Премини към съдържанието
Gothika_47

Прегрял процесор?

Препоръчан отговор

Как може този процесор да върви на такива температури!?При положение че нямам оверклок и охлаждането е "добро" нито пък сам го използвал толкова много че да прегрява!

screenhunter01aug160040jc6.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва 57 по Целзий, темп. на процесора ли е?? можеше да покажеш датчика, не че си клокнал шината с 1 МHz.. не, не е много. AMD не греят новите особенно когато ги клокваш по шина. аз го бях качил от 1,8 на 2,5 и работеше на 42.. пусни CnQ в BIOS-a и пипни степените на температурата. намали макс. на 49

дъното ти 754 или 939?? май е 939?

Редактирано от altoas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е 754.

Незнам какво разбираш под добро охлаждане но я провери закрепването на охлавителя, термопастата, перката и го почисти ако не си го правил скоро. Този професор държи 10-12 градуса над стайната температура с боксово охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми в стаята е 32 градуса не е клокван просто нз какво да правя много грее ако под боксово охлаждане имаш предвид това с което ми го дадоха и с него беше така затова го смених И моля обясняваите като на идиот! sad.gif ето още скреен

screenhunter01aug160126ym9.th.jpg

screenhunter01aug160153hx8.th.jpg

Редактирано от Gothika_47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти е захранването? Ако е стандартното дето идва с кутиите, в него е причината. Тия 57 градуса без голям товар ли ги е вдигнал? Такъв процесор мисля, че трябва да бачка на 40-на градуса, като се натовари + пържене от видеокартата да не покачва повече от 54 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, обаче на моя процесор му смених охлаждането с пасивно, ето това . Причината поради която смених боксовото охлаждане с друго, беше шума и точно за това си взех пасивно, понеже не издава никакъв звук. До тук добре, температурата обаче скочи на 52-54 градуса без натоварване, с натоварване дига до 65-68 съм виждал да вдига. За сравнение с боксовото охлаждане нормалната температура беше 44 до 48-49 градуса, а при натоварване най-много 55-57 градуса.

Въпроса ми е нормално ли е пасивното охлаждане да е толкова "неефективно"?

Edit: Забравих да кажа какъв ми е процесора, въпреки че в подписа ми пиши, но все пак - Intel® Pentium® D820

Редактирано от Toni- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Gothika_47

1.Прах - откога е компютъра (чистил ли си го)?

2.Неподредени кабели в кутията които пречат на въздушния поток (трябва да им се сложи по една "свинска опашка")

3.Самото помещение да не е прекалено топло или поне там където го държиш да има разстояние т.е. да не го държиш в нещо като шкаф (има много такива бюра) и така отново циркулацията на топлия въздух да се връща обратно към компютъра...

@Toni- - аз съм с AMD Athlon Barton 2500 + /FSB 333 => захранването ми е повече от добро 450 W за PENTIUM клас (бяхме се събрали в нас на лан парти и при проблеми с тока на другите им забиваха комповете само моя стоеше без да усети подобни проблеми) и вентилатора не е от най-добрите (не можах да си намеря EVERCOOL 725 - медния и карам на стария 715 - бързо-оборотен но доста шумен и неефективен...даже имам и допълнителен вентилатор който да извежда топлия въздух от кутията) и температурата на процесора пак не пада при нормална работа под 57 градуса...След като пусна климатика и пада до 48 някъде...от както съм го взел е така...Скоро ще правя UPGRADE на компоненти усещам аз :)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Gothika_47

1.Прах - откога е компютъра (чистил ли си го)?

2.Неподредени кабели в кутията които пречат на въздушния поток (трябва да им се сложи по една "свинска опашка")

3.Самото помещение да не е прекалено топло или поне там където го държиш да има разстояние т.е. да не го държиш в нещо като шкаф (има много такива бюра) и така отново циркулацията на топлия въздух да се връща обратно към компютъра...

@Toni- - аз съм с AMD Athlon Barton 2500 + /FSB 333 => захранването ми е повече от добро 450 W за PENTIUM клас (бяхме се събрали в нас на лан парти и при проблеми с тока на другите им забиваха комповете само моя стоеше без да усети подобни проблеми) и вентилатора не е от най-добрите (не можах да си намеря EVERCOOL 725 - медния и карам на стария 715 - бързо-оборотен но доста шумен и неефективен...даже имам и допълнителен вентилатор който да извежда топлия въздух от кутията) и температурата на процесора пак не пада при нормална работа под 57 градуса...След като пусна климатика и пада до 48 някъде...от както съм го взел е така...Скоро ще правя UPGRADE на компоненти усещам аз :)

Компа е Чист а кабелите добре подредени в стаята е 31 градуса и компа е на половин метър от стената интересното е че според еверест температурата на процесора скача или се намаля с 3-4 градуса за секунди О.о и междо другото точно заради температурата си пробих панела точно срещу процесора и сега там има вентилатор които духа към него а сахранването не е стоково вие от форума ми го предложихте :) не помня точно какво е...ОТ ТИЯ С ГОЛЕМИТЕ ВЕНТИЛАТОРИ хаххаа

Редактирано от Gothika_47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай като мен сложи един допълнителен вентилатор (5 $ някъде) който само да извежда топлия въздух от кутията...и разгледай и горните предложения...Да смениш или там да добавиш още термопаста и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблеми, но сложих допълнителен вентилатор отзад за извеждане на топлия въздух от кутията и температурата на процесора спадна с 8-10 градуса (този вентилатор го включвам и изключвам отделно и отчитам веднага разликата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай като мен сложи един допълнителен вентилатор (5 $ някъде) който само да извежда топлия въздух от кутията...и разгледай и горните предложения...Да смениш или там да добавиш още термопаста и т.н.

Аз отзад имах 2 но махнах единия защото не можеха да дърпат толкова въздух :) отзад сега има един само да направя ли снимка да ми кажете някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определно виж за засъхнала термо паста на процесора. Подмени я, ако е стара, дори да ти изглежда, че е наред. Включи си по възможност отново двата вентилатора да изкарват топлия въздух. Ако нямаш такъв, който да вкарва, премести единият заден (по-добре горният от двата, ако са в конфигурация един под друг) на предния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за термопастата. Трябва да си внимателен колко слагаш, че ако сожиш малко няма ефект, ако сложиш много постигаш обратен ефект и процесора прегрява. Виж упътването от сайта на производителя, колко паста трябва да се сложи и как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам, обаче на моя процесор му смених охлаждането с пасивно, ето това .

мечтата на всеки ром..

На някой хрумна ли му, че може да има грешка в датчика??? пробвай в BIOS да намалиш температурата която може да достигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мечтата на всеки ром..

На някой хрумна ли му, че може да има грешка в датчика??? пробвай в BIOS да намалиш температурата която може да достигне.

аз сам се замислял за това но незнам как се прави това защото никога не сам си барал BIOSa.ето два скреена единия е на процесора и вентилатора а другия е на вентилатора под харда

dsc00904ti9.th.jpg

dsc00905qm2.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ми се вярва да е от пастата слагал сам 4-5 вида и слагам тънък слои мисля че е достатъчно

Слагай един ей такъв звяр и ще ти заспи...има модели точно за AMD Sempron

scinf1000-main_203x203.jpg

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/024/scinf1000.html

Ако имаш излишни пари може и това... :beer:

http://www.vigorgaming.com/components/cmp_...iilite_amd.html

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай един ей такъв звяр и ще ти заспи...има модели точно за AMD Sempron

scinf1000-main_203x203.jpg

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/024/scinf1000.html

Ако имаш излишни пари може и това... :speak:

http://www.vigorgaming.com/components/cmp_...iilite_amd.html

Price:$58.00 WTF?!Бая скъпичко ми се струва а ако наистина е от датчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В офиса при мен се мъдри една конфигурация на Сокет А с процесор Sempron 2800+. Днес само за сведение погледнах какви температури държи, като в кутията няма никакви потоци, единственият вентилатор е този на боксовия охладител. Пуснах Евереста и какво да видя - 57°C Idle... Компютърът работи 24/7/365, с малки прекъсвания за профилактика и почистване. Машината не е спирана 2 години и няма признаци да спре скоро. Махнах охладителя на процесора, смених пастата (старата беше изсъхнала), сложих и по съпротивленията около ядрото (процесора е без защитна капачка), върнах обратно боксовото охлаждане и...нова проба с Евереста и БИОС-а. В БИОС: 47-52-54 и на 54 се закрепи (в БИОС машината е под максимално натоварване), което ме поуспокои, заредих Уиндоус, изчаках да се заредят всички стартови приложения (поне 10-на на брой) и ново измерване с Еверест: 50°С. Много е, но е по-добре от 57.

Виж дали контактната площ на твоя охладител, прилепва хубаво към процесора. Не се сещам от какво друго може да се получава подобна аномалия, при условие, че си осигурил и добър въздушен поток вътре в кутията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В офиса при мен се мъдри една конфигурация на Сокет А с процесор Sempron 2800+. Днес само за сведение погледнах какви температури държи, като в кутията няма никакви потоци, единственият вентилатор е този на боксовия охладител. Пуснах Евереста и какво да видя - 57°C Idle... Компютърът работи 24/7/365, с малки прекъсвания за профилактика и почистване. Машината не е спирана 2 години и няма признаци да спре скоро. Махнах охладителя на процесора, смених пастата (старата беше изсъхнала), сложих и по съпротивленията около ядрото (процесора е без защитна капачка), върнах обратно боксовото охлаждане и...нова проба с Евереста и БИОС-а. В БИОС: 47-52-54 и на 54 се закрепи (в БИОС машината е под максимално натоварване), което ме поуспокои, заредих Уиндоус, изчаках да се заредят всички стартови приложения (поне 10-на на брой) и ново измерване с Еверест: 50°С. Много е, но е по-добре от 57.

Виж дали контактната площ на твоя охладител, прилепва хубаво към процесора. Не се сещам от какво друго може да се получава подобна аномалия, при условие, че си осигурил и добър въздушен поток вътре в кутията...

странното е че сам слагал 3 вида охладители но не става по хладен сега в момента е 51!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мечтата на всеки ром..

Хрумнало му е някой и не щеш ли даже проверил, но проблем с датчика нямало, температурата от BIOS-а съм я намалил на 50 градуса, беше 55 на Default. Ефект - 0

Редактирано от Toni- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хрумнало му е някой и не щеш ли даже проверил, но проблем с датчика нямало, температурата от BIOS-а съм я намалил на 50 градуса, беше 55 на Default. Ефект - 0

Този твоят D820 си е печка поначало cool.gif Само пасивното охлаждане трудно ще се справи с него -виж, ако добавиш една 120 мм перка на кулите и още някоя да движи въздуха из кутията, тогава ще има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този твоят D820 си е печка поначало cool.gif Само пасивното охлаждане трудно ще се справи с него -виж, ако добавиш една 120 мм перка на кулите и още някоя да движи въздуха из кутията, тогава ще има ефект.

Да, аз вече съм поръчал няколко вента. Ще пробвам и ще видя дали има ефект...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, аз вече съм поръчал няколко вента. Ще пробвам и ще видя дали има ефект...

Аз се чудя какво да правя.В някои форуми ми казаха че процесора си работи на такава температура но мен ме притеснява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.