Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Не използвайте скайп за телефонни разговори !

Защо да плащате, като може да е безплатно.

Вижте тук подобни на скайп програми с които освен да говорите безплатно помежду си, можете да говорите безплатно и с телефонни номера за които в скайп Ви вземат кредит !

http://voipfree.hit.bg - Говори безплатно с България и още 60 страни по света !!!

Тая NONOH програма върши добра работа - мобилни 23 ст., домашни 0 ст. ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

Иначе добре, че го даваш.

---

Сега искам да попитам нещо за скайп.

Как стана това ?!

Днес, изведнъж емотиконките спряха да излизат. Излизат само знаците които се пишат (ако ги пишеш) , за да излезе емотиконка. Аз ги знам наизуст и направо ги пиша имената, без да ги разглеждам и да цъкам на някой..

Но изведнъж спряха да излизат. Пробвах да цъкам на тях и да изпращам съобщението, но и така не ми излизат..

Голям проблем..

Някой може ли да каже нещо.. да помогне..

Гледах си настройките- разрешени са емотиконките, натиснал съм и на анимирай, за да се движат :angry: ..От какво може да е, как да го оправя ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Възможно ли е два скайпа да са логнати едновременно на един компютър ? Ако е възможно то как laugh.gif
Да, възможно е. Потърси в тази тема или прегледай коментар № 783 в българската секция.

...От какво може да е, как да го оправя ?!
Предполагам си с 3.6.0.244. Виж в Изглед > Настройки на достъпност. Всички настройки там трябва да са изключени.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го описано най-подробно и в тази тема. Потърсете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато всички очакваме излизането на следващата подобрена версия на Skype искам да предложа на вашето внимание превод на една статия на Хъдсън Бартън, американски консултант в областта на съобщенията, който в своя блог Borderless Communicator говори не само за Skype и за свързаните IP комуникации, но и се опитва да предлага статистики за „реалното използване“ на Skype.

31 януари 2008 г. ... Появата на SIP/Skype шлюз НЕ Е в прогнозите*

Конкурентите и критиците на Skype непрекъснато изтъкват че VOIP архитектурата на Skype е затворена, че неговата API е неадекватно за създаване на директна свързаност между „облака“ на Skype и „облака“ на SIP. Вярно, но има основателни причини да е точно така.

1. Сигурността и надежността на облака на Skype биха били сериозно застрашени, ако SIP хакери получат инструменти за създаване на директно VOIP свързване между Skype и външния свят.
  2. Един SIP шлюз към Skype би работил подобно на SkypeIN/OUT. Аз обаче не мисля, че има достатъчно на брой SIP потребители, които да оправдаят цената на такова SIPin/OUT решение. Темпът на растеж на Skype е в порядък от по 500-1000 хиляди „реални потребители“ на месец, което вероятно е 10 пъти по-бърз от този на останалите части на VOIP света взети заедно. Всяка трета страна може да изгради подобни шлюзове и със сега достъпните API, но никой не се е опитал, доколкото аз знам... очевидно защото няма търсене на такава услуга. Във всеки случай разработчикът (дори да приемем, че това би била Skype) ще трябва да оправдае разходите по изграждане на подобен шлюз.
  3. Един IM (само текст) шлюз е много възможен и не би застрашил сигурността или стратегическата позиция на Skype. Очаквам взаимна свързаност в бъдеще с основни играчи като AIM, gTalk, Yahoo и MSN.
  4. Облакът на Skype е далеч по-сложен и разполага с доста повече функции от облаците на всеки друг конкурент. Не е разумно да очакваме всеки от тях да създаде огледално копие на Skype функция за функция, дори ако приемем, че е нещо добро за Skype (а то НЕ Е). Ето непълен списък на такива функции: видео, кратки съобщения, шифроване и прехвърляне на файлове.
  5. Отношенията между Skype и социални мрежи като MySpace са възможни, ако е налице споразумение за партньорство. Не се изискват промени в Skype API. Отбележете, че MySpace е социална мрежа... а не VOIP оператор.
  6. През годината Skype вероятно ще удвои приходите си и вече е на печалба. Няма друг VOIP оператор, който да е излязъл на печалба (освен ако не броите няколкото VOIP услуги, арендовани от телекоми и кабелни компании). Един шлюз към Skype би подпомогнал конкурентите на Skype в много по-голяма степен, отколкото Skype, така че от стратегическа перспектива е безсмислено да се подпомага оцеляването на конкурентите. И без помощта на Skype, те (SunRocket и Vonage например) пропадат със скоростни темпове. А междувременно, „успешни“ конкуренти като Packet8 трескаво се осребряват като разпродават интелектуална собственост. Няма съмнение, че и те са „видели написаното на стената.“**

––––––––––––––––––––––––––––––

* Заглавието и изказаните мисли са на автора Хъдсън Бъртън.

** Зловещо предзнаменование. Съгласно Стария завет, цар Балтазар устроил в своя дворец разкошен пир, но в самия разгар на празненството на стената се появил надпис, вещаещ скорошната му гибел.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А какво стана с тази нова версия? Вече два месеца я чакаме :wors:

Имай търпение. Ще си заслужава чакането :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Извинявам се ако повтарям нечий въпрос, но не успях да намеря нищо, което да успокои моето притеснение. А то произлиза от факта, че при инсталирането на новата версия на Скайп (3.6.0.244) и то от официалният сайт, аз не виждам абонатите си! Не мога да разбера откъде идва проблема, тъй като мисля, че съм изпълнил всички условия за това. Разбира се, винаги има възможност за незнание, затова и се обръщам към тази тема.

Благадаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...при инсталирането на новата версия на Скайп (3.6.0.244) и то от официалният сайт, аз не виждам абонатите си! ...
Здравейте!

Това точно е темата. Допускам, че сте надстроил от по-стара версия. Погледнете коментар № 799 на Калин в българската секция. Не се притеснявайте. Вашият списък с абонати е непокътнат. Има проблем със синхронизирането. Препоръчвам ви да изтриете config.xml, а после ако не помогне и shared.xml. Описано е какво да направите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, опасявам се, че има проблем и/или с клиента и/или с изтеглянето на списъка с абонати. В някои случаи, след форматиране или инсталиране 'на чисто', те изчезват. В момента се търси причината за проблема. Ако зануляването на конфигурационните файлове не помогне, нека потребителя да изпрати искане за поддръжка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Калине, добре е да се знае, че се работи по проблема! Аз лично помогнах на двама, които ми писаха да си оправят проблема. Да се надяваме, че скоро ще се намери постоянно решение, което да оправи проблема с извличане на списъка с абонати след форматиране и инсталиране начисто.

ДОПЪЛНЕНИЕ

Питах и ми отговориха. Това е официалната позиция на Skype Technologies S.A. по проблема:

„Потвърждаваме наличието на тази грешка и са предприети мерки по отстраняването ѝ в следващи горещи поправки.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Skype™ 3.6.0.248 за Windows

ВАЖНА ГОРЕЩА ПОПРАВКА – ОБНОВЕТЕ!

vista_cert_badge.png || Изтегляне на горещата поправка || Списък с изменения (на английски)

Списък с изменения (български превод)

5.02.2008 г. Skype 3.6.0.248 за Windows

• * изменение: въвеждане на бял списък и черен списък за достъп до публичния API;
    * подобрение: подобряване на скоростта на свързване към мрежата на Skype от среда с рестриктивна мрежова политика;
    * отстранена грешка: уязвимост на Skype от скрипт за преминаване през зоните за сигурност*;
    * отстранена грешка: Skype забива понякога при напускане на групов чат;
    * отстранена грешка: Skype забива при непопълнено поле за Скайп име;
    * отстранена грешка: изгубване на списъка с абонати в определени случаи при провалено синхронизиране;
    * отстранена грешка: преградката MySpace е недостъпна при бърз достъп от клавиатурата;
    * отстранена грешка: извеждане на съобщение за грешка „Cannot focus a disabled or invisible window.“ при опит за смяна на снимка/аватар;
    * отстранена грешка: невъзможност за отговор на втори входящ разговор;
    * отстранена грешка: закриване на лентата със списъка с абонати и контролите за избор на група от съобщение с динамично съдържание при намаляване на прозореца на Skype;
    * отстранена грешка: наличие на неправилна препратка при проверка за обновяване;
    * отстранена грешка: грешно извеждане на графиката за задържан разговор;
    * отстранена грешка: свързване на USB камера при провеждан разговор не позволява започване на видео;
    * отстранена грешка: отваряне на панела с настройки на видеото при провеждане на видеоразговор е невъзможно;
    * отстранена грешка: Skype забива понякога при разгръщане на записи от хронологията на чата;
    * отстранена грешка: грешно извеждане в определени случаи на статусите за присъствие на участниците в конферентен разговор;
    * отстранена грешка: извеждане на неправилно съобщение при прекратяване на прехвърлянето от страна изпращача;
    * отстранена грешка: повторно възпроизвеждане на поздрава на гласовата поща при преглед на профила на абоната;
    * отстранена грешка: изобразяване на грешен флаг за Демократична република Конго;
    * отстранена грешка: извеждане на съобщение за препредаване на прехвърлянето едва след като прехвърлянето е завършило;
    * отстранена грешка: сгрешено име на езика „белоруски“;
    * Преводите са обновени.

* Проблемите със сигурността, свързани с вградения манипулатор на УРИ в Internet Explorer, за които ви информирахме по-рано.

Защо е желателно да обновите своята версия?

В заключение искам да споделя следното: тази версия не блести с нови функции. В нея са отстранени някои досадни грешки и е повишена сигурността: досадната грешка при прослушване на гласов поздрав; загубата на списъка с абонати (частично решен); неприятни грешки в графиката и взаимодействието с работната среда; проблемът с хипотетично използване на атакуващ скрипт за преминаване през зона с ниска сигурност и др., които са посочени.

Що се отнася до поддръжката на българския език искам да отчета основният напредък на нашата бойна група: най-сетне след успешни проби в инсталиращия пакет е включен нашият превод на WiX. Това е доста обемист текст на инсталатора MSI с отворен код. Наред с Inno Setup, чийто превод фигурира отдавна във всички версии повече от година и половина, този липсваше и сега картината е по-пълна. Който желае да се свърже с мен. Готов съм да го предоставя за ползване от всеки, имащ нужда. Отбелязахме и малък напредък по отношение на превода на Диспечера на екстри. Просто времето за проби не стигна, за да се включи нашият превод и на този компонент, но това със сигурност ще стане в следващото публично издание, защото всичко премина успешно.

Сега за проблемите – основният е, че продължава да не е възможно да се въвеждат знаци извън кодова страница windows-1251, независимо, че Skype e единнокодово (Unicode) приложение от самото си създаване. Това пак го дължим на нашите ИТ специалисти-титани–на–мисълта, заети със стандартизирането. Но, нищо има напредък и инженерите на Skype са приели борбата за своя и ще преодолеят ограничението. Вторият проблем е, че функцията „бърз клавиатурен достъп“ не работи на български. Функцията се ползва от незрящи и аз лично им поднасям извинения. Предприети са мерки това да се реши в най-скоро време.

Личното ми мнение е, че това е най-добрата версия на 3.6, която съм ползвал. Харесва ми подчертания стремеж на инженерите от Skype Technologies S.A. да изпипват нещата. Ще кажете какво ѝ е новото? Не е така. Зад фасадата има куп подобрения, които не са изредени в списъка с изменения защото ще се получи ферман. Като цяло получавате стабилна и отработена версия.

Приятно използване!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр. срам не срам ще питам ( защото може да го пише някъде, но не го намирам )

как да активирам в инсументи още задачи ( do more ) , при самата инсталация ли става това, някъде от настройките или...?

благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
как да активирам в инструменти още задачи (do more), при самата инсталация ли става това, някъде от настройките или...?
Да. Още на първия диалог на инсталатора трябва да натиснете бутона долу вляво „Настройки“. Там има специална настройка. За другите проблеми с Диспечера и начините за автоматично зареждане и спиране е писано тук. Търсете и четете.

Забравих изрично да спомена, че с горещата поправка за Windows 3.6.0.248 отново ще можете да зареждате видеосъдържание от Metacafe и Dailymotion. Без никакви притеснения за вашата сигурност и неприкосновеност.

Пробвайте.

Много моля за всички проблеми, свързани с добавяне на видео в настроението да пишете тук и при нужда, по ваша преценка, да посочите екрани, ако възникнат някакви затруднения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете имаше преди едни документи с разширение script или нещо подобно дето като цъкнеш и пращат съобщение до всички абонати как мога да си направя такова помогнете моля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Филипов, моля те, консултирай се с тези преводи - едниннокодови да не си превел от unicode ? Unicode идва от Уникален Код, ако нямаш нищо против. Справка

...

Димитре (topper), прав си. Грешката е моя. Благодаря.

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да ми кажете имаше преди едни документи с разширение script или нещо подобно дето като цъкнеш и пращат съобщение до всички абонати как мога да си направя такова помогнете моля
Не знам дали това ще ти свърши работа, но погледни в блога на Венсан Оберл.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да питам,идва ми пълномощно да дам и аз не давам и нали не си пишем нищо но после искам да намеря кой е бил а в хронологията няма нищо,защото не сме си писали.

как да го намеря кои е бил тоя абонат????

възможно ли е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
искам да питам, идва ми пълномощно да дам и аз не давам и нали не си пишем нищо но после искам да намеря кой е бил а в хронологията няма нищо,защото не сме си писали.

как да го намеря кои е бил тоя абонат????

възможно ли е ?

Значи, като получите заявка за пълномощно можете да не решавате на момента. Направете следното: погледнете в долния ляв ъгъл на диалога. Там има „Още настройки“. Натиснете го. Сега м/у бутоните „ДА“ и „Отклони“ ще се появи трети бутон „Реши по-късно“. Натиснете го.

Можете да видите кои заявки за пълномощно сте получили и от кого, ако погледнете в панел „Нови събития“. Щракането по Скайп име отново ще отвори диалога с пълномощното и така можете да видите от кого е. Както и да решите какво да предприемете. Няма как да има запис в хронологията кой ви е заявил, защото абонатът не е във вашия списък. Ако обаче ви е писал ще има запис. Препоръчвам ви, ако не познавате човека първо да пишете и да разберете за какво става въпрос, преди да вземете решение.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, кажете ми вие как да стане? След като не се пазят записи за тези събития. Единствено можете да разчитате на добрата си зрителна памет. Ползвайте това, което ви препоръчах, ако искате да знаете кой ви е заявил пълномощно. Или им пишете, за да се регистрира текстово съобщение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-86617-1202305790_thumb.jpg

Някой може ли да ми обясни какво значи това? И абсолютно всички абонати ми изчезват, добре че съм си ги запаметил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

afreto, благодаря!

Съобщението означава, че в момента клиентът не е в състояние да се свърже с мрежата и/или с подкомпонент от мрежата на Skype. Причината е в свързването с интернет и/или обусловени причини: ЗС, антивирусна програма, друго софтуер, заемащ канала и др. такива. Погледнете какво се ползва в момента и какви са настройките на ЗС. Ако сте във вътрешна корпоративна мрежа вероятно трябва да се вземат под внимание и др. особености. Абонатите „не изчезват“, просто няма достатъчно пропусквателен канал за синхронизиране на списъка. Въпреки, че .248 отбеляза напредък с решаване на проблема при връщане на грешка за провалено синхронизиране на списъка все още се случва това, особено в среда с рестриктивна мрежова политика. Опитайте да освободите пропусквателен канал за Skype.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
afreto, благодаря!

Съобщението означава, че в момента клиентът не е в състояние да се свърже с мрежата и/или с подкомпонент от мрежата на Skype. Причината е в свързването с интернет и/или обусловени причини: ЗС, антивирусна програма, друго софтуер, заемащ канала и др. такива. Погледнете какво се ползва в момента и какви са настройките на ЗС. Ако сте във вътрешна корпоративна мрежа вероятно трябва да се вземат под внимание и др. особености. Абонатите „не изчезват“, просто няма достатъчно пропусквателен канал за синхронизиране на списъка. Въпреки, че .248 отбеляза напредък с решаване на проблема при връщане на грешка за провалено синхронизиране на списъка все още се случва това, особено в среда с рестриктивна мрежова политика. Опитайте да освободите пропусквателен канал за Skype.

Аз съм си в къщи на личния си компютър и от 2-3 дни НЕ мога да си заредя абонатите в скайп... Зарежда ми само част от тях и неще и неще да зареди останалия списък. Пробвах методите изписани в предната страница, но няма никаква разлика - отново НЕ ми зарежда всички абонати. angry.gif Не знам какво да правя вече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване