Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Извинявам се за 'селското' изказване, наистина не е много културно, но си е така. От месеци се разправям с БТК за надписани сметки. От денс пък изобщо нямам телефон. Така че какво да кажа....дано скоро се разрастне мрежата на Орбител,за да има конкуренция и избор.

Редактирано от maskk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, въпреки че изчетох почти целия форум, все още не мога да разбера към кой вид интернет да се вържа - дали да е БТК ADSL или някой кабелен доставчик. В момента много се замислям за БТК тъй като е на промоция. Интернета ще го ползвам предимно за теглене на филми и музика. Ако се вържа на БТК, при положение че нямат FTP сървър, от къде могат да се дърпат филми? още повече че от по предните постове се разбра че и Дата-та не може да се зарежда на БТК. Аз съм от Варна и в централната част по известните кабелни доставчици са Варнанет, Интербилд, Мнет и т.н. но някои познати които ги ползват казват че са пълни л***а, абе кво да ви кажа смесени чувства. Ще помоля някой който е на БТК да каже от къде безпроблемно се дърпат филми и музика, било то от БГ или от международни сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

защо щом си от Варна не се свържеш на Homelan?

А колкото до БТК - места за теглене има, не си мисли че датата е единствената "Фрее" зона в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. От 2 дена интернета ми постоянно прекъсва - 10 мин има, 1 мин няма и после пак има ... има ли други с такъв проблем? От хелп деска ми казаха че е от торент клиента ми, но това го прави и без да тегля нищо. Дори само като разглеждам страници пак прекъсва и пак идва. Рестартирах модема, изключих адаптера за известно време от контакта /така ме посъветва служителят от хелп деска/ но проблема си остава. sad.gif Дали самия проблем не е в моя комп или къде може да е?

Редактирано от sanyy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. От 2 дена интернета ми постоянно прекъсва - 10 мин има, 1 мин няма и после пак има ... има ли други с такъв проблем? От хелп деска ми казаха че е от торент клиента ми, но това го прави и без да тегля нищо. Дори само като разглеждам страници пак прекъсва и пак идва. Рестартирах модема, изключих адаптера за известно време от контакта /така ме посъветва служителят от хелп деска/ но проблема си остава. sad.gif Дали самия проблем не е в моя комп или къде може да е?

Надали е от компа ти. Характерно е за БТК да прекъсва, но разбира се не и толкова често.

Когато ти прекъсва нета виж как са лампичките на модема! Да не би тази на DSL да изгасва? Да не е все едно си го рестартирала и да мигат? Провери хубаво всички кабели - може да не дават хубаво контакт и отвреме навреме сигнала да спира.

Ако не е от това изчакай още няколко дена и ако пак не се оправи вече ги потърси тия търгаши от БТК. В тях трябва да е причината и не им приемай глупави извинения от рода на това, че било от торент-клиента. Те нормално ще се опитат да те метнат като последния балък, но покажи им, че не е толкова лесно. :)

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Надали е от компа ти. Характерно е за БТК да прекъсва, но разбира се не и толкова често.

Когато ти прекъсва нета виж как са лампичките на модема! Да не би тази на DSL да изгасва? Да не е все едно си го рестартирала и да мигат? Провери хубаво всички кабели - може да не дават хубаво контакт и отвреме навреме сигнала да спира.

Ако не е от това изчакай още няколко дена и ако пак не се оправи вече ги потърси тия търгаши от БТК. В тях трябва да е причината и не им приемай глупави извинения от рода на това, че било от торент-клиента. Те нормално ще се опитат да те метнат като последния балък, но покажи им, че не е толкова лесно. ;)

:yanim: благодаря за отговора. От хелп деска ми казаха че от сутринта до 15 часа когато им се обадих пак, модема е направил 95 рестарта ohmy.gif което не било нормално и ще ми пратят техници в понеделник. От 3 часа не е прекъсвал. По кабелите няма проблеми проверени са. А когато прекъсне - да, все едно аз го рестартирам. Ще видим какво ще кажат в понеделник. laugh.gif Чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: благодаря за отговора. От хелп деска ми казаха че от сутринта до 15 часа когато им се обадих пак, модема е направил 95 рестарта ohmy.gif което не било нормално и ще ми пратят техници в понеделник. От 3 часа не е прекъсвал. По кабелите няма проблеми проверени са. А когато прекъсне - да, все едно аз го рестартирам. Ще видим какво ще кажат в понеделник. laugh.gif Чао.

