Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам едно въпросче предимно към Варненци, когато си пуснете ДС++ (с примерно 7-8 хъбчета) и Торент програма (да се натовари стабилно ъплоуда) забива ли ви модема, защото след прехвърлянето към новите скорости, при мен този проблем е потресаващ, няма и 5 мин без модема да забие и да захапе ново IP, спра ли Р2Р програмите връзката се стабилизира. Освен това при натоварване на изходящия трафик, даунлоуд скоростта умира!?! Нещо много странно за мен, защото преди на старите пакети никога не се е появявал подобен проблем (съответно не мисля че трябва да го отдавам на ограничението в броя на конекциите вътре в самия модем, което мисля че е на 1000, освен ако някой "умник" от БТК не е решил с новите планове да поосакати още и модемите). Ще се радвам ако някой сподели как са нещата при него, за да се опитам да си извадя някакви изводи, дали проблема е все още в "техническите проблеми" във Варна или нещо друго не е както трябва.

<{POST_SNAPBACK}>

човек при мен е абсолютно същото , ако ъплоуда и доунлоада са на близки стоиности до максималните си , модема забива , дрoпи пакети и се губи връзката с него , след като се оправи след 1-2 мин си взима ново IP , спра ли торентите и всичко е нормално ... преди го нямаше тоя проблем.... но това май се дължи на това

Moje da zwy4i triwialno no si e fakt. ZTE ZXDSL 831 zabiwat ne za6toto im idwat mnogo konekciite, a za6toto pregrqwat.

Az li4no moq go polzwam za stranici i nqkoiq druga programa za komunikaciq. Po4ti ne teglq, a s torenti i P2P programi waob6te. Sysedyt mi oba4e e sys sy6tiq model i kato pusne eMule-to i na nego sy6to mu zabiwa za6toto se pretowarwa.

Kato namali6 konekciite namalq6 natowarenostta ot tam i toplootdelqneto i za towa ne ti zabiwa. W4e wtori mesec ot kakto syseda mi si sloji wentilator ne si ograni4awa konekciite i nqma problemi. Super

и аз като го прочетох направо паднах , ама ще го пробвам утре и ще видя , мисля да му сложа един вентилатор

п.с: вижте както е направил някой--> http://img416.imageshack.us/img416/5995/ztedls83110rd.jpg

Редактирано от SnOOpeRa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Встъпителни думи: Аз съм с бТК ADSL от ноември 2004г. с етернет модем съм - ZTE Zxdsl 831 (при абонаментен план "Безкрай"). Всичко което ще споделя в следващите редове се базира на личния ми опит

Това са пълни глупости за прегряването. Ми в службата ни модема и сървърите работят денонощно без проблем. Като се има предвид, че в стаята ни е около и над 30 в момента. Така, че досега да се беше изпържил. Има други причини за проблемите. Едната е препълването на който и да е от каналите. Други причини за проблеми са ако сте на дуплексна линия, ако телефона преди разделителната кутия или след нея минават през централа.

Друго, което не е така както го пишете. При смяна на абонамента не ви пипат в модема изобщо с изключение когато се преминава от домашен пакет на бизнес. Само тогава се променят настройките, защото се задава статичен адрес и се променя мрежовата маска.

Иначе цялата промяна става при тях.

Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има други причини за проблемите. Едната е препълването на който и да е от каналите. Други причини за проблеми са ако сте на дуплексна линия, ако телефона преди разделителната кутия или след нея минават през централа.

<{POST_SNAPBACK}>

Това са пълни глупости...

<{POST_SNAPBACK}>

nickfox

1. ADSL не върви през дуплекс. Помисли малко и ще разбереш защо е така. Самото име "дуплекс" си казва...Както и ако има PCM.

2. Поне 80% от фирмите имат т.нар. УАТЦ - Управленска Автоматична Телефонна Централа. По твоите думи те не биха ползвали нормален АДСЛ. За кой телефон става дума дали е преди или след разпределителната кутия? Телефонния апарат ли? Той няма никакво значение. Ако има централа, модема се слага преди нея, и след разпределителната кутия(тази кутия разпределя медните чифтове към отделните абонати!). Има един сплитер в комплекта на ADSL-a, ама това е друга работа.

За бавната скорост може да има много причини - вируси, омазана ОС, както и при самата БТК. Трябва най-напред да се пробва, дали скоростта навсякъде е ниска и да се кара после по-реда...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ви попитам имате ли отново ограничение за датата защото аз тегля отново с около 0.5-1 кб/с

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. ADSL не върви през дуплекс. Помисли малко и ще разбереш защо е така. Самото име "дуплекс" си казва...Както и ако има PCM.

2. Поне 80% от фирмите имат т.нар. УАТЦ - Управленска Автоматична Телефонна Централа. По твоите думи те не биха ползвали нормален АДСЛ. За кой телефон става дума дали е преди или след разпределителната кутия? Телефонния апарат ли? Той няма никакво значение. Ако има централа, модема се слага преди нея, и след разпределителната кутия(тази кутия разпределя медните чифтове към отделните абонати!). Има един сплитер в комплекта на ADSL-a, ама това е друга работа.

За бавната скорост може да има много причини - вируси, омазана ОС, както и при самата БТК. Трябва най-напред да се пробва, дали скоростта навсякъде е ниска и да се кара после по-реда...

<{POST_SNAPBACK}>

Така. Нека сега аз ти кажа какво беше направил колегата ми. На чифта на който ни е АДСЛ беше вързал едновременно телефон и разклонение за сплитера към модема. Това е вид дуплекс на линията. АДСЛ върви, но понякога с проблем. От там линията за телефона влиза в централа. И проблема е, че е настроена ако не отговаря поста да прехвърля на друг вътрешен номер, на друга абонатна линия. И тогава става мазало. Махнахме телефона и го включихме на сплитера, но след това отново влиза в централата и прави това прехвърляне. Сривовете намаляха тотално, много рядко, но има едно малко закъснение при гореописаната ситуация. Сега ще изведем поста от централата ( той си е отделен абонатен номер и влиза в нея само за прехвърлянето ако не отговаря)

Този проблем го нямаме при групата съседи, които сме на същия абонаментен план -2048Биз

Иначе скороста си е супер - 250-260КБ/с. Без проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях писал преди, но мнението ми изчезна(май се местеше форума на нов сървър), та затова поствам отново. Какво мога да направя ако скоростта ми да кажем е 5-6KB/s, а съм на 512 Home безкрай? Мога ли да искам "обезщетение"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@steliyan ами зависи ако аз съм на същата тарифа и тегля от този сайт максимално, а ти - не, тогава имаш някакво основание да им ревеш на главата

ама някъде в договора да е написано, че ти гарантират към всеки сайт в света тази скорост - НЕ

а и са написали Максимална скорост на download 512 Kbps

Редактирано от dimitar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че максималната е 512kbit'а. Не говоря да ми върви с максималната скорост, но дали ще държи 64KB/s(+-10) естествено от сигурен сървър. Значи да кажем някой тегли от www.westbyte.com с 60KB/s, а аз с 20KB/s да кажем тогава мога да се оплача така ли?

П.П. Съжелявам за глупавите въпроси, но 12 месеца по 40 лева на месец... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти държи скорост, близка до максималната винаги. Естествено, важно и този, от когото теглиш да има достатъчен капацитет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да ви попитам имате ли отново ограничение за датата защото аз тегля отново с около 0.5-1 кб/с

<{POST_SNAPBACK}>

Да от ново сложиха ограничение на ADSL потребителите.

За момент си помислих че data.bg са се взели в ръце.

И както преди казах хората се борят за повече посещения но data.bg не.

Ама че глупост.

Още повече че от торентите и мулето тегля достатъчно бързо и нямам нужда от тях.

Но въпроса е в принципа все пак.

Да си гледат работата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се оплача и аз...!!!

Новата ми скорост във Варна ме разочарова тотално.

Процента на загубените пакети драстично е нараснал.

Първоначалната заявка към нов адрес умира някъде по трасето и е необходимо да дам рефреш за да се изпълни.

Дори флашгета като му задам да тегли нещо първо казва че не става и чак втория път зацепва.

Международния интернет не се е подобрил въобще.

От проблемните руски и корейски (китайски) сайтове с които преди имах ниска скорост - продължава да си е същата - никаква разлика.

Никаква разлика и с проблемните български сайтове - няма скорост.

От най-популярния "рапидшаре" - скороста не е постоянна а играе от 30 до 60К. И няколко пъти ми се случи да умре връзката по средата на голям файл. И трябваше да го смъквам от начало.

Ако задам на браузера да ми зарежда 10 страници едновременно реално изпълнява само 2-3. За другите - трябва рефреш.

Бях забравил какво е да се зареди една страница до 20% и да увисне - е припомниха ми го !!!

Въобще пълна скръб. БТК се опитват да направят нещо за което не са готови !!!

Дайте адреса на арменския поп да се оплача .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много доволен от интернета на БТК в Русе ;) . Скоророста, почти винаги е на 100% дори и повече. А data.bg се отваря за 0.025 сек. (изчистил съм всички кешове)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Трябва да се прави разлика от POTS модем 831 и ISDN модем 832. Проблема на 831 е в това че забива при запълването на канала up. Това е бъг във фирмуера върху който китайците работят. При 832 този проблем го няма, но има друг проблем ако някой от умниците тук е опитал да ползва SIP software ili device в STUN или direct conection или даже с outbound proxy на порт 5060 не може да не е забелязал че при регистрация със СИП сървера модема забива. Това е също бъг на този тип модем. БТК знаят и за него но кога ще го оправят -Божа работа (когато китайците се напипкат. )

2. Скоростта принципиално е висока и стабилна (ЗАДЪЛКЖИТЕЛНО ! )

Ако има проблеми със скоростта те са в: връзката от модема до репартитора на БТК особенно "Инсталирай сам минават през такива лепени, засукани и завързани жици, че е чудно че въобще работи. Тук на едно място като им изтеглих директна нова жица от блоковата кутия модема тръгна като слънце. Друго слабо място е връзката от локалните рутери по градовете до централния в СФ. В някой градове има много маймуни и малка скорост, а в някои по малки малко майнуни (на клона) и голяма скорост до София - иначе изходящия канал от Сф трудно ще го запълните....

3. НЯМА балконски ЛАН който да пердоставя качеството и скоростта, както и стабилността на НЕТ-а на БТК. Защо ? Ами защото в БТК всичко е направено по дебелите книги без да се пестят пари (където не трябва. А в много балконски, че и не само LAN-ове са с едно Линукс рутерче. Не че имам нещо против Линукс познавам лично Линус Торвалд, ама все пак един истински хардуерен рутер си е друго. ВЕрно е, че са пипкава компания ама за съжаление това е проблем на всички такива големи компании - имам опит и с американци и с германци. Навсякъде лявата ръка не знае какво прави дясната. А и БТК сега е в преход....

Не съм фен на БТК, но не мога да кажа на хубавото лошо.

И когато , както каза някой по горе, имаме бизнес по нет-а и не дърпаме филмчета и МР3-ки от фрее сърверите то сапсението се казва БТК ADSL.

Който има повече инфо за настройките както и как да си намерим PPPoE паролата да свирка на частно съобщение - подозирам че и аз има какво да му дам....;-)

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой успя ли с паролите защото и аз ударих на камък и съм на крачка от флашването на модема ?

Ако някой ги има нека ми ги прати на лично съобщение.

Ако някой може да ми каже паролите на модемите ZXDSL 831 след ресет на модема ще му бъда много благодарен.

С уважение: Савчев

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако утре си подам заявка да кажем, този безплатен месец ще е само около седмица? До кога е промоцията "Инсталирай сам"? Кога е най-добре да го поръчам(утре или на 1-ви декември)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А помислил ли си какво ще се случи след като го ресетнеш модема??? Аз мога да ти кажа ще се логнеш със стандартната парола ZXDSL и после? В най-добрия случай ще си настроиш PVC-тата до където можеш и ти помогне описанието, а паролата за РРРОЕ протокола как ще я прихванеш преди да ресетнеш за да я въведеш и да може модема коректно да се логне към машината на БТК от другата страна и да тръгне нета? Помисли над това. А ако си намерил решение на този въпрос сподели и с останалите.

П.П. Паролата за РРРОЕ протокола е доста по-различна от паролата в договора с БТК за достъп до пощенската кутия и настройките за хостинг, които предоставя компанията, генерираните пароли за РРРОЕ протокола са 16 символни с произволни малки и големи символи генерирани от БТК за всеки потребител и заредени вътре в модема. Относно самото настройване и архитектура на модемите показах доста интересни неща в пост #131в същата тема, разгледай първо тях и ако намериш разковничето го сподели и с нас, които сме с новите пароли на модемите и не могат да надникнат вътре за да си вземат акаунта за РРРОЕ протокола или да си направят архивен backup на настройките на модема.

<{POST_SNAPBACK}>

Пич, благодаря ти за това,но то ми е известно.аз имах бриджов,а не рутерен адсл. проблема е че сглупих и го махнах,като се местих в Бургас.От Бургас бтк не искат да ми оформят бриджов, а на мен рутерен не ми трябва,защото не мога да пусна SSL протокол през 192.168.1.2 или там колкото и да е - т.е. не мога да включа системата за сигурност в моя сайт.просто ми трябва да управлявам мрежи и пр, както и за потребители,които ми удостоверяват плащания. сега схващаш ли накъде бия?

просто моя адсл в габрово се водеше като договор номер 6, а беше сложен 1-ви в града! почти всички от бтк в габрово са мои хора, но станаха издънки и ми осраха системата (самия адсл),така че вече ми е ясно.имам и други неща,които вече не мога да ти споделя,поради това, че на някои може да му изстине мястото, а тоя човек все пак не ми е безразличен - така че sorry!

С уважение: Ник Савчев

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с един малко странен съпрос sad.gif . Значи от малък град съм и говорих с представител от БТК за интернет, той ми каза, че няма предсттава кога ще пуснат нет при нас. Та въпрос мие каква инвестиция е необходимо да се направи ,за да се пусне такъв нет и гома мислите, че ще има АДСЛ в малките градове от порядъка 10 - 15 000 жители.

Благодаря Ви :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с един малко странен съпрос  sad.gif . Значи от малък град съм и говорих с представител от БТК за интернет, той ми каза, че няма предсттава кога ще пуснат нет при нас. Та въпрос мие каква инвестиция е необходимо да се направи ,за да се пусне такъв нет и гома мислите, че ще има АДСЛ в малките  градове от порядъка 10 - 15 000 жители.

Благодаря Ви :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Кажи най-добре в кой град се намираш. Добре е да говориш с центъра на БТК в най-близкия град, който има ADSL. Не знам каква е инвестицията, но едва ли е малка и за сега я правят, където ще има достатъчно клиентела.

Най-добре ще могат да ти отговорят в центровете на БТК.

Да... и наистина - прочети правилата, както е казал dragozov - ще са ти полезни занапред! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за повторението , което съм направил. От Чепеларе съм. И много искам да имам по-сносен нет, но уви. Благодаря за отговора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички :wors: от 1-2 седмици вече и аз съм на БТК 512 ,честн ода кажа съм доволен от даунлоуда и ъплоуда.Последния ми се струва малко малък но не знам ащо са го решили толкова тия от БТК.Проблема е,че и аз искам реално ИП което както прочетох няма да стане,така че мисля сега да им пиша на тия едно писъмце и да им кажа да ми транслират портовете към вътрешното ИП.Видях много интересни въпроси от хора от това какво им IP-то до това че няма такова !?!? - Един съвет към тях - преди да пишете нещо - бъдете сигурно че сте пробвали сами всичко и не сте успели и чак тогава пишете - при DHCP автоматично се задава GATEWAY - 192.168.1.1 и IP 192.168.1.2 а за външното ИП разбрахте къде можете да го проверите.И значи ако някой успее да разбере как да си управляме и настройваме модема - нека да пише в форума или на лично съобщение .... това е засега - доволен съм от скоростта - колкото си пише си ги държи - какво повече да искам - поне виждам за какво плащам :)

Пропуснах и да отговря на друг въпрос - свалям с 200 - 150 -100 - 80 КВ в зависимост от сайта и на моментни натоварвания :) - но на по - продължителни натоварвания си държи 60 - 64 КВ - колкото и трябва да си е

Редактирано от rado (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rado, това за ип-то, за пренасочването на портовете де..., не е нужно да им пишеш, просто се обади, и за 5 минути ще го направят, стига да е в работното време на администраторите. аз поне така направих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване