Премини към съдържанието
M1st3r_X

Моля помогнете - трябват ми кръводарители

Препоръчан отговор

Здравейте. Трябват 3 или 4 банки с кръв за кръвопреливане, защото нивото на хемоглобина на мой близък пада стремглаво и вече е около 60. Ако някой е с Нулева Отризателна Група и е от Пазарджик, цялото ми семейство ще бъдем безкрайно благодарни!

Нямаше да се стига до тук, но от Пазарджик и Пловдив казаха, че имало само 2 банки нулева отрицателна за цяла южна България, а от Военна болница в София отказват кръв на хора, които не са военни.

Бихме могли да заупим ценната течност, което май не беше законно, но държавата ни принуждава всеки да се спрявя индивидуално.

Ако някой има възмовност да предостави, да ми пише на ЛС, Skype или 0896600187

Fifa: Закачам темата...

Редактирано от Fifa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В София, на Ул. “Братя Миладинови” N 112 се намира Национален център по кръводаряване.

Там винаги дежурят едни мургави хора ,продаващи всичко .

Дали обаче има толкова време,за да се спаси човека ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

M1st3r_X дано намериш добри хора който да ти помогнат ! Пожелавам ти късмет и дано твоя близък се оправи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаше ми се да помогна, но кръвната ми група не е същата sad.gif

Ако мога по друг начин да помогна?

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съдействието!

По принцип можем да си намерим от роднини и познати кръв, но за момента ни трябва само нулева отрицателна група.

dimd - В Пазарджик в болницата също има такива "търговци" , но не бяха такава група.

Отново казвам - ако има някой желаещ и е в района на Пазарджик, да се свърже с мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кръводарителните центрове има списъци на кръводарителите. С кръвна група, адрес и телефон. Поискай да ти дадат номерата на хората с такава кръвна група и им се обади лично. Освен това се обади на таксиметровите служби и помоли да помолят шофьорите си.

Преди време така намерихме 2 банки кръв за дядо ми. по 50 лв. платихме на човек. Не мисля че е незаконно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, много ясно че имат, ама ти поне можеш да се свържеш. В Панагюрище има една жена, която е единствен представител на Червения кръст, но си е изключила телефона, а у тях няма никой или ако има, добре се е оключил и не отваря. БРАВО. Такава е "спешната реакция" в България :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нулева положителна става ли...

Не, смесването на различни резус фактори е по-страшно и гарантирано по-смъртоносно от объркването на кръвната група. Около мен няма никой 0-, съжалявам, а и аз съм В+.

Имам съученичка в Панагюрище, ако искаш да й се обадя и да я питам?

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам приятелка, която миналата година беше доброволец към Червен кръст - Пазарджик. Дано още е, че скоро не съм я чувала. Ще се опитам да се свържа с нея, че да се задействат и там нещата. Дано успеем да ти помогнем. Знам колко е трудно и мъчително да се намерят кръводарители... sad.gif

edit: Говорих с момичето и ще се заеме с нещата. Ще пиша отново.

Редактирано от aaliyah_st (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. За сега се позакърпи положението и дано да тръгне към по-добро. Само не мога да разбера защо ни пращят всеки ден по 2-3 пъти до Пазарджик, като по пътя имаше и линейки, които пътуват между тези болници?!

P.S. Все още не можем да се свържем с "представителката" на Червения кръст. Дано тази от Пазарджик да е по-отговорна.

DeadSmurf, ако успееш да се свържеш с момичето и то е 0-, кажи му да не бърза, но да има едно на ум. За сега уж не се налага, но ако се наложи ще я потърсим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и резултата: Говорено е със завеждащата и информацията от там е, че кръв има. Но... за да се вземе трябва да се даде някаква друга, независимо каква. Т.е. Ще се заменя кръв.

Така мисля, че ще е по-лесно, защото няма претенция каква група е, а я заменят с необходимата.

Утре ще ти дам повече информация, когато нещата са 100% сигурни и момичето е напълно убедено.

Стискам палци да стане :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето го и резултата: Говорено е със завеждащата и информацията от там е, че кръв има. Но... за да се вземе трябва да се даде някаква друга, независимо каква. Т.е. Ще се заменя кръв.

Така мисля, че ще е по-лесно, защото няма претенция каква група е, а я заменят с необходимата.

Утре ще ти дам повече информация, когато нещата са 100% сигурни и момичето е напълно убедено.

Стискам палци да стане :)

Още снощи мислех да пиша за това,но реших,че случая е по-специален и не се обадих...

Иначе от години това е практиката-отиват въпросните хора (без значение дали са 2 или 7 човека) и даряват кръв.Също е без значение с какви групи са.А на нуждаещия се му преливат тази,която му е необходима.

Аз лично съм давал поне 30-40 пъти на този принцип и не мисля,че практиката е променена.

Успех и ако това е все още в сила и ви трябват хора,кажи да качвам в колата още 3-ма души мераклии и да идваме да дадем кръв на място.

С това мога да помогна аз лично-с кръв и превоз евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще правите менки. Не е зле да се каже на желаещите, че само добро желание не стига нямаше ли някакви ограничения за тези, които са под 55кг.???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стискам палци да стане :)

Когато ходихме ние казаха, че имало само 2 банки с такава кръв и отказаха да си дадат, въпреки, че имаше роднини, които да дадат друга кръвна група. За тоа пуснах темата. Трябваше ни още за Неделя, а я дадоха чак днес. Сега вече уж имали на разположение, но ще видим колко ще се задържи тази теза.

Ограничения има много - да е над 18 години, да е под 60 години, да не е прекарал хепатит и още 2 карирани листа писаници.

algor благодаря, че веднага се съгласи, но ( да не предизвиквам съдбата ) мисля, че се позакърпи положението и от Пловдив е пристигнала такава група и става чрез смяната.

Редактирано от M1st3r_X (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорено е с Кръвната Банка и няма проблем да стане замяната. :yanim: Само ти трябват желаещи, за да дарят кръвта.

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да. То сега няма проблем, ама преди 5 дена едва ли не още малко и щяха да ни скочат :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Още снощи мислех да пиша за това,но реших,че случая е по-специален и не се обадих...

Иначе от години това е практиката-отиват въпросните хора (без значение дали са 2 или 7 човека) и даряват кръв.Също е без значение с какви групи са.А на нуждаещия се му преливат тази,която му е необходима.

Аз лично съм давал поне 30-40 пъти на този принцип и не мисля,че практиката е променена.

Успех и ако това е все още в сила и ви трябват хора,кажи да качвам в колата още 3-ма души мераклии и да идваме да дадем кръв на място.

С това мога да помогна аз лично-с кръв и превоз евентуално.

Ако се наложи пак, да чукнем на дърво, аз скачам с тебе в колата. Бройте ме. Ако на някой му трябва кръв да звъни, аз съм насреща. за информация, отново, аз съм В+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивите Ви. Вчера изписаха баба от болницата. По-добре е, но все още не може да си стъпи на краката както трябва, но казаха, че до седмица ще се оправи. Признателен съм на всички ви и се радвам, че не се наложи да използваме помощта на много хора. Ако имате път към ПнГ се ообадате да ви почерпя.

И все пак не мога да проумея къде беше прословутата "спешна помощ". Но какво ли се учудвам - все пак живеем in the BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.