Премини към съдържанието
Shrek

Банкомати плюят крадци с мастило

Препоръчан отговор

orig_199841_bg.jpg

Нова система за охрана на банкоматите въвеждат някои от банките у нас, установи "Стандарт". Устройствата се застраховат срещу обир и разбиване със специален "мастилен пакет".

Масово банкоматите в столицата са облепени със стикери, които предупреждават самонадеяни апаши, че при разбиване парите се омастиляват. Крадецът също. Това става с допълнително устройство, което пръска мастило. Този вид защита е отдавна популярен в САЩ. Специалното мастило е червено. То не може да се отмие лесно и засъхва веднага, което прави отстраняването му почти невъзможно.

Системата моментално "белязва" крадеца. Той пък не може да пласира вече изцапаните пари. Проблемът за крадците е още по-голям, тъй като ръцете и лицето им се покриват с червени пръски. Така полицията лесно може да ги разпознае. Дали обаче банкоматът, от който теглите, е защитен от обир, може да ви каже само банката.

От "Борика" разказаха пред "Стандарт", че всеки трезор отговаря поотделно за охраната и сигурността на терминала си. Дали ще има защита от обир не зависи и от производителя, обясниха от фирмите доставчици. Тъй като в България не се произвеждат банкови устройства, повечето се внасят от Германия и САЩ. Банката решава дали ще си поръча терминал с боядисващ пакет, или ще инвестира в обикновен вариант.

Ангажимент на банките е да се грижат за пряката охрана на устройствата, които са тяхна собственост. Те решават също дали да поставят наблюдателни камери или друга защита. Някои външни банкомати са монтирани в специални помещения със стъклени врати. Те се отварят, след като четец разпознае картата на клиента.

Зареждането на банкомата с пари също е грижа и отговорност на банката. За да не свършват банкнотите, всеки ден се отчита потреблението. В зависимост от това се преценява с колко пари да се зареди апаратът за следващия ден.

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ужас laugh.gif Само като си помисля колко ще ходят оцапани в червено....,а и като ти върнат ресто някъде-ако банкнотите са изцапани,вече няма да си мисля,че сервитьорката е в мензис,ами,че парите са крадени от банкомат cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея ще е, на всички банкомати да се сложат такива лепенки. Дали има или няма мастилен пакет е вече друг въпрос. Превантивно поне да спира крадците :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Неее, само не това. Вече ще се разкарвам целия червен laugh.gif

;)

Ти някакъв друг цвят ли предпочиташ :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да си купувам дъждобран . Винаги се намира някой да ми прави живота труден . biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мечтая за банкомат - темерут. Толкова да го е яд на другите банкомати, че като тръгна да го обирам да ме обстрелва с пари biggrin.gif

Метине, ти пък с банкомати ще си губиш времето laugh.gif Цели се по-нависоко, пък после като те хванат ще идвам да ти нося бира по затворите cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Метине, ти пък с банкомати ще си губиш времето laugh.gif Цели се по-нависоко, пък после като те хванат ще идвам да ти нося бира по затворите cool.gif

Ето това исках да чуя. Няма вече да се занимавам с тея банкомати дето цапат. Има и кой да ми носи биричка vacation1.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младо момче си, седни си на Д-то, учи, завърши там политология, журналистика или каквото там нещо си решиш, набутай се в политиката, стани министър и кради от населението biggrin.gif

Тука тези каки и батковци данъци плащат, парно, ток, вода...тея пари трябва да се усвоят някак си biggrin.gif

П.П: Чак сега ме баннаха от форума :rolleyes:

Редактирано от AciDBurn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е не аиде стига толкова. Само това ми трябваше. Без това все си забравям кода на картата пък и сега ще съм и с червени пари ohmy.gif Явно ще мина на чекове :clap:cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с мастилото е добра идея. Но няма смисъл да се копуват много. Просто трябва да сложат четири - пет ама на места където се разбива по-често.

На колко ли разтояние се пръска това мастило. Това е един интересен въпрос, защото ако човека пред теб си забрави кода каво и мен ли ще нацапат sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това с мастилото е добра идея. Но няма смисъл да се копуват много. Просто трябва да сложат четири - пет ама на места където се разбива по-често.

А на местата където не се разбиват често ще е пълно с крадци.

На колко ли разтояние се пръска това мастило. Това е един интересен въпрос, защото ако човека пред теб си забрави кода каво и мен ли ще нацапат sad.gif

Май не четете както трябва:

Масово банкоматите в столицата са облепени със стикери, които предупреждават самонадеяни апаши, че при разбиване парите се омастиляват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А на местата където не се разбиват често ще е пълно с крадци.

Те от къде ще знаят че там няма таткъв Банкомат?

Май не четете както трябва:

Тогава как cе нацапва крадеца?

Редактирано от samon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те от къде ще знаят че там няма таткъв Банкомат?

Друго си е като пръска мастило. Така със сигурност крадеца ще бъде заловен. Ако реши да го ограбва и се окаже, че няма мастило знаеш ли как ще се зарадва въпросния крадец?

Тогава как се нацапва крадеца?

Нали банкомата пръска мастило при разбиване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва идеята. Прдставям си някой крадец тъкмо си взима парите и почва да хвърчи онова ти ми мастило, и той се пука от яд, че няма да може да си пласира парите biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На мен ми харесва идеята. Прдставям си някой крадец тъкмо си взима парите и почва да хвърчи онова ти ми мастило, и той се пука от яд, че няма да може да си пласира парите biggrin.gif

Спокойно:P

И на това ще му хванем цаката biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.