Премини към съдържанието
imm0r7a1

Интернета на М-тел

Препоръчан отговор

Не съм много наясно какви са цените, защото в сайта се обърках по начина, по който е обяснено. Трябва ми главно да го ползвам на територията на София (по принцип дори в малко населени места ли има връзка) каква е скороста и цената на обурудването какво и месечната такса (неограничен интернет).

Благодаря предварително.

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Не е уточнено, кой от вариантите за ползване на Интернет те интересува:

1.1 Достъп до Интернет за вашия компютър с използването на мобилен телефон като dial-up модем през кратък номер 1000.

1.2 Високоскоростен достъп до Интернет през мрежата на М-Тел с използване на GPRS технологията.

1.3 Wi-DSL представлява високоскоростен, широколентов достъп до Интернет през WiMAX мрежата на Мобилтел.

Например аз съм ползвал мобилен интернет с PCMCIA карта, през преносим компютър на територията около София и Варна основно за поща и браузване в интернет. Не е имало проблем. За конкретна цена е най-добре да се обърнеш към някой от Mtel центровете!

А и доколкото се сещам неограничен интернет нямат, а всичко е на трафик!

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мен вече ма излъгаха с него интернет и е бавен апък бях на най-дебелата тарифа.Начислиха ми един трафик който няма как да израсходя за 15 дена и искаха да им плащам веднага месечната ми вноска за интернета и ми взеха 300 лева за тази джиджавка, ако я върна мога да си взема парите, ама ако платя сметката и върна тва нещо те няма да ми дадът парите и на всичкото отгоре ми активираха пакет, който не съответства с тарифата която съм избрал.Звънях и в глобул от там ми каза, че и те имали подобно нещо за интернет и сега ще го взема да го пробвам.Ама тея от М-тел са пълни измамници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изобщо този вид интернет е много скъп и много бавен. Прекъсва и за нищо не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбирам ви, че живеете в XXI век и ви се иска да сте в крак с времето... Ех мечти... Нашите умрели оператори си мислят че ни предлагат услуга от бъдещето и искат цени, които акъла не ми ги побира (!!! просто се шокирам :P ) - м/у 2-4 лв. в зависимост от натрупания трафик. Само че това е цена за един (повтарям ЕДИН) мегабайт (повтарям и това - МЕГАБАААЙЙЙТТТТ). Ей, оператори! Нормални ли сте бе?!?!?! Една снимка от средностатистически телефон с 2 МРх камера е около половин мегабайт бе! За да я изпратя на някого ще трябва да платя коло 1.50 лв. през вашия прехвален GPRS!!! Та така народе. Остава ни да ползваме архаичната услуга CSD, която ни връща в отдавна забравеното време на dial-up-a със скорост от 9.6 kbit/s (пак ще ви повторя - килоБИТА, не байта), т.е. 1.2 килобайта/с; демек снимка 500 KB минава за около 7 мин. :-) Скорост та дрънка, а? :-) като умножиш по 11 ст. (май беше толкова) прави близо левче :-)

Абе какво да ви кажа... ХХI век ни е пропуснал в нашата мила рОдина :-) Като че ли се връщаме във времето на телеграфите :-) Ако не се беше появил Vodafone в БГ, щяхме да видим телевизия през 3G на приемливи цени , "ама друг път" (като култовата реплика от "Куче в чекмедже" - "Татко каза, че ще ми купи колело, ама друг път" :-) )

П.П. Шъ ида да пийна една студена вОда, че мъ изби на критика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Братле, говориш за CSD и GPRS, като това са морално остарели услуги, както в България, така и по цял свят.

От близо 1 година мтел предлагат HSDPA, което е една сравнително нова технология и позволява високоскоростен достъп до интернет от която и да е точка в България (стига да има покритие). Предназначена е главно за бизнес клиенти. Мисля, че цените са сравнително поносими и са на ниво на другите европейско доставчици. Все пак 25 лева на месец за 250 мб не са много за този вид услуга. Качеството не мога да коментирам, понеже не съм ползвал HSDPA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И я ми кажи колко е достъпна тази услуга? :-) Колко телефони поддърат този стандарт? На каква територия има покритие? И колко хора ще платят 25 лв. за 250 МВ??? Едно е да казваш че го има, друго че е масово. GPRS и CSD поддържат вече всички телефони, за това и говоря за тях. Просто е масова услуга. След като е толкова стара, можеш ли да ми обясниш нелогичната цена за един архаизъм?

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цената е такава навсякъде. Малко по-скъпо е отколкото в Европа, но все пак трябва да имаме предвид, че живеем в България. Никой не е казал, че мобилният интернет трябва да е масова услуга. Цените са приемливи и който има нужда, се възползва от услугата. В Европа и по цял свят тази услуга се използва най-вече от бизнес клиенти или хора, готови да дават излишни пари за това удоволствие. Не си мисли, че другаде всеки използва тази услуга. Навсякъде мобилният интернет е лукс, за който трябва да платиш доста. :super:

Относно покритието - вече не се сещам за място, където М-тел, а и останалите оператори, да нямат покритие :slap1:

А масовите стандарти за мобилен интернет CSD и GPRS - CSD изобщо се чудя дали все още някой го използва, а трафика при GPRS се таксува както в Европа. Не мисля, че 2 стотинки за проверка на пощата през gsm са много :) Де факто на масовият потребител не му и трябва повече. Най-много да чете новини и евентуално мобилен icq или msn, защото не гълтат много трафик.

П.С. За HSDPA не е необходим мобилен телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.