Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Зпочнал съм да правя една база данни във Access 2007. Състои се от две таблици. Едната трябва да има данни за потребител (Име, адрес, град, телефон...), а в другата да има продукти (Наименование, цена 1, цена 2, автор). Правя си табличките без проблем, но после трябва да се въвеждат данни. За първата таблица си направих "Form" и всичко е наред, но във втората таблица "продукти" трябва да има падащо меню (List box), където да се появяват въведените в полето "автор" имена. Как да направя формуляр за втората таблица, така че да се появи това падащо меню с данни от първата таблица?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зпочнал съм да правя една база данни във Access 2007. Състои се от две таблици. Едната трябва да има данни за потребител (Име, адрес, град, телефон...), а в другата да има продукти (Наименование, цена 1, цена 2, автор). Правя си табличките без проблем, но после трябва да се въвеждат данни. За първата таблица си направих "Form" и всичко е наред, но във втората таблица "продукти" трябва да има падащо меню (List box), където да се появяват въведените в полето "автор" имена. Как да направя формуляр за втората таблица, така че да се появи това падащо меню с данни от първата таблица?

Предполагам, че в Access 2007 не е по-различно от Access 2003.

Може да изпозлваш ComboBox, като за Row Source Type се задава Table/Query а в Row Source зададеш самата заявка, която ще изведе списъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А има едно relationships. Него какво да го правя? да свържа ли име и автор от двете таблици?

П.П. така както ми каза, се получава, но в таблицата с продуктите не се появява нищо в колоната "Автор"

Редактирано от xsakex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    А има едно relationships. Него какво да го правя? да свържа ли име и автор от двете таблици?

П.П. така както ми каза, се получава, но в таблицата с продуктите не се появява нищо в колоната "Автор"

За Control Source избрал ли си нещо ? Ако не си, избери полето в което искаш да се записва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.