Премини към съдържанието
stanley56

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Здравейте. Извинявайте ако се повтаря въпроса ми, но искам да попитам - Как мога да добавя мое видео (което аз съм направила, като последователност от снимки) в Skype настроението си. Какво ли не пробвах sad.gif

Възможно ли е въобще или трябва да си избера видео от Dailymotion. Аз там вече си направих профил, качих и клипчето, но когато натисна "add to skype" нищо не става. Балгодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Извинявайте ако се повтаря въпроса ми, но искам да попитам - Как мога да добавя мое видео (което аз съм направила, като последователност от снимки) в Skype настроението си. Какво ли не пробвах :(

Възможно ли е въобще или трябва да си избера видео от Dailymotion. Аз там вече си направих профил, качих и клипчето, но когато натисна "add to skype" нищо не става. Благодаря предварително

1. Пишете. до някой от модераторите там. Мисля, че те имат настройки там за присъствието на Skype в интернет.

2. Дайте ми препратка или ключова дума към материала в ЛС (ако е удобно, разбира се). Извежда ли се при търсене в сайта? Пишете ми направо по Skype.

3. Пробвайте да качите клипа и в MySpace и да го заредите от там. Какво става. На предишната страница споделих (писах) по проблем с добавяне на видео към настроението при свързан профил в Skype с този в MySpace. Моля, да качите грешки и др. съмнителни екрани, ако възникнат, на удобно за вас място и да ми пишете по Skype.

Благодаря ви сърдечно,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, аз съм потресен - каква новина, а никъде не се спомена, че Скайп е одобрен за употреба на лайнерите. (Калдата се грижи за свободата на словото и блокирай сайтове като kaldata.com, за това ще цитирам тук)

Еър Франс пусна GSM система в свой самолет

26/12/2007 | kaldata.com

Мобилната връзка работи на височина над 3000 метра

Еър Франс стана първата европейска авиокомпания, която въвежда мобилни телефонни услуги на борда на самолета. Французите предлагат услугата в партньорство с компанията OnAir, съобщи tmcnet.com.

Мобилни разговори ще могат да извършват пасажерите на специално оборудвания Airbus A318 при полети в небето над Европа.

В момента Еър Франс тества в реална обстановка първия етап от своя проект. В продължение на 6 месеца клиентите на авиокомпанията ще изпращат и получават текстови и мултимедийни съобщения и ще имат достъп до електронна поща чрез своите мобилни телефони и джобни компютри.

На втория етап авиокомпанията ще осигури и възможност за мобилни разговори.

На борда на A318 е инсталиран миниатюрен GSM приемо-предавател, сигналите от който се предават към спътник и оттам – към наземните станции.

Системата за мобилна връзка Mobile OnAir е одобрена от Европейската агенция по авиационна безопасност (EASA). Устройството не смущава радионавигационното оборудване на самолета, но може да работи само след като лайнерът се издигне на височина над 3000 метра.

Филипов (Николай) - и тези ли редактори не могат да четата, осведоми ги моля те, че заради Скайп е издаден сертификат за разговори от борда на А318, моля те.

Линка към новината е тук

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за новината!

Стъпка в правилна посока, макар лично аз да не виждам връзка м/у нея и темата за Skype(1).

Радвам се, че вече има такива технологии, макар лично аз все още да не съм имал възможност да ги ползвам(2).

Димитре, много моля да не слагаш в устата ми думи, които не съм изричал. Също така те моля да не правиш инсинуации от твое име, какво АЗ съм искал да напиша.

като не четеш какво буквално съм написал – добре, но много моля да не ми приписваш ТВОИ мисли.

Трябва ли пак модератор да ти го припомни?

Никога не съм говорил за AIRBUS 318, в немския източник, който цитирах става въпрос за AIRBUS 380. Който иска да се върне и да прочете.

Допълнение:

(1) „Скоро пускат мобилни разговори в самолетите“ – доста по-изчистена информация за инициативите на ЕС към 2009 това да заработи. Първоначално за GSM мрежите, а после и за други протоколи.

(2) Клип, показващ реалното ползване на услугата в реална обстановка. „Еър Франс“ са пионери, но скоро ще ги полседват и други компании. Не виждам причини, след като има високоскоростен достъп до интернет през мобилен доставчик и съответно устройство и подходящ софтуер, да не може да се използва Skype от мобилно устройство.

Нека се съсредоточим в/у реалните проблеми, които българските потребители на Skype срещат и да говорим за използването на Skype. В тази тема.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че модераторът (Стефан) си знае работата. И сам ще ти го припомни.

Предлагам дискусията против Skype да продължи в тема „как да контролираме, проследяваме, блокираме“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Учудващо е, че има такъв проблем. Отначало помислих, че става въпрос за профилактика на тези сайтове. После установих това, което казвате. Най-странното е, че доста от клиповете не се възпроизвеждаха в прозореца за добавяне на видео към настроението, но се възпроизвеждаха от страницата в браузъра. Не съм сигурен точно кое оправи нещата при мен, затова ви давам списък на действията, които аз направих:

1. Махнете досегашното си настроение.

2. От Файл > Личен профил изключете свързването си с MySpace. (ако имате – уверете се, че помните своята регистрация в MySpace, преди да се изключите)

3. От Инструменти > Настройки > Поверителност проверете дали имате отметка пред „Приемай бисквитки в Skype“, ако не е включено включете го и натиснете „Изчисти бисквитките“.

4. Пуснете повторно Skype.

5. Отидете и заредете някакъв безобиден клип и проверете дали се възпроизвежда в прозореца за добавяне.

6. Ако всичко е наред сега заредете съдържанието, което ви интересува.

7. Включете обратно свързването с MySpace (трябва да знаете региситрираните адрес за е-поща и парола).

Установих, че специално dailymotion показва съдържание, което по някаква причина (филтриране?) не се възпроизвежда. Аз успях да заредя подобно съдържание от metacafe.

Моля, пише как е при вас,

Направих всичко като следвах стриктно инструкциите, от Metacafe само някой клипчета тръгнаха но от Dailymotion пак нищо не ще да тръгва, абе нема значение zmeYpc благодаря ти все пак :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с влизането в скайп от вчера.След като си напиша скайп името и паролата би трябвало всичко да е наред и да си влезна както си му е реда,а ми изписва:''Провалено сглобяване на базата от данни на скайп.Вероятно друго копие я ползва''.Какво е това,защо става така и как мога да го оправя за да си влизам пак с моето си име,а не с друго или да правя ново!???

Редактирано от potehin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към angelsssbg.

Да, наистина има проблем със сайта на dailymotion, за което съм пуснал информация към инженерите. Те смятат, че проблемите са в този сайт, но ще стане ясно.

Към potehin

''Провалено сглобяване на базата от данни на скайп.Вероятно друго копие я ползва''.

Помазана инсталация на Skype при вас. Вече помогнах на потребител в българската секция. Решението е махате Skype със запазване на хронологията. Почиствате регистъра и инсталирате свежо копие на 3.6.0.244, изтеглено от официалнaта страница на Skype. Върнете се тук или в българската секция във форума на Skype и прочетете.

Към Grumi

Пишете на български. Не сте ли ходил на училище!? Тогава мога да взема отношение към написаното от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много странен проблем,който не мога да разбера дали има нещо общо с скайп.

Не си бях включвал скайпа доста време и като го включих забелязах,че не мога да пиша на Бг в чата,а ми излизат някакви маймуници.В "търсене"проблема го няма което е най-интерсното.Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен,защото и преди съм го имал този проблем и решението е само едно-преинсталация на windowsa.Искам да кажа че съм направил всички настройки и не ползвам флекс тайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой би ли ме светнал що за простотия е това?!

http://www.skypeminutes.hit.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Как мога да намеря в търсенето на скайпе всички абонати от даден град,те се много а идват към 10-15 човека.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имам един въпрос,как мога да намеря в търсенето на скайпе всички абонати от даден град,те се много а идват към 10-15 човека

Вероятно просто не са отбелязали в профила си града в който живеят и за това не можеш да ги откриеш

Някой би ли ме светнал що за простотия е това?!

http://www.skypeminutes.hit.bg/

Това е VBS:Small-AN [Wrm] (от AVAST), да не се пуска!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам следняи проблем . При разговор с абонат , в момента , в който си пусне камерата и искам да видя човека ( аз го знам кой е де biggrin.gif , но все пак ) ми се появява черен екран и не се маха докато не затвора . Когато натисна на "Моментна снимка" виждам човека на снимка , но през другото време ми е черен екрана и за да не съм голословен давам скриин -

737593.jpg

Благодаря на вас , че ще помогнете , живи и здрави и повече усмивки през новата година cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...забелязах,че не мога да пиша на Бг в чата, а ми излизат някакви маймуници. В "търсене" проблема го няма което е най-интерсното... и не ползвам флекс тайп.
Проблемът не е в Skype. Обърнете се към теми в калдата, посветени на правилното включване на регионални и езикови настройки в ОС. И другото, което искам да помоля всички, когато споделят за проблеми със Skype, е да се придържат към тези три неща, преди да докладват тука:

1. Пълен номер на версията на клиента на Skype за Windows, Mac OS X и Linux във формат:

X.X.XX.XXX, пример: 3.6.0.244 (Skype > Помощ > За Skype)

2. Производител, версия и вариант на ОС и друга релевантна информация.

Пример: Windows XP Домашно издание Версия 2002 SP2, DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

(За всяка ОС си има отделни инструменти, които показват подобна информация)

3. В случай на честа грешка и или на друго поведение, което се възпроизвежда само при вас е добре да направите екрани и да посочите тук препратки. Така бързо и лесно може да се види и докладва, ако е наложително.

Предварително благодаря,

Quen71n

Вижте горния ми коментар и си ОПРАВЕТЕ вашия. Като докладвате за видео вземете параметрите и на другия участник. Тоест: ВАШИ НЕГОВИ.

Въпроси:

1. Да разбирам ли, че не виждате (получавате) картина от другата страна?

2. Това само с този абонат ли става (при видеоразговор)?

3. Допускам, че е за определено време и после се появява картина. Колко секунди стои черно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да , не получавам картина от абоната от другата страна и не се случва само на един и същ , а на всички .

2. Не , става с абсолютно всички абонати , който имат видео камери ( провеждаме видеоразговор ) .

3. Картината не се появява , докато не прекратя разговора .

Всичко , което си написал в горния коментар е изрядно , проблема е само при мен , другите нямат такъв проблем .

Относно долния ти коментар - Използвам Windows XP SP2 , DirectX 9.0c , камера аз нямам , но хората с който искам да правя видеоразговор ( само аз да ги виждам ) нямат проблеми със свойте камери . Видеото ми е ново , драйвърите са на диск и ги качвам при всеки преинстал . Друго ако ти трябва казвай , аз се отчаях .. sad.gif

Редактирано от Quen71n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не даваш информация за твоята версия, за товята ОС и за версията на DirectX.

Какво да ти кажа и как да знам от какво може да е?

Драйвери? DirectX? Върни се в темата (2-те части) и търси. Щом само ти нямаш картина, значи е в твоята ОС.

Минаваш ли тестовете на камерата?

Пробвай с този робот – callto://videoecho123

И си допълни коментара със сведения за следните неща:

1. Пълен номер на версията на клиента на Skype за Windows, Mac OS X и Linux във формат:

Пример: Windows XP Домашно издание Версия 2002 SP2, DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

плюс модел на камерата и драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да добавя други емотиконки в Skype ?

То си има, но искам да сложа още !

Как да сложа новите емотиконки, които намерих ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът не е в Skype. Обърнете се към теми в калдата, посветени на правилното включване на регионални и езикови настройки в ОС. И другото, което искам да помоля всички, когато споделят за проблеми със Skype, е да се придържат към тези три неща, преди да докладват тука:

3. В случай на честа грешка и или на друго поведение, което се възпроизвежда само при вас е добре да направите екрани и да посочите тук препратки. Така бързо и лесно може да се види и докладва, ако е наложително.

Предварително благодаря,

Quen71n

Вижте горния ми коментар и си ОПРАВЕТЕ вашия. Като докладвате за видео вземете параметрите и на другия участник. Тоест: ВАШИ НЕГОВИ.

Въпроси:

1. Да разбирам ли, че не виждате (получавате) картина от другата страна?

2. Това само с този абонат ли става (при видеоразговор)?

3. Допускам, че е за определено време и после се появява картина. Колко секунди стои черно?

Проблема го има само в скайп и никъде другаде.Настройките на езиците са направени както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато се вписвах за първи път от друг инсталиран акаунт на Windows, стартиран паралелно с моя, даде син екран. След рестарта се вписаха паралелно без проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да добавя други емотиконки в Skype?
За вас специално, а и за всички други, които искат нови емотикони в Skype... Не е възможно поради простата причина, че те са ВГРАДЕНИ. Ще рече вътре в изпълнимия файл с разширение ЕХЕ на програмата. Всеки, който ви убеждава, че има със сигурност лъже, или не е проверил информацията. Нови емотикони добавя само компанията производител.

Ето ви почти пълен списък с всички актуални емотикони. Единственият, който липсва от 3.6.0.244 е емотикона MySpace, въвежда се така: (myspace).

alex203 щом смятате, че проблемът е в Skype искам от вас:

1. версия на Skype

2. версия на ОС

3. екрани на китаица и др. проблеми (може да ги качите другаде, а тук да дадете само препратки)

благодаря, prwvu!

Надявам се, ако зачести, да можеш да снимаш екран. Интересува ме какво има на него. И другото, което се сещам е да пробваш да направиш подобен пряк път до друга програма, която да изпълниш с чужди права от твоя основен профил в ОС... Какво става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За вас специално, а и за всички други, които искат нови емотикони в Skype... Не е възможно поради простата причина, че те са ВГРАДЕНИ. Ще рече вътре в изпълнимия файл с разширение ЕХЕ на програмата. Всеки, който ви убеждава, че има със сигурност лъже, или не е проверил информацията. Нови емотикони добавя само компанията производител.

Ето ви почти пълен списък с всички актуални емотикони. Единственият, който липсва от 3.6.0.244 е емотикона MySpace, въвежда се така: (myspace).

alex203 щом смятате, че проблемът е в Skype искам от вас:

1. версия на Skype

2. версия на ОС

3. екрани на китаица и др. проблеми (може да ги качите другаде, а тук да дадете само препратки)

благодаря, prwvu!

Надявам се, ако зачести, да можеш да снимаш екран. Интересува ме какво има на него. И другото, което се сещам е да пробваш да направиш подобен пряк път до друга програма, която да изпълниш с чужди права от твоя основен профил в ОС... Какво става?

Ще се радвам много ако някой може да ми помогне.Която и версия на скайп да сложа,проблема си остава.Сега съм с най-новата от сайта им,операционна система windows xp sp2.Снимка не мога да постна,защото там където ги качвам от известно време не мога да се свържа с сървара.Това ми излзиза като пиша в чата на скайп

õõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõêêêêêêêêêêêêêêëëëëëëëëëëëëëëëëëëëááááááææææææææææææíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííëëëëëëëëëëëëëëëññññññññññññññññññññ

Но проблема в "търсене"го няма,което е много интересно.Мерси предварително на всички, които ще се опитат да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете да цитирате – не помага. Вижте си шрифтовете, вижте си ОС. Щом с всякакви версии на Skype става същото, значи има нещо в регионалните настройки, кодовите таблици, клавиатурната подредба, шрифтовете и кой знае какво още при вас и вашата операционна система.

Skype e единнокодово приложение, което означава, че при правилни горни настройки пише на всички писмености и езици, които са включени в този стандарт.

За да не е така при вас, значи имате проблем, който е в системата. Обърнете се към близък приятел, който е на ти с тази материя. Друго не мога да ви помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да се обърна единствено към тези хора на които аз им оправям компютрите.Доста разбирам от тези неща,но така се получи че не мога да си реша моя проблем.Всички настройки на езиковите опции и всичко останало за мен си е както трябва.Този windows с който съм е инсталиран на около 30 машини и този проблем не го е имало до сега при никоя друга.Нещо скапва работата, ама като не мога да разбера какво.Не разбирам от скайп и си го признавам,но по някой път го ползвам и мразя да пиша на латиница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма от какво друго да е. Съжалявам, ако съм написал нещо, което може да те е засегнало. Хайде да направим така... Пиши ми по Skype да опитаме някои трикове заедно. Не виждам как може да се случи, ако всичко е така, както казваш, но да пробваме.

Алекс, пиши какво става по-натък. Има проблем, но мисля, че не е в клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.