Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няма как да взема скорост от Downstream-a, тъй като използват различни честотни ленти.

Има.

http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5_Annex_M

The main difference between this specification and ITU G.992.5 (ADSL2+) is that the upstream/downstream frequency split has been shifted from 138kHz up to 276kHz, allowing upstream bandwidth to be increased from 1 Mbit/s to 3.5 Mbit/s, with a corresponding decrease in download bandwidth.

100% опциятя ADSL2+ е чекната, но тя не му е необходима, тъй като DSLAM-а се е закачил на ADSL2, което и му е достатъчно и спрямо параметрите на линията(до12Mb/s). За да му пуснат Темпо линията трябва да му вдигне минимум 12Mbps (да не казвам 14Mbps), а и SNR Margin му е на ръба - 9.5dB, което е близо до минимума от 9dB.

DSLAM-a няма как да се закачи, той или го поддържа или не. Темпо като гледам пускат и на по ниски рейтове все пак скоростта е ДО 12 мбита. SNR му е нормално за високия рейт.

Модема вероятно е проблема. ще направя един тест и ще ъпдейтна инфо след малко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

DSLAM-преценя как да се закачи, дали на G.dmt, ADSL, ADSL2 или ADSL2+. Има много модеми които си бачкат на новите скорости на ADSL2. DSLAM-а подържа всички режими. А за AnnexM си прав аз неразбрах, че говориш за него.

Рзбира се, че SNR му е нормално за новите скорости, макар че е минимума. Бях писал по-рано, че при тези адаптивни скорости Target Margin е 9dB. А повечето с новите скорости работят на поне над 10dB - все пак да има някакъв запас и се закачат на 13900kbps. А при неговите данни няма никакъв запас от Margin, което означава, че и скоростта м няма накъде да се адаптира.

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DSLAM-преценя как да се закачи, дали на G.dmt, ADSL, ADSL2 или ADSL2+. Има много модеми които си бачкат на новите скорости на ADSL2. DSLAM-а подържа всички режими. А за AnnexM си прав аз неразбрах, че говориш за него.

Рзбира се, че SNR му е нормално за новите скорости, макар че е минимума. Бях писал по-рано, че при тези адаптивни скорости Target Margin е 9dB. А повечето с новите скорости работят на поне над 10dB - все пак да има някакъв запас и се закачат на 13900kbps. А при неговите данни няма никакъв запас от Margin, което означава, че и скоростта м няма накаде да се адаптира.

абе ако е така айде да не преценява DSLAM-a на какво да се закача :) . По скоро е възможно да е на DSLAM които поддържа до ADSL2 , но бих желал човека да влезе в модема и да чекне 2+ като махне другите.

та значи резултата от теста потвърди очакванията ми.

махнах адсл2+ да видя какъв ще е SNR с адсл2

post-84766-1208463749_thumb.jpg

ето и как е с ADSL2+ . вижда се че и рейта се вдига което е нормално, но се вдига и SNR

post-84766-1208463757_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе ако е така айде да не преценява DSLAM-a на какво да се закача ;) . По скоро е възможно да е на DSLAM които поддържа до ADSL2 , но бих желал човека да влезе в модема и да чекне 2+ като махне другите.

post-84766-1208463749_thumb.jpg

ето и как е с ADSL2+ . вижда се че и рейта се вдига което е нормално, но се вдига и SNR

post-84766-1208463757_thumb.jpg

при мен не се сменя режима независимо дали adsl2 или adsl2+ включа,доста странно :speak:

стои си на adsl2

Редактирано от jubei (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са били очакванията? :clap:

SNR-а е нормално да се вдигне при двойно увеличаване на използваната честотна лента за същия Line Rate

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе ако е така айде да не преценява DSLAM-a на какво да се закача :clap: . По скоро е възможно да е на DSLAM които поддържа до ADSL2 , но бих желал човека да влезе в модема и да чекне 2+ като махне другите.

Това е друг въпрос, ако си махне отметката на ADSL2, разбира се, че DSLAM-а като неможе да се върже на нито една от другите възможности ще се закачи на ADSL2+. Но при положение, че има отметка на всички, то може да се закачи и на ADSL2, както беше и в случая на човека, но със сигурност му е била отметната и ADSL2+.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах отметките на всички други и оставих само на АДСЛ2+, но не се промени режима на линията - остана си на АДСЛ2...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Махнах отметките на всички други и оставих само на АДСЛ2+, но не се промени режима на линията - остана си на АДСЛ2...

и при мен си е така за жалост...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера бодувах до 3:30ч., за да звънна на хелпдеска (пак чаках 8 мин.), за да ми кажат, защо вече две и половина седмици нямам нова скорост, а те вместо да конкретизират някакъв срок ми казаха: "Спокой скоростта Ви ще бъде автоматично увеличена" ;) Нещо което го знаех и преди това, но поне казаха, че от месец май всичко ще е наред. Казах всичко това, защото съдейки по облужването, "както не веднъж съм казвал", ще чакам още месец за нов модем. За wi-fi модема само трябва да се занесе стария, "обикновен" и получавам нов wi-fi или пак трябва да чакам техници? При взимане на wi-fi модем нужно ли е да се подписва нещо, защото договора е на името на баща ми, а е на кораб за няколко месеца.

Благодаря.

П.П. Паролата за Wi-Fi модема същата като на старите модеми ли е?

Редактирано от life_alert (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера бодувах до 3:30ч., за да звънна на хелпдеска (пак чаках 8 мин.), за да ми кажат, защо вече две и половина седмици нямам нова скорост, а те вместо да конкретизират някакъв срок ми казаха: "Спокой скоростта Ви ще бъде автоматично увеличена" :cheers: Нещо което го знаех и преди това, но поне казаха, че от месец май всичко ще е наред. Казах всичко това, защото съдейки по облужването, "както не веднъж съм казвал", ще чакам още месец за нов модем. За wi-fi модема само трябва да се занесе стария, "обикновен" и получавам нов wi-fi или пак трябва да чакам техници? При взимане на wi-fi модем нужно ли е да се подписва нещо, защото договора е на името на баща ми, а е на кораб за няколко месеца.

Благодаря.

П.П. Паролата за Wi-Fi модема същата като на старите модеми ли е?

За wi-fi се подписва договор,в твоя случай баща ти трябва да е тук.Такъв модем ти е необходим само ако имаш лап топ,иначе стария ще ти го подменят.

Новите скорости вече са факт за много абонати,но тези при които тестовете са показали проблем яе трябва да изчакат писмен отговор или да посетят Бизнес центъра за да потърсят по-бързо решение.Паролите не са същите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бързо сте се предал колега, аз вече месец и половина се боря с хелпдеск и техници да си сменя модема. Снощи въпросното ми модемче си би собствените рекорди ... прекъсване минута след свързване, няколко пъти се саморестартира... общо за ползване за период от около 2 часа и половина - около 15 рестарта, че ако не и повече. Много весело беше. Така я карам вече месец и половина, звънях в хелпдеск, едни казват проблема е в модема, линията ти е перфектна, ама ограничи конекциите и звънни пак. Ограничавам конекциите, звъня, и какво става - модема ви е наред, линията не е наред. Пращат уж техници, звънят ми на следващия ден техниците, уговорихме час да ми дойдат на визитация у нас - тях никакви ги няма 4ти ден след обаждането.

Днес отивам да се разправям директно в БТК Бизнес центъра.

Имам един въпрос, малко прост ама ... тези безжични модеми (wifi-то) до колко Mbps поддържат?!?

Значи и аз имах същия проблем с модема преди една година, и като дойдоха техниците в нас ми казаха че телефонния кабел който е пуснат в апартамента не е хубав и затова прекъсвал сигнала на модема. И след като си купих нов кабел и го вързах от телефонната кутия до модема всичко се оправи и сега нямам проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако вече е питано в темата но....

В рутерите които дават БТК има ли опция да се лимитират скоростите по MAC адрес или друг начин. Идеята е да се шерне със съседа но не искам като единия пусне торенти другия да остава на сухо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам ако вече е питано в темата но....

В рутерите които дават БТК има ли опция да се лимитират скоростите по MAC адрес или друг начин. Идеята е да се шерне със съседа но не искам като единия пусне торенти другия да остава на сухо.

БТК предоставят модем а не рутер. С него не може да се направи подобно ограничение. Най-евтиният рутер с подобна функционалност е с цена около 110-120 лева на Д-Линк например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои ще сподели ли с мен паролата за модем 831 ноебходима ми е да си пусна нет и на още един компютър.

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за което говоря си е чист wireless рутер но дали има такава функционалност незная, затова и питам.

Най-евтиното за което се сещам, че ще стане е Buffalo WHR-G54S - 89лв с dd-wrt. Идеята е да се мине без тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че няма как да взема wi-fi модем без лицето на името, на който е договора, мога ли директно утре без да имам новата скорост да им звънна и да има кажа, че от две години съм абонат, съответно модема е стар и не подържа новата скорост, пък и без това в модема съм видял допустимата такава. Поне като ще имам нова скорост след две седмици, "въпреки, че чакам 20-ти ден" по-същото време да ми докарат и модема, ами не да чакам допълнително. Нека някой, който е искал нов модем да ми каже, много ли овъртат да го дадат или просто се оговарям за датата, в която ще дойдат техниците.

Редактирано от life_alert (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е възможно някой да ми прати новите user password на wi fi adsl на БТК

С старият модем немах проблеми да си го конфигурирам сам за нуждите на сървъра на фирмата ни

уви с новият уж по хубав безжичен модем само главоболия си докарах а от БТК ..... нема да коментирам

Освен че скоростта почти не се е променила ами и клиентита на фирмата ни невинаги имат достъп до сайта

Много ще съм благодарен на бърз отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някои ще сподели ли с мен паролата за модем 831 ноебходима ми е да си пусна нет и на още един компютър.

Благодаря предварително

Не можеш да пуснеш втори нет от модема.Най-евтиния вариянт е с втора лан карта и кръстосан кабел.Как се прави ще намериш тук,ако потърсиш.Аз те съветвам да си вземеш рутер.Вече се намират за около 40 лева.

Ако е възможно някой да ми прати новите user password на wi fi adsl на БТК

С старият модем немах проблеми да си го конфигурирам сам за нуждите на сървъра на фирмата ни

уви с новият уж по хубав безжичен модем само главоболия си докарах а от БТК ..... нема да коментирам

Освен че скоростта почти не се е променила ами и клиентита на фирмата ни невинаги имат достъп до сайта

Много ще съм благодарен на бърз отговор

Ако си бизнес абонат обади се на Хелп Деска да ти отворят и пренасочат всички портове.

При положение, че няма как да взема wi-fi модем без лицето на името, на който е договора, мога ли директно утре без да имам новата скорост да им звънна и да има кажа, че от две години съм абонат, съответно модема е стар и не подържа новата скорост, пък и без това в модема съм видял допустимата такава. Поне като ще имам нова скорост след две седмици, "въпреки, че чакам 20-ти ден" по-същото време да ми докарат и модема, ами не да чакам допълнително. Нека някой, който е искал нов модем да ми каже, много ли овъртат да го дадат или просто се оговарям за датата, в която ще дойдат техниците.

Точно това направи.Заяви повреда като посочиш проблем в модема и поискай смяната му.Така или иначе заради новите скорости модема трябва да се смени,просто ще ускориш процеса.Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

моля за малко помощ!

Проблема е ,че след като ми повишиха скоростта....не я получавам в пълен размер.

Говорил съм с хелпдеска и бтк в града ..."линията Ви е добра...не можете да имате проблеми" Да ама не.С модем Firmware Version ZXDSL 831IIV4.1.0h_B09_BG1 съм. Ето и статуса:

Line Mode ADSL2+ Line State Show Time

Line Power State L0 Line Up Time 01:17:55:57

Line Coding Trellis On Line Up Count 1

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 13999 Kbps 1179 Kbps

Attainable Line Rate 14104 Kbps 1179 Kbps

Noise Margin 9.1 dB 9.4 dB

Line Attenuation 20.5 dB 9.5 dB

Output Power 12.1 dBm 18.4 dBm

А ето и какво получавам:

261660951.png

Някой има ли идея от къде може да е проблема и как да процедирам в такъв случай?

10 xx.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появил се е нов фърмуер за RTA1320 и RTA1025W_16. Засега съм забелязал:

- BusyBox v1.00

- Broadcom BCM6338A2 Ethernet Network Device v0.3 Nov 13 2007

- Firmware Version 3.63u

- ADSL Driver Version A2pB023k.d20h

Утре ще изтръгна драйверите.... :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не можеш да пуснеш втори нет от модема.Най-евтиния вариянт е с втора лан карта и кръстосан кабел.Как се прави ще намериш тук,ако потърсиш.Аз те съветвам да си вземеш рутер.Вече се намират за около 40 лева.

На Няколко места включително и тук съм чел, че може да се пусне. Как тогава със същите модеми но на бизнес абонамент няколко компютъра в мрежата могат да имат интернет от този модем. Мисля, че при домашните абонаменти DHCP сървъра в модема дава само 1 ИП адрес и ако му се промени маската в модема работата ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На Няколко места включително и тук съм чел, че може да се пусне. Как тогава със същите модеми но на бизнес абонамент няколко компютъра в мрежата могат да имат интернет от този модем. Мисля, че при домашните абонаменти DHCP сървъра в модема дава само 1 ИП адрес и ако му се промени маската в модема работата ще стане.

конфигурацията на бизнес е съвсем различна.профила е зададен и в DSLAM,така че от модема нищо не мойеш да направиш.

Здравейте,

моля за малко помощ!

Проблема е ,че след като ми повишиха скоростта....не я получавам в пълен размер.

Говорил съм с хелпдеска и бтк в града ..."линията Ви е добра...не можете да имате проблеми" Да ама не.С модем Firmware Version ZXDSL 831IIV4.1.0h_B09_BG1 съм. Ето и статуса:

Line Mode ADSL2+ Line State Show Time

Line Power State L0 Line Up Time 01:17:55:57

Line Coding Trellis On Line Up Count 1

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 13999 Kbps 1179 Kbps

Attainable Line Rate 14104 Kbps 1179 Kbps

Noise Margin 9.1 dB 9.4 dB

Line Attenuation 20.5 dB 9.5 dB

Output Power 12.1 dBm 18.4 dBm

А ето и какво получавам:

261660951.png

Някой има ли идея от къде може да е проблема и как да процедирам в такъв случай?

10 xx.

Скоростта ти е вдината само линейно,но още си със стария си профил,т.е. в тестов период.Иначе параметрите ти са добри и ще се радваш на пълната скорост на Темпо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване