Премини към съдържанието
Trichocephalus

Най-близкият родственик на човека

Препоръчан отговор

Е-това вече не можах да преглътна biggrin.gif

aard1.jpg

Аадваркът (Orycteropus afer) (тъбозъб)е единственият представител на едноименните разред , семейство и род. Името тръбозъб е получил раздаи особенния строеж на зъбите си - едни дентинови меки трубички без эмайл и корени, растящи в протежение на целия му живот. Обитава Африке, на юг от Сахара .

aardvark.jpg

Животното, наподобяващо на вид едновременно и мравояд, и свиня, е доволно тлъстичко -дължината на тялото му достига 1-1,5 метра, височината до плещите - до 65 см, а на тегло достига понякога до 82 кг. На передните лапи аадваркът има по четири пръста с големи нокти,а на задните крайници-пет пръста! С прасетата се родее по крайниците и кожата,покрита с рядка четина.

aardvark3.jpg

Преди две години британски учени направиха сензационно откритие: най-близкият генетически родственик на човека се явява именно аадваркът! Той най-малко от всички останали известни млекопитаещи се отличава от хората по показателите на хромозомите.Въз основа на много експерименти,учените са направили извод,че на аадварка се е оттдало да съхрани най-голямо количество "примитивни" хромозомни показатели, и той стои най-близко до общият предшественик на бозайниците.

(свободен превод от руски-моя милост cool.gif изочник и пълна статия-тук)

Ега ти историята. ohmy.gif лично аз не смятам,че съм произлязъл от този тлъст мравояд.Аз предпочитам да съм родственик с магаретата,а не с мравоядите.Въпреки,че жена ми разправя,че като преям и препия изглеждам точно така sad.gif

А вие? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мравка, мравка съм аз. :yanim:Ела изяш ме! :)

Трябва да си мравуняк, за да го нахраниш туй ненаситното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много си е симпатично животинчето. Нали ни е далечен братовчед все пак biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Брей,че сте гладници,бе :speak:biggrin.gif Вие и аадварка ми ще изядете,ако ви се отдаде възможност cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Брей,че сте гладници,бе :speak:biggrin.gif Вие и аадварка ми ще изядете,ако ви се отдаде възможност cool.gif

Чуждия аадварк - прасенце. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Много си е симпатично животинчето. Нали ни е далечен братовчед все пак biggrin.gif

да... наше лошо няма. само дето гна мен изобщо не ми се струва да прилича на някой друг освен на едни от класа ми.

ама все пак не бих искала да го обиждам така (имам впредвид Аадваркът)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прилича на Джар Джар Бингс biggrin.gif Само откъм уши не го докарва много biggrin.gif Сладур :rolleyes:

Jjportrait.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре че нямам такива големи уши :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Невероятно сладурско е! Нищо против да съм му роднина. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Учените какво ли няма да измислят :) ...Егати и грозното същество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Учените какво ли няма да измислят :) ...Егати и грозното същество!

Да, бе. Кое му е грозното на брат'чеда Жоро? Има много по-грозни същества на тоя свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да, бе. Кое му е грозното на брат'чеда Жоро? Има много по-грозни същества на тоя свят.

кое например? ;) Това се е симпатично,ама ми викат,че ми бил родственик.Аз лично се родея с магарета,а не с мравоядите,ама найсе biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    кое например? ;) Това се е симпатично,ама ми викат,че ми бил родственик.Аз лично се родея с магарета,а не с мравоядите,ама найсе biggrin.gif

Магарето яде бодливи тръни. Как ли ги яде? Сигурно от инат. Мравоядът яде кисели и щипещи мравки. Може би и той го прави от инат. Плюс това има големи уши. Виждаш ли? Магарето и мравоятът страшно си приличат! Явно наистина има родствена връзка между теб и това мило същество. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Магарето яде бодливи тръни. Как ли ги яде? Сигурно от инат. Мравоядът яде кисели и щипещи мравки. Може би и той го прави от инат. Плюс това има големи уши. Виждаш ли? Магарето и мравоятът страшно си приличат! Явно наистина има родствена връзка между теб и това мило същество. cool.gif

Брей,че логика извади biggrin.gif Ами мравоядите да хвърлят къчове и да философстват,чувала ли си? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Брей,че логика извади biggrin.gif Ами мравоядите да хвърлят къчове и да философстват,чувала ли си? ;)

Аз не съм казала, че сте идентични, а че имате родствена връзка. Но определено животинчето прилича на магаре laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм от маймунския род. Дали има нещо средно между магаре и маймуна - на английски са като в рима - монкей -донкей ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май никой не иска да си признае роднинските връзки с животинката. Недейта така, бе хора, може да е с ранима психика ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Май никой не иска да си признае роднинските връзки с животинката. Недейта така, бе хора, може да е с ранима психика :speak:

ейййййй. каква психика само ще има това животинче. и наистина си права:ако придължаваме така ще разпалачем "брат`чеда Жоро"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.