Премини към съдържанието
magicman

Проблем с дъно ASUS P5K P35

Препоръчан отговор

днес наи-накрая взехме новия комп.

но при стратиране на системата се появиха следнaтa грешкa -

Intel CPU uCode loading error

Pres F1 to Resume

При натискане на F1 системата тръгва нормално без проблеми

Можите ли да ми кажете какво означава тази грешка и как да я отсраня,

защото докато не натисна F1 не тръгва

Редактирано от magicman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови БИОС!!!

Това е проблемът.

Ако кажеш и каква е системата, ще те препратим и към съответния БИОС ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравих да спомена системата

дъно Асус Р5К P35

процесор Интел С2 6750

видео Асус 8800 GTS

RAM 2x1 GB SuerT

HDD 400GB Segeate

Редактирано от magicman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеглих го,

а случйно да знаеш дали това дъно по принцип прави такива проблеми.

Ако мога ще го сменя с друга марка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
изтеглих го,

а случйно да знаеш дали това дъно по принцип прави такива проблеми.

Ако мога ще го сменя с друга марка

Дъното си е добре и не ти трябва да го сменяш с друга марка. Ако решиш да го смениш със същото такова- не е гаранция дали няма да се появи проблема пак :clap: Даже твърде вероятно пак да имаш същoto. Просто новите Conroe процесори се поддържат без проблеми само при 0603 версия на биоса- линк :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има обаче едно но ! преди да се захванеш с ъпдейт на Биос . Намери някакъв по-стар процесор - П4 , Celeron -който се поддържа от твоя Биос в момента. Слагаш стария процесор, за да може дъното да го разпознае коректно и чак тогава (със стария процесор ) ъпдейтваш Биос. След флашването поставяш новия ти процесор и си връщаш стария cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има обаче едно но ! преди да се захванеш с ъпдейт на Биос . Намери някакъв по-стар процесор - П4 , Celeron -който се поддържа от твоя Биос в момента. Слагаш стария процесор, за да може дъното да го разпознае коректно и чак тогава (със стария процесор ) ъпдейтваш Биос. След флашването поставяш новия ти процесор и си връщаш стария cool.gif

В момента нямам такъв процесор, няма ли да стане с моя 6750?

В книжката на дъното има упътване за ъпдейт на биоса.

Дадени са две програми AFUDOS и ASUS EZ Flash2 , коя е по-добра?

Ако по време на флашването спре тока напр. ,какво ще стане с биоса.

Пише и за друга програма CrshFree BIOS3 която е за повреден биос, тя може ли да се използва в случай на гаф.

И още нещо Еверест не ми показва температурата на процесора но в биоса е 27 градуса, което е добре за бокс, но температурата на дъното е 50 а на харда( 400 ГБ сигейт) - 46 градуса, видео картата и тя е доста гореща въпреки , че кутията е отворена. Бях включил и двата захранващи кабела, сега оставих само единия, но промяна няма.

Захранването е Chieftec GPS-500AB-A

Възможно ли е да съм попаднал на кофти бройка дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли добра циркулация на въздуха в кутията? Температурите на чипсета и хард диска са над нормалното. По един вентилатор отпред и отзад на кутията ще допринесат за намаляването им.

За минимално подобрение температурата на видеокартата (която е нормална, въпреки високата стойност), може да се сложи и един вентилатор отстрани на капака на кутията, който да духа директно към видеото.

За обновлението на БИОС-а, аз лично използвам вгардената програма Ez Flash. Просто ROM файлът трябва да се преименува с модела на платката (примерно: P5K.ROM) и да се запише на една дискета. При зареждане на компютъра натисни alt+f2 и задай файла с БИОС. Препоръчвам ти дискетата да е нова, или поне форматирана.

При спиране на тока нещата могат да се омажат, но CrshFree BIOS 3 е създадена точно за това. Преполагам няма да се наложи да се използва. Цялата процедура трае 20 секунди :P

Възможно ли е да съм попаднал на кофти бройка дъно.

Не разбирам, кое те кара да мислиш така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това което е писал Кокомил за ъпдейт с по-стар процесор?

Дали мога да си ъпдейтна биоса с моя си процесор.

при мен е Asus EZ Flash

това е програмата на тази версия на асус за ъпдейт.

А иначе това ca температури при свалени капаци на кутията.

P.S. Как да си направя бейкъп на биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си направи един пълен ресет на БИОС-а.

Направи си една системна дискета с ДОС и копирай на нея програмата afudos.exe. Рестартирай компютъра, като зададеш да зарежда от флопи устройството. След като се зареди ДОС, задаваш команда:

a:\afudos /o [име на файла.ROM]
с това старият БИОС е запазен. Можеш да използваш същата програма за ъпдейт на БИОС-а, като трябва на дискетата да запишеш новата версия (разархивирана разбира се). Става с командата:
 a:\afudos /i [име на файла.ROM]

Според мен няма да имаш проблем да префлашнеш БИОС дори и със сегашния си процесор, само не опитвай да го правиш с Windows-кия ASUS-Update, че се получават аномалии.

За температурите по-горе написах решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен няма да имаш проблем да префлашнеш БИОС дори и със сегашния си процесор, само не опитвай да го правиш с Windows-кия ASUS-Update, че се получават аномалии.

Аз бих рискувал ( вчера се занимавах с такива флашвания - 4 бр.), но ... като почне с това Press Resume .... и може да му се изправи косата и току виж пуснал тема: Къде мога в ......... (еди къде си) да намеря програматор ? cool.gif

(Изобщо не става дума дума за флашване в Уиндоус :P )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прблема вече е решен с EZ flash2, която е в биоса и с най-новата му версия от сайта на Асус.

По време на флашването се оказа че дискетата е развалена но всичко се оправи.

Има само едно нещо което ме притеснява и от фирмата не можаха нищо да кажат.

Еверест показва темп. на видео картата 76 гр. не натоварена и 82 гр. при натоварване.

И на пипане е доста гореща.

Видео Асус 8800 GTS

захранване Chieftec 500AB-A

сложих допълнителен вентилатор на кутията но няма голям ефект.

Температурите не се промениха.

Пуснах му няколко 3Д марка не забива и върви добре

Без овърклок 9900 т . на 3Д Марк 06 ( от диска на видео картата)

Овърклок като намаля температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еверест показва темп. на видео картата 76 гр. не натоварена и 82 гр. при натоварване.

И на пипане е доста гореща.

При 82 градуса... трябва да ти залепва пръста за радиатора... И то с допълнителен вентилатор. Нещо не се връзват нещата. А ако е така... направо го носи на юнаците във фирмата от която си го взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.