Премини към съдържанието
Lambi

RQ: Реч за сватба

Препоръчан отговор

Търся реч за сватба, която да бъде произнесена от кума. Търсих в нета и гугъл но не можах да намеря нищо подходящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи младоженци, уважаеми родители, драги гости!

Да произнесеш първия сватбен тост е отговорна и почтена задача и аз съм щастлив да направя това за младото семейство, като от все сърце ги поздравявам с встъпването в законен брак.

Честит да е пътят по който ще вървите, благословен да е домът Ви, който ще градите заедно! Здрави и умни да са децата, които ще създадете и отгледате заедно! Чисти и нежни да са мислите Ви един към друг! Пазете откровението между Вас, уважението и искреното си приятелство!

Искам да ви пожелая само едно: 'нека любовта ви бъде достатъчно модерна за да оцелее през времето и също толкова старомодна за да остане вечна’.

За Вашето щастливо настояще и безоблачно бъдеще!

Наздраве и горчиво!

Признавам, че го скалъпих от няколко чужди речи. Много по-добро би станало, ако сам го напишеш, защото ти най-добре познаваш хората , за които ще се отнася.

А ако искаш тук да ти съчиним нещо, то кажи поне в какъв стил да е: сериозен, закачлив, сълзлив, за млада или възрастна двойка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо но младоженеца става кръстник преди няколко месеца и я каза почти същата.

Двойката са млади. Речта да е сериозна но и леко закачлива. Не искам да изглежда наизустена все едно е писана от поет. Искам да изглежда като импровизация, все едно си излизам и си говоря това което си мисля.

Редактирано от Lambi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защо не го направиш така...Излез и импровизирай...Кажи наздраве преди това няколко пъти и няма да се притесняваш :beat: Иначе няма как да не изглежда наизустено, пък и какво лошо има? То се знае, че трябва да подготвиш и научиш там няколко изречения. Ето това съничих набързо.. Дано нещо ти хареса :)

Скъпи младоженци, драги гости,

Истински важните неща в живота са необясними с думи. Но тъй като бях удостоен с честта да бъда кум, ми се налага да кажа все пак нещо.

О. Уайлд е казал, че „Мъжете се женят от скука, а жените се омъжват от любопитство.”

Пожелавам ви вашият брак никога да не усети веригите на скуката, а любопитсвото ви към другия никога да не се изгуби. Запазете любовта си такава, каквото е в този момент. Не се обръщайте назад, но помнете винаги какви сте били, когато сте се врекли във вярност един на друг. Желая ви всеки следващ ден от съвместния ви живот да не отстъпва по щастие от днешния.

Наздраве и горчиво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега само в кръга на майтапа да вметна. Когато Бойко Борисов бракосъчета Бареков и жена му, която признавам си не и помня името. Завърши бракосъчетаването така: "Сега вече е твоя и можеш да я пребиеш" :)

Еееееее не прави като него cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като скоро помагах на един приятел да пише реч, имам малко информация.

Най-добре е да напишеш нещо със свои думи като помислиш върху няколко точки, които биха могли да ти помогнат да се справиш по-лесно:

1) По традиция първо се вдига тост за майките и бащите на младоженците (че са отгледали толкова добри деца...) :ph34r:

2) Не забравяй да включиш събития, които вече са се случили. (Можеш да помислиш кога младоженецът и младоженката са се срещнали за първи път, колко време за били заедно, от колко време се познават. Какви са плановете им като семейство. Тук можеш да направиш и комплимент на младоженците - как те карат да се чувстваш като техен приятел, като техен кум.)

3) Разкажи смешна случка (не по дълга от 100-200 думи), като опишеш младоженеца/младоженката - зависи кой от двамата ти е по-близък/ и как половинката му го е променила към по-добро.

4) Пожелание - как би искал да видиш младоженците след години (Щастливи, с деца и прочие.)

5) Тост за младоженците. ;)

Успех! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търся реч за сватба, която да бъде произнесена от кума. Търсих в нета и гугъл но не можах да намеря нищо подходящо.

Само не ми казвай,че ако ти я напиша и ще седнеш да я научиш наизуст...

Не се излагайте бе хора.Импровизацията му е майката,а майтапа му е бащата...4 пъти съм кумувал и нито веднъж не съм си писал нищо на лист...

Как мога да седна да ти напиша реч,като нито познавам младоженците,нито родителите,нито теб в качеството си на кум...а в такива моменти е добре да се каже по нещо за всички важни хора в този ден...

пп.ако толкова си го закъсал,вземи бележник и химикал и ела у нас да ти пусна записите ми...а ти ще си записваш...

само имай предвид,че авторските права бая струват...

ппп.Ако някой го е закъсал с правенето на дете на жена си или гаджето си да свирка смело...

Кво ли още няма да видя да се търси в нета божкей...

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.