Премини към съдържанието
Breath_Sign

Как се отварят субтитрите с VLC media player?

Препоръчан отговор

С този прекрасен иначе плейър не можах да уредя пускането на субтитри! ...

В Preferences - Video - Subtitles/OSDса чекнати On Screen Display и Autodetect subtitle files, избрана е и локацията на необходимия суб файл, но субтитрите просто не се появяват на екрана.

Освен това никъде не открих действаща опция за избор на различни фонтове /разбира се, въпросът е за кирилицата/ -

В text renderer се оказа, че Browse не качва нито един от фонтовете на win-a!

Някой да сподели опит, моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе, плеърът наистина е прекрасен. начи, пускаш филмето, натискаш десен бутон върху картината и ще видиш някъде Subtitles, то по подразбиране е disabled, а ти го дай track1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хехе, плеърът наистина е прекрасен. начи, пускаш филмето, натискаш десен бутон върху картината и ще видиш някъде Subtitles, то по подразбиране е disabled, а ти го дай track1.

<{POST_SNAPBACK}>

Не, това съм го правил ;)

Но субтитрите излизат на йероглифи ... просто не мога да променя фонтовете, за да станат на кирилица sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди в Language Settings на контрол-панела и сложи езика за не-уникоде програмите на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иди в Language Settings на контрол-панела и сложи езика за не-уникоде програмите на български език.

<{POST_SNAPBACK}>

Ванка, здрасти :)

Да ти кажа, че нещо май се бъркаш с някой друг плейър ...

VLC няма опция в контрол панела, или където и да е в Preferences с названието Language!

Голям кутсуз с това, ей ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Breath_Sign, Wankata няма предвид плейъра, а Контрол панела на Уиндоуса. Там в Regional and Language Options, на третото табче - Advanced от падащото меню да смениш на Български.

Редактирано от Miteto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Breath_SignWankata няма предвид плейъра, а Контрол панела на Уиндоуса. Там в Regional and Language Options, на третото табче - Advanced от падащото меню да смениш на Български.

<{POST_SNAPBACK}>

Виж сега ... това с езиковите настройки няма как да не съм го направил, защото съм без кирилизираща програма и това, че сига пиша на бг си е точно следствие на настройките на Win-a

Не е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Breath_SignWankata няма предвид плейъра, а Контрол панела на Уиндоуса. Там в Regional and Language Options, на третото табче - Advanced от падащото меню да смениш на Български.

<{POST_SNAPBACK}>

Да не говорим, че там няма меню с опцията Settings :)

Друг път проверявай поне менютата, man :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За повече яснота: Не знам как е при вас. При мене Windows-ът е на български и звучи така: Контролен панел - Дата, час и регионални опции - Регионални и езикови опции - и там де що видиш меню, което ти позволява да му зададеш "Български", слагай (това са левият и десният таб).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Breath_Sign , Wankata ти го написа как е при Windows на български, аз ти го написах при положение, че е на английски. Думата Settings не съм я използвал, а това че можеш да пишеш на кирилица няма нищо общо с тази настройка за която говорим ( пишем). Така че ако искаш да ти се реши проблема, погледни това което сме описали по горе и го пробвай на практика.

Редактирано от Miteto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Breath_Sign , Wankata ти го написа как е при Windows на български, аз ти го написах при положение, че е на английски. Думата Settings не съм я използвал, а това че можеш да пишеш на кирилица няма нищо общо с тази настройка за която говорим ( пишем). Така че ако искаш да ти се реши проблема, погледни това което сме описали по горе и го пробвай на практика.

<{POST_SNAPBACK}>

Сори за грешката - взех цитата на Ванката със Settings за твой.

Така или иначе, аз съм на English XP, а там нещата са ясни ;)

Thanks!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих си един филм,но е bin файл и се отваря само с VLC media player и незнам как да му отворя субтитрите!? :clap: Ако има запознати с въпроса моля пишете?

Редактирано от spark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

clipboard02.jpg

clipboard03.jpg

FORUM:

http://www.videohelp.com/forum/archive/sub...lc-t297075.html

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш Vobsub той ще ги зареди (стига да са със същото име в същата папка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах както ми посочи B-boy[styLe] и прочетох темата но не успях пак не се появяват суб!

A Vobsub имам но незнам как да го подкарам за да ги зареди на VLC, тя програмата автоматично се стартира но само при WMP а за VLC нямам представа!?prwvu разясни малко повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех, че без да пипаш си зареждат във VLC..ако не става, нямам идея какво да правиш, отдавна я деинсталирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

натискаш отваряне , и там си има за добавяне на субтитри и за тяхната настройка ако искаш да правиш такава .

я пробвай да отвориш за проба само файла на суб. да не се окаже повреден нещо .

Редактирано от sisosiso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте.изтеглих превода на програмата ,но преди това бях влезнал в настройките и явно съм направил нещо,защото като пусна филм не излизат субтитри.какво да направя за да излизат.мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстанови настройките по-подразбиране .

Ако пак не стане ги зареди ръчно , няма начин тогава да не тръгнат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
vlcsubzi4.th.jpg

Вярно, че изравям темата от нафталина, но даденото решение, поне за мен е впечатляващо! Благодаря peter2003

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.