Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ао беше прочел в сайта на БТК щеше да ми спестиш обясненията. При домашните потребители интернет скоростта е 9Mb/s, а Мeтро трафика е 12Mb/s. Съответно за Ъплоад 512/1024. Докато при бизнес пакета Интернет скоростта и Метро скоростта няма разлика - 12Mb/s, и upload 1Mb/s, т.е отвсякаде ще си тегли с 12Mb/s и ще upload-ва с 1Мб/с cool.gif

Съгласен съм,с изключение на скороста на ъплоад при Темпо(домашни абонати)-еднаква за Локал и Интернет

-БТК ADSL Tempo

12 Mbps, 25лв.

Описание на стандартния пакетМаксимална скорост на Метро download (локален трафик) 12 Мbps

Максимална скорост на Интернет download 9 Мbps

Максимална скорост на upload (Интернет и локален трафик общо) 1 Mbps

Електронни пощенски кутии. Достъп чрез POP3/IMAP/SMTP/Web (с обем 15 Мегабайта) 1

Уеб хостинг пространство 5 MB

Месечен трафик включен в месечния абонамент Неограничен

Интерфейс за свързване на ADSL модема към компютър на клиента Ethernet

Брой работни станции ползващи Интернет чрез услугата Една

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ти си на Бизнес пакет, стига си се хвалил. Говорят за домашните потребители и т.нар. "Метро трафик".

На темпо съм! и много други теглат с 12мбита международен. ако теглиш с по малко и рейта на модема ти е над 12мбита си оправи tcp стека на уиндоуса

резултат от Рим поискан от съфорумец. не е максимален, но едва ли ще ми се наложи да тегла оттам

257794930.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На темпо съм! и много други теглат с 12мбита международен. ако теглиш с по малко и рейта на модема ти е над 12мбита си оправи tcp стека на уиндоуса

резултат от Рим поискан от съфорумец. не е максимален, но едва ли ще ми се наложи да тегла оттам

257794930.png

кво се настройва в tcp settings,аз съм си оставил на ауто нещата,и максимум съм стигал 1,1мб скорост с новите модеми съм :blow out candles: ето и моят до Рим

257816764.png

Редактирано от jubei (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
кво се настройва в tcp settings,аз съм си оставил на ауто нещата,и максимум съм стигал 1,1мб скорост с новите модеми съм :blow out candles:

проблема е при ХР. във Виста май са го оправили но не съм тествал. значи аз си дръпнах една програма Win XP Manager. в нея има меню мрежови оптимизации и от опциите избрах локална мрежа за големина на пакетите(тъй като компа ти е в локал с модема). допреди това теста си ми показваше под 9мб и тегленето на торент варираше между 800К и 1.2МБ, след настройките нямаше такива вариации и видях над 11 мегабита и на уиндоуса(допреди това само на линукса развивах такива скорости).не си спомням точно какво беше че сега съм на линукса. утре мога да добавя и шот че сега ще лягам

ето линк на калдата

http://www.kaldata.com/articles.php?action...showarticle=123

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
проблема е при ХР. във Виста май са го оправили но не съм тествал. значи аз си дръпнах една програма Win XP Manager. в нея има меню мрежови оптимизации и от опциите избрах локална мрежа за големина на пакетите(тъй като компа ти е в локал с модема). допреди това теста си ми показваше под 9мб и тегленето на торент варираше между 800К и 1.2МБ, след настройките нямаше такива вариации и видях над 11 мегабита и на уиндоуса(допреди това само на линукса развивах такива скорости).не си спомням точно какво беше че сега съм на линукса. утре мога да добавя и шот че сега ще лягам

ето линк на калдата

http://www.kaldata.com/articles.php?action...showarticle=123

аз бях оптимизирал с tuneup utilities за 16mbps connection и ми се оправиха настроиките за нета (скоростта) бях ги върнал на дефаулт и пак си беше старата ми скорост 4096мбпс,после пак оптимизирах и си тегля сега с 1,1мб,не съм пробвал xp manager

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямаш ,разбира се,защото ползваш Internet Download Mamager!А ако някои се опитва да сваля с "save target as" на браузера си,да не очаква големи постижения.Значи,все пак се достигат близо 12 мегабита при директен download от България, а не само локално?!

ето и такъв screen cool.gif

post-76070-1207896871_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

257794930.png

главната разлика в пакетите за домашно и офис ползване,е колко човека са закаени към даден ADSL концоентратор.За домашните пакети 50 души споделят един канал,а бизнес 10 абоната споделят един.това са данни от миналата година,сега може да са се променили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес сутринта съм на Старт пакет ( понеже нямало техническа възможност за по-голямата скорост ) и интернета е МНОГО ЗЛЕ със някакви странни проблясъци на нормална скорост от време на време! Ето малко примери:

257986508.png

257987100.png

257987433.png

Не успявам да слушам даже ЗиРок онлайн, а торентите се влачат със сумарна скорост от 150КБ/с.

Примера със сървъра в Париж е един проблясъците. :rolleyes:

П.П. Забравих да кажа, че днес е десетият работен ден откакто пуснах молбата в центъра на БТК...

П.П.П. А пък страниците по колко време ги чакам да заредят... и то при положение, че съм спрял всичко друго. Аз винаги съм защитавал БТК като най-добър доставчик ( за Варна специално ), но този път май се надцениха малко с тези скорости. Дано да си оправят проблемите по-скоро.

Редактирано от todo1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да питам има ли хора на БТК, които са все още на старата си скорост? Защото аз все още съм. Абонат съм от Варна, на 2мб/с

И аз съм от Варна, от 29ти март съм си пуснал заявката (онлайн) и все още съм на старите скорости. Заявката ми още е в графа "Приети". Ще изчакам да изтече целия срок за да си свършат работата и почвам да буча яко (пък и има на кого, имам познати от Бизнес центъра на БТК във Варна).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали има някакво споделяне на връзката ( по-малко при бизнес, и по-голямо при домашните абонати ) но не знам точно какво е съотношението. Не знам и също така, как се определя с кого точно споделям моята връзка, но след рестарт на модема нещата се пооправиха. Държи скорост на сваляне около 650 КБ/с и то само на два файла, като единия е от чужд тракер:

899927_t.jpg

Предполагам, че зависи дали тези с които споделяш и те теглят здраво в момента или не :)

Надявам се да съм единствения "hard downloader" измежду споделящите с мен. :)

Редактирано от todo1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Tempo, който да достига скорост на сваляне от Щатите 9 мегабита/с?

В Европа постигам тази скорост, но от Щатите, както и от другите континенти, най-много 5 - 5 и нещо мегабита/с.

Говоря за резултати според speedtest.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отзад на модема има отвор за ресетване.Натисни с нещо(клечка за зъби например) и задръж няколко секунди.След това опитаи нова активация.Успех!

Хаххаха, не се сдържах. Какво общо има ресетването с това, че дсл мига? ohmy.gif

Просто не е бил ранжиран още. С ресетване на модема няма да светне дсл-а ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Statistics Downstream Upstream

Line Rate 10976 Kbps 1152 Kbps

Attainable Line Rate 12224 Kbps 1348 Kbps

Noise Margin 10.4 dB 9.0 dB

Line Attenuation 11.5 dB 8.5 dB

Output Power 12.2 dBm 19.8 dBm

Моите са такива но парадокса е в това че тегля с 60к ,а ка4вам с 120к. Ще ми го оправят ли или нещо трябва да направя. Мерси предварително.

Някой няма ли да ми отговори ??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малко страничен въпрос - има ли значение как са свързани кабелите към тези на селищната мрежа ? става дума като цветове....или няма значение кой от двата кабела към кое е свързан ??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой няма ли да ми отговори ??

Обади се на хелпдеск-а, нали не очакваш те да ти се обадят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз съм от Варна, от 29ти март съм си пуснал заявката (онлайн) и все още съм на старите скорости. Заявката ми още е в графа "Приети". Ще изчакам да изтече целия срок за да си свършат работата и почвам да буча яко (пък и има на кого, имам познати от Бизнес центъра на БТК във Варна).
И аз съм от Варна, и аз още съм на старата скорост 1024. Пуснах си заявката преди десетина дена заедно в тази на фирмения нет и нито една от двете още не е обработена т.е. въведена в системката им. Тез мобилните, дето ходят по офисите да предоговарят, ли ги бавят или причината е друга, не знам.

[Edit] Е вече е късно за мен, пък и ми дойдоха на крака, а и аз за никъде не бързам. Важното е да стане. Другите да му мислят по вариантите, избор има.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз съм от Варна, и аз още съм на старата скорост 1024. Пуснах си заявката преди десетина дена заедно в тази на фирмения нет и нито една от двете още не е обработена т.е. въведена в системката им. Тез мобилните, дето ходят по офисите да предоговарят, ли ги бавят или причината е друга, не знам.

С тия мобилните, които обикалят, и онлайн заявките става по-бавно. Най-вързо е от Център на БТК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка мууу !! кво стана неска, спря тока за 1 час и като дойде... спиидтеста ми показва от чужбина с не пове4е от 1.5 мегабита, а от БГ с не повече от 3.5 мегабита... в модема настройките са си нормално сичко както беше до сега! Една седмица някаде мина от както съм на новите скорости и нямаше абсолютно никакъв проблем! А неска гледам, се едно съм си на старите скорости.. от дата.бг тегля с не повече от 245КБ/сек. от замундата с около 1100 КБ/сек.(вчера теглих, оба4е късно вечер което си е логично с над 1400 КБ/с.). Изобщо пълни аномалии неска след като дойде тока! Реснах няколко пъти модема, прегледах цялата "инсталация" у нас - сичко нормално! обаждах се на хелпдеска и една мацка ми каза, че може да е от напрежението нещо си..(пълни глупости за мен), каза ми също да се логна наново през my.contact.bg но си бях логнат, т.е. не се показаха ония проценти когато за първи път си инсталираш модема. И през рутера и през модема - се един и същ е резултата. Някой някакви идеи да има от какво може да се е получило това ? ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
малко страничен въпрос - има ли значение как са свързани кабелите към тези на селищната мрежа ? става дума като цветове....или няма значение кой от двата кабела към кое е свързан ??

Аз лично не разбрах за кои два кабела питаш, но ако атава въпрос за единият кабел, който идва до вас, то при него няма значение кой от двата ПРОВОДНИКА каде ще свържеш cool.gif

Мамка мууу !! кво стана неска, спря тока за 1 час и като дойде...

Ами най-вероятно тока не е спрял само у вас, а и в сайта кадето е ADSL switch-а и може би той се е ресетнал нещо и си е затрил VLAN-ите. Така че може би при повече оплаквания ще се сетят, че нещо наистина не е наред и ще го оправят. Звънни им пак на Хелп-а и кажи, че това се е получило след спиране на тока в целият ви квартал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес звънях да питам за старите модеми дали ще ги подменят и ми казаха че настройват още мрежата и като я оправят ще засекат кой е с със стар модем и ще се обадят кога да дойдат да го сменят.Дано това да е вярно ще се чака няма какво да се прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Нова Загора съм някой има ли на старата скорост още. С мен по тел. разговори си измиват ръцете, че съм бил в чакащите за автоматично вдигане, а заявката в интернет на 3 ден ми я деактивираха поради тази причина. Какво да правя. Аз съм на Старт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абонирах се вчера за адсл, като нов абонат и тази вечер видях, че вече лампичката адсл е светнала,

влязах в my.contact.bg и пуснах активация на модема по време на която докато вървеше лентата

лампичката за адсл се размига и вече мига с часове, не може да се закачи, не помага и рестарт на модема.

някакви идеи какво може да е станало, благодаря.

Тази сутрин модема пак се беше закачил (светеше адсл постяоно) и успях да го активирам и да пощракам половин час интернет

работеше добре, но като се върнах вечерта от работа адсл лампичката пак мига нон стоп и няма закачане

на съпорт телефона никой не вдига, почаках прилично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разбирачите-защо същият този модем с 8 мегабаита Рам няма проблеми с един мегабит ъплоад,а преди с 256 килобита се налагаше да ограничаваме под максимума скоростта на ъплоадване?Проблемчето маи го решиха с елементарно флашване на фирмуера.

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да кажа за разбирачите - критични за малкото памет са броя конекции, не скоростта на приемане на пакетите.

За останалите - не правете флашване, ако не знаете какво правите.

Апропо, кой реши, че е имало флашване???

ПП:Паметта на старите модеми е 6, не е 8Мб

MemTotal: 6052 kB

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване