Премини към съдържанието
krisku

Въпрос за управлението на DVD Recorder?

Препоръчан отговор

Привет.

От доста време на сам братовчед ми говори, че неговия DVD-Recorder се управлявал с мишка?! Виждал съм го, наистина има вход като такъв за мишката, обаче дупчиците до колкото си спомням бяха 8-10. На стандартната мишка за компютър, определено са по-малко. Но, все пак опитахме, нищо не стана. Няма дистанционно към рекордъра, а на самия му корпус има няколко бутона, които не вършат на практика никаква работа (Play, Stop, Eject). Може би ще си помислите, че това са бутоните, които трябват, но не е така. След като бъде избран някой бутон, трябва със мишката да избираш още нещо, че чак тогава да тръгне филма. Модела не го знам, но до колкото си спомням беше Philips или Panasonic. В няколко магазина попитахме за такава мишка, продавачите дори не бяха чували за DVD-Recorder с мишка.

Та въпроса ми е, има ли въобще такива мишки, ако има от къде мога да си закупя. Стандартни ли са те за всички плеъри или за всеки модел е различкна? Ако няма мишка, мога ли да използвам нещо, което да я замени (пр. дистанционно или нещо подобно).

Поздрави.

Редактирано от krisku (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм за рекордер към който може да се свърже компютърна клавиатура, но за мишка...

Провери този вход, в който пъхате мишката, дали случйно не е S-Video :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

В момента рекордъра не ми е под ръка, след седмица като се върнат от София може би ще го донесе да го видим. Иначе, ако е за S-Video, то значи трябва да се управлява с дистанционно или нещо подобно, нали?

Все пак, ако някой е чувал за DVD-Recorder-и с мишка, да сподели опит. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми в такъв случай да изчакаме да дадеш модела, защото така говорим само на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Просто ми беше интересно дали е възможно и дали всички мишки ще да са стандартни или за всеки модел е различна.

Както и да е. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново. Днес батко ми (вече станал татко) дойде към нас и разясни някой неща.

1) Някъде от корпуса на плеъра е преписал R9926, производител Philips. Аз лично в интернет и сайта на Филипс не успях да намеря абсолютно нищо.

2) Плеърът наподобява много на външен вид, на този който е дал @cecov.

3) Обаче, входа в който трябва да се вкара мишка, е със 8 крачета (или 6 и той не е сигурен, дадох му една обикновенна мишка да пробва) и ще каже утре дали става, но преди време беше споменал, че е 8, така че малко ме съмнява да стане.

4) Входчето, не е с правоъгълна форма, а кръга.

5) Мислят си, че е нужна мишка, понеже при включване, на екрана на телевизора се появява курсор.

6) Плеъра е старичък (в рамките на нормалното).

Надявам се някой да даде просветление по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.