Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Смело начинание ;)

- httpd - какво му е ?? лек и функционален, нали не искаш Apache 2 :)

- httpd какво общо има с шела. А шела не е толкова лош, доколкото аз знам 99% от АДСЛ модемите са си с BusyBox (ако говорим за шела, който се стартира с sh ?)

За шейпинга не знам - каква ще му е функцията ?

Колкото до squashfs, няма ли да стане с:

mount image /mnt/tmp -t squashfs -o loop

Мне! Не става! Маунтва, чете файловата система, но когато се опиташ да прочетеш даден файл обикновенно целия е в нули. Нечетим е т.е.

httpd гълта много памет и от флаша и от рама. За второто няма пробмен но спокойно на негово място може да се сложи нещо по-полезно... ;) Т.е. не ми трябва уеб конфикурация. А Busybox-a е доста орязан като възможности - за да качиш нещо в модема трябва големи еквилибристики да се правят. Затова.

бтв: Сега ще погледна какво има на френски....

Има такива къстъм фърмуери (за съжаление страницата е на френски - преведен с Гугъл)

Хм! Там става дума за 852 а аз се опитвам да преборя 851...или нещо съм пропуснал? ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Да, и аз щях да те попитам същото - защо не килваш просто httpd, едва ли ползваш уеб интерфейс :)

Бизито не е чак толкова зле, може би е по-лесно да кажеш какво искаш да стане ? Колкото до имиджа, звучи ми като кофти направен имидж, макар че и не знам каква организацията на тази файлова система. Точно с лууп опция ли пробва, а другото което ми идва на ум - защо не направиш дяла в РАМ-а, поне така работи на модема?

А колкото до 852 - същия чип като 831 BCM6338 (надявам се 831 мъчиш, не 851) и същия тип система RTA1320, та ако ще опитваш къстъм фърмуер, поне това от хардуера да съвпада :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм! Започвам да си мисля, че имаме различни разбирания за термина бриджване. Тук говорятза DMZ, за IP Extention и тн...а аз просто за бридж към AAL5.

Bridge режима на модема е когато PPPoE сесията не е в модема а на работната станиция/рутера или каквото и да било устройство свързано към Ethernet порта на модема. Става със всяки един фръмуер imho е или поне с тези които аз съм виждал.

Просто в кънекшъна се описва като bridged, а паролата и лузернейма се изписвап в PPPoE клиента...независимо какъв е той! Ще направя няколко картиники и ще постна ако има интерес. Сега ми се спи... :)

бтв: Трябва ли ти информация за модемите? Хардуер, процесори, памет, аналози, други имена и т.н? Имам в излишък... cool.gif

Много ми е интересна тая тема и благодарско :–)

Аз имам малка мрежа с 5,6 компа и ми е интересно ако вкарам модема в бридж режим дали ще е по-добре. Рутера ми е Buffalo 125 mime... При мен проблемите ми са свързани с приоретизацията на трафика, най-вече когато се дърпат много торенти...

Въпросите са ми:

1.дали може да покажеш по-нагледно как става ...

2.От къде може да намеря потребител/парола за PPPoE сесията, по напред има предложение чрез превключване на браузъра в режим на код на страницата но твърдо не е това начина-НЕ става!

Благодаря предварително :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо е това начина за PPPoE! Което ми говори, че ако не си наясно с това, което правиш - по-добре не го прави.

Ако Бъфалото не поддържа PPPoE - няма как да направиш бридж. Иначе най-малкото ще ти е по-леко за модема.

Колкото до приоритизация на торент рафика... направи си шейпинг, ако щеш и от самият торент клиент :P

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Твърдо е това начина за PPPoE! Което ми говори, че ако не си наясно с това, което правиш - по-добре не го прави.

Ако Бъфалото не поддържа PPPoE - няма как да направиш бридж. Иначе най-малкото ще ти е по-леко за модема.

Колкото до приоритизация на торент рафика... направи си шейпинг, ако щеш и от самият торент клиент ;)

Към Topper: :-)

1.Буффалото поддържа PPPoE

2.Въпроса ми по-горе е какъв е начина да си разбера user /password, необходими за PPPoE сесията, а не дали чрез Бридж режим ще е по-добре...

3.Основното ми питане е как да вкарам модема си в бридж режим, но по-подробно обяснено. А ако знаех как да стане в детайли нямаше да питам, теоретически всичко е ясно, но практически не!

4.Шеипинг, не ми е достатъчен от клиентите, трябва да е интелигентно направен, а шейпинг от рутера не става, пробвал съм с 2,3 версии на "генератора" и не ми се верва некой с Бъфало и БТК да има положителни резултати за шейпинг и QoS без посочване на портове....

Може би ако вкарам модема в бридж режим и рутера поеме всичко , да се получи, въпреки че тогава не знам дали ще му е достатъчна силицата, все пак 230 mhz и 16 мб ram, не са кой знае колко...

Та затова питанията ми са 2:

Как да вкарам модема в бридж режим?

Как да разбера user /password, необходими за PPPoE сесията?

Въпросите ми са към dot и молбата за помощ също ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям ти направо, явно няма да се досетиш сам, но пак ти казвам - правиш всичко на твоя отговорност

1.Влизаш в модема на страницата Status

2.Разкачаш вързката, изписва ти името и паролата (скрита), натискаш ctrl+U ако си с Мозила, виждаш сорса, намираш име и парола (дето твърдо не става, но първо се мисли, после се казва)

3.Отиваш на страницата за WAN, редактираш PPPoE конекцията, на втората страница избираш протокол, като вместо PPPoE както до сега, избираш Bridging.

4.Прилагаш, рестартираш

5.С известните вече име и парола за PPPoE сесията настройваш в Бъфало рутъра.

Колкото до приоризацията - мен ме съмнява, че рутър от такъв клас въобще не подушвал QoS, но ти си знаеш.

Правиш всичко на твоя отговорност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отговарям ти направо, явно няма да се досетиш сам, но пак ти казвам - правиш всичко на твоя отговорност

1.Влизаш в модема на страницата Status

2.Разкачаш вързката, изписва ти името и паролата (скрита), натискаш ctrl+U ако си с Мозила, виждаш сорса, намираш име и парола (дето твърдо не става, но първо се мисли, после се казва)

...

Правиш всичко на твоя отговорност.

С едно малко уточнение ( говорим за 831 II ). Ако DSLAM-а е обрисал модема и му е сменил софтуера, описания номер не минава - т.е. паролите не са видими. Разбира се може да измъкнат, но е за малко по-адванест персонал. :rolleyes:

бтв: Качих на 831 II някакъв Netgear firmware. Нищо особенно няма вътре....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С едно малко уточнение ( говорим за 831 II ). Ако DSLAM-а е обрисал модема и му е сменил софтуера, описания номер не минава - т.е. паролите не са видими. Разбира се може да измъкнат, но е за малко по-адванест персонал. :no-no:

бтв: Качих на 831 II някакъв Netgear firmware. Нищо особенно няма вътре....

Е аз точно на II версия го направих ? Потребителя да каже, ако не може да го види, ще се опитаме да му помогнем. Като решил да скача в дълбокото :clap:

БТВ: Аз питах един ентусиаст преди време в тази тема - за какво да се рискува с фърмуер на Нетгиър, какво има толкова (аз нищо не видях) - имало друго лого :)

Май май само това е разликата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ее доообре.. никога не предполагах, че е толкова "трудно" да си върнеш рутера на фабрични настройки.... има си отзад рутера едно дето пише Reset и се бърка с клечка, ОБАЧЕ ник'ф резултат.. как ли не опитах - без захранване, със, задържане на повече от 30сек. , цъкане постоянно на това копче но ината си е инат!! и сега немога да си влезна в рутера щото забравих паролата.. и тъпия "ресет" не бачка май.. рутера е МОДЕЛ: MSI RG60SE някой ако може да даде някаква идеа как да го ресна тоя рутер, че вече незнам.. ohmy.gif а в тъпата малка книжка нищо не се споменава за ресване - пише, че се влиза с 192.168.1.1 и с юзер/пасс:admin/admin сигурен съм, че си пази настройките дето съм му направил т.е. не се е реснал!

Редактирано от freedom86 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изключи захранването и натисни Reset-а за повече от 5 секунди

Поста ми на какъв език е написан? не видя ли, че съм пробвал по много начини да го ресетна(включително БЕЗ захранване!) нестава и без захранване и със - НЕ СТАВА! Други идеи има ли ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме интересува на какъв език е написан - ти питаш ли или ни се караш? Ако знаеш ние не ти трябваме.

Казах - повече от 5 секунди. Има 123213 начина за ресет - два пъти ресет в разстояние на 15 секунди, едновремено включване на захранване с натиснат ресет, ресет за 30 секунди, ресет за 1 минута, ресет бутона докато не почне да мига някой светодиод... И накрая четеш ръководството на рутъра ти.

М/у другото, поста ти не е за тази тема

ПП:

Use the Factory Default Reset button: First, turn off the router's power. Second,

press and hold the default reset button then turn on the router's power, until the

Systerm LED lights up (about 3 seconds). Last, release the reset button and

wait for the router to reboot.

Въпреки че си пробвал всичко, пробвай това което му пише в документацията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, мерси все пак! Друг път като ми се наложи да го ресвам ще пробвам по тоя начин който ми каза Topper, защото се сетих да погледна в хисторито на браузъра ми и си разбрах паролата :wub: ама сега имам друг въпрос свързан с бриджването на модема с рутера ми.. разбрах си паролата на PPPoE сесията но незнам какво ще стане ако ползвам функцията bridge на модема и рутера(само знам, че се олекотява работата на модема, като това което прави модема за да се свърже със сърварите на БТК, мисля, че ще се прехвърли тази задача на рутера - или поне част). Ако някой може да ми обесни простичко дали съм прав и как по-точно да го направя това, ще съм много благодарен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"A поста ми на какъв език е написан"

Само преди няколко мнение е - чети

ПП.Не само работата на модема - имаш пълна свобода да правиш с връзката, портовете и конекциите каквото пожелаеш (и ти позволява твоя рутър)

Само си спести опитите за вдигане на скорости или смяна на МАС-ове - тук нещата не стоят така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе.. а възможно ли е въобще да се вдигне скоростта след като направя бриджа? Защото в модема и администраторски достъп да имаш, знам, че това е невъзможно! Ама малко ма е страх да го направя тоя бридж :speak: , щото после ако оплескам нещо става дооста кофти! Аз даже се съмнявам, че това ми е верната парола:

( document.forms[0] ){

pppUserName.value = pppUsername;

pppPassword.value = base64Decode(encryStr);

}

и по-точно това със скобите ме съмнява - base64Decode(encryStr). Ако успея да го направя бриджа, ще си вдигна малко конекциите(според мен сега са 35). А от модема от тук ли се вдигат:

Configure Internet Connection -- ATM PVC

Please enter VPI and VCI numbers for the Internet connection which is provided by your ISP.

VPI:0 (0-255)

VCI:35 (32-65535)

Service Category:UBR Without PCR

И ако ги увелича БТК могат ли да разберат и колко бихте препоръчали да си ги направя? biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хехе.. а възможно ли е въобще да се вдигне скоростта след като направя бриджа? Защото в модема и администраторски достъп да имаш, знам, че това е невъзможно! Ама малко ма е страх да го направя тоя бридж :speak: , щото после ако оплескам нещо става дооста кофти! Аз даже се съмнявам, че това ми е верната парола:

( document.forms[0] ){

pppUserName.value = pppUsername;

pppPassword.value = base64Decode(encryStr);

}

и по-точно това със скобите ме съмнява - base64Decode(encryStr). Ако успея да го направя бриджа, ще си вдигна малко конекциите(според мен сега са 35). А от модема от тук ли се вдигат:

Configure Internet Connection -- ATM PVC

Please enter VPI and VCI numbers for the Internet connection which is provided by your ISP.

VPI:0 (0-255)

VCI:35 (32-65535)

Service Category:UBR Without PCR

И ако ги увелича БТК могат ли да разберат и колко бихте препоръчали да си ги направя? biggrin.gif

:down:

Бих те посъветвал някой по-наясно с материята да ти направи ... нещото, ако въобще мислиш да го правиш.

В линка, който ти дадох има обяснение как се взимат името и паролата за PPPoE сесията. В твоя рутър как да настроиш такава не знам.

Конекциите не знам от къде реши, че са 35 - Virtual Path Identifier (VPI) и Virtual Circuit Identifier (VCI) са настройките на канала !

Не знам да има ограничения, поне в модема, а всичко зависи от памет, процесор и евентуално iptables firewall-a ако има зададени такива правила.

Там, където пише VPI/VCI на следващата страница има Protocol:Bridge, от там се прави бридж.

Силно ти препоръчвам да не се захващаш, доколкото виждам нивото ти.

Или прочети тази тема и всичко, каквото намериш за DSL връзките

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е аз точно на II версия го направих ? Потребителя да каже, ако не може да го види, ще се опитаме да му помогнем. Като решил да скача в дълбокото :P

БТВ: Аз питах един ентусиаст преди време в тази тема - за какво да се рискува с фърмуер на Нетгиър, какво има толкова (аз нищо не видях) - имало друго лого ;)

Май май само това е разликата

Дори още по-зле! Свободната памет намаля с 1/3 спрямо фърма на ZTE.

btw: В новата версия на ZTE като дръпнеш кабела, в Connect изписва guest/guest. Ти явно още си със старата f мисля че беше...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с дърпане на кабела ;) Има си бутон Disconnect, при което юзър/пас са попълнени и чакат за Connect и тогава в сорса...Та така ;)

Айде и с картинки, то се видя

864242.jpg

864246.jpg

864249.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dot, мисля си (за ентусиазма ти и наличните много RTA1320) - възможно ли е да опиташ ъпгрейд с фърмуер на оригиналния RTA1320? Dynalink например тук или тук. Не за друго, ами има 802.1q VLAN tag on WAN interfaces. - нещо симпатично, а и един потребител искаше да направи нещо с QoS, което го има в този фърмуер ?

Ако направиш опит, свирни да разберем резултата ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах.

Слагах снимки.

Ако не можеш сам - извикай някой.

Аз съм до тук, не знам по какъв друг начин да ти го кажа.

Като искаш да ме убедиш, че не можеш да си намериш името и паролата - убеди ме !

ПП:BTW в предишния ми пост съм дал ЛИНК, т.е. щракни го. Ти фрейма на страницата те забулждава, но като не се чете .....

ПП2: http://192.168.1.1/constatus.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<script language="javascript">

<!-- hide

if( siemensCZ == '1')

document.writeln("<input type='text' name='pppUserName' size='25' maxlength='64' onfocus='startPause()' onblur='startReload()' value='******'>" + tmpSuffix + "</td>");

else

document.writeln("<input type='text' name='pppUserName' size='40' maxlength='64' onfocus='startPause()' onblur='startReload()' value='******'></td>");

//-->

</script>

При мен ги дава скрити, защото е на JavaScript ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха.. bili, и аз вчера намерих същите user и pаss, като твоите.. обаче и мен ме съмнява да са това! Съмнявам се най-вече заради скобите :speak:

Редактирано от freedom86 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хаха.. bili, и аз вчера намерих същите user и pаss, като твоите.. обаче и мен ме съмнява да са това! Съмнявам се най-вече заради скобите :speak:

знаеш ли аз май успях да ги хвана...

Пак не съм сигурен на 100% обаче на 99 съм, ще ти обясня как, пък да видим:

1.Освободих се от фреймовете и оставих само главната страница с бутона "disconenct", както е посочил tooper

2.След натискането на бутона и зареждането си отворих сорса

3.Търсих паролата под името за PPPoE сесията:

var pppUsername = 'chsjs62823hjbnmdFt';

var encryStr = 'FGhvsabujFGghvbF=';

Мисля, че е това :-)

Требва да се проба, ако нещо сгафя има ресет бе :offtopic_s:

ПП Не е на същото место както той го е показал: При мен е скрита ;)

document.writeln('<input type="text" name="pppPassword" size="40" maxlength="64" onfocus="startPause()" onblur="startReload()" value="******">');

else

document.writeln('<input type="password" name="pppPassword" size="40" maxlength="64" onfocus="startPause()" onblur="startReload()" value="******">');

Редактирано от bili (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слава тебе Господи - прочетоха какво съм написал !

И какво стана, прочетохте най-наркая и станахте автоматично хакери

Тази икона е подобаваща

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dot, мисля си (за ентусиазма ти и наличните много RTA1320) - възможно ли е да опиташ ъпгрейд с фърмуер на оригиналния RTA1320? Dynalink например тук или тук. Не за друго, ами има 802.1q VLAN tag on WAN interfaces. - нещо симпатично, а и един потребител искаше да направи нещо с QoS, което го има в този фърмуер ?

Ако направиш опит, свирни да разберем резултата ;)

Направено е! В момента съм с Firmware: 3.30j ADSL2+: A2pB021g.d19b на Dynalink ( след като днес по едно време успешно убих модемчето ) но ако държиш на 3.29u ще го кача. Какво те вълнува от dot1q tagging-а? Доколкото знам ( но може и да не знам ) бТк не приоритизира трафика....

Редактирано от dot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване