Премини към съдържанието
Muenchen

Vista Business проблем - самоизключване на монитора

Препоръчан отговор

Привет на всички :) Имам проблем с Vista Business 32-bit . След като пусна филм,след 10 мин. ми се изгася монитора. Задал съм 10 мин. за изгасяне на монитора(когато не е активен),но като гледам филм би трябвало да засича,че има действащ процес и да не изгася. При XP този проблем не съществува. Гледах Power Options ,но пак ми се изгася когато гледам филми. Ще съм благодарен,ако някой ми помогне. Другото,което искам да питам е, някой запознат ли е със Services,т.е. кои от тях могат да бъдат изключени . Много изнервящ е старта на pc-то - чакам го доста,както и при изключването му.(Intel Centrino Duo 1,73GHz, 1 GB RAM,256 MB Graphic).Стартира на 800 MB Ram,след което пада на 550 MB . Благодаря предварително . Извинявам се , че пуснах запитването ми в общия форум за операционни системи, а не във темата за Vista !Надявам се администраторите да проявят разбиране и да я преместят на мястото и . :)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички ;) Имам проблем с Vista Business 32-bit . След като пусна филм,след 10 мин. ми се изгася монитора. Задал съм 10 мин. за изгасяне на монитора(когато не е активен),но като гледам филм би трябвало да засича,че има действащ процес и да не изгася. При XP този проблем не съществува. Гледах Power Options ,но пак ми се изгася когато гледам филми. Ще съм благодарен,ако някой ми помогне. Другото,което искам да питам е, някой запознат ли е със Services,т.е. кои от тях могат да бъдат изключени . Много изнервящ е старта на pc-то - чакам го доста,както и при изключването му.(Intel Centrino Duo 1,73Mhz, 1 GB Ram,256 MB graphic).Стартира на 800 MB Ram,след което пада на 550 MB . Благодаря предварително .Извинявам се , че пуснах запитването ми в общия форум за операционни системи, а не във темата за Vista ! Надявам се администраторите да проявят разбиране и да яИзвинявам се , че пуснах запитването ми в общата тема за операционни системи, а не във темата за Vista ! Надявам се администраторите да проявят разбиране и да я преместят на мястото и . :yanim:
При 1.7 GhZ Ти как искаш да гледаш видео с Windows Vista?Това да не ти е Вундеркинд(или вундерOS)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При 1.7 GhZ Ти как искаш да гледаш видео с Windows Vista?Това да не ти е Вундеркинд(или вундерOS)

Валентина,запознай се по-добре с двуядрената концепция на Intel.Както вече написах, процесора ми е Intel Centrino Duo на 1,73 GHz. Колкото за другия отговор да си сложа Ultimate : имам лицензирана Business версия и няма да слагам Ultimate. В началото на темата съм задал ясно въпросите си,моля ако някой се е сблъскал с тези проблеми,да пише . Благодаря .

Редактирано от Muenchen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Валентина,запознай се по-добре с двуядрената концепция на Intel.Както вече написах, процесора ми е Intel Centrino Duo на 1,73 GHz. Колкото за другия отговор да си сложа Ultimate : имам лицензирана Business версия и няма да слагам Ultimate. В началото на темата съм задал ясно въпросите си,моля ако някой се е сблъскал с тези проблеми,да пише . Благодаря .

Щом е лицензирана какво казаха от поддръжката на Microsoft?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имах подобен проблем преди време - незнайно защо вистата не ми отчиташе гледането на файл с BSPlayer като процес и монитора се изключваше след 20 мин, тъй като това време беше стандартно заложеното в Power Options. Просто го направих на 2 часа и проблема се реши. Control Panel - Power Options - Choose When To Turn Off The Display - и от менюто Turn Off The Display си избираш желаното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се изключва монитора пробвай следното:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SCrunch\CodecPack\MSDVD]

"DXVA2"=dword:00000000

Сейваш го като reg файл и го стартираш.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то за това е Free 1 месец, а що се отнася до лицензи аз държа прекалено много 1 ОЕМ за Windows SE, 2 OEM Windows XP Home, 4 Windows XP Professional за обемно лицензиране и т.н. с офисите. Така, че по малко със забележките!

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да не се изключва монитора пробвай следното:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SCrunch\CodecPack\MSDVD]

"DXVA2"=dword:00000000

Сейваш го като reg файл и го стартираш.

Благодаря за помощта ;) След като стартирах .reg файла, проблема с изключването на монитора се оправи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.