Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Вземете и пробвайте с папката. Направете и друго резервно копие на вашата машина. Нещо е повече от нищо.

Радвам се, че tahys си е решил проблема!

Благодарности на capnemo!

Добра идея е от време на време (особено при преинсталиране на ОС) да се прави резервно копие на профилната папка и на списъка с абонати във vcf файл. За всеки случай. Тоя номер с вписване на друга машина и копиране на профилната папка на нашата може да ни помогне поне в тези случаи да преодолеем проблемите със списъка.

Преди малко си сложих и виста 64 бита и сложих скайп и по едно време в скайпа ми се появиха повечето абонати, но има още които ги няма. :rolleyes:

Пробвах и това с папките... нищо не се получава. Като излязох и смених папките после като се кънектна и не ми намира отново абонатите...(добре че резервнах в едно файлче докато се бяха появили).

Послепис: Започвам жестоко да се разочаровам от скайп...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Чак сега ли?

Ако задължително ти трябва да го ползваш що не си направиш втора различна сметка и от нея да гледаш кой го има и кой го няма. Иначе като се вкисне веднъж бозата и после не става повече за пиене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди малко си сложих и виста 64 бита и сложих скайп и по едно време в скайпа ми се появиха повечето абонати, но има още които ги няма. :speak:

Пробвах и това с папките... нищо не се получава. Като излязох и смених папките после като се кънектна и не ми намира отново абонатите...(добре че резервнах в едно файлче докато се бяха появили).

Съжалявам, sun_city, да науча, че тоя проблем при теб продължава... Skype е 32-разрядно приложение и като такова се инсталира без проблем на 64-разряден Windows и на 64-разряден Linux. Но не е в това е проблемът: не ти е нужна 64-разрядна ОС, за да се оправи това. Щом под Vista™ има малък напредък, значи всичко е пак с това удостоверяване в мрежата на Skype. Тази грешка е с комплексни причини, както опитах да ти обясня в първия си коментар. В сегашната 3.6.0.248 са минимизирани причини за появата на тази грешка при определена конфигурация, но както писах има още работа преди тези симптоми да се сведат до 99% (скептичен съм, че е възможно проблемът да се реши на 100% поради специфичната п2п организация на мрежата). Та, това, че под Vista™ отбелязваш малък напредък ми говори само едно: трябва да продължиш да опитваш, но на друга машина и с друг доставчик на интернет. При заместването (подмяната) на папките трябва да имаш предвид двата файла config.xml и shared.xml. Първият се намира в твоята профилна папка и е желателно да го отстраниш, тъй като той е бил генериран на другата машина и при вписване ще се създаде автоматично на твоята. Другият shared.xml трябва да оставиш какъвто е на твоята машина, а не да го подменяш. Другото, което е да се вписваш ръчно. И на твоята, и на чуждата машина.

Ако желаеш пиши ми в Skype. Можем да направим няколко опита, ако ми имаш доверие ще опитам всичко, което е по силите ми.

Гизмо правилно споменава за регистриране на два профила в Skype, но това важи само ако м/у тези две имена си обменял редовно списъци с абонати, но пак си е неудобство, защото на практика всички твои познати трябва да добавят и упълномощят две Скайп имена. Лично аз смятам за по-практично изнасянето на списъка във vcf файл и редовното резервиране на профилната папка на определен период. За почти 4 години това ми се е случвало 2 пъти. Но не след преинсталиране на ОС. Нямам конкретни спомени, но беше след 1) някоя изключително трошлива вътрешна версия и връщане към по-стабилна 2) връщане към много стара версия (3.2 към 2.Х). Никога не съм губил целият си списък, а само част от него. Така, че няма съвпадение с твоя проблем.

Сещам се нещо за тези твои абонати, „които ги няма“: провери дали имаш записи в хронологията с тях. Отвори такава дискусия от хронологията и виж дали си упълномощен от този човек. Ако излиза „обмислящ пълномощно“ е много възможно да няма (да не са съхранени; да са били повредени; да са били грешно подадени, и т.н.) сведения за този абонат в конкретния сегмент (облак) на п2п мрежата. Това се оправя точно от хронологията на чата: заявяваш му пълномощно и след секунди отново ще се покаже в списъка с абонати.

Според вас от колко абоната като имате на скайп версия 3.5,почва да ви лагва скайпа?
Не е от броя на абонатите в списъка. Аз имам хора с почти 1000 абоната в списъка си и нямам проблеми при разговор с тях по Skype.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВАЖНО

Моля, всеки, който има проблема на Sun_city (в т.ч. и той ако желае) да ми пише по Skype, да се представи и накратко да опише конкретната ситуация при него.

Проблемът е с провалено синхронизиране на списъка с абонати (непълно изтегляне или празен списък) след:

1. Инсталиране на 3.6.0.248 начисто след преинсталиране на ОС.

2. Обновяване до 3.6.0.248 от по-стара версия на Skype за Windows.

Хората с проблеми трябва да могат да инсталират инструмент за водене на дневник (logging), който ще им предоставя. Неприкосновеността и поверителността са гарантирани. Дневниците ще бъдат предоставени на инженерите за анализ.

Надявам се това да спомогне за отстраняване на проблема.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма реклама направи на "струващата си" според Калин версия, а какво стана...първо незначителни поправки, сега се оказа, че и доста голяма дупка са си отворили.

1. Инсталиране на 3.6.0.248 начисто след преинсталиране на ОС.

2. Обновяване до 3.6.0.248 от по-стара версия на Skype за Windows.

А какъв друг вариант има - да не е инсталиран никога (най-добре) :ph34r:

И сега ще дадеш логър на хорицата, ти сериозно ли говориш !!!

Сигурно ще им платиш и за бета теста...

Този форум се превърна във фирмен на Скайп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, топър, я си гледай оптиката! И не изваждай думи от контекста!

Има проблем, който статистически е пренебрежимо малък и възниква при неизяснени обстоятелства.

capnemo и аз опитваме да помогнем на тези потребители. От два докладвани случая: afreto и sun_city първият си е решил проблема. Аз предлагам на хора с подобен проблем да съдействат за разкриване на конкретните обстоятелства, ако при тях има съмнение за подобен проблем.

3.6.0.248 реши доста проблеми, които съществуваха и е най-добрата 3.6 към момента.

Пълни лъжи са това какво предлагам, остани си на вълна гадания. Тази тема (не форум) е за проблеми при използването на Skype. Щом имат проблеми хората всеки, който е научил, усвоил нещо полезно може да го сподели и да се опита да помогне. Естествено е тази грешка да е трудна за диагностициране и затова може да се анализира само след анализ на дневници. Нито познаваш инструмента, нито си го виждал, ама все знаеш кое какво е.

Айде обратно във фермата на „Оптикс“ АД и се занимавай със сисаграрните дела там!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно много ти се услажда фуража, все аграгрни дела са в устата ти :down:

Единият дето уж си реши проблема и каза, че му писва от Скайп ли.

Сега им бутни и някое кийлогърче - Капитане, веднъж възропта тук за такива програми, сега....

М/у другото гледам на страницата на Скайп EULA и Политикте са преведени на доста езици - пък българският забранен ли е, какво ли, та чак във форум не смее човек да го спомене :)

Темата и форума са в подписа ти, тук да не си на договор? Или пак copyright, а Филипов, така и не отговори на публиката какви права притежаваш.

ПП.Тази "трудна грешка" я има от 100 поста напред още в предишната тема, че и в предишните версии !

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Topper, аз винаги съм бил против подобни неща като кейлогъри, но в случая става въпрос за инструмент, служещ за debug (според мен). Освен това всеки решава за себе си дали да пуска подобни инструменти, а и съществува споразумение за неразгласяване. И всеки решава дали да го приеме или не.

А НЯМА софтуер без грешки, особено с толкова сложна инфраструктура и повече от 8-10 милиона абонати онлайн. Колко продукта познаваш, които биха издържали подобно натоварване?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За „аграрен“ сисадмин те определи BG's, когато разобличи поредните ти долни лъжи и манипулации за Skype.

Справка тук. Имам копие на всички постове на BG's и при нужда мога да ги предоставя на заинтересованите.

Тъй като управляваш селска ферма, превърната във фабрика за сглобяване на оптика и не си програмист, или участник в разработване на Skype само за теб ще спомена, че всички разработчици, а и бетатестери използват инструменти за диагностика и анализ, които нямат нищо общо с това, което манипулативно внушаваш.

Аз благодаря на потребителите в калдата, които многократно са споделяли и са помагали да се изясни проблем.

Справка: dailymotion и metacafe.

Сега с 3.6.0.248 няма основания за притеснение. Затова е тази тема, за да се обменят идеи и всеки е наясно какво да предприеме: резервиране и изнасяне на списъка с абонати преди обновяване на версията, особено при наново инсталирана система.

Нека capnemo ти разясни малко повече, щото в аграрното дело няма разлика м/у килогър и инструмент за водене на дневници (logging).

По другите твои манипулативни съждения няма да вземам отношение. Свържи се със Skype Technologies S.A. официално и ги питай сам. Брой и анализирай колкото си щеш, достатъчно е, че BG's показа колко са ти дълги

късите крака!

И докато ти си лаеш и облайваш темата вече имам много полезна информация за други дребни проблеми от отзивчиви потребители. На тях благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Topper, аз винаги съм бил против подобни неща като кейлогъри, но в случая става въпрос за инструмент, служещ за debug (според мен). Освен това всеки решава за себе си дали да пуска подобни инструменти, а и съществува споразумение за неразгласяване. И всеки решава дали да го приеме или не.

А НЯМА софтуер без грешки, особено с толкова сложна инфраструктура и повече от 8-10 милиона абонати онлайн. Колко продукта познаваш, които биха издържали подобно натоварване?

Споразумение в стил Skype ли? Ти ще знаеш ли какви данни ще им подадеш след дебъг на машината ти - ха на бас, че ще са криптирани :)

Същото като с разпространената "програмка" за пускане на два Скайпа - прави един административен потребител (задължително административен) и познай кой му знае паролата !

Капитане, безгрешен софтуер няма, но тази грешка не е от вчера или пак нещо съм се заблудил. Пък и помагаме активно на една затворена комерсиална програма - ти не беше ли от FOSS обществото? Лично на мен ми противоречи на разбиранията, та поне на един екип бета тестери да бяха платили, не да чакат абонатите сами да си разбиват стената с главата. Хм, или плащат за тези тестове, а Филипов ?

Колкото до жалките опити на Филипов да бъде оригинален заедно със селкостопанските работници, той понеже е програмист и с компютрите е много на ти - да ти припомня, че пък Нинов (Капитан Немо) е на мнение, че нищо освен административна заповед не може да спре Скайп. Нещо не коментираш?

Аз и моите началници знаят колко са ми дълги краката, но твоите не ги виждам - нито мога да разбера къде професионално се развиваш, нито какво ти е професионалното образование?

Боли ли те, когато казвам тук на уважаемите потребители за copyright прават ти, които така и не искаш да обясниш за какво става дума. Защото и аз съм превеждал и познавам много дуги преводачи, как така никой не иска правата върху превода си, не знам.

Хайде градски, остани със здраве на пазара Ситняково ;)

ПП.На тези вярвам повече в оценките им, отколкото на анонимни герои в нета като BG's, който дори се крият зад проксита.

Прочети материала, "единноковод" е, ще го разбереш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Капитане, безгрешен софтуер няма, но тази грешка не е от вчера или пак нещо съм се заблудил. Пък и помагаме активно на една затворена комерсиална програма - ти не беше ли от FOSS обществото?

Topper, относно грешките - едва сега е коригирана грешка в Мозила, останала от времето на нетскейп: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=90584 . Т.е. винаги има грешки, които се влачат във времето. А по повод FOSS - да аз съм част от това движение, но не съм фанатик и за мен има подходящ продукт за конкретна задача, а не FOSS на всяка цена. Ако беше прочел добре автобиографията ми щеше да откриеш че наред с линукс и други FOSS продукти съм се занимавал и с Netware, AIX, Solaris, HP-UX и още дълъг списък от продукти със затворен код. Освен това мразя FOSS фанатиците, както би разбрал, ако се беше разровил из linux-bg

Боли ли те, когато казвам тук на уважаемите потребители за copyright прават ти, които така и не искаш да обясниш за какво става дума. Защото и аз съм превеждал и познавам много дуги преводачи, как така никой не иска правата върху превода си, не знам.

След като си толкова петимен да имаш copyright продукт, защо не предоставиш на общността текста на ISO/IEC 27001?

Би ли бил така добър да спреш да пробутваш този сертификат, защото той се отнася до практики, документи и т.н. и е списък от препоръки, подобно на ISO 9001:2000 т.е. там НИКОЙ не ти дава директни препоръки какво да инсталираш и как да го управляваш на техническо ниво. И връщайки се на твърдението, цитирано от теб: "Ако има скайп - няма сертификат" можеш да помолиш сертификаторите, които са казали подобно нещо да си приберат сертификата, даващ им право да сертифицират, на топло и тъмно място (намиращо се в долната част на човешкото тяло). Ако подобна препоръка беше дадена от човек с CISSP и/или CISA то бих се съгласил, но от цитираните от теб....

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли да си сложа copyright под ISO 27001 ? Ти май ме бъркаш с Н.Филипов. Петиметн е хубава дума, но май не знаеш как да я ползваш.

В интерес на истинита единият от специлистите слага под подписа си: CISSP,ISMS,ITIL & QMS Auditor но какво ли разбират Тюв Норд :angry:

Грешката в Мозила е регистрирана 2001-07-12, докато тук с изненада се открива споменатата грешка едва ли не сега!

Всъщност Гизмо е прав - най-добре е да не се занимавам с т.нар. поддръжници, времето само ще покаже ;) кой селянин, кой градски.

Попитай ти Филипов защо така се дърпа като мома на мост с превода на EULA, макар че тук няколко души превеждаха пасажи, а той ги подминаваше с обяснение че му било забранено да го превежда. На теб може да ти отговори :P

И в крайна сметка говори много лошо за него, като не може да каже направо - да, дал съм си труда, направил съм нещо и държа правата за копирането и разпространението му. Нима е толкова лошо да ти плащат за труда ? Странни реакции...

ПП:Текста на стандарта можеш да си намериш на официалната страница

ПП2:В грешка си, че съм за FOSS на всяка цена, но мразя да лъжат потребителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ли да си сложа copyright под ISO 27001 ? Ти май ме бъркаш с Н.Филипов. Петиметн е хубава дума, но май не знаеш как да я ползваш.

В интерес на истинита единият от специлистите слага под подписа си: CISSP,ISMS,ITIL & QMS Auditor но какво ли разбират Тюв Норд :wors:

Грешката в Мозила е регистрирана 2001-07-12, докато тук с изненада се октрива едва ли не сега.

Всъщност Гизмо е прав - най-добре е да не се занимавам с т.нар. поддръжници, времето само ще покаже ;) кой селянин, кой градски.

Попитай ти Филипов защо така се дърпа като мома на мост с превода на EULA, макар че тук няколко души превеждаха пасажи, а той ги подминаваше с обяснение че му било забранено да го превежда. На теб може да ти отговори :)

И в крайна сметка говори много лошо за него, като не може да каже направо - да, дал съм си труда, направил съм нещо и държа правата за копирането и разпространението му. Нима е толкова лошо да ти плащат за труда ? Странни реакции...

ПП:Текста на стандарта можеш да си намериш на официалната страница

ПП2:В грешка си, че съм за FOSS на всяка цена, но мразя да лъжат потребителите.

По повод на авторски права искаш да ти покажа че НЕ МОЖЕ да се пуска авторски материал над който ЛИЧНО ти не държиш правата. За това ти поисках стандарта с намека ти да дадеш 126 швейцарски франка, а другите безплатно да си го четат. Подобно е и положението с преводите!

П.П. Преди да коментираш думи от българския език се допитай до специалисти.

П.П.П. Грешиш в квалификацията ми на поддръжник. Аз нямам специални пристрастия към НИЩО, а съм просто ПРОФЕСИОНАЛИСТ и работя с каквото трябва, а не с каквото харесвам!!!

П.П.П.П. Този, който се подписва като CISSP..... може да бъде консултант или по едното (ISO 27001) или по другото (CISSP), защото те касаят коренно различни области: документална, процедурна и т.н. срещу техническа. И в този случай няма никаква ползва от ITIL (дето го пробута междувременно)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На трън задоен знаеш ли какво е :wors:

Онзи който се подписва ще му пратя мейл, че професионално се е объркал. Дето го пробута между другото.

А за превода си прав - аз не казах ли същото? За това безкрайно се учудвам на реакциите на Филипов и се забавлявам с коментарите му :)

ПП:петимен съм

- иска ми се, ще ми се, прищява ми се, приисква ми се, пожелавам, искам, поисквам, желая, ламтя, копнея, жадувам, стремя се, обичам, зажаднял съм, оживяло ми е на сърцето

Странно къде ли съм пожелал, зажданял, копнея за правата върху преводи или върху стандарти ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На трън задоен знаеш ли какво е :wors:

Онзи който се подписва ще му пратя мейл, че професионално се е объркал. Дето го пробута между другото.

А за превода си прав - аз не казах ли същото? За това безкрайно се учудвам на реакциите на Филипов и се забавлявам с коментарите му :)

Прати му, защото директна връзка между 27001, CISSP и ITIL няма! Иначе вярно, мноооого тежко звучи да си ги сложиш в подписа cool.gif

ПП:петимен съм

- иска ми се, ще ми се, прищява ми се, приисква ми се, пожелавам, искам, поисквам, желая, ламтя, копнея, жадувам, стремя се, обичам, зажаднял съм, оживяло ми е на сърцето

Странно къде ли съм пожелал, зажданял, копнея за правата върху преводи или върху стандарти ?

Тъй де, ти искаше превода (не правата) на някои неща, което и коментирах. И аз ти го върнах с друг текст, който искам да прочета, но без да имам права, да давам пари и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли зле се изразявам, или ти не ме разбираш.

Питах 100 пъти как да се разбира това:

Авторски права върху превода на български

© ArsLet typographers, 2004–2007. Всички права запазени!

Превод и поддръжка © Николина Филипова, Николай Филипов

Иначе превода съм го коментирал с Филипов, за съжаление се опита да ме убеди как имам всяка година Рождена дата :angel19:

Ама както винаги сме големи специлисти и вииинаги много разбираме

Ок, обещавам да не се меся в благородното ви дело :angel19:

ПП.Само още нещо - грешката си декларират, че е оправена, а то става още по-голям проблем (мен ме питаха още 3-а души извън тези тук с проблема)

bugfix: Contacts were occasionally lost when synchronisation failed

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема пак „загноя“. Съжалявам, че пред нищо не се спира топер, за да си начеше крастата.

Вероятно няма да са доволни модераторите хич от изявите ти тук. Как отговаряш и изясняваш проблеми при използването на Skype? Никак. Ред обвинения. Ред позовавания на организации, които се опитват да променят статуквото в Бългрия, към които изпитвам уважение без да мога да споделя напълно принципите им, защото Skype е със затворен код и не аз съм го затворил, нито имам глас в отварянето му.

Мисля, че е време да дойдат пак модераторите и:

1. Или да ти направят отделна негативна тема за Skype, в която да се вихриш.

2. Или с голямата секира да ти поорежат мераците да пречиш, тровиш и тази тема.

Колкото до нападките към capnemo: (когото лично не познавам, макар, че имам спомен да съм виждал веднъж) не ти правят чест. Човекът, ако му погледнеш коментарите винаги се стреми да заеме обективна позиция. Нито „за“, нито „против“. Не е фен на програмата, но споделя опит и знания, които да извадят някого от затруднение, или да му се подскаже къде да търси.

Пак сам се набождаш на правата върху българския превод.

Комай само тая изтъркана плоча остана в златния ти фонд?

Неколкократно ти ги разяснявах, но не искаш да признаеш факта, че ти, а и всеки друг, дължите признание за труда, усилията и поддръжката, която ние като преводачи ежедневно правим, за да е винаги актуален.

Авторските права имат и елемент на признание, което е неотменимо. Как аз съм защитил това признание и как са уредени въпросите по публикуването на този превод през нередовни интервали в българската секция не е въпрос, който ще седна да дискутирам с теб. Единственият факт, който оставям на теб да прецениш, е, че и сега можеш да отидеш и да си изтеглиш и безплатно да използваш последните пакети на ПИБ за Skype (Windows и Linux). Е, вярно – малко стари ще бъдат, но подчертавам безплатни! Дори за такъв черногледец и неблагодарник като теб!

Глупако, кога и къде съм казал „забранено“ за превода на ЛСКП.

Нямам право да превеждам ЛСКП
ще рече, че нямам разрешение. Нека ти кажа, че някои думи на английски, а и български имат двояк смисъл. Какво аз съм предприел; с кого и колко съм разговарял няма да ти изяснявам, но е факт, че за да фигурира такъв превод се изисква много по-голям консенсус и мобилизация на хората, които милеят за българското от простите аграрни манипулации. Има неща, които не стават със сисаграрни напъни.

ДОПЪЛНЕНИЕ

Ето как фигурира записът в мой коментар № 742 в българската секция (в зелено са редовете, които аграрният хитрец винаги изпуска):

Авторски права Skype Limited, 2003–2007

Заявени патенти, Skype Limited. Името "Skype",

логото и символът "S" са запазени търговски марки

на Skype Limited.

=

Авторски права върху превода на български

© ArsLet typographers, 2004–2007. Всички права запазени!

Превод и поддръжка © Николина Филипова, Николай Филипов

Attached File(s)

skype_bg_win_3.6.0.XXX.zip ( 65.98k ) Number of downloads: 33

skype_bg_lin_2.0.0.XXX_Asparuh_Yuvigi.zip ( 49.53k ) Number of downloads: 20

skype_bg_extras_1.5.0.32.zip ( 11.06k ) Number of downloads: 24

Защо, аграрни ми хитрецо, се опитваш да изопачиш, като цитираш извадки? Що не посочи пълните правни бележки?

Въпросите ми са реторични – не им отговаряй! Ясно е как манипулираш!

Няма анонимни герои. Има разобличители на аграрните деятели в нашия ИТ, сиреч Димитър „Аграр“ Мазнеков (топър).

Ето този материал и цялата тема прегледайте, за да се запознаете с компетентността и конструктивния характер на възгледите на топър. BG's го изобличи и затвориха темата. Призовавам да я отворят, за да може и други да му извадят кирливите ризи.

Ще ви станат ясни аграрните методи на водене дискусия и борба с вредителите. Те се ползват на село, във ферми, набързо преустроени във фирми за оптика. Имат свързване с интернет и вече нищо не застрашава експанзията на аграрно ИТ вещество към останалите възли и форуми в мрежата.

Ще завърша с думите на BG's, който пръв документарно изобличи топър и доказа неговите истински подбуди: да пречи и да манипулира тази тема, а и да съсипва, колкото се може репутацията на Skype сред другите потребители.

Думите не са мои, те са на BG's, но в случая напълно си ги заслужи, аграрни хитрецо:

______________________________ BG's ______________________________

когато ограничен потребител си копира спряния с някаква персонална стена Скайп - сам ли да натисне "Блокирам се" или да извика администратора да му го натисне?
Пак нескопосани опити за измама от страна на Топер.

Ти мамеше, че Скайп е неуловим, за която и да е защитна стена.

Ти мамеше, че Скайп е вирус, които се инсталира от потребител без права.

Ти мамеше, че Скайп заобикаля всички ограничения на ЗС, ако му сменим името.

Ти мамеше, че Скайп не може да се блокира от сървърна защитна стена (софтуерна или хардуерна).

Ти мамеше, че Скайп не му влияят забрани от Group Policy.

Ти мамеше…

Разбира се, че няма администратор да натиска „блокирай“ на личната ЗС на всеки потребител, затова си има сърверна ЗС, която ще спре всеки потребител да прави връзка с друга мрежа или интернет. Би ли ми обяснил също, защо първо лъжеш, че никоя ЗС не спира Скайп, след това лъжеш, че сърверните ЗС не го спират, а когато ти казват, че това не е истина – ти безочливо заявяваш „потребител си копира спряния с някаква персонална стена Скайп - сам ли да натисне "Блокирам се" или да извика администратора “?

Сега понеже се затрудняваш да отговаряш на няколко зададени ти въпроса, да те питам за доуточнение по първата лъжа: Защо лъжеше, че Скайп не се блокира от никоя ЗС и след като ти казах, че не е така, ти продължи да настояваш на лъжата си и даже ми прати ИЗМАМНА КАРТИНКА на ЛС!!!

______________________________ BG's ______________________________

ПП Мисля, че на всеки е ясно от какво кухо ИТ дърво си съчка! Айде сполай ти и носи много здраве на Попинци!

Аграрни специалисте,

пак установявам, че нищо не четеш!

В коментар № 640:

Skype™ 3.6.0.248 за Windows

ВАЖНА ГОРЕЩА ПОПРАВКА – ОБНОВЕТЕ!

между другото писах (в зелено откроявам само за теб!):

Защо е желателно да обновите своята версия?

В заключение искам да споделя следното: тази версия не блести с нови функции. В нея са отстранени някои досадни грешки и е повишена сигурността: досадната грешка при прослушване на гласов поздрав; загубата на списъка с абонати (частично решен); неприятни грешки в графиката и взаимодействието с работната среда; проблемът с хипотетично използване на атакуващ скрипт за преминаване през зона с ниска сигурност и др., които са посочени.

Що се отнася до поддръжката на българския език искам да отчета основният напредък на нашата бойна група: най-сетне след успешни проби в инсталиращия пакет е включен нашият превод на WiX. Това е доста обемист текст на инсталатора MSI с отворен код. Наред с Inno Setup, чийто превод фигурира отдавна във всички версии повече от година и половина, този липсваше и сега картината е по-пълна. Който желае да се свърже с мен. Готов съм да го предоставя за ползване от всеки, имащ нужда. Отбелязахме и малък напредък по отношение на превода на Диспечера на екстри. Просто времето за проби не стигна, за да се включи нашият превод и на този компонент, но това със сигурност ще стане в следващото публично издание, защото всичко премина успешно.

Сега за проблемите – основният е, че продължава да не е възможно да се въвеждат знаци извън кодова страница windows-1251, независимо, че Skype e единнокодово (Unicode) приложение от самото си създаване. Това пак го дължим на нашите ИТ специалисти-титани–на–мисълта, заети със стандартизирането. Но, нищо има напредък и инженерите на Skype са приели борбата за своя и ще преодолеят ограничението. Вторият проблем е, че функцията „бърз клавиатурен достъп“ не работи на български. Функцията се ползва от незрящи и аз лично им поднасям извинения. Предприети са мерки това да се реши в най-скоро време.

Личното ми мнение е, че това е най-добрата версия на 3.6, която съм ползвал. Харесва ми подчертания стремеж на инженерите от Skype Technologies S.A. да изпипват нещата. Ще кажете какво ѝ е новото? Не е така. Зад фасадата има куп подобрения, които не са изредени в списъка с изменения защото ще се получи ферман. Като цяло получавате стабилна и отработена версия.

Приятно използване!

Освен това дължа да спомена, щото се държиш като „бит по главата с мокра кърпа“, че sun_city и afreto, докладваха за проблема при тях. Вторият си оправи проблема. Първият не е писал, но допускам, че още не го е решил човекът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещастнико, нещо май прекаляваш с цветущия си език май?

Сега и Нинов ли нападам??? Параноик си ти!

Ако имаше малко акъл, както и селянчето BG's (така и не рабрах от къде е, грижливо се прикриваше зад анонимни проксита, защо ли), щеше да прочетеш, че не аз, а цитирания от теб Делян Делчев пише в прав текст:

Понеже винаги клиента прави опит да се свърже към Node, трафика минава през всякакви Firewall-и, филтри и NAT. Node-тата приемат сесии към всякакви портове, така че портовете са случайни, не може да бъде изфилтрирана пробата по IP, протокол или порт. Освен, ако предварително не знаеш всички IP адреси на всички Nodes.

...

След като Skype се свърже към Node, може да получи пренасочване към по оптимизиран Node, или дори друг Skype (който може да бъде електиран като Node), така дори при някоя динамична филтрация, клиента може да се превключи автоматично към някой близък комуникиращ си, и да започне да комуникира през него.

...

За да не може да бъде позната сесията на Skype по pattern-ите на командите предавани в нея, всичко предавано от Skype клиент е криптирано. Използва се RC4. За да не се познае по периодиката на пакетите и тяхната дължина комуникацията, се използва аритметична компресия. Сесийния ключ е случаен, предоговаря се периодично.

...

За да не бъде познат от някой inspection firewall механизъм Skype трябва да си подсигури случайност и на съдържанието на трафика. Криптирането и компресията не са достатъчни, защото специално в началото на сесията, те не внасят особена случайност, а дори и по време на сесията може да има повторяеми елементи. За да реши този проблем в Skype има предварително закодирани 300 различни CRC алгоритъма, с различна дължина на думата и различна логика. При отваряне на сесия се избира случаен алгоритъм, приемащата страна пробва всички алгоритми, докато успее да декодира информацията. Ако оторизацията не премине, се прекъсва сесията, чака се случайно време и се пробва пак. Така дори да има неподдържан алгоритъм между двете страни, след 300 проби най-късно ще се постигне ефект.

И той, вкупом с мен, е лъжец и манипулатор? Браво :wors: Мами и Делян, вас всички ви мамят, измамените камилчета ли станахте ohmy.gif

Какво да направя, че толкова си можеш? Заедно с BG's, който бързо си изчепра техническите възможности и взе да чепри с пълни шепи от първичната си "култура". Който си изчезна в последствие, сигурно му е спрян достъпа до компютър от администратора :wors: Но набързо се справи с маркираното в червено, как така всички анализатори лъжат за пустия Скайп.... Гадни манипулатори!

На цели 18 езика е преведен EULA, ние като втори в нумерологията на Скайп не сме удостоени, пардон - не ти е разрешено да преведеш. Да съм коментирал търговската марка на Скайп - неее, ти все се криеш зад фирмата. Фирмата няма права над превода ти, а ги откупва по един или друг начин, това коментирам.

Престани да ми цитираш в зелено, животновъде, че от този фураж и плява само аграри ти се привиждат - цитирам в черно какво казват Скайп, а не се получава на практика:

bugfix: Contacts were occasionally lost when synchronisation failed

Хайде cowboy, оставям те да подпомагаш и да навърташ точки пред Skype :wors:

ПП:Пиши ми лично съобщение коя е твоята фи(е)рма, че ми е много интересно :wors:

ПП2:Спести си излиянията, няма да ти отговоря тук, че пак измамен ще си останеш

ПП3:единнокодово (Unicode) - един път го приемаш, друг път не, направи си справка с речника бе човек

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С аграрни хитреци и замърсители няма да се занимавам. Нека другите ти отговорят. Каквото имах да ти казвам, го написах, измамнико. И недей изопачава Делян Делчев, да не дойде да ти зашлеви няколко заслужени шамара.

При следващ опит да тровиш и спъваш дискусията в тази тема ще пиша директно на модераторите да те озаптят. Ходи, създай си отделна негативна тема и ори, сей, и псувай там. До гуша ми дойдоха манипулациите и извадки от контекста и смислите, на които си цар. Аграрен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакси начин от един компютър да се отворят 2 скайпа едновременно. :wors:

Редактирано от nelito75 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пренаберете си въпроса на български, в противен случай модераторите ще изтрият коментара ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за смелчагата BG's - това му писах на лично съобщение, да не се излага, но той твърдо бе решил да се изяви като хакер:

Преди няма и месец не знаеше що е това

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry758531

767984_orig.jpg

Но се оказа, че пак мамя...и то в какво - как да пусна Скайп, като аз търся начин да контролирам пускането ми. Пълни алогизми. Но тогава се прояви професионалното му отношение (както и твоето, забелязвам) и страстната любов към цветущи епитети. Напомня ти за дома ли :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли някакси начин от един компютър да се отворят 2 скайпа едновременно...
Отговаряно е многократно в тази тема – потърсете. Ето ви и материал от българската секция. И там многократно е отговаряно. Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отговаряно е многократно в тази тема – потърсете. Ето ви и материал от българската секция. И там многократно е отговаряно.

абе аз тамън ти пратих тука клиентка да я оправиш ти пък я пращаш в трета глуха, излагаш ме ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване