Премини към съдържанието
Desida

Коментирайте тази конфигурация за компютър за игри

Препоръчан отговор

Мислим утре да купуваме компютър и монитор.

На него основно ще се играе EVE ONLINE ( www.eve-online.com ) и ще се използва за мултимедия.

Компютър с какви параметри да търсим според вашия опит.

Естествено, че не се интересувам от най-скъпите вариянти на пазара, а от машина, която ще ни върши работа за това за което я купуваме.

Какво ще кажете за този:

Fujitsu-Siemens Scaleo Hi 2530 (CCN:GER-100537-004)

PC System

Prozessortyp: Intel Core 2 Duo

Taktfrequenz: 2.130 MHz

Hauptspeicher: 2.048 MB

Festplattenspeicher: 320 GB

Optische Laufwerke: DVD-Brenner, Cardreader

Grafikchipsatz: ATI Radeon X1650 Pro

Grafikspeicher: 256 MB

Betriebssystem: Microsoft Windows Vista Home Premium

Или тази конфигурация, която е и с монитор.

Редактирано от Desida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мненията зависят от това, откъде ще пазарувате. Съдейки по информацията, явно става въпрос за магазин в Германия.

Предимство на двете посочени конфигурации е, че са маркови -т.е. ще работят безотказно. Това, което не ми харесва е липсата на информация за дънните платки. Да уточня, става въпрос за компютри, базирани на процесор Core2 Duo . При първата конфигурация става въпрос за процесор Е6400 с 2 ГБ Рам памет, като не се уточнява скоростта на паметта -533/667 или 800 МХц :) Както казах , липсва информация за дънната платка -съдейки обаче по втората конфигурация, явно става въпрос за чипсет Intel, но на мАТХ дъно.

При втората конфигурация процесорът е по-добрият Е6600, но монтираната Рам памет в размер 2х1 ГБ е на 667 МХц.

И при двете конфигурации видеокартите не са най-удачните за игри, за мултимедия -да, но за игри ...

Използваните процесори са на шина 1066 МХц шина, вече има на по-ниски цени такива с 1333 МХц шина с по 4 MB L2 Cache.

И при двете конфигурации липсва марката на използваните харддискове :wors:

Ако се прибегне до асемблиране на конфигурация ще се получи по-модерен компютър на същата цена ( особено ако се използва онлайн пазаруване в Германия, да речем от NewEgg).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако се прибегне до асемблиране на конфигурация ще се получи по-модерен компютър на същата цена ( особено ако се използва онлайн пазаруване в Германия, да речем от NewEgg).

Страхотно ти благодаря. Да, компютъра ще купуваме и ползваме в Германия. Предпочитаме да е асемблиран. Предложи ми конфигурация, примерна разбира се. Или пиши точно на кое да държим и кое не е толкова важно.

Например знам че хубави видеокарти са ATI Radeon X1950 XTX или ATI Radeon X1900 XT

Обаче конфигурациите с тях са доста над 1000 евро.

Конфигурациите с NVidia GeForce 8800 GTS започват от 1200 евро нагоре.

С ATI Radeon X1950 Pro пък не намирам комбинация с процесор Core2 Duo.

Монитора ще е над 20 инча. Питай ако имаш нижда от повече инфо.

Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ че се включи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако се прибегне до асемблиране на конфигурация ще се получи по-модерен компютър на същата цена ( особено ако се използва онлайн пазаруване в Германия, да речем от NewEgg)."

Че то им ли newegg в Европа аз от там ам пазарувал само в щатите.Ако има моля дайте ми адреса. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Кокомиле, на сайта с втората конфигурация има добър конфигуратор: конфигуратор. Аз набързо спретнах една конфигурацийка ама се поувлякох... , малко... и ме досрамя да я пусна. Ако Desida каже ограничението в парите, ще направим и по-достъпна комбинация от чаркалъците.

А от готовите системи аз си избрах ето това... Но цената е много важен фактор, дори и в Германия biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм го видял тоя конфигуратор :angry: (а с немския пък хич ме няма - едвам разбирам за какво става въпрос :nono: ) . За сметка на това пък "хвърли едно оче" аз какво " спретнах" от NewEgg :P Придържал съм се към ограничението 1000 евро (колкото е цената на втората конфигурация) -

Дъно + видеокарта ( в долния край на страничката на дъното има една опция "combo deals" , та използвайки нея , можеш да купиш дъното + Sapphire Radeon X1950 GT 256 MB ,256 bit , GDDR3 на цена от 230 $ ;)

Процесор

Рам памет

Харддиск

( Брех, ама хард :eek: )

Кутия

( За мене това е кутията мечта :speak: )

Захранване

ДВД писачка

+ около 300 $ остатък за монитор по избор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ама newegg не доставят компоненти извън щатите аз се обаждах до custemer service и те ми казаха че не доставят извън съединените щати. също така прочетох няколко форума на които пишеше че скоро се очаква newegg да навлезе на европеиския пазар по името euegg съвсем .Дано това да стане че да можем и ние да си купуваме компоненти на сносни цени.Ако това наистина стане се очакват фалити на много фирми в бранша.А за сега единствения начин да пазаруваш от newegg е като отидеш в щатите .Аз си взех лаптопа от там хубавото на този саит е че в цената влиза и данъка та не се налага да пресмяташ колко точно ще ти излезне.ако някои има повече опит с пазаруването от този саит нека сподели.на мен категорично ми отказаха да ми изпратят каквото и да е до Европа,освен това не получаваш никаква гаранция мисля че беше 15 дена или нещо такова купуваш ги на риск ако искаш гаранция трябва да си избереш гаранционен план и да платиш допълнително пари за него, но това важи само за щатите тука гаранционо обслужване ще получиш през крив макарон. така че според мен за сега пазаруването от newegg си остава привилегия на американците и патуващите българи.дано да доживея подобно нещо в България .

Редактирано от P3$H0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.