Премини към съдържанието
McGee

Нужда от съвет за ъпгрейд на АМД платформа

Препоръчан отговор

Здравейте, фен съм на АМД /и аз не знам защо/ :speak: . До сга се радвах на К7 платформа и съм решил да влагам в нова машина. Ще я ползвам за интернет, филмчета и игри. От старата система ще запазя харда-seagate 300gb 16mb cache и захранването /ако ми стигне/-fortron 350pnf. Дайте съвет за добра АМД базирана система до около 700лв /рам, процесор,дъно,видео/ . Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор -AMD Athlon64x2 Dual Core 4200+(2.2ghz)-159лв.

РАМ -2х1GB Kingmax/TwinMos DDRII 800MHZ-170лв.

Дъно -ASRock Alive NF6-G VSTA,Sata2,Raid,Lan1000,-106лв.

Видео Карта- 1.GF 8600GTS 512MB 128bit DDR3 PCI Express, DVI, TV Out, SUPER-423лв.

или- 2.GF 8600GTS, 256MB INNO3D PCI Express, DDR3, TV Out-317лв.

или- 3.GF 8600GTS, 256MB XFX PV-T84G-UDF3 PCI Express, DDR3-370лв.

Общо-1-855лв.

2-748лв.

3-797лв.

Крайните цени са според това коя от картите ще избереш!Това е мойто предложение...и аз съм фен на амд!Мисла да взимам същите чаркове без видео карта и на тоя етап само 1 gb рам!Цените са малко над 700 лв ама пак знаеш че имаш машина.И на процесора му слагаш безвентилаторна охлаждане за още 50 лв...и заспива! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами компонентите са добре, но определено не те съветвам да вземаш asrock! Даже бих казал НЕДЕЙ!! Това са едни от най-калпавите дъна. По-добре е това , а видеото просто трябва да е на ATI (ATI - AMD е фирмата все пак....). Примерно тази (Х1950).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Процесор -AMD Athlon64x2 Dual Core 4200+(2.2ghz)-159лв.

РАМ -2х1GB Kingmax/TwinMos DDRII 800MHZ-170лв.

Дъно -ASRock Alive NF6-G VSTA,Sata2,Raid,Lan1000,-106лв.

Видео Карта- 1.GF 8600GTS 512MB 128bit DDR3 PCI Express, DVI, TV Out, SUPER-423лв.

или- 2.GF 8600GTS, 256MB INNO3D PCI Express, DDR3, TV Out-317лв.

или- 3.GF 8600GTS, 256MB XFX PV-T84G-UDF3 PCI Express, DDR3-370лв.

Общо-1-855лв.

2-748лв.

3-797лв.

Крайните цени са според това коя от картите ще избереш!Това е мойто предложение...и аз съм фен на амд!Мисла да взимам същите чаркове без видео карта и на тоя етап само 1 gb рам!Цените са малко над 700 лв ама пак знаеш че имаш машина.И на процесора му слагаш безвентилаторна охлаждане за още 50 лв...и заспива! cool.gif

Благодаря ти за помоща само за Асрока имам резерви ,сега съм с такова /k7 nf2-raid/ и хич го не бива. загледал съм се по едно MSI K9A Platinum, ATI RD580, AM2, леко е скъпичко но мисля че ще се рзбира по добре с ATI видеото и Атлона64х2 4200+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам какви резерви имате към Asrock-а, но това са едни от най-стабилните "дъна" от поне 2 години насам. Да! Вярно, че не позволяват възможности за оувърклок, поне не разширени, но ако на човек му трябва компютър 24/7, без забележки и надути кондензатори, и основното: на приемлива цена... то това е AsRock. Звуча като рекламен агент на фирмата сигурно, но това е самата истина. Процентът на "скапани дъна" от тази марка бие всичкии останали в класа си по надеждност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но напоследък си падам (освен по любимата ми марка Abit която започва да се връща на пазара) и по тези за изграждане на AMD платформи...Като баланс цена-възможности-качество...са много сполучливи...Сега не се сещам за точните модели (като се прибера ще ви ги кажа - записал съм си ги...)

BIOSTAR

_TA690G%20AM2.jpg

JETWAY

M52LESVG-VT.jpg

и някои от моделите на GygaByte

@pit за AsRock питай saentist да видиш колко ги уважава... ;)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showuser=14847

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За JETWAY съм склонен да се съглася (без разликата в цените). но за BIOSTAR...леле, боже опази...шарения и качество от рода на елитните...няма какво повече да кажа!

ПП Опитах най-новата им разработка "Biostar TA690G AMD 690G ", дори я бях препоръчал на един съфорумец...за което му се извинявам... за нищо не става, чист рекламен трик!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дъно - Asus M2N-X

Процесор - X2 3600+ Box

Рам - 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4

Видеокарта - за DX9 игри X1950GT, а за DX10 HD2600XT cool.gif

;) Напълно съм съгласен с myd :) Много по-добър вариант е добро дъно с малко по-слаб процесор ( който с малко клок ще достигне по-големия).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За JETWAY съм склонен да се съглася (без разликата в цените). но за BIOSTAR...леле, боже опази...шарения и качество от рода на елитните...няма какво повече да кажа!

ПП Опитах най-новата им разработка "Biostar TA690G AMD 690G ", дори я бях препоръчал на един съфорумец...за което му се извинявам... за нищо не става, чист рекламен трик!

Цитирам от последните тестове на PCWORLD

BIOSTAR TA690G

Представете си, че има дъно, което съчетава следните качества

1-изпълнено е с висококачествени компоненти

2-притежава чипсет с вграден видеочип, позволяващо извеждането на HD формати с резолюция до 720p.

3-на всички портове са изведени всички възможни видеоизходи, поддържани от чипсета 690G - HDMI,DVI,VGA и S-VIDEO,което позволява използването му в нископрофилна кутия

4-има пълноценен БИОС, сравним с този на най-добрите конвенционални дъна и се клоква стабилно до 310 MHz

5-цената му е повече от добра...Невъзможно казвате?Всъщност този Biostar е точно това.Ако можете намерете му недостатък - защото ние не успяхме

Може би наистина е малко пресилено, но за цена от 85$...

JETWAY M25GT6-SOG

Ето и една дънна платка, която всъщност не е типичният nF 550 модел, а почти пълноценно 570 SLI.То наследи предишния уж-550-модел JETWAY M25GT4-SOG.Конекторите в задната част на платката са разделени на две групи, така че между тях остава място за 55-милиметров вентилатор, който да продухва мосфетите около процесора, но самата перка трябва да купите отделно, а не е в комплекта, добавени са още 2 SATA порта.Най-ценните екстри, запазени от предишната реинкарнация на модела са лекотата с която се овърклоква, шината 300 MHz и престъпно ниската цена. - 72 $

Казани на още добри думи за модела GIGABYTE GA-MA69G-S3H

При интел за фаворити са обявени - Abit IP35 PRO, GIGABYTE GA-P35-DS3P...

Иначе обзора обхваща доста платки и за двете платформи AMD и INTEL и резултатите в таблицата са интересни...Но дали сега тестовете са ОБЕКТИВНИ напълно сигурно не, но все пак и на други места съм чел хубави неща за горе-споменатите модели...Но съвсем не споря...едно е да четеш а друго е да са ти минали през ръцете а щом казваш че не си струва специално за BIOSTAR - ти вярвам...Те са все още много нова марка и ми е доста съмнителна...както и FOXCONN

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал в тези 700 лв. влизат ли парите от продажбата на старите компоненти. Ако не влизат, тогава предполагам,че ще им вземеш около 150-160 лв. При това положение ето нещо и от мен:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1/6_588.BMP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не си казал в тези 700 лв. влизат ли парите от продажбата на старите компоненти. Ако не влизат, тогава предполагам,че ще им вземеш около 150-160 лв. При това положение ето нещо и от мен:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1/6_588.BMP

няма да ги продавам , ще сглобя печка на баща ми, да не ме мъчи :) .Моите колебания са относно процесора; необходим ли ще ми е процесор 4600+ и нагоре за целите които см писал? пример: за играта Crysis четох в едно ревю, че иска МИНИМУМ 2.8гх процесор . Колкото за сумата от 700лв то тя може да търпи корекции до около 100 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип DirectX 10 трябва да намали зависимостта на игрите от процесора. Тия минимум 2.8GHz не ги гледай, само пишат глупости.

А и с X2 3600+ Brisbane най-вероятно ще успееш да достигнеш честотата на 4600+ ;)

Само незнам, дали сегашните DX10 карти от среден клас като 2600XT и 8600GTS ще осигуряват задоволителна производителност под Crysis на високи детайли. С 8800GTS 320Mb няма да има проблеми, но цената й почва от 500 лева :blink:

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.steltcomputers.com/e/product_in...roducts_id=1071 Тук 8800GTS 320Mb е 477.00лв. , а тук http://leadert.com/components.htm ALBATRON е 472 лв. Колкото до 2600XT и 8600GTS , до сега няма ревю в което да се казва, че ще могат да подкарат ДХ 10 игри. Ето две ревюта:

http://www.overclockers.ru/lab/26541.shtml

http://www.ixbt.com/video3/rightmark2.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.