Премини към съдържанието
troi4o

Кой рутер да избера? ASUS RX3041 или CANYON CN-BR1

Препоръчан отговор

Здравейте!

Изправен съм пред дилемата кой от двата рутера да си взема, за да разделя Интернета между двата компютъра вкъщи. Не искам разни свръх специални настройки, достатъчно ми е връзката да е разделена мужду двата компютъра и да нямам проблеми. Доставчика на който ще ползвам услугите (надявам се не лоши) е SPNet в ж.к. Люлин. От съпорта ми казаха, че връзката е тип Point-to-point и за да го разделя ще трябва да си взема рутер. Спярх се на тези два рутера, като простота, цена и не изискващи специални ежедневни грижи. Та ако имате някакви впечатления от двата рутера, моля да ги споделите. Независимо дали са добри или лоши! Така ще добия по-ясна представа за двата модела.

Благодаря предварително!

ПС: Не знам дали има друга съществуваща тема по въпроса, която де е по-подходяща. Ако е така, моля да ме извините!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми аз съм с WF-514, но допреди няколко месеца ползвах BR1 и върши добра работа. и все пак не мога да ти кажа дали асуса не е по - добър, защото не съм го тествал. br1 ми е правил проблем с DHCP-то, но поддържа клониране на MAC. мисля, че в момента Netgear са по - евтини и е добре да се насочиш към тях. а за твоят/моят доставчик spnet ти трябва pppoe, функция която я има и в двата рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и продуктите на D-link

Edit: И по-специално модела DI-604

Редактирано от Phreaker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Вече имам по-ясна представа и се насочвам в някаква посока!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за отговорите! Вече имам по-ясна представа и се насочвам в някаква посока!

netgear си вземи , евтини са а и ти вършат работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ползвам АSUS ...работи :wow: , пак дали е хубав не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ!

Взех си ASUS рутера. Току що дойдоха хората и ми пуснаха нета, но не мога да го подкарам през рутера. Правя всички настройки за PPPoE (потребителско име , пароли и т.н.) както уж трябва и не става. LAN-а работи, но не мога да подкарам WAN-а. Клиент съм на SPNet. Моля, който е на този доставчик и ползва такъв рутер да сподели как е подкарал нещата! sad.gif

П.С. Вече си мисля, че съм попаднал на дефектен рутер... Пробвах и със предишния ми доставчик, който все още е активен. Същата работа, а там съм със статично IP и изобщо при настройките няма къде да бъркам... Не дава PING и няма Интернет... Започвам да се отчайвам! sad.gif

Редактирано от troi4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, явно никой няма такъв рутер и не ползва същият доставчик... както и да е. Ще се оправя някак си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, явно никой няма такъв рутер и не ползва същият доставчик... както и да е. Ще се оправя някак си.

Защо не си взе един Linksys WRT54GL?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва безжичната функция. За два компютъра, който си седят по местата, не си заслужава според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като смени рутера обади ли се да ти сменят и MAC адреса?? не го знам тоя ш**ан асус дали поддържа MAC клонинг.. абе аз не ти ли казах да не взимаш Асус.. ако намериш къде да си клонираш MAC адреса или поне да го смениш, задай там адреса на устройството което се е свързвало преди. ако не успееш обади се на съпорта на spnet и ги помоли да си смениш MAC-a, кажи че ти е изгоряла картата.. и го продиктувай, ама четливо... тоя рутер няма ли статус, където да ти покаже каква е връзката.. а за да тестваш WAN-a.. ми вържи единят комп. на WAN.. задай му статично IP и тествай ping-a.. на мен поне от spnet проблем не са ми правили.. знаех си че canyon са по - добри..

а за ликсис-а не се набутвай..

и дай WAN MAC адреса на рутера, не прави грешката която правих аз, казвайки LAN и след това се обаждам да кажа че съм го объркал. а те коренно различни..

Редактирано от altoas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То настройките тук с момчетата ги правихме съвсем точно. Пробвахме и през двата ми компютъра дали се връзват без рутера и всичко върви. Ето и ръководството за рутера. Всичко е описано съвсем просто и с картинки. В статуса на рутера в полето на WAN си излизат IP-та и всичко останало. LAN настройките също са направени коректно. Пробвах го и със стария ми доставчик, който ползва статични IP адреси и MAC защита. Е, конфигурирах IP-тата и клонирах MAC адреса на LAN картата ми в рутера и пак не иска да пуска нито нет, нито пинг към който и да е от двата компютъра! А ако пингна самия рутер от компютъра си има пинг. Днес го занесох в магазина да го тестват. Според мен нещо не е наред със самото устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.