Премини към съдържанието
ropon

Проблем след смяна на захранване

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди около седмица геройски загина "оригиналното" захранване на кутията на ПЦ-то ми. Естествено, веднага се заех да го сваля от машината, опея и погреба с почести (защото все пак издържа къде година и половина). Заех временно от приятел един Фортрон на 280W, който си подкара от първия път (както и трябва да бъде). Обнадежден от липсата на проблеми с тоз Фортрон, реших (след известно моткане по форуми все пак, да попрочета нещо по въпроса за разните марки) да си закупя едно 350-ватово захранване. Речено-сторено. Купувам, махам 280-ватовото, слагам 350-ватовото, пускам...

УПС. Вентилатори не завъртат, или по-скоро правят първоначално няколко оборота, след което потреперват на импулси... и толкоз. Няма никой вкъщи. Махам 4-пиновия конектор на процесора (като съм оставил включени захранващите куплунзи на устройствата) и вентилатрите и всички устройства зацепват (примерно записвачката вади и поставя диск).

Хора, толкова години се занимавам с компютри, такова чудо сефте ми се случва. Чисто ново захранване, при тва горе-долу читаво, и 4 куплунга на кръст за поставяне и да се получи така. Кажете плийз какво става, че ми иде да му тегля една и да ходя на село при овцете...

Ако има значение, дъното ми е Gigabyte GA-8I945GMF, процесора P4 M630 3.0GHz, RAM 512MB, HDD 200GB, записвачка LG-4167...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта на производителя е казано ясно, че ако се използва 24 пинов конектор за захранването, малкият 4 канален, за 12 волта, трябва да се изключи... справка cool.gif

Всъщност от доста време този малкият конектор с 4 кабела за 12 волта за процесора не е задължителен, или поне както беше преди 2 години и повече. Имам в предвид че 2 години са много време в този бранш ohmy.gif Но е и малко пообъркана ситуацията, различните производители, специално за Интел процесорите не са взели още решение дали да се махне или не този конектор. Вероятно постоянно увеличаващата се мощ на процесорите ги държи разколебани ;) А и захранванията са най-различни, ако беше по-старо, трябваше да се сложи това кабелче, иначе нямаше да подпали системката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На сайта на производителя е казано ясно, че ако се използва 24 пинов конектор за захранването, малкият 4 канален, за 12 волта, трябва да се изключи... справка cool.gif

Всъщност от доста време този малкият конектор с 4 кабела за 12 волта за процесора не е задължителен, или поне както беше преди 2 години и повече. Имам в предвид че 2 години са много време в този бранш ohmy.gif Но е и малко пообъркана ситуацията, различните производители, специално за Интел процесорите не са взели още решение дали да се махне или не този конектор. Вероятно постоянно увеличаващата се мощ на процесорите ги държи разколебани :) А и захранванията са най-различни, ако беше по-старо, трябваше да се сложи това кабелче, иначе нямаше да подпали системката.

Оффф... тва ли било... ами значи трябва да оставя само 20-пиновия конектор (т.е. без двата други 4-пинови)? Еми така е то... аз си знам като Отче наш, че трябва да сложа и 4-пиновия... ше трябва да си опреснявам знанията ;)

Редактирано от ropon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.