Премини към съдържанието
chopi68

ASUS А8V-VM SE каде може да е проблема

Препоръчан отговор

Здравейте,за първи път влизам в този форум, та на моя въпрос.Имам дъно което еASUS AV-VM SE с вградена видео карта , опитвам се да инсталирам друга по силна RadeonX1300Pro Super 512MB/DDR2.След като я поставя влизам в системата да проверя дали се е инсталирала добре /показва ми, че няма никакъв проблем/ че драйверите са добре , но след като например отворя две -три страници или натоваря малко PC-то започва да се рестартира придружен с един сигнал/пип пип пип/ та започнах да чета форуми и форуми да набирам информация .Забравих да кажа, че процесора ми еAMD Athlon64Processor 3200+ /2.00GHz,1,43GB de RAM .И стигнах до заключението че ако поставя по силен процесор е възможно да се получи.Но забележете написаното преди , дъното ми е DDR а видео картата DDR2.Дайте един съвет моля ще съм ви много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иди на страницата на ати и свали последните драивъри ати катализат и ги инсталираи и виж тогава какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът няма нищо общо с драйверите щом пищи при рестарт. Щом се рестартира при товар, най-вероятно захранването за което нищо не си споменал не издържа. Опитай с друго захранване как ще се държи, а може и да огледаш дъното за надути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за драйверите и аз си го помислих в началото, но ги свалих от страницата на ATI и резултата е същият,захранването което имах първоначално бе 400W 24-пина, замених го с 500W 24-пина , но се оказа че не е и от това .Странното е че като я махна PC-то си работи идеално.Хора не съм много голям специалист,а има ли разлика в DDR иDDR2 ?

Редактирано от chopi68 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това колко пъти ти бипка показваше кой компонент не е наред.Защо не опиташ същата видеокарта с друг компютър за да видиш какво ще покаже.Аз имах подобен проблем оказа се че не съм закрепил добре видеокартата в слота като я поразместих малко се оправи.Това за ддр1 или 2 няма никакво значение.

Редактирано от P3$H0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е за звуковите сигнали kokomil е дал линкове където могат да се проверят какво означават в тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=34723

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставял съм я на друго PC но неможах да я натоваря. В един сервиз ми го пробваха със набързо зглобен компютар,на една маса без да е монтиран в кутия и работи около един час без проблем, на друго място в момента не мога да направя пробата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поставял съм я на друго PC но неможах да я натоваря. В един сервиз ми го пробваха със набързо зглобен компютар,на една маса без да е монтиран в кутия и работи около един час без проблем, на друго място в момента не мога да направя пробата

Ако издава 1 дълъг и 3 къси - това е на видео карта, ако издава само дълги звуци е рам памет,най вероятно проблема е в недостиг на ток,вземи друго захранване и пробвай,преди да тръгнеш да купуваш нещо. Това че дъното е работи с DDR1 ,а VGA-то с DDR2 няма нищо общо. Това са 2 отделни компонента,нищо не пречи и VGA-то да е с DDR3 - няма значение.

Редактирано от Zaneshew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.