Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Offtopic:ISO-то е 27001 отворен. А при вас е желателно да се губят данни, така ли. Конструктивна мисъл вкара

Моя въпрос за ISO бе в смисъл да се правят неконструктивни забележки. А по повод "загубата" на данни бе СПОМЕНАТО НЕКОЛКОКРАТНО че данни не се губят, има затруднения с достъпа до информацията!

И понеже сте големи помощници, я ми кажете - защо не прехвърля звука Скайп, когато клиент с Win'XP се върже по RDP за Win2k3. Чува се дори звука при преместване на стандартния volume control, но не и от Скайп. Бъг ?

Промени драйверите за звука да сочат към "Windows default device"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Благодаря за безцения съвет, но е направено, както казах:

Чува се дори звука при преместване на стандартния volume control, но не и от Скайп.

Не е проблема в ОС, инсталирани са необходимите ъпдейти, оправдани са надеждите да е последния версия на Скайп, съблюдавано е да се сваля само от официални "хранилища"

Въпреки това... конструктвини идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за безцения съвет, но е направено, както казах:

Не е проблема в ОС, инсталирани са необходимите ъпдейти, оправдани са надеждите да е последния версия на Скайп, съблюдавано е да се сваля само от официални "хранилища"

Въпреки това... конструктвини идеи?

Ако не стане по горния начин опитай да смениш от Windows default device на конкретния драйвер.

П.П. никога не съм твърдял че проблема е в ОС, ъпдейти и т.н.

П.П.П. погледни за всеки случай в event лога за грешки или предупреждения

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Windows default device на конкретния драйвер

Не знам какво все пак имаш предвид.

Настройките на конекцията са указани RDP/Local Resources/Remote Computer sound=Bring to this computer.

Системните звучи се чуват, дори и просвирване с MediaPlayer. Но не и звук от Скайп при разговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам какво все пак имаш предвид.

Настройките на конекцията са указани RDP/Local Resources/Remote Computer sound=Bring to this computer.

Системните звучи се чуват, дори и просвирване с MediaPlayer. Но не и звук от Скайп при разговор.

Ето това имам предвид:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, така е

Промени го да сочи директния драйвер, не обвивката (Windows default device), понякога помага

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моя проблем е в това ,че бях си пуснал скайпа на друго pc ,а не на това вкъщи(от което си влизам попринцип) и без да искам бях изтрил един абонат. И когато се вписах в нас чак тогава добавих абоната , но от тогава не ми показва кога абоната е на линия единствено когато някой от двамата пише чак тогава показва , а и в повечето случеи когато ми пише той даже не получавам съобщенията , а чак някой друг път когато се засечем. Това е доста не удобно и дразнещо и много ще съм благодарен ако може да ми помогнете :lol6:;):help: Извинявам се ако преди това е отговорено на този въпрос , но като ги прегледах набързо не видях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво каза тук един потребител - Дюд, знам какво говоря.

Може да сме от село, но това го направих, преди да си отварям устата тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светльо,

изтриването е изтриване. Пишете на човека и го помолете и той да ви заяви пълномощно. Писано е тук и е отговаряно защо е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имате същия проблем като sun_city прочетете коментара по-горе в тази страница. А ако се върнете малко по-назад в темата afreto успешно си е разрешил същия проблем. Ако желаете можете да ми пишете по Skype.

Благодаря за помощта, но се оправи от самосебеси. Рестартирах го няколко пъти без резултат, но когато пак пробвах по-късно списъкът с абонатите се беше появил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Max Pane, радвам се, че сега всичко е наред при вас!

Все пак да пиша за проблема на Sun_city. Има напредък: специфичното в неговия случай е установено. Свързано е с докладваната от други „грешка при синхронизиране на списъка“, но със странен страничен примес, който пречи на връщане на целия списък (не мога да бъда по-конкретен по разбираеми причини). Уверенията са, че ще бъдат направени специални промени в организацията на мрежата, за да се предотврати точно този тип съвпадения. Кога – не е ясно, но е планирано да стане скоро. Другото за този специфичен случай на Sun_city e, че причината не е в конкретна версия (3.6.0.248), а е рядък проблем на мрежата, който е почти невъзпроизведим. Много благодарят за дневниците! А аз още веднъж благодаря на Sun_city за доверието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промените в настройките на мрежата са вече факт (3:18 PM on 14-02-2008). Моля, всеки с подобен проблем, който имаше Sun_city, да пробва и да пише тук как е при него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах си със Sun_city по Skype и човекът потвърди, че списъкът му е цял и непокътнат. Проблем няма. Моля, ако някой друг продължава да има подобни затруднения да пише. Може и по Skype.

Колега от Румъния докладва, че е имал затруднения и след обявения час на влизане в сила на поправката. Потвърдено е, че след затваряне на програмата и изтриване на config.xml (където динамично се пази списъка) и повторно зареждане списъкът се е заредил без проблеми. Засега аз не знам за други случаи. Пишете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Светльо,

изтриването е изтриване. Пишете на човека и го помолете и той да ви заяви пълномощно. Писано е тук и е отговаряно защо е така.

Ами не разбирам май нещо. Как да ми заяви пълномощо като някой от двамата даде с дясното и се появи менюто в което го има "Заяви пълномощо" то не е активно :) А ако изтрия абоната или го блокирам , когато го добавя пак нали вече един път ми е дал пълномощно и просто не го пита , а става пак същото :tease: Може би аз неразбирам какво точно трябва да направя , но моля пробвай пак да ми обясниш :tease:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие нали казахте, че сте изтрил този абонат? Ако не виждате неговия статус, когато човекът отсреща е на линия, отсъстващ и т.н. изтриването е предизвикало това. Тоест човекът ви е дал пълномощно, добавил ви е в списъка, но вие сте го изтрил и вашето пълномощно е оттеглено. Вие го имате в списъка си, но не виждте правилно присъствието му? Аз така ви разбрах.

Помолете го да пробва да си смени личния статус няколко пъти. Какво става?

За да се получават съобщенията трябва и двамата да сте на линия. Това отдавна е така.

Значи уверявате се, че човекът е пред компютъра си. Изтривате го и след това го добавяте по Скайп име. В момента на добавянето му заявявате пълномощно. След като го приеме всичко ще е по старому. И занапред е добре да внимавате повече с триенето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и двете са творения на едни и същи хора, и двете са р2р, и в двете са заложени нежелани от потребителите функции ...

Моля? Тва вярно ли е? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, оставил съм това за професионалисти като теб.

Ти да не го дебъгваш, за да ми обясниш как да пренеса звука през RDP сесия?

Не се напрягай :)

BTW, когато един потребител няма достъп до интернет, но Скайп-а му прави връзка през друг потребител в неговата мрежа, който стои непрекъснато онлайн - това е нежелана функция, не мислиш ли?

offtopic: Не разбрах връзката ти с Unixsol :)

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е от създателите на kazaa, при все че знам какво е, сериозно ще се замисля за по-нататъчното използване на програмат.

По-добре да си ползвам Skype plug-ина за Miranda...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, оставил съм това за професионалисти като теб.

Ти да не го дебъгваш, за да ми обясниш как да пренеса звука през RDP сесия?

Не се напрягай :)

BTW, когато един потребител няма достъп до интернет, но Скайп-а му прави връзка през друг потребител в неговата мрежа, който стои непрекъснато онлайн - това е нежелана функция, не мислиш ли?

offtopic: Не разбрах връзката ти с Unixsol :)

Това (за релейната връзка) зависи от много фактори и е прекалено да се казва че е нежелана функция

Дали съм дебъгвал или не си е лично моя работа, нали?

Никога не съм споменавал името на тази фирма, защо трябва според теб да съм свързан с нея?

Щом е от създателите на kazaa, при все че знам какво е, сериозно ще се замисля за по-нататъчното използване на програмат.

По-добре да си ползвам Skype plug-ина за Miranda...

Този плъгин само импортва потребителите за да виждаш в миранда състоянието им, но за да си чатиш или говориш се иска оригиналния скайп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено силно :wors:) Това ако не е нежелано... такива SMTP, HTTP и т.н. рилей се банват по цял свят

Фактора е един - някой да стои достатъчно дълго на линия, за да го избере "облака" като рилей

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прекалено силно :wors: ) Това ако не е нежелано... такива SMTP, HTTP и т.н. рилей се банват по цял свят

Фактора е един - някой да стои достатъчно дълго на линия, за да го избере "облака" като рилей

Пак ще повторя - това зависи от гледната точка. Освен това всяка услуга си има цена, безплатен обяд няма

И отново: "Никога не съм споменавал името на тази фирма, защо трябва според теб да съм свързан с нея?"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване