Премини към съдържанието
kalld

Добре ли е температурата в компа ми?

Препоръчан отговор

Ако е възможно да ми кажете тези температури който показва програмата еверест дали са добри?

Ето картинката погледнете и кажете?

untitled.jpg

http://stiga-s-w-tata.hit.bg/untitled.jpg

Мисля че видео картата ми загрява :blink:

Понеже при пускане на компа в цс имам 100 ФПС и след 10 мин игра пада на 40 50 ;)

Благодаря предварително!

Редактирано от kalld (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58503

Не се вижда датчика на захранването PWM

Защо се вижда само един вентилатор...На мен евереста ми показва 3 - на процесорът, на северния мост, и един допълнителен вентилатор 4 - който служи за извеждане на топлия въздух от кутията...

Направи ми и нещо друго впечатление.Напрежението на VBAT - лично на мен от Abit ми казаха че трябва да ми е на 3 V...

Незнам другите да кажат не съм чак толкова навътре точно в хардуера ;)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетах темата.

Виш температурите и кажи дали са нормални ако ли не какво трябва да се прави?

В понеделник ще го водя на сервиз да знам какво да им кажа за тези температури?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми , като гледам ... не виждам ник,ва информация за хардуера :) ( Пак ще трябва да гадаем )

Гадаейки ми се струва, че става въпрос за интелска система ( която е на път да се изпържи -ако се вярва на Еверест ). Та, единствената, що годе нормална температура, която виждам е тази на неизвестното дъно . Процесорът направо си е прегрял ( вероятно включва throtling-a , затова пада драстично производителността) .

Харддиска и той с тия 46 градуса е .... :)

К,во може да се направи - 1.Какво показва Биос като температури ?

2. Сваляне на страничния капак и основно почистване от прах и прочие основно .

3. Подмяна на пастата на процесора ( и евентуално вентилатора, че с тия 4000 + оборота сигурно не може да се седи край компа)

4. Добавяне на допълнителни вентове да вкарват и вадят въздух от кутията, като се обдухва и харда ( във ффорума има много обяснения как става тоя номер cool.gif )

Без повече инфо за хардуера ... толкоз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен кутията ми показва че в компа е 36-37 градуса!а процесора ми е атлон и температурата е каде 54 градуса при по-голем натиск , иначе е каде 49...вентилаторите са причината според мене...вземи си едно безвентилаторно охлаждане за процесора , медно примерно(Zalman,Thermaltake,Spire) и дай газ на талигата!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хардуер

Intel Celeron D 2.53 GHz

512 RAM

80 GB хард

Ati radeon 128 MB

Дъно незнам и ай гася компа данему стане нещо в понеделник ще мина краи сервиза и през седмицата може и на доктор :rolleyes:

Как да видя температурата във БИОСА?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хардуер

Intel Celeron D 2.53 GHz

512 RAM

80 GB хард

Ati radeon 128 MB

Дъно незнам и ай гася компа данему стане нещо в понеделник ще мина краи сервиза и през седмицата може и на доктор :rolleyes:

Как да видя температурата във БИОСА?

Хе , познах за Интелската система :)

А какво е дъното на това "чудо на техниката" ? Марка, модел и т.н. ( в Еверест го пише )

Като влезеш в Биос , ще видиш меню Hardware Monitor - влизаш там и виждаш какви са температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя еверест версия 2 кво искаш да показва... :rolleyes: Сложи нова версия. Програми като тези искат винаги последна версия за най-голяма точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията ми е 4 и показва същото!

Подробна характеристика

http://stiga-s-w-tata.hit.bg/dano.jpg

Сега е на 70 градуса процесора :yanim:

Вентилатор процесор: 4.0 каквозначи това

И пише че кутията е отваряна а компа не е пипан от купуването мо. В гаранция е!

Сега ако е възможно да ме кажете какъв вентилатор да взема в понеделник долу горе на каква цена и ако оставя компа ми да работи на тези температури какво ще се случи?

Той май вече половин година е така и несъм го гасил по цял ден само нощем.

Температурата в БИОСА незнам (за пръв път ще ми и да вляза в БИОСА)

Ако може кажете каде какъв вентилатор да слагам. И ще го оставя в сервиза!

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням Asrock имаха един дефект в датчиците за температура, но при теб май е друг случая. Пробвай да оставиш компа да изстине, някъде около час, пускаш го и първата ти работа е да видиш колко градуса е. Най-добре в биос-а че става най-бързо. Като пуснеш компа цъкай F2 и от там отиваш на Hardware Monitor. А ако показва нормални температури от сорта на 40-50 градуса значи просто е натрупал прах и не може да се охлажда ефективно и загрява. Ако пак показва 70 градуса значи си го имаш дефекта. Едно най-обикновенно почистване ще свърши работа. 70 градуса не е опасно, но е много. Над 75 процесора си включва защитата и почва да си понижава производителността с цел по-малко загряване. Над 95 градуса процесора работи като правец тъй като е намалил производителността 90%. Не помня колко бяха градусите на които правеше Shut down. Т.е опасността да изгори е съвсем малка. Процесора си има защита, която да го пази.

Все си мисля, че се е натрупал плътен слой прах м/у радиатора и перката на охлаждането. Едно от нещата които подкрепят тази теория е 4000 оборота на охлаждането (което предполагам е бокс и върти на макс без да прави нищо) и 70-те градуса в кутията които загряват въздуха и покачват температурата на всички компоненти (хард диска и дъното).

Едно почистване и ще се оправи всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури

Дънна платка 32 °C (90 °F)

Процесор 49 °C (129 °F)

ExcelStor Technology J880 [ TRIAL VERSION ]

Това е още при стартиране

Утре ще го закарам на ремонт и кажете какво да им кажа освен каквото мислят те за добре?

Чистене от прах и да добавят вентилатор но къде и какъв кажете ако може отговорете до довечера?

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е почистване и един вент отзад на кутията. Всички кутии имат място поне за 1 такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички!

Днес беше почистен и добавен вентилатор но май не отзад защото не се вижда казах на този от сервиза да обдухва харда и процесора :)

Сега температурите са:

Дънна платка 40 °C (104 °F)

Процесор 50 °C (122 °F)

ExcelStor Technology J880 36 °C (97 °F)

Това е при итра на Cs 1.6

С една дума напант докрай laugh.gif

Сега мисля че работи както трябва!

Благодаря отново!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.