Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Здравейте имам едно въпросче ,значи проблема е следния:аз разполгам с инсталиран adobe flash player ,а когато искам да гледам клипчетата в "настроението" ми изписва ,че съм нямал съответния player.Моля ако някой знае как да го оправя да сподели

Редактирано от kahn1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Здравейте имам едно въпросче ,значи проблема е следния:аз разполгам с инсталиран adobe flash player ,а когато искам да гледам клипчетата в "настроението" ми изписва ,че съм нямал съответния player.Моля ако някой знае как да го оправя да сподели

Инсталиран ли е плаш плъгина в Internet Explorer?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отвори сайт, който има флаш с Internet Explorer

явно не се е инсталирал флаш player-a , но още по интересното е, че не иска да се инсталира ,аз принципно този браузер не го ползвам , възможно ли е да го поправя това нещо чрез модзилата или опера или е задължително чрез internet exploler

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
явно не се е инсталирал флаш player-a , но още по интересното е, че не иска да се инсталира ,аз принципно този браузер не го ползвам , възможно ли е да го поправя това нещо чрез модзилата или опера или е задължително чрез internet exploler

С internet exploler отиваш на сайта на адоб и го инсталираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С internet exploler отиваш на сайта на адоб и го инсталираш

опитах 20 пъти и все ми изписва инсталирането е провалено отидете на този адрес www.adobe. com/go/tn_19166 a там не виждам нищо което може да ми помогне ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
опитах 20 пъти и все ми изписва инсталирането е провалено отидете на този адрес www.adobe. com/go/tn_19166 a там не виждам нищо което може да ми помогне ;)

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отделеното време и за помощта,най-накрая се получи ;)

Редактирано от kahn1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми, kahn1, преди известно време описах най-подробно в темата защо е необходимо да се обновява и инсталира ActiveX контролата за flash през ИЕ, когато използваме Skype. ИЕ и аз не го ползвам, но ИЕ е част от ОС, а много приложения, в т.ч. Skype, ползват технологията на Microsoft за достъпване на съдържание в интернет. Потърсете в тази тема с ключова дума „flash“ и ще намерите описанието. Самият плеър за flash на Adobe има възможност за диагностика и поправка на повредените записи в регистъра. Дал съм всичко това със съответните препратки и бележки. Апропо инсталирането на добавката/разширението на Skype за ИЕ/ФФ нямат никакво отношение към случая с правилното показване на видео в полето за настроение на Skype. Единствено интегрирането и правилната работа на ActiveX контролата за flash в ИЕ имат отношение към проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам възможно ли е когато стартирам скайпа да не се появяват имената на абонатите които са се вписвали от този скайп:

untitled-35.jpg

Например тези всичките имена да не се показват. Възможно ли е?

Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам възможно ли е когато стартирам скайпа да не се появяват имената на абонатите които са се вписвали от този скайп:

untitled-35.jpg

Например тези всичките имена да не се показват. Възможно ли е?

Мерси предварително.

Спрете програмата и в лентата на Explorer въведете следния код:

%AppData%\Skype\

Ще видите папки със имена, които съответстват на скайп имената на тези, които са се вписвали от вашия компютър. Изтрийте само тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спрете програмата и в лентата на Explorer въведете следния код:

%AppData%\Skype\

Ще видите папки със имена, които съответстват на скайп имената на тези, които са се вписвали от вашия компютър. Изтрийте само тях.

Може ли малко по подробно? Къде е тази лента?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не искате ли и някой да ви държи ръката, докато я търсите? Това къде се намират папките с профили в операционната система е обяснявано най-малко три-четири пъти в тази тема (специално за kris4o1993 и за intel_gb). Според мен е време малко да се запознаете с ОС.

%APPDATA% е променлива на средата в Windows 2000/XP/Vista; въвежда се от командния ред (очаквам да питате, какво е и това), от адресното поле на Windows Explorer, от скрипт, от код и т.н. Служи да предостави достъп, или да опише достъп до папката с данни на приложения, или Application Data. Нас ни интересува подпапката в нея на приложението Skype, затова пишете %APPDATA%\Skype, за да попаднете където трябва.

Ето ви подробна таблица на някои променливи на средата в Windows. Добре би било, преди да твърдите, че нещо може или не може да потърсите в калдата (или гугъл), за да не става нужда Калински, или някой друг да ви отговаря по няколко пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема в нещастния потребител, проблема е в измислените преводи и побългарените термини :beer11:

Сега разбираш ли защо звучи не само тъпо, ами и объркващо, Филипов

Може ли малко по подробно? Къде е тази лента?

Имаш два варианта:

1. Win+R и там пишеш %AppData%\Skype\

2. Win+E (експлорър) и в адресното поле (Alt+D) горе пишеш %AppData%\Skype\

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не искате ли и някой да ви държи ръката, докато я търсите? Това къде се намират папките с профили в операционната система е обяснявано най-малко три-четири пъти в тази тема (специално за kris4o1993 и за intel_gb). Според мен е време малко да се запознаете с ОС.

%APPDATA% е променлива на средата в Windows 2000/XP/Vista; въвежда се от командния ред (очаквам да питате, какво е и това), от адресното поле на Windows Explorer, от скрипт, от код и т.н. Служи да предостави достъп, или да опише достъп до папката с данни на приложения, или Application Data. Нас ни интересува подпапката в нея на приложението Skype, затова пишете %APPDATA%\Skype, за да попаднете където трябва.

Ето ви подробна таблица на някои променливи на средата в Windows. Добре би било, преди да твърдите, че нещо може или не може да потърсите в калдата (или гугъл), за да не става нужда Калински, или някой друг да ви отговаря по няколко пъти.

Спокойно бе човек. Не всички са като теб да седят 24/7 пред комповете и не всички се раждат научени, така че следващия път те моля с малко повече злоба cool.gif

Topper, мерси много :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
следващия път...
Следващият път ползвайте функцията за търсене в калдата.

Не е проблема в нещастния потребител...
Така ли? Що не вземеш да се гръмнеш с изцепките: казано е в правилата – първо се търси в калдата и после се пита, ако няма отговор. А отговори има от доста хора. Освен това отговорът на Калински беше достатъчен на 100%, но явно и това не помага.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така натъкнах се на следният проблем. Преди време някой беше откраднал паролата за скайп на една приятелка и от тогава получаваше следният имайл:

========================= PROTECT YOUR PASSWORD ========================

========================================================================

Hi there,

You are having duplicate skype account which means that your password is stolen or you are using skype on more than one computer. If you think that your password is stolen you must set your password and send it again, so we will not reset it once again.

For security reasons and the often password changes, we kindly ask you to send your password

as a reply, as we have to set it once and for all. If you want to change it further, you have to send it again, as we have to set it.

PLEASE DO NOT TELL YOUR PASSWORD, AND PROTECT IT.

While you cannot reply to this email, you can contact us through our Help section at http://www.skype.com/go/help for assistance. You can also visit our forums at http://www.skype.com/go/forum.

Каза че го е получавала докато не е изпратила имейл на горе-посоченият адрес след като си е сменила паролата, след това е престанала да получава такива имейли до днес. През последните няколко дни е установила, че някой и влиза от профила и със сигурност не е някои от техните, защото компщтъра и е изключен по това време. За сега си е сминила паролите, но предполагам че това няма да помогне за дълго време. Дайте идей как да се реши проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koening,

1. Регистрирате си 2 адреса за е-поща (с вписване в сайта на Skype), над които имате пълен контрол. 2. Поискайте служебна парола от друга машина. По принцип Skype не пращат такива писма. Най-вероятно е измама.

Топър, внимавай ти – и както казах „вземи се гръмни с изцепките“ си. Не ме интересуват личните ти особености. Умреш да блеснеш аграрно...

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване