Премини към съдържанието
gen4astik

помощ за конфигурация за работа

Препоръчан отговор

здравейте,

работя на AutoCAD Architecture 2008 и с амбиции за взуализиране на проектите с програми от рода на 3DsMAX, Maxwell render...

и въпреки че, съм бос в тази облост взех сам да си "мъдря" сам конфигурация....

Бюджет 3000лв. /забравих да кажа, че трябва и монитор да си взема/

Първо си бях избрал:

CPU

- C2 QUAD Q6600/2.4/1066/BOX

VIDEO CARD

- MP 8800GTX 768M DDR3

или една от двете:

-MP 8800GTS 640M DDR3

-SAPPHIRE HD2900XT

След това минах на:

- C2 DUO E6850 /3G/1333/4M BOX защото разбрах, че с 4-ри ядрения процесор трябва да взема дъно и РАМ- DDR3 а това ще ускапи доста...

А за картата реших да е про / незнам дали съм взел правилно решение.../ и минах на вариант - ATI FireGL V5600 512MB /иска ми се да е Quadro, но 512МБ е двоино по скъпа)

Стратегията включва и вземане на качествено захранване, кутия, дъно и монитор но не ми стига акъла.... ще ги мисля и тях...

Приемам всякавки съвети... но кавко мислете най- вече за избраните процесор и видео карта?

п.с. Я какви големи муцунки си имате тук, трябва да ги пробвам biggrin.gifcool.gif:clap: /now sym tuk/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре Дошъл във форума !

CAD програмите по принцип са "гладни" за Рам и процесор ( и то с повечко кеш ) -та, добре си се ориентирал към C2 QUAD Q6600. На процесора, естествено , дъно му трябва , но всяко дъно, поддържащо въпросния процесор ще свърши работа. ДДР3 памет трябва да си купуваш ако дъното работи с такава (процесора му е все тая каква памет ще има на дъното ) т.е. дали ще си купуваш ДДР2 или ДДР3 Рам памет зависи от дъното.

Ей ти набързо една машинка, която би трябвало да работи без проблем с "програмките" -

Дъно - Abit IP 35

Процесор -C2 QUAD Q6600 ( 8 MB L2 Cache )

Рам памет - Mushkin 2 GB Kit

Видеокарта- Galaxy GF 8800 GTS /320 MB

Харддиск- WESTERN DIGITAL 250 GB RAID EDITION (7200rpm, 16MB Cache, SATA 2)

ДВД - ASUS SATA Lightscribe 1814BLT

Захранване - CHIEFTEC 550 WATT 24pin

Монитор -IIYAMA 22'' Prolite E2200WSV

Това всичко дотук излиза 2517. 60 лв. с ДДС

Прибави мишка, клавиатура , кутия някаква + някоя звукова карта (ако искаш и музика да слушаш -е,дъното си има звук -но все пак) и ще ти остане някой лев !

( при положение , че ти остане бюджет - няма да е зле да помислиш за още 2х1 ГБ Рам памет от същата ) cool.gif

Добавено - всъщност kmvasilev е прав - я направо слагай 4х1 ГБ Ram Mushkin и втори хард WD (същия), като ги вържеш в Raid 0 !

И пак ще остане някой лев за почерпка cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кокомиле, за машина от тази ценова група и за такива приложения...(!!) са задължителни два диска в РАИД0. Така мяза малко на геймърска машинка. Ако работи под Виста видео картата трябва да е с 640 МВ а и самата памет да е както си му препоръчал 4 ГБ... Малейй, какви цифри само cool.gif Само дето трябва да отиде на 64 битови версии на уиндоуса... и става една...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кокомиле, за машина от тази ценова група и за такива приложения...(!!) са задължителни два диска в РАИД0. Така мяза малко на геймърска машинка. Ако работи под Виста видео картата трябва да е с 640 МВ а и самата памет да е както си му препоръчал 4 ГБ... Малейй, какви цифри само cool.gif Само дето трябва да отиде на 64 битови версии на уиндоуса... и става една...

От бюджета остават пари и за по-голямата 8800 GTS/640 MB ( лично мнение, че няма да му потрябва чак пък толкова) и за втори хард диск ( що съм го написал тоя WD Raid Edition cool.gif ).

Щях направо 2х 2 ГБ Рам да напиша -но ги няма в наличност :speak: Естествено, че ако мине на вариант 4 ГБ Рам ще му трябва 64 битова ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря за компетентните отговори! май наистина почерпката остава :)

-за Q6600 съм навит...

-за рамта, ако останат пари ще сложа 4ГБ...

- 8800 GTS/640 MB ми звучи добре, единствено се чудя няма ли да е по- добре да е професионална- quadro, fireGL...

-за два хард диска съм чувал, но съм невеж... ще се интересувам и ще взема два...

- монитора като показатели и цена ми се вижда страхотен ! аз гледах тези двата:

чух, че EIZO са добри- цък

а тук ми хареса размера :)- Цък

, но твоя ги разби с цената, само марката ме претеснява/не съм я чувал/ но никак не и изклучено това да и

избора :huh:

- дъно и захранване не коментирам понеже съм савсем "бос"... ще ги имам в предвид...

п.с. благодаря и на @ESPACE, че ме доведе в този форум...

п.с.2 ако ви е интересно ето аз от къде се ориентирах за процесор и видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За последното - как да не си чувал за АСУС, чувал си, само че за други компоненти. А за тестовете на процесорите - всеки става, идеята е колко ще чакаш. :) За целта ти всичко над Е6300 с 2 ГБ рам и 8800 видео става. Ти ще си прецениш има ли смисъл да ги даваш всичките тия пари за звяр, като и по-нисък клас ще работи ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    , но твоя ги разби с цената, само марката ме претеснява/не съм я чувал/ но никак не и изклучено това да и

избора :)

Точно за марката не се притеснявай :nono:EIZO и Ilyama вървят ръка за ръка и се използват професионално ( общо взето, профитата използват масово двете марки. Ако поразтърсиш из нет-а за двете марки, ще паднеш - и от отзиви и като цена . Този тук е направо без пари -имай предвид, че модели на тия монитори стигат 1500-1600 $) cool.gif При размер от 22" за Ilyama-та не виждам как изобщо можеш да мислиш за 19 " монитор :speak:

Професионалната видеокарта е много по-добро решение, но струва доста по-скъпо -напр. една nVidia Quadro FX 5600 или 4600 .... (майко мила :) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Професионалната видеокарта е много по-добро решение, но струва доста по-скъпо -напр. една nVidia Quadro FX 5600 или 4600 .... (майко мила :nono: ).

Aз затова си мислех за ATI FireGL V5600 512MB :) нали уж е професионална и пак уж цената е по достъпна. $599 :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GF 8800 GTs по показатели е по-добра от ATI FireGL V5600 512MB.

Не е по-добра от nVidia Quadro FX 5600 - ето го сравнението между двете карти - цък -но при FX 5600 става въпрос за мноого пари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За незнаещите:

NVIDIA са основно производители на видео карти за масово потребление, но понякога от компанията пускат и модели, за които дори и най-заклетите геймъри биха завидяли. Такъв е случая с двата нови модела на компанията QuadroFX 5600 и QuadroFX 4600. QuadroFX картите са създадени за наистина професионално цели, като медицински изледвания, научни разработки, автомобилен дизайн, визуални ефекти и други сходни нуждки изискващи впечатляващи карти. А ако дори това не ви стига можете да пуснете две такива паралелно в SLI. FX 5600 разполага с 1.5GB оперативна памет и може да обработва до 19.2 милярда текстури в секунда, а FX 4600 е малко по-слабичка, като е снабдена с 768МВ памет и обработва 12млрд пиксела. И двете карти вече са достъпни за крайни клиенти като цената на FX 5600 е $3000, а FX 4600 е малко по евтина, $2000.

quadrofx5600440uw3.jpg:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На IIYAMA-та не ми харесва, че е с култова TN матрица и липсва DVI.

Аз съм за едно EIZO с по-професионалните S-PVA и S-IPS матрици, пък дори и "само" 19" :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хора какви неща му препоръчвате, някой от вас има ли който да е наясно с професионална обработка.

Какви са тези 8800 и стъфове, това са карти за игри. Защо мислите, че има професионални карти?! Разликите не са в мощта, има карти за по 2000-3000$, които ако ги състезавате примерно на мрака ще са по-назад от карти за по 500-600$. Ако намеря една статия която бях гледал преди време точно за разликите между двата вида ще пусна линк.

За монитора вече gen4astik сам си прецени кое търсиш - по-голям размер или по-качествени цветове. Както си написал не се занимаваш с предпечатна подготовка и не е толкова важно да виждаш реалните цветове, но все пак ти знаеш естеството на работата си. Ако искаш по-голям размер и не държиш на цветовото представяне вземи нещо широкоекранно с TN матрица, ако искаш цветово монитор с S-PVA или S-IPS матрица, както вече са те посъветвали.

Не знам дали досега си ползвал широкоекранни монитори, но бих ти препоръчал такъв. По-удобни са (лично мнение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    На IIYAMA-та не ми харесва, че е с култова TN матрица и липсва DVI.

Аз съм за едно EIZO с по-професионалните S-PVA и S-IPS матрици, пък дори и "само" 19" :rap:

Разлика от 3 инча изобщо не е за подценяване :wors: Особено, когато става въпрос за това да разгънеш проект на десктопа.

Добавено -

Какви са тези 8800 и стъфове, това са карти за игри. Защо мислите, че има професионални карти?! Разликите не са в мощта, има карти за по 2000-3000$, които ако ги състезавате примерно на мрака ще са по-назад от карти за по 500-600$. Ако намеря една статия която бях гледал преди време точно за разликите между двата вида ще пусна линк.

Разликите между въпросните карти ги знаем cool.gif Що се отнася до предпечатната подготовка, то всяко добро 2D - ако мога така да се изразя, ще свърши работа, но и най-доброто 3D няма да навреди :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

kokomil далече си от истината.

2D, не е просто 2D(важи и за 3D :) ). Има много поделементи, които ти не забелязваш, докато си вършиш ежедневните работи, но ако работиш професионалнo и разгъваш проекти веднага би усетил. Веднага ти давам елементарен пример - една линия в аутокад би ти изглеждала доста ръбата на обикновенна карта, докато при професионалните ще видиш разлика от земята до небето. На gen4astik му пратих линк към 1 статия (не е точно тази която искам да му пратя, но нея не мога да я намеря) със споменати основните разлики между 2-та вида карти. Не искам да я пост-вам, защото е от друг сайт.

Иначе, просто разберете, че в случая разликата не е в мощта на 2-та вида карти, а във специфичните им хардуерно реализирани възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Иначе, просто разберете, че в случая разликата не е в мощта на 2-та вида карти, а във специфичните им хардуерно реализирани възможности.

Иначе просто направих консултация по въпросната тема с професионалист, занимаващ се от .... и аз не зная от колко точно години (трябва да са над 10 ) и неговият отговор беше това, което съм написал по-горе ;) ( Човека е специалист по предпечатна подготовка и реклама).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Абе хора какви неща му препоръчвате, някой от вас има ли който да е наясно с професионална обработка.

За монитора вече gen4astik сам си прецени кое търсиш - по-голям размер или по-качествени цветове. Както си написал не се занимаваш с предпечатна подготовка и не е толкова важно да виждаш реалните цветове, но все пак ти знаеш естеството на работата си. Ако искаш по-голям размер и не държиш на цветовото представяне вземи нещо широкоекранно с TN матрица, ако искаш цветово монитор с S-PVA или S-IPS матрица, както вече са те посъветвали.

Не знам дали досега си ползвал широкоекранни монитори, но бих ти препоръчал такъв. По-удобни са (лично мнение).

Искам да попитам разбирачите тук, значи. Проблема е следният - става въпрос за Сцена в 3д студио 9 и Quadro 4600. При разглеждане , завъртане на сцената , адски насича! Същата сцена с една кирлива GF 7600 се преглежда идеално! Не знам какъв е точно проблема - ако някой ме светне с тънките настройки по Quadro картите ще е добре. Предполагам , че самата карта нещо не сработва хардуерно или просто не е настроена ли..? Системата е с 2х Ксеона Куад. Win XP x64. Да не би да е заради х64, знам ли вече. Направо е срамота за Видео от порядъка на 2к$$$$...моля някой запознат да помага ако знае нещо ..10х предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.