Премини към съдържанието
stanley56

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Например да не си оставяш постоянно включен скайпа - станал си "междинна станция" (relay-node) и сега обслужваш разгворорите/чата/трансфера на 300 души вероятно. За това нямаш достатъчно ресурси.

Изтрии %appdata%\Skype\shared.xml и пусни отново скайп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
Например да не си оставяш постоянно включен скайпа - станал си "междинна станция" (relay-node) и сега обслужваш разгворорите/чата/трансфера на 300 души вероятно. За това нямаш достатъчно ресурси.

Изтрии %appdata%\Skype\shared.xml и пусни отново скайп

хм интересна работа.това за първи път го чувам.Е добре де другите какво общо имат с моя скайп! :baby:

A някой може ли да ми обесни как стоят неюата с игрите в скайп!Иска ми некви лицензи ала бала аз мислих че са безплатни да си играеме?Уж нали тия игри се играят безплатно?като дам на някоя игра и ми иска да си купувам някакъв лиценз.ебаси тъпото sad.gif

Редактирано от Vasko358 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте хора. Имам следния проблем. С най-новата версия на skype съм. Днеска цял ден компа ми е пуснат и skype също! До като си чата с някой и изведнъж ми се появява някакъв прозорец с out of system давам му ок появява се нов и така и ми блокирва skype! Tрябва да го затворя и да го пусна от начало. От какво може да е това :(
(Аман от дезинформации от страна на топър)

Здравейте, Vasko358!

Предполагам сте с 3.8.0.139? А с какъв Windows сте? Удобно ли е да ви помоля да снимате този екран и да го публикувате тук, или да дадете препратка? Благодаря.

...

A някой може ли да ми обясни как стоят нещата с игрите в скайп! Иска ми некви лицензи ала бала аз мислих че са безплатни да си играеме?...

Погледнете преди да инсталирате дадена игра на кои пише „безплатно“. Ако пише „пробно“ не е с такъв лиценз и трябва да се купи.

Пак за предния проблем: може ли да премахнете всички екстри, които ползвате и да спрете Диспечера на екстри от Настройки в Skype (трябва да пуснете Skype отново след като го направите), за да се види дали не е от някоя екстра?

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хм интересна работа.това за първи път го чувам.Е добре де другите какво общо имат с моя скайп! :grimace:

Значи не си изчел всичко от двете последователни теми за скайпа на този форум.

По време на инсталацията на скайпа трябва задължително да отметнеш че си прочел условията за ползването му и че си съгласен с тях. Чел ли си ги и разбрал ли си ги? Май не си ги разбрал. И те май и не са на български за да ти е още по-трудно да ги чатнеш.

Ако оставиш само скайпа да работи без да пускаш никакви други програми тогава няма да ти забива така, защото Скайпа ще разполага сам с целия потенциал на процесора ти да си върши неговата работа (за която ти нищо явно не знаеш). А ти явно му пречиш като пускаш някоя програма когато скайпа вече се е ангажирал към п2п мрежата да прехвърля през твоя компютър файлове и разговори на други хора. Или пък пусната вече програма почва по някое време да ползва повече процесора. Те другите компютри които разчитат и ползват твоя не могат току така мигновенно да спрат по средата на работата им всички заедно да ти пращат данни и да получават данни от твоя компютър. Още повече че твоя скайп не ги предупреждава коректно останалите компютри че е в затруднено положение и няма да може да си изпълни повече ангажиментите към тях. И става това което описваш.

Ако се върнеш към по-стара версия може и да си нямаш такиви ядове. Писал съм по-назад в темата за една по-стара версия. Колкото ти е по-стара версията, толкова повече системата на скайпа може да те брой за изостанал от развитието и да не разчита на твоя компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гизмо, благодаря – точни наблюдения! Но ти предлагам да видим екрана, защото ми прилича на проблем с екстра или друг процес в компютъра на Васко358. Все пак нещата за ЛСКП са коментирани (няма умисъл); нещата за препредаването (също; то не се ползва така по презумция винаги); за заеманата памет също сме писали (и не са такива трагични нещата); за прехвърлянето на файлове наблюдението ти е точно, ако си с версия отпреди 2.ХХ (с новите не е вярно, иначе непрекъснато щеше да излиза означение за препредаване и ниска скорост на прехвърляне)...

Не мисля, че грешката на Васко358 изобщо е свързана с други компютри или п2п. Нека видим екрана все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
(Аман от дезинформации от страна на топър)

Прочети си съглашението и политиката на фирмата, смешко.

Ако искаш, ще ти пратя и легитимен преводач, за да ти го преведе.

Който не е на хонорар от Скайп С.А.

Все пак нещата за ЛСКП са коментирани (няма умисъл); нещата за препредаването (също; то не се ползва така по презумция винаги); за заеманата памет също сме писали (и не са такива трагични нещата); за прехвърлянето на файлове наблюдението ти е точно, ако си с версия отпреди 2.ХХ (с новите не е вярно, иначе непрекъснато щеше да излиза означение за препредаване и ниска скорост на прехвърляне)...

Изречение, от което Васко разбра всичко. И всички останали нищо не разбрахме.

нещата за препредаването (също; то не се ползва така по презумция винаги) - ползват се винаги, когато е съгласен потребителя (инсталирал си е Скайп) и когато е изгодно/нужно на Р2Р облачето. Факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да няма проблем сега ще ви дам снимката да видите, хора аз не рабзирам много :angry:само да е намеря и ще е дам тука в форума

това е снимката ;)

Редактирано от Vasko358 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топър, Гизмо ме разбра. Не ми се водят безсмислени спорове по неща, които вече сме дискутирали.

И внимавай с квалификациите, както и с лъжливите информации по мой адрес, които не спираш да правиш. Отдавам ги на аграрния ти манталитет, но се въздържай в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Топър, Гизмо ме разбра. Не ми се водят безсмислени спорове по неща, които вече сме дискутирали.

И внимавай с квалификациите, както и с лъжливите информации по мой адрес, които не спираш да правиш. Отдавам ги на аграрния ти манталитет, но се въздържай в бъдеще.

и от екстрите ли е или не :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да няма проблем сега ще ви дам снимката да видите...
Мерси! Имах предвид това, за което пишете:
„изведнъж ми се появява някакъв прозорец с out of system“
Аз имах предвид екран с това out of system ressources. Иначе това е екран на Диспечера на задачите (Task Manager). От преградка „Процеси“ (Processes) намерете skype.exe и го прекратете.

Пробвайте да снимате това, което излиза в прозореза на чата (ако правилно съм ви разбрал)... и да махнете всички екстри от Skype. Можете, ако не искате да ги махате, да опитате да спрете Диспечера на екстри от Настройки > Разширени > Пускай автоматично Диспечера на екстри в Skype (махнете отметката и рестартирайте програмата).

С коя точно версия на Skype сте и каква е ОС? Благодаря.

ДОПЪЛНЕНИЕ

Аз смятам, че е екстра. Пробвайте без и вижте как ще се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Манталитета ми го остави на мен - много си неграмотен да го коментираш, аз поне гледам да спазвам законите - кой държи правата за копиране на превода на Скайп?

За това казвам, че си хоноруван (или ще отречеш за "малките подаръци" от фирмата или разноските, които ти поемат на ... среща с тях ??).

Ако си на щат - кажи, ще се поправя

ПП.Ще отречеш, знам - те и еБей не бяха дали милиарди, а някакви 300 милиона. Пак само спред теб.

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси! Имах предвид това, за което пишете: Аз имах предвид екран с това out of system ressources. Иначе това е екран на Диспечера на задачите (Task Manager). От преградка „Процеси“ (Processes) намерете skype.exe и го прекратете.

Пробвайте да снимате това, което излиза в прозореза на чата (ако правилно съм ви разбрал)... и да махнете всички екстри от Skype. Можете, ако не искате да ги махате, да опитате да спрете Диспечера на екстри от Настройки > Разширени > Пускай автоматично Диспечера на екстри в Skype (махнете отметката и рестартирайте програмата).

С коя точно версия на Skype сте и каква е ОС? Благодаря.

ДОПЪЛНЕНИЕ

Аз смятам, че е екстра. Пробвайте без и вижте как ще се държи.

махнах отметката ще видя как се държи :)дано да има ефект..ако не ще пиша пак :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре, като не е съппорт какъв е тогава и за какво се бори, реклама ли прави?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от помощ! Искам да постна един линк в настроението си, но понеже е много дълъг искам да напиша някакъв текст, който да е препратка към този сайт. Виждала съм по настроения, че може да стане. Примерно да пише: "Посетете този сайт." и това да препраща към някой си сайт. Моля ви се, отговорете sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топър, това ти е болен въпрос за теб, затова цитирам отново коментара, който написах в темата за сравнение на Skype с други програми само преди 3 дни. Целта ти е в тази тема за въпроси и проблеми при използване на Skype да ни занимаваш с нараненото си самочувствие.

Явно не може да излезеш от сферата на личните нападки и други аграрни особености на своя манталитет, драги ми топър. Като „аграрен сисадмин“ те определих не аз, а BG's в тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=69697

Ясно е, че никой културен човек няма нищо против селяните и гражданите, а само против „селяндурщината“ в общуването. Писах си с BG's и от него разбрах, че с „аграрен“ той квалифицира „селяндурщината“ във всички сфери на обществения живот, като по-благ израз за простотията, която цари, или поне която някои индивиди си позволяват да проявяват на публични места като този форум...

С „аграрни нагласи“ аз квалифицирам типът на мислене и твоят изказ, а не да говоря персонално за теб. То не си струва и не е редно в калдата.

махнах отметката ще видя как се държи :)дано да има ефект..ако не ще пиша пак :)
Добре. Лично мен ме интересува екрана за недостига на ресурси, за който писахте. До скоро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах от ЛС на Васко358 проблемът не се е появил след последните промени. Човекът пак ще публикува грешката, ако се появи при него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Змей, ти си нещо като нашите депутати - вадят им досието от ДС със собственоръчният им подпис и те най-нагло твърдят "Не, няма такова нещо, жалки инсинуации, аграрни намеци"

Ако ще да ме броиш и за социален враг №1 на скайп, не ме бърка - нека тук разберат "другите селянчета", как работят за хонорара ти. Ти продължавай да отричаш, продължавай да ме наричаш както пожелаеш - само не си позволявай да размахваш пръст на други потребители или да ми казваш какво да мисля.

Васко дали изтри share.xml и вече не е рилей, та му се оправиха проблемите ?

BTW BG's беше баннат заради тези изцепки и други умотворения.

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ще да ме броиш и за социален враг №1 на скайп, не ме бърка - нека тук разберат "другите селянчета", как работят за хонорара ти.

Писна ми всеки път като посетя тази тема да чета простотията ти. Престани да спамиш тази тема и мирни с този хонорар. Вече май си взел да го сънуваш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушам.

Иначе ще ми спрете Скайпа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте :)))Ммм някой знае ли как се изтрива Skype акаунт и изобщо може ли?? :P;):)

Като му смениш паролата и и-мейл адреса и собственото и фамилното име в профила и после го зарежеш, ще е същото като да си го изтрила.

Редактирано от Gizmoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фуклата, потърсете във втората част на тази тема с ключова дума delete@skype.com...

Моят съвет е поне веднъж да се впишете в този профил (ако е възможно да го направите) и да изтриете всички лични данни. Така или иначе, ако не го направите след 7 дни те спират да се извеждат, но ако напълно искате да премахнете ваш профил трябва да пишете до горния адрес, как и защо, мисля, че Калински писа в темата. Потърсете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си лаптоп коя версия да му кача??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.