Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Eм теглил съм с bitcomet i utorrent с Flashget i free download meniger теглил съм отвсякъде и вече 5 месец съм на бтк и тегля с 60 а плащам(родителите)30 кинта.Даже пробвах на един калкулатор и ми измерва максимум 64кб/с.Ко да прая нэ супер шитня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да тегля от арената вече няколко пъти последните дни и се побърквам... почнах да свалям игра вчера... стигна до 44% и спря... а гледам има си сийдъри има си всичко... днес пробвах да свалям друго... тръгна си перфектно с пълна връзка и само след 2мин спря и не тръгнаха повече тия торенти... пробвах с прокси и без... порбвах с utorrent, bitcomet, flashget....

ако някой може да ми обясни как да си оправя проблема ще съм благодарен

-.-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има тема - Торентите се спасяват по единично, защо не осъждате там проблема с Арената или на самият им форум? Доколкото виждам в Гугъл гръпата им - и от чужбина не могат да теглят, и от България... Както усещам ще залезат тихомълком, може да се обявят пак за онеправдани и поттиснати борци за совобода. Защо ли? Защото въпреки така разтръбената "реабилитация на пиратите" (егаси и израза) - глоба от 300 000 евро за разпространение на някои борци ще е достатъчен довод да затворят кепенците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
5 месец съм на бтк и тегля с 60 а плащам(родителите)30 кинта.

Със сигурност ли си на 1024? Преди и 512 бяха към 30 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 1024 съм да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1024 съм да

Тогава им звъни и ги питай какво става? няма какво да се чудиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе колко струва едно реално ИП към БТК?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе колко струва едно реално ИП към БТК?

БТК ADSL 1024 BIZ

Месечен абонамент (в зависимост от срока на договора)

6 месечен договор

84,00 лв.

12 месечен договор

66,00 лв.

24 месечен договор

52,80 лв.

От тук започват реалните IP-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дваматата по-горе angry.gif

Oddesey и как точно реши, че "От тук започват реалните IP-та"?

IP адресите са реални и за двата плана предлагани от бТК ("БИЗ" и "Безкрай"). Кога ще се научите да не четете през пръсти и да влагате малко мисъл в това което, четете, пишете и правите.

Стр. 1 Пост #2 "7. Реален ли е "реалният адрес" предоставян от бТК?"

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И дваматата по-горе angry.gif

IP адресите са реални и за двата плана предлагани от бТК. Кога ще се научите да не четете през пръсти и да влагате малко мисъл в това което, четете, пишете и правите.

Стр. 1 Пост #2 "7. Реален ли е "реалният адрес" предоставян от бТК?".

:):yanim: :yanim:

УУУУУ моля да бъда извинен за невежеството ;)

И полека с това angry2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинение трудно може да има, когато някой сериозно си е направил труда да напише и синтезира максимален обем информация на първа страница, заради мързеливи люде като Вас на и въпреки това да продължават глупавите въпроси, преди до някъде Ви оправдавах заради факта, че постовете минаха 60 страници, но дори и със синтезиране и обобщаване на същественото - мързеливите хора са си мързеливи хора!!!

Offtopic

Rub4o полека с квалификациите ако обичаш. Почваш да спамиш. Кой бил мързелив кой не, не си ти човека който да каже. :wub: Само за протокола аз въпрос не съм задавал но както е явно те чопли да кажеш нещо извън темата :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OffTopic

Абсолютно е прав Rub4o, хем не задавате въпроси, хем не четете, да не говорим за търсене и за бисерите.... Като не задаваш нито въпроси, нито даваш отговори (това твоето не знам какво е, при положение, че всичките IP-та на бТК са реални) - това чат ли е ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
OffTopic

Абсолютно е прав Rub4o, хем не задавате въпроси, хем не четете, да не говорим за търсене и за бисерите.... Като не задаваш нито въпроси, нито даваш отговори (това твоето не знам какво е, при положение, че всичките IP-та на бТК са реални) - това чат ли е ?!

Напротив ето кометирайки темата с последните няколко въпроса пак се достигна до полезност. Тоест разбра се че IP-тата на БТК са реални. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което го пише навсякъде, и както е упоменато 60 страници преди прозрението. Тъй че внимавай с категоричните си мнения. От тук нищо не почва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, Васко - тука по-долу им пиша на пичовете каква е разликата между статично, динамично, запазено, реално и маскарадно IP.

Надявам се да влезе в работа и да разберете какви IP-та предлага БТК....

Просто статично IP е меко казано малко пресилено.... Е! Все пак така го водят... :rolleyes:

Masqarading IPs - 10.x.y.z, 192.168.x.y, 172.16.x.y-172.32.x.y

Local IPs - 127.x.y.z

Brocast IPs - 255.255.255.255

Multicast IPs - 0.0.0.0

Real IPs - всичко друго

и съответно както следва:

Static IPs - всичко, което е постоянно и не се променя. Както се зададе - така си остава;

Dynamic IPs - Всичко, което се променя или получава от DHCP сървер....

Може да се направи така, че определен MAC адрес да получава точно това IP, но това е пак динамично IP, тъй като се получава от DHCP. Някои смятат това за статично IP, но това е RESERVED IP по силата на определението от модула, който раздава адреси - DHCP...

Скоро на www.savchev.org ще имате и функции са поглед на IP-то си. Това планирам да го направя в 2 варианта:

1. Удачен за ползване от системи и ресурси от всякакъв тип. Формата, който ще се изпраща ще е с по-малко от 1024 знака;

2. Удачен за полване от хора - самата инфо ще бъде представена (и съответно пояснявана подробно за всички);

ПС. Само да намеря мъъъничко временце, че нещо много взе да става кът...

Ваш Ники Савчев

Редактирано от savchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да коментирам правилността на изнесената информация, защото информация в нета колкото искаш. По стандартите на CISCO:

Адреси от типа 10.x.y.z, 192.168.x.y, 172.16.x.y-172.32.x.y са клас С мрежи, които са частни, не се рутират и съотвено за да се предава и получава информация от Интернет от устройства в такива мрежи се налага маскирането им зад едно или няколко реални IP адреса. Рутиране на частни адреси е по-известен като NAT - network address translation. Това не важи само за частните мрежи, може също така да е ползва и от по-висок клас мрежи, когато има нужда за улеснение да се работи само с един IP адрес са мрежа (clasless routing)

Broadcast (повтарям Broadcast) IP-та са всички IP-та, които се явяват последни в една подмрежа, така че дадения пример е броудкаст към всички устройства в една цяла мрежата, с тази подробност, че този броудкаст не се пропуска от никой рутър (в противен случай има заливане с ARP отговори, известно като broadcast flood). Правилното е да се изпраща броудкаст към последния адрес на мрежата - напр. 192.168.0.255 (за клас С мрежа 192.168.0.0/24) и това важи само, ако мрежата не е "разцепена" на подмрежи.

Мултикаст (един изпраща, всички получават) адресите са резервирани като служебни по силата на правилата на IANA и са в обхвата 224.0.0.0 до 239.255.255.255, като най-разпространените са: 224.0.0.1, 224.0.0.2, 224.0.1.1, 224.0.0.9 и т.н. Тези адреси се ползват от рутъри, рутиращи протоколи, за разпръскване на мутлимедийни предавния и най-вече в MBONE мрежи.

Та не виждам тук нито (никаква) правилната информация за потребителите на aDSL, нито пък за какво ще им служи тази информация.

Въпроса бе реални са IP-та на бТК, пък били и те резервирани или статични.

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Бих искала да попитам(ако някой може да ми отговори,разбира се) с каква скорост приблизително трябва да свалям-аз съм абонат на БТК-ADSL 2048 Безкрай отскоро,и скоростта ми не надвишава 120 кВ/S.Използвам BitComet.Според вас това нормално ли е,защото според мен скоростта трябва да е доста повече! :wors:

Благодаря Ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!Бих искала да попитам(ако някой може да ми отговори,разбира се) с каква скорост приблизително трябва да свалям-аз съм абонат на БТК-ADSL 2048 Безкрай отскоро,и скоростта ми не надвишава 120 кВ/S.Използвам BitComet.Според вас това нормално ли е,защото според мен скоростта трябва да е доста повече! :wors:

Благодаря Ви предварително! :)

Здравей,

Максималната скорост с която можеш да сваляш е 256kB/s. Тествай на някой сайт за проверка на скоростта. http://www.speedtest.net/ например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и аз да задам един въпрос. Аз съм на БТК, опитвам се да достъпя видеонаблюдение,което е на реалното ип на порт 8080 на друг потребител на БТК. От друг доставчик камерите се виждат ,а аз от бтк-то не мога. Някой има ли идея? нямам firewall и др защити,всичко е спряно да не би да пречи,но без резултат,ако може някой да помогне, ще съм благодарна :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам и аз да задам един въпрос. Аз съм на БТК, опитвам се да достъпя видеонаблюдение,което е на реалното ип на порт 8080 на друг потребител на БТК. От друг доставчик камерите се виждат ,а аз от бтк-то не мога. Някой има ли идея? нямам firewall и др защити,всичко е спряно да не би да пречи,но без резултат,ако може някой да помогне, ще съм благодарна :)

Твоят firewall не може да е пречка да отвориш web адрес.

Няма логика да се отваря от един адрес а от друг - не (разбирам, че и твоят и другият компютър са на БТК).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така както е описано да попитам

двата компютъра да неби да са на един ADSL модем и на единият който е с камерата да кажем с адрес 192.168.1.2 да има пренасочване на порт 8080, а твоя компютър е вътре зад същия модем, но с адрес 192.168.1.3

ако е това то и двата ползват един и същи реален адрес

ако е така както го описах то зада видиш камерата от твоя компютър ползвай адрес

192.168.1.2:8080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
така както е описано да попитам

двата компютъра да неби да са на един ADSL модем и на единият който е с камерата да кажем с адрес 192.168.1.2 да има пренасочване на порт 8080, а твоя компютър е вътре зад същия модем, но с адрес 192.168.1.3

ако е това то и двата ползват един и същи реален адрес

ако е така както го описах то зада видиш камерата от твоя компютър ползвай адрес

192.168.1.2:8080

не, на съвсем различни адреса са, адсл-те са различни, обаче ми е странно как може да се вижда отвсякъде, а само при мен не става, показва ми се черен екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не, на съвсем различни адреса са, адсл-те са различни, обаче ми е странно как може да се вижда отвсякъде, а само при мен не става, показва ми се черен екран

Ако се ползва Java Applet може проблема да е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако се ползва Java Applet може проблема да е от него.

при мен няма,а там,където са камерите- не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
при мен няма,а там,където са камерите- не знам

С всички браузъри ли е така ?

Ако не е нещо тайно дай един линк да пробвам.

Редактирано от cecov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...