Премини към съдържанието
latzi

Вертикално монтиране на HDD

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да модна кутията и ми се налага да променя разположението и монтирането на харда.Като го монтирам вертикално с кабелите на горе и електрониката до е към предно разположеният вентилатор за да се охлажда.

За сега съм със Seagate Barracuda ST3160812A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) но скоро ще го сменя с 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB.

Та въпроса ми е, ще окаже ли влиание на механиката (на четците,на лагерите на дисковете) това монриране? Дали ще бъде рационално от към производитилност и износване на механиката? Въобще ще се скапе ли харда по бързо или няма да има проблеми като при хоризонтално разположените?

Благодаря предварително на отзовалите се с конкретни отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaто цяло няма никакво значение как е разположен хард диска, дори до някъде е по-добре (няма да го има хоризонталното натоварване на главите), но не те съветвам да го обръщаш с електрониката към вентилатора. Ще се загуби въздушния поток в кутията, а и ще се наслоява много бързо прах по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено се препоръчва вертикално или хоризонално положение, като за някои дискове е препоръчивелно само едно от тях (например 15000 оборотните). Просто трябва да е закрепен здраво и да се помъчиш да избегнеш вибрациите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но сега пък ще попитам кое вертикално монтиране е безопастно? Аз съм уточнил в първия пост но не съм сигурен дали сте ме разбрали.

Значи до момента разбрах,че няма да има проблем с вертикалното монтиране на харда :P но ако кабелите са от горе (или от долу) ,или да се паднат от страни на харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в сърварите се монтират на 90 градуса спрямо нормалното разположение и не пречи

единствено ако въртиш компа насам натам се отразаява на механиката заради жироскопния ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но сега пък ще попитам кое вертикално монтиране е безопастно? Аз съм уточнил в първия пост но не съм сигурен дали сте ме разбрали.

Значи до момента разбрах,че няма да има проблем с вертикалното монтиране на харда :) но ако кабелите са от горе (или от долу) ,или да се паднат от страни на харда.

Става въпрос за монтаж на дългата страна т.е. кабелите са отстрани. Не съм сигурен за монтаж на късата страна, но не виждам сериозна причина да не стане. Между другото на сайта на производителя в докуменатцията на съответния диск има и препоръчителни методи и положения за монтаж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.