Щом са ти обърнали внимание е добре. Те си знаят работата.

Пиши какво е станало. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два месеца аз имах същия проблем. Доидоха от БТК и какво ли не правиха и нестава и нестава. Накрая смениха модема и пак не стана, но след като го смениха и с трети модем - о, чудо СТАНА. Така, че проблема най-вероятно не е в компа ти а в модема !!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди два месеца аз имах същия проблем. Доидоха от БТК и какво ли не правиха и нестава и нестава. Накрая смениха модема и пак не стана, но след като го смениха и с трети модем - о, чудо СТАНА. Така, че проблема най-вероятно не е в компа ти а в модема !!!!!!!!!

Без да плащаш, нали?

Не съм чел договора, но ако нещо се случи на модема, купуваш ли си го новия?

Така де, ако нарочно го блъсна в земята и го строша едва ли ще ми го сменят, но в повечето случаи не може да се разбере дали ти си го подредил пък и няма никаква гаранция май? :)

Как се процедира?

П.П. може да си направя някоя колекцийка от модеми нарочно, хахаха!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без да плащаш, нали?

Не съм чел договора, но ако нещо се случи на модема, купуваш ли си го новия?

Така де, ако нарочно го блъсна в земята и го строша едва ли ще ми го сменят, но в повечето случаи не може да се разбере дали ти си го подредил пък и няма никаква гаранция май? :angry:

Как се процедира?

П.П. може да си направя някоя колекцийка от модеми нарочно, хахаха!!

Не, не плащаш нищо но за колекцията сори!!!

Вземат си стария модем за ремонт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то и при моя взеха да зачестяват тия същите прекъсвания.

Само 4-5 пъти на ден все още, но ми дава повод за размисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам някокой дали играе www.imperiaonline.com Ползвам бтк -адсл 512/128 , и имам убийствено нисък достъп.

C:\>tracert www4.imperiaonline.org

Tracing route to realm4.imperiaonline.org [85.187.136.124]

over a maximum of 30 hops:

1 <10 ms <10 ms <10 ms 192.168.1.1

2 20 ms 20 ms 10 ms Virtual-ADSL.btc-net.bg [212.39.70.100]

3 20 ms 10 ms 20 ms 212-39-87-66.btc-net.bg [212.39.87.66]

4 20 ms 20 ms 10 ms 69-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.69]

5 10 ms 20 ms 10 ms 54_235.btc-net.bg [213.91.235.54]

6 41 ms 10 ms 20 ms Core.Router14.Evro.Net [83.148.74.147]

7 20 ms 20 ms 10 ms core-bgpeer-beta.routers.megalan.bg [85.187.139.185]

8 20 ms 10 ms 20 ms megalan-mania.routers.megalan.bg [85.187.139.249]

9 20 ms 20 ms 20 ms 85.187.136.124

Всичко изглежда наред, но 54_235.btc-net.bg 213.91.235.54 ми дава, че се губят до 70% от пакетите.

Естествено от бтк не получих помощ "проблема не е при нас" цитат, обаче от лан аз нямам проблем когато влизам. Моля дайте идея как да си оправя проблема.

P.S Skypa също се дъни при мен често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sad.gif От 28 юли чакам от БТК да ми пратят техник за да ми види модема защо прави по 95 -100 рестарта на ден, но досега никой не ми се е обадил и не е дошъл. Проблема си продължава и явно няма да му обърнат внимание, затова ще ви попитам ако си пусна жалба до централният им офис в гр. Бургас дали ще ми обърнат внимание? ohmy.gif Някой който е пущал такава жалба моля да сподели има ли полза от нея? ;)

P.S извинявам се ако някаде е отговорено на този въпрос, но пиша от работа и немога да прегледам всички постове по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на ADSL от 4 месеца някъде, нет-а ми е прекъсвал само 2-3 пъти за разлика от смешните LAN доставчици, където нета прекъсва най-малко по 2-3 пъти НА ДЕН, а при буря го няма със дни biggrin.gif

Тъй че съм много доволен засега biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sanyy, обади се пак на helpdesk-а и им съобщи отново за проблема си. Там регистрират всички оплаквания, така че са длъжни да ти отговорят.

gvkg - във Варна няма друг свестен интернет доставчик, освен БТК. Това Интербилд, Homelan, Спектрум, всички са много зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена няма ограничение на скороста към ДАТА.БГ за всички ползващи БТК АДСЛ услугата. Така че дърпайте на воля, явно най накрая управниците от датата са се сетили че им трябват нови клиенти :clap:

П.С. Благодаря на Rub4o за предоставената информация!

Редактирано от korn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли най-накрая се сетиха че може и потребителите на БТК да си плащат за да ползват търсачката.

Иначе за какво да плащам ако ше тегля с 0,5кб нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif От 28 юли чакам от БТК да ми пратят техник за да ми види модема защо прави по 95 -100 рестарта на ден, но досега никой не ми се е обадил и не е дошъл. Проблема си продължава и явно няма да му обърнат внимание, затова ще ви попитам ако си пусна жалба до централният им офис в гр. Бургас дали ще ми обърнат внимание? ohmy.gif Някой който е пущал такава жалба моля да сподели има ли полза от нея? :)

P.S извинявам се ако някаде е отговорено на този въпрос, но пиша от работа и немога да прегледам всички постове по темата.

Искат не искат трябва да ти обърнат внимание!

Ти си плащаш за услугата. А тя в момента за теб не е както е по договор. И при условие, че проблемът е в тях са длъжни да дойдат.

Обади им се още няколко пъти по-настоятелно и като се наложи и жалби пиши. :wors:

То на хората веднъж им се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искат не искат трябва да ти обърнат внимание!

Ти си плащаш за услугата. А тя в момента за теб не е както е по договор. И при условие, че проблемът е в тях са длъжни да дойдат.

Обади им се още няколко пъти по-настоятелно и като се наложи и жалби пиши. :)

То на хората веднъж им се казва.

Да кажа какво стана с моя проблем. Така, никой не е идвал от техниците, но в петък на 04.08. в нашия град откраднаха някакви оптични кабели и целия ден нямаше нет. Вечерта след като ги смениха всичко тръгна включително и нета. От тогава до сега не е имало проблеми с модема ми - не се е рестартирал нито веднъж. :) и така неразбрах проблема в БТК ли е бил или в модема ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно забиването на модема, често пъти виновни затова са безполезните и вредни в случая симулативни, допълнителни конекции, които браузъра, даунлоад мениджъра и най-вече торент клиента правят, за да ускорят скоростта. Тъй като скоростта е ограничена от БТК на 64кб\с, 128кб\с или 256кб\с, смисъл от допълнителните конекции няма, най-много пак да ви забий модема, особено ако 2 или повече компа едновременно ползвайки нет-а, теглят торенти всеки със по 200 конекции.

За браузъра достатъчни са 2 конекции, за даунлоад мениджър - 5, за торент клиент - 10-20 конекции са предостатъчни, над 50 вече са вредни и препоръчително е да се теглят максимално 2 торента едновременно.

Успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:clap: някой може ли да сподели дали влиза в торент линкос - защото от днес ми дава това - 403 Forbidden Unauthorized IP address. От друг доставчик мога да влезна но от БТК не - някой има ли същия проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.