Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В договора от БТК/  става въпрос за фирмен ADSL/ има изписано IP...що е то... и мога ли да го препратя на рутера зад модема или пак да се моля на техниците?

<{POST_SNAPBACK}>

И да им се молиш няма да стане, отдавна не го правят, но можеш да им кажеш да ти пренасочат всички портове от модема към рутера, върши работа ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Встъпителни думи: Аз съм с бТК ADSL от ноември 2004г. с етернет модем съм - ZTE Zxdsl 831 (при абонаментен план "Безкрай"). Всичко което ще споделя в следващите редове се базира на личния ми опит

БТК = 'Баси Тамън се Кънектнах'

а тези лъжци от БТК един от оператирите вика: Да имате РЕАЛЕН СТАТИЧЕН IP адрес....после друг оператор: Ами реалните адреси са само за бизнес потребителите...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Goth Thug, сигурно си разбрал, ама аз да кажа за другите - 192.168.0.1 е адреса на модема и ако мрежовата карта на компютъра е в режим DHCP получава адрес от модема 192.168.0.2, така че ако имате рутер след модема настройте вътрешната мрежа на пр. 192.168.1.1 за да не стане дублиране. След пренасочване на всички портове от модема към рутера вече е лесно. Проблем е ако не ти дават статично IP, тряабва постоянно да правиш справка на www.whatismyip.com.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
БТК = 'Баси Тамън се Кънектнах'

а тези лъжци от БТК един от оператирите вика: Да имате РЕАЛЕН СТАТИЧЕН IP адрес....после друг оператор: Ами реалните адреси са само за бизнес потребителите...........

<{POST_SNAPBACK}>

Бизнес потребителите получават реален СТАТИЧЕН, а домашните реален ДИНАМИЧЕН.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Искам да попитам понейе не ми стана ясно:

IP на ADSL модема към моя компютър 192.168.1.1 или 192.168.0.1 е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам понейе не ми стана ясно:

IP на ADSL модема към моя компютър 192.168.1.1 или 192.168.0.1 е?

<{POST_SNAPBACK}>

Фабрично заложен е 192.168.1.1

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох почти всичко от тази тема, но ми би било много по-лесно ако някой може да ми помогне по въпроса:

С един приател ще си направим Wirelss lan и искаме да се пуснем на BTK ADSL 256-безкрай. Може ли по някакъв начин единият от нас да се пусне, така че другият да има интернет и ако е възножо да става не чрез прокси, за да имаме 2-мата едновременно директна връзка с интернет и да позваме всички програми и дори за online играене. Това споделяне по принцип законно ли е?

Ако някой му се занимава да ми отговори ще съм му много благодарен!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови АДСЛ пакети

1. БТК АДСЛ 512 БЕЗКРАЙ

Месечен абонамент: 33лв

Скорост на ДЛ: 512кбп/с

Скорост на ЪЛ: 128кбп/с

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ и 256 БЕЗКРАЙ

2.БТК АДСЛ 512 БИЗ

Месечен абонамент: 55лв

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ и 256 БИЗ

3.БТК АДСЛ 1024 БИЗ

Месечен абонамент: 80лв

Скорост на ДЛ: 1024кбп/с

Скорост на ЪЛ: 256кбп/с

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ, 256 БИЗ и 512 БИЗ

4. БТК АДСЛ 2048 БИЗ

Месечен абонамент: 99лв

Скорост на ДЛ: 2048кбп/с

Скорост на ЪЛ: 512кбп/с

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ, 256 БИЗ, 512 БИЗ и 1024

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За горното мнение си забравил само да добавиш, че обявените цени са без ДДС !!! cool.gif Иначе приветствам намалението на.... и увеличението на ....... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах в момента експериментират с устройства скорости 4 и 6 Mb/s по стандартен телефонен кабел. Така, че можете да си правите изводи накъде се върви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Нови АДСЛ пакети

1. БТК АДСЛ 512 БЕЗКРАЙ

2.БТК АДСЛ 512 БИЗ

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ и 256 БИЗ

3.БТК АДСЛ 1024 БИЗ

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ, 256 БИЗ и 512 БИЗ

4. БТК АДСЛ 2048 БИЗ

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ, 256 БИЗ, 512 БИЗ и 1024"

oт кога влизат тези оферти в действие,засега във официалният сайт не са споменати sad.gif

Редактирано от jubei (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лошо или не е забравил и още един тарифен план

256time - услугата наброява интернета по време (по часове)

в пакета са включени 20 безплатни часа а за всеки следващ абонатът требе да плати по 0,01лв(БЕЗ ДДС тоест 0,012лв) за всеки следващ час!

Елементарно пресмятане показва че максималня брои часове за даден месец е около 720.А умножено по 0,012 се получава 8,64лв.Премахват се 0,24лв от "безплатните часове" и се получава 8,40лв

Месечната такса е 20лв(24лв с ДДС)

Това събрано с "платените часове" се получава 32,40лв максимална такса!

Този тарифен план логично е създаден за потребители нуждаещи се от малко време прекарано в нета затова логи4но е таксата им да е около 27~28лв но също така би могло да се ползва и от "по-бедните" потребители :)

това е от мене вие си решавате!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офертите влизат в сила от 1ви ноември 2005та година

предполагам ще последва голяма рекламна кампания за увеличването и намаляването :)

Само да уточня че 256time не получва уеб хостинг

512безкрай - домеин на адрес ***.mbox.contact.bg с 15мб простр.

Останалите планове БИЗ получават безпалтен уеб хостинг на .com .net и .org съответно с 15 20 и 30нб!

БТК - ЗАД ТЕБЕ Е! :)само така бтк :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и общите условия на промоцията. Про4етете внимателно точки 2,5,6 и 7:

Условия на рекламна промоция на услугата БТК ADSL

1. Общи условия

Тези условия са специални по отношение на действащите ОУ за предоставяне на АДСЛ услуги (наричани за

краткост "Общите условия") и имат приоритет пред всички клаузи на ОУ, които им противоречат. Те ще имат

сила за определения в тях срок и само по отношение на Потребителите, които са се възползвали от офертата

и са подписали Заявката. БТК си запазва правото едностранно да изменя и допълва действащите ОУ при

спазване на процедурата за изменение, регламентирана в тях.

2. Задължения на БТК

2.1 Нов АДСЛ пакет

БТК се съгласява да предостави на потребителя нов АДСЛ пакет, избран от Потребителя и посочен в

Заявката.

2.2 Оферта

В случай, че Потребителя се възползва от настоящата оферта и избере нов АДСЛ пакет за сроковете,

посочени по-долу, той ще получи:

- Един месец безплатно ползване на АДСЛ услугата: при подписване на заявка за 13 месечен срок за

ползване на услугата - безплатно ползване на първия месец

или

- безплатен DECT безжичен телефон: при подписване на заявка за 18 месечен срок за ползване на услугата -

безплатен безжичен телефон

3. Задължения на потребителя

3.1. Цени

Потребителят се съгласява да заплаща съответния месечен абонамент по т.4 в зависимост от избрания от

него АДСЛ пакет.

3.2. Потребителят се съгласява, че с подписването на Заявката се счита обвързан за нов тринадесет или

осемнадесет месечен срок съгласно т.2.2.

3.3. Влизане в сила

Новият срок започва да тече и Заявката влиза в сила от датата, в която БТК получи коректно попълнена и

подписана от Потребителя Заявка (важи пощенското клеймо или датата поставена на заявката от служителя в

БТК Център)

3.4. Връщане на попълнената и подписана заявка

Потребителят се задължава след като попълни и подпише Заявката в срока по т.7 да я изпрати на БТК по

пощата, използвайки адресирания плик, или да я предаде на служител в БТК Център. В случай, че получи

Заявка, която не е попълнена коректно при стриктно спазване на посочените изисквания, БТК си запазва

правото да анулира възможноста на Потребителя да активира избрания със Заявката АДСЛ пакет и да се

възползва от настоящата оферта.

4. Нови АДСЛ пакети

4.1. БТК АДСЛ 512 БЕЗКРАЙ

4.2.БТК АДСЛ 512 БИЗ

4.3.БТК АДСЛ 1024 БИЗ

4.4. БТК АДСЛ 2048 БИЗ

От офертата могат да се възползват само Потребители на 512 СЪРФ, 256 БЕЗКРАЙ, 256 БИЗ, 512 БИЗ и 1024

МБИЗ

цените са без ДДС

5. Ограничения за бъдещите миграции при предоставяне на услугите

Потребители, които желаят да променят ползвания от тях АДСЛ пакет с нов ще бъдат обвързани за минимум 13

месечен срок.

6. Потребители, които не желаят да мигрират

Потребителите, които не се възползват от настоящата оферта, ще се считат обвързани от сроковете и

условията, които са се прилагали за тях до момента, в това число ще продължат да заплащат за срока, за

който са се обвързали с БТК, месечната такса, която са заплащали до момента за предоставянето на АДСЛ

услугата.

7. Времево ограничение на рекламната промоция

Срокът на рекламната промоция е до 30.11.2005г. БТК няма да приема Заявки, подадени след тази дата и да

активира услугите, искани с тези Заявки

Тези Условия на рекламна промоция на БТК АДСЛ са изработени...

-------------------------------------------------------------------------

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доколкото разбрах в момента експериментират с устройства скорости 4 и 6 Mb/s по стандартен телефонен кабел. Така, че можете да си правите изводи накъде се върви.

<{POST_SNAPBACK}>

nickfox нищо не експерементират. Всеки един модем е тестван за скорост до 8Mb/s още фабрично. И сега не е проблем по по-добрите трасета да се пуснат споменатите от тебе скорости, ама по много причини си джиткаме на сегашните. Иначе във западна европа вече сърфират с ADSL2 с теорититеч макс до 21-22 Mb/s. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 33лв. са без ДДС и без таксата за телефон, така ли да го разбирам?! Значи излиза: 39.60 + 12 такса (ако ползваш и телефония) = 51.60 лв или 45.60 лв. (без да се ползва телефона) за БТК АДСЛ 512 БЕЗКРАЙ

Редактирано от phantom (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rub4o, страшно много съм ти благодарен за бързият отговор :)

Интересно, ми е ако с този мой приятел, който миля да го свържа с интернет както описах отгоре, инсценираме следното: той ще си донесе компютъра удма преди да дойдат да ме въжат. Ще направим една LAN мрежичка и ше им обясня, че това е компютъра на брат ми и ако може да направят модема така, че и 2-та комп. да имат интернет равностойно. Така би трябвало те на направят настройките, да пъснат NAT и като си заминат ;) той си взема комп. у тях и готово.

Това според вас ще стане ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Rub4o, страшно много съм ти благодарен за бързият отговор  :)

Интересно, ми е ако с този мой приятел, който миля да го свържа с интернет както описах отгоре, инсценираме следното: той ще си донесе компютъра удма преди да дойдат  да ме въжат. Ще направим една LAN мрежичка и ше им обясня, че това е компютъра на брат ми и ако може да направят модема така, че и 2-та комп. да имат интернет равностойно. Така би трябвало те на направят настройките, да пъснат NAT  и като си заминат :) той си взема комп. у тях и готово.

Това според вас ще стане ли?

<{POST_SNAPBACK}>

Би трябвало да стане обаче ако е от БТК малко ме съмнява.Ама тай както сте го измислил май ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да стане, но ако си взема пакета "инсталирай си сам" , NAT няма да ми бъде пуснат, но може ли да ми дадете примерен рутер?(някакво име, пък аз ще погледна за цената), с такъв рутер ще може ли и 2-мата да имаме пряка връзка с интернет? И там портовете и другите неща ще може ли да се натроят в този рутер? И трябва да си поръчам Ethernet моден нали? И последно :) знаете ли от къде мога да прочета какво означава NAT и за какво точно служи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би трябвало да стане, но ако си взема пакета "инсталирай си сам" , NAT няма да ми бъде пуснат,  но може ли да ми дадете примерен рутер?(някакво име, пък аз ще погледна за цената), с такъв рутер ще може ли и 2-мата да имаме пряка връзка с интернет? И там портовете и другите неща ще може ли да се натроят в този рутер? И трябва да си поръчам Ethernet моден нали? И последно ;) знаете ли от къде мога да прочета какво означава NAT и за какво точно служи?

<{POST_SNAPBACK}>

NAT=Network Adress Translаtion, познат още като network masquerading или IP-masquerading означава препращането на пакетите които преминават през рутер или firewall.http://en.wikipedia.org/wiki/NAT

Относно портовете, ти не можеш да отваряш портове, тъй като те предварително са зададени при доставчика. Ако обаче искаш да ти бъде отворен даден порт - обаждаш се на хелп деска.

Модемите са само Ethernet интерфейс. USB вече не се ползват, поради многото проблеми, които създават.

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още една важна подробност за новите тарифни планове на БТК

Сключва се нов договор за още 13 месеца

Повтарям - 13 - като първия месец е безплатен

Плаща се и нова инсталационна такса - 30 лева еднократно.

Доколкото разбрах новите планове могат да се ползват само от съществуващи абонати, а не от нови.

Аз лично смятам да се прехвърля от сегашния 256 безкрай на 512 безкрай

Сигурно по нова година ще има и други по-добри промоции и ще се изям от яд ама .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;);) МОЛЯ? За да използваме новите пакети (аз съм на 256безкрай) трябва ОЩЕ ЕДИН договор за 13 месеца, че и пари ще ни искат... :clap::hush: хехе МНООООГО хитро няма що !
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Плаща се и нова инсталационна такса - 30 лева еднократно.

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо не мога да схвана angry.gif .Как така ще се плаща услуга която не е извършена.Та нали веднъж си платил инсталационна такса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване