Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гадно е че няма да важи промоцията за стари абонати.

Ето на това му се вика ДИСКРИМИНАЦИЯ !!!!!!!!! Вместо както на всякъде по света ,за лоялните си и дългогодишни потребители да има преференции и бонуси - мошенииците са ти взели парите и не и пука пове4е за тебе. Сега с тази промоция се опитват да хванат други балъци ,а те да си правят сметката какво ги о4аква за в бъдеще и хубаво да се замислят на кой си дават парите .......................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мдаа, а нашата ланка всеки месец промоции прави уеуеее.....ама сте интересни и запознати с маркетинга

Не правила отстъпка за клиентите си ли? А безплатните минути? А новите планове? Някой спомня ли си колко стотици лева беше 1Мбит? Ей, българина вечно недоволен....ами като не ви харесва, сменяйте си доставчика.

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Специално за потребители, използващи БТК АДСЛ

Временното ограничение е отменено. ###### стартира p2p обмен чрез децентрализирано (безтракерно) дистрибутиране, специално (и малко предсрочно) заради проблемите с потребителите използващи БТК АДСЛ. Всеки обаче може да тества и да се убеди в стабилността и надежността на тази технология. За целта се използва публичен сървър обслужващ само клиентите използващи FlashGet. Имайте предвид, обаче че DHT на ArenaBG работи стабилно само с FlashGet и най-вече за ADSL потребителите, които не виждат основния тракер.

Убедете сe в това като:

1. Свалите последната версия на FlashGet

2. Желателно е да деинсталирате текущата програма, която използвате за торент клиент.

3. Инсталирайте FlashGet

3. Свалете с нея някой торент и се наслаждавайте на DHT конекциите и скоростта на сваляне.

Този торент клиент е уникален с това, че използва собствен сървър. Освен това сваля от сървъра само пиърите за желания от вас файл, а не цялата хаш таблица както е при останалите. Работи изключително стабилно и не натоварва машината ви. За потребителите на БТК е желателно да се избере вида интернет връзка като се посочи "ADSL" със съответните параметри. ###### с огромната си група собствени пиъри е добре дошла в DHT обмена на FlashGet и има реалния шанс да го "превземе". Имайте предвид, че за рилийзи качени преди 3 часа и по-малко е необходимо да изчакате малко повече докато се генерира записа в сървъра и съответно докато стартира свалянето при вас.

Включете се в това начинание и скоро ###### ще може да работи без собствен тракер и да бъде още по неуязвима.

Напомняме на всички споделящи файлове, че при генерирането на торента "DHT" и "peer exchange" трябва да са активни. Препоръчваме също да сийдвате с посочената версия на FlashGet. Така ще спомогнете за по-бързото "напълване" на DHT с "нашенски пиъри".

Това е началната страница на Арената.Някой ще обясни ли дали ще можеме да сваляме и от други сайтове след като инсталираме тази програма и направим настройките.Мерси?

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е началната страница на Арената.Някой ще обясни ли дали ще можеме да сваляме и от други сайтове след като инсталираме тази програма и направим настройките.Мерси?

100%, защо не пробваш сам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тача си през прокси ,няма да се занимавам да инсталирам и деинсталирам програми,плюс това тази версия на флаш гета не ми харесва ,пробвал съм я .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е супер както преди :hush:) Ценя Арената само за едно нещо,и това е музикалните компилации. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дето ги качваш ти и такива като теб. Легално закупени, разбира се. И само по едно копие, за съседа. Да няма пиратски работи, неее...вие сте свободолюбиви джентълмени. Помагате на съседа. Простичко. В 10 000 копия. Ами много съседи, както каза преди време Ив.Костов - ми малка държава, всички сме братовчеди. А агент Гешев си умира от кеф и само рефрешва сметката на Кайманите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дето ги качваш ти и такива като теб. Легално закупени, разбира се. И само по едно копие, за съседа. Да няма пиратски работи, неее...вие сте свободолюбиви джентълмени. Помагате на съседа. Простичко. В 10 000 копия. Ами много съседи, както каза преди време Ив.Костов - ми малка държава, всички сме братовчеди. А агент Гешев си умира от кеф и само рефрешва сметката на Кайманите...

защо по презумпция всичко качвано на тракери трябва да се смята за нелегално?!?! аз например слушам предимно алтернативна, антикомерсиална музика, "гаражни групи"... 99% от това никога няма да види бял свят на Бг пазара, а също голяма част няма къде и в нета да си го поръчам... и ко прайм?! замествам дезмънд декър с бритни спирс?!?! та да могат бедните продуценти да преживеят някак си... ае да бегат на село да копат картофи, да са научат на труд ;Рррр

*антикомерсиален - обратното на "комерсиален" ;Рр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото по презумция 99.99% (да ме простите с някоя десета ако греша) е точно пиратски копия. Дезмънд Декър казваш, разбираш ли... ами от официалния му сайт може да си купиш ДВД-то му http://www.desmonddekker.com/index2.htm ? Или викаш - точно на Арената има негови непубликувани песни. И на гаражните групи е така сигурно. Те са от типа - ние не пеем за пари, пеем за кеф, не си купувайте CD-тата ни - дърпайте си от Арената. Ми да ги качат тогава на Rapidshare?? Големи антиглобалисти, ще върнете световната история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво , но никъде в Калдата не видях как точно се настройва рутера, който трябва да е след модема и какви са често срещаните проблеми с бтк адсл!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко е супер както преди :)) Ценя Арената само за едно нещо,и това е музикалните компилации. ;)

:clap: Не забравяй и най-новите филми ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото по презумция 99.99% (да ме простите с някоя десета ако греша) е точно пиратски копия. Дезмънд Декър казваш, разбираш ли... ами от официалния му сайт може да си купиш ДВД-то му http://www.desmonddekker.com/index2.htm ? Или викаш - точно на Арената има негови непубликувани песни. И на гаражните групи е така сигурно. Те са от типа - ние не пеем за пари, пеем за кеф, не си купувайте CD-тата ни - дърпайте си от Арената. Ми да ги качат тогава на Rapidshare?? Големи антиглобалисти, ще върнете световната история.

ама сериозно лииии... щом си направи труда да му търсиш сайта, защо не погледна и че там има само 1 двд с лайв концерт в лондон и 1 цд с няква компилацийка... а човека има 20 албума издадени!

нещо в демагогия изпадаме драги ми тъпер... изобщо не съм споменавал шибаната арена, в която дори нямам регистрация, а ставаше дума за торент тракерите като цяло... и да, тия групи, които слушам напълно безвъзмездно предоставят музиката си за теглене, колкото и странно да ти се струва... имат си сайтове, в които са качили албумите на линкове и на тоОоорент файлове ;Ррр

бтв относно последното ти изречение... чувал ли си, че IV световна война ще се води с камъни и дръвя? ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е тема за проблеми относно БТК, а не за чат за торенти и легални/нелегални простотии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

63 страници трудно се четат, та би ли могъл някой да отговори на мойто въпросче?

Положението е следното: Модем ZXDSL831 с IP 192.168.1.1 със Subnet Mask 255.255.255.252 и рутер DI-604 с IP 192.168.0.1 със Subnet Mask 255.255.255.0. Искам да пренасоча порт 6112 до 192.168.0.3, който е свързан с рутера и получава своя IP адрес по MAC от рутера. Как точно трябва да стане - от модема към рутера и оттам към компютъра ли, или от модема към рутера и компютъра и от рутера пак към компютъра? Пробвах първия вариант, но май не стана... Според мен най-добре ще е с активиран DMZ и на двете устройства, но и така не става...

Предварително благодаря!

ПП:

Е хубаво , но никъде в Калдата не видях как точно се настройва рутера, който трябва да е след модема и какви са често срещаните проблеми с бтк адсл!?

И аз имам проблем с рутера - като IP-то му е 192.168.0.1 има интернет, като е 192.168.1.2 - няма. Дали не е свързано със Subnet Mask-a?

Редактирано от brnn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме учудиш, ако имаш нет - 192.168.1.1 с маска 255.255.255.252 (192.168.1.0/30) са си точно 2 (два) хоста - 192.168.1.1 и 192.168.1.2 ?? Много ми е чудно как рутър след рутъра на модема ще получава нещо, когато е с адрес 192.168.0.1 и маска 255.255.255.0, защото е от друга мрежа. Какъв е рутъра зад модема? Трябва да пренаосчваш порта и на двата рутъра. По какъв протокол, май ще е най-добре да ползваш NAT. Виж информация за конкретния случай тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От два три дни нета ми е много увиснал дори сега едвам влезнах да напиша поста, като зарежда страниците ми дава грешки едвам ги отваря постоянно давам Refresh и влизам чак на 3-тия, 4-тия път, а когато тегля почти изпълвам скороста си на 2mbps съм ако е от значение ползвам и Firefox и Opera и IE, но при всички зареждането на страниците е увиснало да не би да има пак профилактики.

Благодаря.

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е възможно,но ми трябва качествен човек.Всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То може и да е възможно,но ако имаш проблем после БТК няма да ти помогнат при разрешаването му.Те поддържат само техните си устрийства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да видиш. Това може да го публикувам в подробности на www.savchev.org , обаче след като успея да прекратя по взаимно съгласие с тези олигофрени. Намерих начин и то приемлив и за БТК и за мен - разговарях с един учтив от 0800-15-500 и с една маца от 0800-100 и ми предложиха решение. Вярно, губя един мес , 36 лв и един пост, ама майната му.(в най-лошия случай). За момента ще ти кажа само следното:

Защита по МАС адрес, 16 байта юзернейм и 16 байта парола, тип на връзката (3 параметъра, еднакви за всички), един логин (име:парола ) за началната страница осигуряват защитата на модема. Има и друго, но това е основното;

Linksys model:WAG354G мисля че няма да успее да се върже дори да направиш всичко както трябва. Мисля че имаше някакви различия (Линксъс винаги имат по нещо на опаки, докато другите са на терсене!!! Напр. АП. Линксис не може да се вържи към друг тип АП. Само към същото. Поне така беше преди години.)

От два три дни нета ми е много увиснал дори сега едвам влезнах да напиша поста, като зарежда страниците ми дава грешки едвам ги отваря постоянно давам Refresh и влизам чак на 3-тия, 4-тия път, а когато тегля почти изпълвам скороста си на 2mbps съм ако е от значение ползвам и Firefox и Opera и IE, но при всички зареждането на страниците е увиснало да не би да има пак профилактики.

Благодаря.

Не се притеснявай! Сега БТК правят разширение на опорната си мрежа на 10Гбит/с на влакно със нови CISCO рутери. Не знам само какво ще стане , когато комсията по регулиране каже на ВСИЧКИ тел и ГСМ оператори руминг-а да не е по-скъп от 30 ст до САЩ и страните от ЕС.(Изискване на ЕС!)...Предполагам всичко ще се пуска по НЕТ-а;

Модемите не са лоши, въпреки, че са чуствителни към шумни линии, но БТК НЕ Е в състояние да захрани всичко... Какво ли ще стане , когато се изпълни програмата на министерството на образованието, дето иска да има и в най- забутаното село интернет и поне 10 комп-а вързани към опрната мрежа на компанията...От там минават: вътрешния трафик, общия вътрешен трафик, голяма част от наетите линии, канали и пр (в провинцията е около 95%-98%. Всички Гласови, ГСМ, че ще минава и BTK телевизията. Смятай какъв гърч ще е .... там не ща да съм системен администратор.... ако ще да ме позлатят... ;-)

ПС. Модема съдържа също и линукс. Правен е на основата на чип Xilinx с матрица 7500х7500 лог.клетки с почти идентична симулация на инструкциите на процесор Intel 8086/88. Във флаш-а от 2 МБ на атмел има освен BIOS и симулатор за харддиск.

Аз лично съм писал в неговия линукс шел скриптове, малко по-орязани от bash-a (леко модифициран е sh).

Начините на конфигурация и адресация са малко по-различни от обикновения УНИКС, но с малко въображение може да успееш дори да си сложиш и шейпър за определени адреси.ако искате да видите нещо повече за това за което става въпрос, отидете в www.broadcom.com и потърсете BCM6345.

! ! ! П Р Е Д У П Р Е Ж Д Е Н И Е ! ! !

НЕ ПРОБВАЙТЕ ДА ИЗМЕНЯТЕ НАСТРОЙКИ БЕЗ ДА СТЕ СИ ЗАПАЗИЛИ ПАРОЛИТЕ И БЕЗ ДА СТЕ СИ НАПРАВИ БЕКЪП НА НАСТРОЙКИТЕ!!!!!

ТОВА Е!

За мен вече тази тема е затворена книга. Бъдете здрави. Ще ви помагам с каквото мога... ХЕЛПДЕСК_А са го направили много дървено и като гледам са НЕСПОСОБНИ (почти!!!) да се справят с каквото и да е!

Ваш: Ники Савчев

Останете си със здраве! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще ме учудиш, ако имаш нет - 192.168.1.1 с маска 255.255.255.252 (192.168.1.0/30) са си точно 2 (два) хоста - 192.168.1.1 и 192.168.1.2 ?? Много ми е чудно как рутър след рутъра на модема ще получава нещо, когато е с адрес 192.168.0.1 и маска 255.255.255.0, защото е от друга мрежа. Какъв е рутъра зад модема? Трябва да пренаосчваш порта и на двата рутъра. По какъв протокол, май ще е най-добре да ползваш NAT. Виж информация за конкретния случай тук

Първо - благодаря за отговора;

Рутърът след модема е DI-604, както вече отбелязах, и нет има... Тия подмрежови маски не са ми много ясни, но ще почета из Интернет по въпроса и ще гледам да оправя работата с мрежите - явно требва да се ръчка модема, а аз избягвам това упражнение, щото обикновено стигам до RESET... Иначе ми омръзна от тия форуърдове и мисля да ползвам DMZ-а, за да се реши проблемът веднъж и завинаги...

ПП: Сега ако рутърът стане .1.2 работата ще тръгне ли [без манипулации в модема] и какви например би могло да са IP адресът и подмрежовата маска [на DI-604], та да стигат [напълно] за четирите гнезда на рутъра?

ПП2: Мерси за информацията за конкретния случай, но с форуърдването все ще се справя, надявам се...

Редактирано от brnn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ще се объркам тотално от обяснението ти. Рутъра ти има WAN порт, по който влиза/излиза интернет трафика ти, той трябва да е в една мрежа с модема - 192.168.1.2/255.255.255.252

Другите 4-и порта, да ги наречем условно LAN0-4 са ти входящ/изходящ трафик от мрежата ти, те могат да са както си пожелаеш - 192.168.0.1/255.255.255.0. Ролята на рутъра е да рутира (превключва, избира път, насочва) пакетите от вътрешната ти LAN мрежа към рутъра на модема през WAN порта. Не съм работил с D-Link, но не мисля, че по подразбиране е настроено рутирането LAN/WAN, така че няма как да ти се размине с настройките. Все пак това е целта на рутъра - определени правила и логика, по която да превключва трафика !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече ще се объркам тотално от обяснението ти. Рутъра ти има WAN порт, по който влиза/излиза интернет трафика ти, той трябва да е в една мрежа с модема - 192.168.1.2/255.255.255.252

Другите 4-и порта, да ги наречем условно LAN0-4 са ти входящ/изходящ трафик от мрежата ти, те могат да са както си пожелаеш - 192.168.0.1/255.255.255.0. Ролята на рутъра е да рутъра (превключва, избира път, насочва) пакетите от вътрешната ти LAN мрежа към рутъра на модема през WAN порта. Не съм работил с D-Link, но не мисля, че по подразбиране е настроено рутирането LAN/WAN, така че няма как да ти се размине с настройките. Все пак това е целта на рутъра - определени правила и логика, по която да превключва трафика !

Мда... мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БТК пуска уеб телевизия

Българска телекомуникационна компания пуска нова услуга. БТК WebTV е уеб базирана телевизия и ще е достъпна за ADSL абонати на www.btctv.bg , съобщи Маркус Голдер, директор маркетинг на фиксирани услуги.

Новата услуга позволява на интернет потребителите на компанията да гледат филми, трейлъри, музикални клипове, телевизионни програми и да слушат музика от компютъра си. Освен това те могат да гледат избрана от тях програма по поръчка.

Има няколко видa абонамента, които се предлагат към този момент – може да ги разгледате на адрес http://buy.dir.bg/btctv_paketi.php

-Музикален 5лв

Гледаш on-line 150 музикални клипа. Наслаждаваш се на 100 любими музикални заглавия по твой избор. Информираш се за горещите видео новини.

-Кино 5лв

Гледаш on-line 10 филма по твой избор. Неограничено цъкане по всички кино трейлъри и филмови канали:TV7 и Bulgaria TV Информираш се за горещите видео новини.

-Музика и Кино 5лв

Гледаш on-line 150 музикални клипа и 10 филма. Наслаждаваш се на 100 любими музикални заглавия по твой избор. Неограничено цъкане по всички кино трейлъри, музикални и филмови канали: MMTV, CityTV, TV Planeta, TV7 и Bulgaria TV

-И още кино 5лв

Гледаш on-line 10 филма по твой избор, дори и след като месечният ти абонамент и свършил (за абонамент „Кино”). Ти избираш времето. Настани се удобно филмът ти започва!

-Всички услуги BG+ 39.95лв

Гледаш on-line неограничен брой музикални клипове. Заживяваш с българските филми. Наслаждаваш се на любими музикални заглавия. Неограничено цъкане по всички кино трейлъри, музикални и филмови канали: MMTV, CityTV, TV Planeta, TV7 и Bulgaria TV.

За любителите на еротичното съдържание сайтът предлага оригинална продукция на "Плейбой" само за 10 лв. на месец.

За да ползвате един от пакетите трябва да имате регистрация в портала www.dir.bg

Извън шестте пакета всички телевизионни канали са достъпни безплатно за потребителите. Услугата BTC WebTV е базирана на медийна платформа на Дир.бг, разработена с флаш технология на Макромедиа. Приложението осигурява единствената на пазара възможност за гледане на истинско видео по поръчка (video on demand) през компютъра. Сайтът ще предлага и съдържание за дистанционно обучение, което включва химическа лаборатория, история и астрономия, възможност за запознаване с възможностите на електронно правителство, както и филми свързани със световните технологичните нововъведения.

Освен безплатната услуга онлайн телевизия, всеки ADSL абонат получава подарък - "Музикален" или " Кино" пакет за BTC WebTV!

За да изберете кой от двата пакета бихте желали, трябва да влезете в портала http://www.my.contact.bg/ с вашeто потребителско име и парола и да посочите там.

Към момента сайта още не е обновен, тоест и да искате няма как да посочите нищо. Оператора от 070017111 спомена, че в момента сайта се обновява, и ще има нови услуги налични за потребителите в съвсем кратък срок. Остава да гадаем кога.

Редактирано от korn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи добре,това само за бтк абонати ли е .Дано оправят и нета да можем да гледаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом ще се влиза в my.contact.bg значи е за абонати на адсл,но след края на Април ще се заплаща

Че то за филмите примерно,по-добре да си взема някое двд от най-близката видеотека,отколкото да го гледам през БТК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...