Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Малко отклонение от темата, но не знаех къде точно да постна. Със един мой съсед ще правим локална мрежа, съответно ще делим ADSL. Работата е там, че това ще стане с суич, а ми казаха че трябва да се направи някакъв мост. Някой може ли да ми обясни какво точо означава това? Благодаря ви предварително и се извинявам ако съм обаркал темата :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Хора я кажете тази новата оферта 12 Mbit-a за 25 кинта до кога важи ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди има няма 2 минути ми спря нета.Рестаритирах модема и ето ми ги новите скорости ^^ Сега ще пробвам да дръпна нещо то Zamunda-та.

Да си от Бургас случайно?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам един въпрос , ние потребителите на БТК АДСЛ можем ли да имаме локалхост , понеже ip-то е нереално и ще работят ли програмки като xampp или wampserver и такива подобни за домашен хостинг ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За разбирачите-защо същият този модем с 8 мегабаита Рам няма проблеми с един мегабит ъплоад,а преди с 256 килобита се налагаше да ограничаваме под максимума скоростта на ъплоадване?Проблемчето маи го решиха с елементарно флашване на фирмуера.

Защото с 1М ъп сесиите се затварят по-бързо...4 пъти по-бързо на теория. Критично е не скороста а броя на активните сесии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора я кажете тази новата оферта 12 Mbit-a за 25 кинта до кога важи ?

най-вероятно до на лято,когато сигурно ще бъде следващото увеличение на скоростта и понижаване на цената докато се изравни с цената на домашния телефон -14 лева

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако бриджна ЛАН картата към която е модема,ще получа ли реалното IP ?

Трябва да си поиграеш и с модема. Само с ЛАН картата няма да стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да си поиграеш и с модема. Само с ЛАН картата няма да стане

като няма парола,няма как да стане :whist:

може би ще се обадя на съпорта да ги накрам да ми пренасочат реланото IP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като няма парола,няма как да стане :whist:

може би ще се обадя на съпорта да ги накрам да ми пренасочат реланото IP

Ми то реалното IP няма как да ти го пренасочат laugh.gif , ама ако ти пренасочат всички портове към вътрешния IP адрес (ДМЗ) ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой би ли ми казал, дали този статус на връзката е добър:

btkstatusco6.jpg

Ето тава е един по-стар мой пост, тук характеристиките са ми такива, а вчера след като модема заби и аз го рестартирах "с надеждата, че е заради новата ми скорост" ;), като влезнах да видя ADSL статуса на линията параметрите бяха следните. btkstatus2na5.jpg Как така става, че в единия случай Attainable Line Rate е 10112, а след това става 9856. Това не е ли постоянна, не променяща се величина, зависеща от пропусквателността на модема, а не от линията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да пробваш да си промениш Line Mode от G.dmt -> ADSL2+ (ако си с модем 831 II разгледай настройките, има отметки за ADSL2, READSL2 и ADSL2+ , аз съм сложил на тях отметки и съм на ADSL2+ и ми е перфектна скоростта повече от седмица! Като по книга ми е ;) скоро писах, 4е след спирането на тока ми се влоши скоростта но се оказа, че с програмката WinXP Manager, грешно съм напрайл настройките.. сега пак сичко си е като преди - фъркам! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да питам тази новата им оферта заслужава ли си, примерно в сравнение с някой кабелен интернет? аз сега съм на 2мбита и се чудя да мина ли на кабелен 2048 за същата цена или на тия 1100+ които ще взимам от бтк.. много им е малък ъплоуда на бтк sad.gif а който е от софия и познава интернет доставчиците там, да питам заслужава ли си 36 лева за 8192K EDSL? тва е кабелния Pro-Lan, т.е. май са Spectrum Net.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз като си бриджна модема с рутера, пак ли ще зависят броя на конекциите от модема или тогава вече от рутера и всичко става дооста по-стабилно ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз като си бриджна модема с рутера, пак ли ще зависят броя на конекциите от модема или тогава вече от рутера и всичко става дооста по-стабилно ?

Използаването на самата думичка "БРИДЖ" показва, че всичко се определя не от АДСЛ модема, а от устройството което вдига сесията - затова няма да зависи броя на конекциите от модема. Естествено, това не е съвсем позволено от доставчика и ако се прави трябва да се внимава с настройките на модема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моят съвет е да пробваш да си промениш Line Mode от G.dmt -> ADSL2+ (ако си с модем 831 II разгледай настройките, има отметки за ADSL2, READSL2 и ADSL2+ , аз съм сложил на тях отметки и съм на ADSL2+ и ми е перфектна скоростта повече от седмица! Като по книга ми е :hush: скоро писах, 4е след спирането на тока ми се влоши скоростта но се оказа, че с програмката WinXP Manager, грешно съм напрайл настройките.. сега пак сичко си е като преди - фъркам! :blink:

и аз имам отметки на readsl,adsl2,adsl2+ ,gdmt,но съм на adsl2 ,как мога да превключа на adsl2+ ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как така става, че в единия случай Attainable Line Rate е 10112, а след това става 9856. Това не е ли постоянна, не променяща се величина, зависеща от пропусквателността на модема, а не от линията?

Тц, не е! Зависи от много неща и е величина динамично променяща се във времето. :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази сутрин модема пак се беше закачил (светеше адсл постяоно) и успях да го активирам и да пощракам половин час интернет

работеше добре, но като се върнах вечерта от работа адсл лампичката пак мига нон стоп и няма закачане

на съпорт телефона никой не вдига, почаках прилично.

Пада голямо разиграване интернет въобще няма, а като успях да се свържа след много звънене

един ми каза от съппорта в петък вечерта че "виждал как в момента се работи по моята линия"

и в неделя вече щяло да е перфектно, а в събота друг ми каза че нямал идея от какво е

и евентуално от другата седмица щяли да проверят, че сега нямало кой.

Почвам да съжалявам че станах абонат на БТК adsl.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тц, не е! Зависи от много неща и е величина динамично променяща се във времето. ;)

Добре, обаче аз съм със стар модем и ме съмнява без да го сменя, пък да се дигне до 13xxxКбпс и да не се налага да го сменям с нов. като знам още сигурно седмица докато ми дигнат скоростта, още две докато дойдат техници ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре, обаче аз съм със стар модем и ме съмнява без да го сменя, пък да се дигне до 13xxxКбпс и да не се налага да го сменям с нов. като знам още сигурно седмица докато ми дигнат скоростта, още две докато дойдат техници :rolleyes:

Бтк трудно ще си променят манталитета.Това е една тромава структура-мастодонт.Преди няколко месеца заради подмяната на 10 м. кабел 100 абоната стояхме 20 дни без Нет и телефон,докато се реши проблема.Само аз звънях от чужди телефони поне 50 пъти на повреди и хелпдеск.Но това е друга тема.Все пак си мисля че качеството на Адсл превъзхожда по стабилност алтернативните оператори,поне в провинцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами намерете си друг доставчик като не ви отърва бе. Да не забравяме, че абонатите които има БТК трудно ще се постигнат от който и да е друг доставчик в България. Не е лесно да се подържа всичко това и неможе всичко да е идеално - ще има доволни и недоволни. Но под недоволни айде да не разбираме "мрънкащи' ! ! !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами намерете си друг доставчик като не ви отърва бе. Да не забравяме, че абонатите които има БТК трудно ще се постигнат от който и да е друг доставчик в България. Не е лесно да се подържа всичко това и неможе всичко да е идеално - ще има доволни и недоволни. Но под недоволни айде да не разбираме "мрънкащи' ! ! !

Кви други доставчици бе ? подписали сме договор без да можем да пробваме, какво ще ни се предложи

сега имаме проблеми и си търсим това за което плащаме, като не можеш да помогнеш не се обаждай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване