Премини към съдържанието
altoas

Отдалечено управление на PC чрез LogMeIn

Препоръчан отговор

LogMeIn

Това не е програма в класическият смисъл. LogMeIn са създателите на Hamachi и това е тяхното решение на проблема с отдалеченият достъп, като предлагат всичко в 1. т.е. не се налага да исталирвате допълнителен софтуер, освен приложението LogMeIn, което се свързва със съврърите на създателя и достъпа се осъществява през Internet Browser. За целта е необходимо регистрация на сайта, посредством тази регистрация влизате в компютъра си. Създателя предлага няколко лицензни варианта, безплатният е с доста малки възможности. Доста нестандартно решение, без нужда от портове, зони, настройки..

Да започнем първо със регистрацията и сайта:

(Ще ползвам виртуална машина и прясна инсталирана OS: Windows XP SP2, на която ще инсталирам сървъра, след това ще се свържа към нея през друга VM: Windows 2003 Server Ent. Ed)

1.LogMeIn

Изберете маркираното на картинката за създаване на нов акаунт.

1.jpg

2. Трябва да изберете тип лиценз. Всички Trial са 30 дневни. За разлика от Hamachi. ако изберете някои от пробните лицензи, след изтичане на срока, трябва да свалите безплатното приложение и да преконфигурирате настройките си. Препоръчвам избора на безплатната версия.

2.jpg

3. Въведете e-mail, потвърдете го; Въведете желана от вас парола за акаунта и я потвърдете също

3.jpg

4. След тази процедура ви логва автоматично в новият акаунт, но не забравяйте, че до 7 дни трябва да потвърдите мейла си чрез изпратеното писмо на него. Сега трябва да кликнете на маркираното поле, за да изтеглите софтуера, който се инсталира на компютъра:

4.jpg

5. Натиснете тук за да започне свалянето:

5.jpg

6. Добре познатата питанка..

6.jpg

7. Съветвам да изберете Tupical, тъйкато няма нищо особенно за екстра избор.

10.jpg

8. Полето е важно, тъйкато това представлява името, което ще се ползва за компютъра Ви, т.е. с това име ще го различавате.

Опцията по подразбиране е NetBIOS, Hostname, Computer Name-a.

11.jpg

9. Следва въвеждане на парола за достъп. мин. 8 символа

12.jpg

10. След натискането на показаните бутони приключва инстлацията и е време за тест.

14.jpg

Време е за тестване на връзката:

1. За да се вържете е необходимо да имате инсталирани Java RTE и IE 6.0, 7.0. С Opera не успях да се вържа, не съм тествал с Firefox. И с оглед на това, че иска инсталация на ActiveX, може да се очаква, че и с Firefox няма да се получи.

2.Тъйкато акаунта ми няма парола, тук ме пита за master password:

19.jpg

3. И стигаме до екрана с менюто където избираме какво да правим:

20.jpg

(1) Директно ни показва екрана и достъп до компютъра

(2) Обмен на файлове, нещо което Ultra VNC предлага в доста сходен интерфейс, почти еднакъв..

(3) Каните друг човек да преглежда компютъра Ви, става чрез заявка по мейл.

(4) Правите нещо като shrare буфер. общ share м/у двата компютъра

(5) Са настройки

Ето и показно:

(1) Първоначално ви пита дали да свърже принтера ви към локалният комп., да запази настройките и т.н.

22.jpg

(2)

23.jpg

Това беше всичко от мен.. И не забравяйте.. Шефа Ви не трябва да прочита тази статия.. :huh:

Редактирано от altoas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости id2578

сори за тъпия въпрос, но в офиса имаме рутер, а вътрешното ми айпи е 192.168.бля.бля - мога ли да ползвам mstsc при такива обстоятелства?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
сори за тъпия въпрос, но в офиса имаме рутер, а вътрешното ми айпи е 192.168.бля.бля - мога ли да ползвам mstsc при такива обстоятелства?

Не е тъп въпросът ти :super: Правиш една настройка в рутера за прехвърляне на порта (port forwarding), в случая на 3389 към адреса на компютера, към когото желаеш да се свържеш, например 192.168.1.15. Адресите на компютрите трябва да са със статично айпита. За да не се вържеш към компа на шефа си случайно cool.gif От вън (от друга мрежа) можеш да се връзваш към самия рутер чрез публичния адрес на модема или каквото е при вас. И да сменяш адреса на компютъра към когото желаеш да се вържеш.

Но това трябваше да го напише автора на статията а и във форума е обяснено на доста места, използвай търсачката ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578
Не е тъп въпросът ти :super: Правиш една настройка в рутера за прехвърляне на порта (port forwarding), в случая на 3389 към адреса на компютера, към когото желаеш да се свържеш, например 192.168.1.15. Адресите на компютрите трябва да са със статично айпита. За да не се вържеш към компа на шефа си случайно cool.gif От вън (от друга мрежа) можеш да се връзваш към самия рутер чрез публичния адрес на модема или каквото е при вас. И да сменяш адреса на компютъра към когото желаеш да се вържеш.

Но това трябваше да го напише автора на статията а и във форума е обяснено на доста места, използвай търсачката ohmy.gif

благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвай Hamachi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
с него съм, просто се чудех дали има друг начин

да, като се пренасочи порта към твоето IP, но най - сигурният начин е с тунел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време използвам LogmeIn за отдалечено администриране на няколко компютъра, и мога да ви уверя, че работи без проблеми и през Firefox.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От доста време използвам LogmeIn за отдалечено администриране на няколко компютъра, и мога да ви уверя, че работи без проблеми и през Firefox.

продуктите им са добри, но искат заплащане.. което не ни се нрави..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
продуктите им са добри, но искат заплащане.. което не ни се нрави..

LogmeIn Free напълно задоволява нуждите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.