Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry967667

Не знам линковете за снимките а ги изтрих затова показвам там темата първия ми пост какъв ми е проблема надявам се това да не ви пречи !?

Ако можете да ми помогнете :P

Изпозваш ли някакъв Firewall ? Ако да, опитай да позволиш на Skype.exe да се свързва с интернет или деактивирай напълно Firewall-а за да видиш дали ще стане.

Редактирано от needsleep (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Изпозваш ли някакъв Firewall ? Ако да, опитай да позволиш на Skype.exe да се свързва с интернет или деактивирай напълно Firewall-а за да видиш дали ще стане.

И без Fire wall и с пак не става...

Леле помогнете ми, че вече съм така от 4-5 дена и полудявам

Редактирано от Swuifti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за екраните в другата тема. Мисля, че след като се случва със Skype и с овоо нещата са в компютъра.

Почистете го от вируси, върнете фабричните настройки в защитната стена и опитайте пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за екраните в другата тема. Мисля, че след като се случва със Skype и с овоо нещата са в компютъра.

Почистете го от вируси, върнете фабричните настройки в защитната стена и опитайте пак.

Как да варна фабричните настройки ?

а пуснах 3 scana нищо не намериха..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като прочетеш източниците ще се убедиш, че притесненията ти са безпочвени, а опасенията ти за отвличане на внимание – неоснователни.

Такова животно "SIP P2P" A la skype НЕМА и няма и да има.

Изчаквайки хипотетичната му поява, някога след всеобщия потоп, си човъркаме скайпи да не прави каквото не искаме и така.

Като му изсимулираш на скайпи че няма RAM и той се свива горкичкия и почва да кротува. Забравя да обслужва интересите на чужди хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да варна фабричните настройки ?

а пуснах 3 scana нищо не намериха..

Прочетете документацията на вашата ЗС. Ако продължавате да имате проблеми с вписването в различни програми се обърнете за помощ към вашия доставчик на интернет. Ако пак имате тези проблеми, поканете приятел с повече познания да погледне и нанализира на място при вас.

Допълнение

Ето една работеща идея, която ще докаже/отхвърли тезата, че този проблем е при вас: отивате при приятел, у когото Skype и ово работят без проблеми, правите опит да се впишете от неговия компютър и ако работи, значи проблемът е с вашия компютър. Ако не работи, пишете пак в тази тема.

Гизмо „нищо“ означава „няма“, но какво ли е това: работна група на IETF под името p2psip? Ще те помоля още веднъж да погледнеш извадките, посветени на Skype от статията на Brough Turner „Революцията със SIP явно се отлага — но все още има надежда“ (SIP revolution, massively delayed — but there's hope), които давам. И те моля първо да се запознаеш с оригинала и да посетиш страницата на работната група, преди отново да твърдиш неверни неща.

Искам да те помоля обаче това да стане в другата тема, която е специално по тези въпроси, а именно тук.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте...проблемът ми със скайпа е следният...от няколко дни като искам да го стартирам и той си остава на "вписване" и само е в процес на свързване и до там....преинсталрих го но няма ефект...пробвах и с други никове и пароли но...същото....кажете ми как да го оправя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че трябва да си знаете паролите... иначе пробвайте от друг компютър. И ако пак не се вписвате публикувайте тук, моля, екран на съобщението, което ви се изписва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскоро и в Skype стана възможно удостоверяване на избиращия номер (CLI).

Достатъчно е да се впишете във вашия профил в Skype и да настроите номер, който желаете да се показва на хората, които избирате. Възможно е да добавите повече от един номер. Въвеждането на всеки номер се таксува на цената на едно кратко съобщение. Хората, които вече са регистрирали свой мобилен номер за изпращане на КС (и вече са регистрирали номер) могат да поставят отметката без да пращат допълнително КС.

Caller%20identification.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам, че трябва да си знаете паролите... иначе пробвайте от друг компютър. И ако пак не се вписвате публикувайте тук, моля, екран на съобщението, което ви се изписва.

Пиша тук, защото имам същия проблем.

Надписът, който излиза е " Skype не е в състояние да се свърже".

Искам да добавя, че и двамата със синът ми имаме регистрации и никой от нас не успява да влезе. Аз не съм пробвала от друг компютър, но синът ми днес е опитвал и не се е получило.

Ще съм много благодарна, ако някой знае какъв е проблема и ми каже как да го отстраня.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвахме от друг компютър и нямаше проблем с влизането ни...забравих да кажа че първият върви под виста но едва ли е в това проблема защото до скоро влизахме без проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя си ново acc и вище :

http://store.picbg.net/pubpic/D6/C3/239fbf8d6b0ed6c3.JPG

A ICQ :

http://store.picbg.net/pubpic/67/FA/8abfecb3a47d67fa.JPG

Използвам Vertigo server мисля, че е от него

Редактирано от Swuifti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за последния екран. Определено е защитната стена. Вижте каква ползвате и потърсете ръководството за нея в калдата, ако има и специална тема пишете там как да я върнете към фабричните ѝ настройки и да махнете всички записи за Skype.

Да 3.8.0.139 е Windows Vista Certified и няма никакви проблеми да работи с тази ОС.

Благодаря ви и за доверието във вашето ЛС. Отговорих. Надявам се да ме разберете. По-бързо ще свършите работа, ако някой с опит на място види проблемите. Успех! Знам, че е неприятно, но вашият проблем е напълно решим.

Съветите ми към Swuifti се отнасят към schatsi и prima. Обменете опит помежду си и потърсете помощ в темата за Windows Vista в калдата, или в теми, които разглеждат настройването ѝ. Обърнете внимание, че под Vista има нова системна политика за правата, които могат да се определят за всяко приложение.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за последния екран. Определено е защитната стена. Вижте каква ползвате и потърсете ръководството за нея в калдата, ако има и специална тема пишете там как да я върнете към фабричните ѝ настройки и да махнете всички записи за Skype.

Да 3.8.0.139 е Windows Vista Certified и няма никакви проблеми да работи с тази ОС.

Благодаря ви и за доверието във вашето ЛС. Отговорих. Надявам се да ме разберете. По-бързо ще свършите работа, ако някой с опит на място види проблемите. Успех! Знам, че е неприятно, но вашият проблем е напълно решим.

Съветите ми към Swuifti се отнасят към schatsi и prima. Обменете опит помежду си и потърсете помощ в темата за Windows Vista в калдата, или в теми, които разглеждат настройването ѝ. Обърнете внимание, че под Vista има нова системна политика за правата, които могат да се определят за всяко приложение.

Не съм с виста !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, но съм объркал вашия коментар с този на schatsi. Въпреки това prima пише „Надписът, който излиза е " Skype не е в състояние да се свърже".“; а вие, Swuifti, давате екран със същото съобщение, който излиза, когато нещо не е наред с настройките на свързване с интернет, или с правата за изпълнение от определен акаунт в Windows. Молбата ми е първо да пробвате дали се вписвате от друга машина (това специално ви препоръчвам за трети път) и после да предприемете това, което писах по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правя си ново acc и вище :

http://store.picbg.net/pubpic/D6/C3/239fbf8d6b0ed6c3.JPG

A ICQ :

http://store.picbg.net/pubpic/67/FA/8abfecb3a47d67fa.JPG

Използвам Vertigo server мисля, че е от него

За да видиш къде ти е проблема, направи трасиране на пътя в интернет до сървъра за оторизация. За ICQ:

Start/Run->cmd

tracert login.icq.com

виж на кое место спира (ако е 127.0.0.1 вероятно е защитен софтуер на вашето PC)

За Скайп не мога да ти кажа - там е тайна къде се връзва.

Как да разбираме "Използвам Vertigo server"

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без Fire wall и с пак не става...

Проблемът при Swuifti явно е другаде. Аз преди време имах подобен проблем - броузерите не се свързваха с интернет, а компютъра 100% имаше мрежа. Реших да сканирам с анти-вирус - оказа се, че компютърът е чист. Накрая реших да прейнсталирам системата и проблема се реши. При твоя случай също може да става дума за вирус.

Успяваш да се свържеш с броузерите в интернет ? Отскоро ли започна проблема със свързването ?

Редактирано от needsleep (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питане имам за Skype 4.0 BETA

знам че доста неща ги няма в бетата, обаче ми харесва и ми е удобна, едно ме дразни, не мога да намеря от къде като ме вкарат у некой чат да го напусна?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам че доста неща ги няма в бетата, обаче ми харесва и ми е удобна, едно ме дразни, не мога да намеря от къде като ме вкарат у некой чат да го напусна?!

Макар да не е изрично спомената като липсваща функция в списъка с изменения, напускането на групов чат работи доста странно: просто затваряте груповата дискусия. След време ще видите непреведен ред (уви не е доработено още и е възможно някой пак да ви добави) „Едикой-си left“. Надявам се тази функция да се върне по най-удобния за ползване начин. Ако не ви затруднявам, бихте ли споделил какво точно ви харесва в 4.0 (без да сравнявате с 3.8, ако може)? Просто нещата, които на вас са ви направили положително впечатление. Благодаря предварително, ole! Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В меню "Още" има опция "Напусни дискусията". Командата "/leave" също работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ся гледам че не ми се отваря тъпия общ чат ама ако се отвори ще пробвам тва дет каза, въпреки че си спомням че от менюто More нямаше да се напусне чата

Макар да не е изрично спомената като липсваща функция в списъка с изменения, напускането на групов чат работи доста странно: просто затваряте груповата дискусия. След време ще видите непреведен ред (уви не е доработено още и е възможно някой пак да ви добави) „Едикой-си left“. Надявам се тази функция да се върне по най-удобния за ползване начин. Ако не ви затруднявам, бихте ли споделил какво точно ви харесва в 4.0 (без да сравнявате с 3.8, ако може)? Просто нещата, които на вас са ви направили положително впечатление. Благодаря предварително, ole!

само като затворя чата не става, като някой пише в общия или напусне ми се отваря пак общия чат...непреведени редове незнам дали има, аз си държа програмката на английски, и наистина се надявам в скоро време да изкарат версия която поне има нещата от последната 3.8 версия.Какво ми харесва...ами 1-во че всичко е на едно място, не ми седят отворени сто прозореца, а само един, в който на 2 са ми разделени контактите и отворените чатове, има възможност за модификация на размерите и това ккаво се показва, за сега е малка като размери, но предполагам модификацията и уникалноста ще може да се променя повече в следващите версии...друго което ми харесва, гледам размера на снимките(аватарите) е доста по-голям, видеото е доста по-добро и голямо.Пращането на файловете най-накрая е направено както трябва и по-точно пращането на много файлове, като цяло е направено 1:1 с траснфера при ICQ, интегрирано в прозореца на човека, с който си пиша. Има разбира се доста работа още по тая бета, но и така ми харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори аз не ползвам 4-ката честно казано и пустата опция може да се е изгубила по пътя, но все ми се струва че я виждах в някоя вътрешна версия.... Е, дори и да я няма напишете в полето за писане на чата командата "/leave" (без кавичките) и ще напуснете чата.

Редактирано от Калински (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря, ся гледам че не ми се отваря тъпия общ чат ама ако се отвори ще пробвам тва дет каза, въпреки че си спомням че от менюто More нямаше да се напусне чата...
Калински е прав. Може би аз се бъркам с разните версии. Но щом той казва трябва да има такъв елемент в меню Още. Ще проверявам по-късно... Така или иначе вероятно командата /leave сработва. Но трябва да се пробва. Аз си спомням това, което ви описах от една предварителна версия. За непреведените редове, май няма такива. Споменах за реда, който съм виждал при напускане тогава и съм 100% сигурен, че още няма такъв ред в английския езиков файл, иначе щяхме да сме го превели за пускането на публичната бета 1. Допускам, че тая функция тепърва ще се върне преработена в четворката. Да се надяваме, че ще е скоро. ::усмивка

Благодаря, много, ole, за отговорите какво ти допада в 4.0. Тук сумирам:

1. Всичко на едно място.

2. Един общ прозорец за всичко.

3. Увеличени снимки/аватари (350 х 350 пкс)

4. Разделение на абонати и дискусии (без подробна хронология?).

5. Интегрирано в дискусията прехвърляне на файлове, особено при пращане на множество файлове.

Благодаря, ole! Няма да е лошо, ако и друг изреди одобрението/неодобрението си за версия 4.0 бета 1. При същите условия, които ole спази (т.е. има неща, които с/мо 3.8 липсват)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора.Имам следния проблем.С най-новата версия на skype съм.Днеска цял ден компа ми е пуснат и skype също!До като си чата с някой и изведнъж ми се появява някакъв прозорец с out of system давам му ок появява се нов и така и ми блокирва skype!Tрябва да го затворя и да го пусна от начало.От какво може да е това sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване