Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

...А се кълнят, че имат BGP4 !

Виждаш ли разлика с този фърмуер, сподели мнение.

При мен има някакъв тъп ефект - при капацитет 13-15Мб на линията и конекция на 9Мб.... едвам вдигам до 4Мб и все си мисля да не е от модема, но дадох заявка да сменят порта на DSLAM-a (ако щЪт и BRAS-a ;))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

...А се кълнят, че имат BGP4 !

Виждаш ли разлика с този фърмуер, сподели мнение.

При мен има някакъв тъп ефект - при капацитет 13-15Мб на линията и конекция на 9Мб.... едвам вдигам до 4Мб и все си мисля да не е от модема, но дадох заявка да сменят порта на DSLAM-a (ако щЪт и BRAS-a :ph34r:)

Има! Няма го логото на ZTE. cool.gif Сега сериозно!

- Ако се тагне фрейма по WAN-а посмъртно не може да се свърже с BRAS-а. Т.е забрави за тагването.

- QoS-а излапа половината останала свободна памет. Но пък си го има. Можеш спокойно да приоритизираш трафика който минава през модема, като определяш кой е с предимство

- Кърнъла лапа 2МБ - толкова колкото и ZTE

- Има NAT ALG сведено до SIP и VPN.

Ще човъркам още днес - по някое време....

бтв: Каква е тънката идея? Ако не е за форума - пиши на лични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив - тук един пич се опитваше да прави QoS :) Защо да си купува друг хардуер, като може с този

NAT ALG няма лошо, само ако имаше филтър за Skype пртокола .... :speak:

Кърнела същия ли е, т.е. да не очакваме L7 филтри в iptables-а ?

И пак ли е с БузиБокс като шел ?

М/у другото попаднах на интересна страница с емулатори на Нетком - интересна работа, не жертваш модема за да видиш какво може да очакваш.

И друго намерих - port forward генератор на Dynalink, учудих се какво толкова може да генерира, та се оказа...всеки порт е с отделен рилей, така че майко мила, ако искаш да пренасочиш рейндж от 1К портове, да кажем (отиде паметта по дяволите). Виж моля те дали е така в този фърмуер

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей , аз съм на БТК ADSL от година и половина, до изтичането на договора ми остава близо година. Много съм недоволен от тях , и по специално от ниските им скорости за сметка на високите цени. Някой ще ме светне ли как да си прекратя договора без да плащам неустойки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение - повиши ли са ти цената? Или са ти намалили скоростта? Да не са променили договора, от момента, в който си го подписал/а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , договора си е същия . Просто когато се вкючих към БТК нямах друга алтернатива. А в момента няколко фирми ми предлагат 16 мегабита интернет за 25 лева , което в сравнение с офертата на БТК е мнооооого по добре. А и мен ме интересува повече скороста на ъплоуд, която на БТК е 256 kb/s, твърде малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то и в момента на подписване е била толкова. Гледа се, като се подписва.

Искай да ти го преместят ADSL-а на друго место, където нямат възможност - краен квартал, село, някъде....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак ли е с БузиБокс като шел ?

CFE version 1.0.37-0.6.8 for BCM96338 (32bit,SP,BE)

Build Date: Tue Apr 10 10:05:20 CST 2007 (michaelc)

Linux version 2.6.8.1 (compiled by michaelc) (gcc version 3.4.2) #1 Thu Jun 7 17:38:13 CST 2007

BusyBox v1.00 (2005) multi-call binary

Algorithmics/MIPS FPU Emulator v1.5

И да! Всеки пренасочен порт е отделно описан. sad.gif

бтв: Има нещо което ме заинтересува...сега ще го разчовъркам да видя резултата....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кърнъла има dot1q. Което означава tagged vlans on the Ethernet. :doh: Не че е описано но си върви без грешка. Единственния недостатък на тази екстра е че направената конфигурация не се помни.

Нямам ZTE фърмуер в момента, за да пробвам - това утре. И лаптопа ми нещо не харесва тагнатите фреймове ( не мога да пусна BACS ), но че модема ги тагва се вижда ясно. Остана едно нещо което не мога да разбера - ако на eth0 е зададен 192.168.1.1/24 и създам eth0.1 с tag 1/192.168.1.1 и eth0.2 с tag 2/192.168.2.1 тагва само по eth0.2 - фреймовете носещи 192.168.1.х продължават да идват нетагнати.

Ама има време - експеримента продължава. cool.gif

Редактирано от dot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не с дърпане на кабела :P Има си бутон Disconnect, при което юзър/пас са попълнени и чакат за Connect и тогава в сорса...Та така :clap:

Току-що пробвах. h версията на фърмуера.

Натискането на Disconnect води до нещо като рестрат на самия модем ( мига червения светодиод ) и до момента до който се разпадне връзката модема отговаря със закъснение и с непопълнени полета ( седи си guest/guest ). Поне 10-на пъти го мъчих но не става.

Сигурен ли си във версията - че номера става с последната която браса налива? ( 4 незнамсикакво h )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вкарам модема си в бридж режим възникват неколко въпроса:

1.Мога ли да пак да влизам в него- той нема IP ?

2.От БТК, ако искат да влизат в него, те могат ли-тя тяхната конекция си остава, т.е. на тях "ще им светне ли червената лампичка" ?

3.Ако RESET-на модема какво се възстановява, по-точно и PPPoE сесията ли се възстановява?

4.Има ли реален ефект от това разтоварване? Практически колко връзки ще го натоварват, сега гледам че като минат 150, почва да не се държи много адекватно, независимо колко е трафика....

ПП Благодаря предварително за отговорите Ви, надявам се да бъдат полезни и на други мъченици ползващи БТК cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако вкарам модема си в бридж режим възникват неколко въпроса:

1.Мога ли да пак да влизам в него- той нема IP ?

2.От БТК, ако искат да влизат в него, те могат ли-тя тяхната конекция си остава, т.е. на тях "ще им светне ли червената лампичка" ?

3.Ако RESET-на модема какво се възстановява, по-точно и PPPoE сесията ли се възстановява?

4.Има ли реален ефект от това разтоварване? Практически колко връзки ще го натоварват, сега гледам че като минат 150, почва да не се държи много адекватно, независимо колко е трафика....

ПП Благодаря предварително за отговорите Ви, надявам се да бъдат полезни и на други мъченици ползващи БТК cool.gif

1. Кой каза че няма IP? ohmy.gif

2. Могат по мениджмънта. По IP то от браса няма да могат. Ще им светне ако се оплачеш по някакава причина.

3. Всичко! През my.contact.bg

4. Ефекта е че модема вече не се интересува от сесиите - той само качва MAC фрейма върху AAL5, става напълно прозрачен за L3 ( TCP/IP )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току-що пробвах. h версията на фърмуера.

Натискането на Disconnect води до нещо като рестрат на самия модем ( мига червения светодиод ) и до момента до който се разпадне връзката модема отговаря със закъснение и с непопълнени полета ( седи си guest/guest ). Поне 10-на пъти го мъчих но не става.

Сигурен ли си във версията - че номера става с последната която браса налива? ( 4 незнамсикакво h )

Стана интересно, трябва да търсим начин тогава - моята версия е "f" и става. Освен с друг модем/ друг фърмуер да се свалят името и паролата и след това... доста китайско става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че ще можеш да рестартираш на някое другарче, което не си е сменило паролата - модема ? ;)

Можеш, но само по WAN IP, а едва ли ще те рутират, ако не си от тяхната мрежа, така че няма да стане, IP-тата са частни (172.16.0.0/12 е в моят пул, за другите не знам)

Иначе опитай порт 61080, някога можеше със старите модеми да се влиза в уеб интерфейса, мисля че го ограничиха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стана интересно, трябва да търсим начин тогава - моята версия е "f" и става. Освен с друг модем/ друг фърмуер да се свалят името и паролата и след това... доста китайско става.

Китайското...или стар фърм с ресет и минаване през my.contact.bg. Другия вариант сега го...."мисля". Свързан е с дъмп на паметта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях!

Днес в 16.58 успешно заредих собственноръчно компилиран и билднат имидж в RTA1320 ( това са ZXDSL831 II модемите на бТк ). Мрежата се обади, aDSL-а не съм пробвал но се надявам да работи.

Утре започвам с модификациите. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Успях!

Днес в 16.58 успешно заредих собственноръчно компилиран и билднат имидж в RTA1320 ( това са ZXDSL831 II модемите на бТк ). Мрежата се обади, aDSL-а не съм пробвал но се надявам да работи.

Утре започвам с модификациите. :)

biggrin.gif

Ще чакам вести cool.gif

>wan show

какво ли ще покаже ?

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
biggrin.gif

Ще чакам вести cool.gif

>wan show

какво ли ще покаже ?

Вече имам ls, nc, sysctl, chmod - най-необходимото.

Сега ще пробвам да компилирам едно "hello.world" и да го изпълня! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, и на мен ми снесоха тази информация от бТК. Скоростите щели да се вдигнат до 30Мб !!!

Само ме притесняват две неща - не съм видял линия над 15Мб, а модемите са с капацитет 8Мб. Какво значи това - 3-4 линии с толкова модема или с "новите устройства" Watson ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах интересно ми е само с моя модем ZTE ZXDSL 831 Rev. І как ще ги достигна тези 9-12mbit, след като максималната му работна скорост е 8mbit, а с ZTE ZXDSL 831 Rev. ІІ няма да им позволя да го сменят по ред причини.

Условия на новите скорости и типове абонаментни планове!

Подаване на Online заявление за преминаване към новите скорости.

Попълва се юзърнейм и парола от договора (от СМС-а при скорошни абонати).

Забележете нещо интересно:

1.9 МЕТРО ТРАФИК

Скорост на достъп – download и upload от и до ADSL клиенти свързани към мрежата на БТК в съответния град, в който се предоставя услугата.

P.S. От четирите въпроса, които зададох на Хелп Деск не можаха да ми отговорят на нито един, първоначално дори твърдяха, че няма нови абонаментни планове - да съм изчакал официална промоция, на което им обясних, че дори съм попълнил Online заявление от сайта им за преминаване към новите абонаментни планове?!? На въпроса какво се случва с абонати с rev. І модеми, пак не получих отговор, на въпроса ако линията позволява заявената скорост, а се наложи подмянаи с какъв модем ще бъде заменен настоящи ми модем, отново не получих отговор, на въпроса след като ходя на работа и през деня не съм вкъщи и нямам възможност да посетя център на БТК в делничен ден как би се осъществила една евентуална подмяна (ако се наложи) пак не получих отговор, бях препратен към 0800100 където да задам въпросите си. Съответно и там ги поставих и жената остана страшно изумена, че от Хелп Деск са ме препратили към нея.

Не случайно отдавна спрях да контактувам с Хелп Деск безхаберността им явно е константна величина.

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във вторник отивам да им вися в офиса за да разбера какво точно се прави в случая.

Офертата е добра. Само дето този Метро трафик какво трябва да означава не ми е ясно, трафик между клиентите на БТК или скорост към българските сайтове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване