win9x\win9x.reg.Error opening the file....),въпреки че се опитах да стартирам ръчно файла win9x.reg(както ме посъветвахте).Най странното е ,че сега откривам и двата ключа в регистрито-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYstem\Current control set\Services\VxD\APIX]"Exclude Miniports"="" и [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Current control set\Servises\VxD\ASPENIUM]"Start"=dword:0x00000000,"StaticVxD"="ASPENIUM.VxD" Но.....Сега вече съвсем се отчаях! sad.gif

Редактирано от desa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :P Оправих проблема!Аз като Ви казвах,че не съм на ти с материята,не се шегувах!Оказа се че не разархивирам правилно Force ASPI!!!!Благодаря на всички за отзивчивостта и за съдействието,защото сама бях стигнала до под кривата круша!Съжалявам,ако сам ви накарала да се съмнявате в собствената си компетентност,но то така е,срещу начинаещ или лош играч се играе най-трудно!Отново благодаря!Продължавайте все така да помагате! :wors::P :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :clap: Оправих проблема!Аз като Ви казвах,че не съм на ти с материята,не се шегувах!Оказа се че не разархивирам правилно Force ASPI!!!!Благодаря на всички за отзивчивостта и за съдействието,защото сама бях стигнала до под кривата круша!Съжалявам,ако сам ви накарала да се съмнявате в собствената си компетентност,но то така е,срещу начинаещ или лош играч се играе най-трудно!Отново благодаря!Продължавайте все така да помагате! :yanim:  :wors:  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Не е по темата, но както някой, някъде, нягога беше казал "Кажи си думата", ей, не го приемайте предизборно (а май имаше такава песен на Beatles). Та:

Много се радвам, че desa e решила проблема си, а още повече се радвам, че толкова хора са откликнали и решили да и помогнат. Аз също съм начинаещ и се притеснявах, че ще ми се присмиват за незнанието, но вече съм по-уверен да питам за всичко. Благодаря на ВСИЧКИ.

P.S. desa много хубаво БЛАГОДАРИ. Да дерзае (да пита).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.