Премини към съдържанието
teodorlozev

Как се прави дизайн на сайт

Препоръчан отговор

Този въпрос много ме мъчи ? Немога да разбера как се прави дизайн на сайт . Работя с Dreamweaver от 4 месеца - от които 1 месец бях по морета.

Но сега пак се хванах - С тамплейти съм направо перфектен biggrin.gif

Но искам аз да си правя дизайн . Моля модераторите да не трият темата - защото съм сигорен , че и много други хора искат да се научат .

Обичам Уеб Обработка и затова много искам да се науча - Сега правя сайтове , но с готови тамплейти и съм доволен но не е моя изработка

и няма да стигна на далече с тамплейти-те ?

Има хора , които разбират тук - нека да помогнат и на другите , които искат да се научат .

Един въпрос на тези , които вече са Уеб дизайнери .

- Вие като неразбирахте - и сте искали да се научите нали ? Знаете какво е чувството . ИСКАМ И АЗ ДА СЕ НАУЧА

:angry:

PleAse HelP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как се прави дизайн? Мисля, че няма универсален отговор на този въпрос. Дизайнът сам си го правиш, сам го проектираш, така да се каже. Никоя програма не може да ти го направи самия дизайн. Може да ти помогне да реализираш идеята си, но сама не може да го измисли вместо теб дизайна. ТИ решаваш каква ще е структурата на сайта, цветова гама, оформление, текст и така нататък. Как ще го правиш дизайна си е твоя работа вече. Хващаш една програма (Photoshop или безплатната GIMP да речем) и почваш да правиш текстури и графики, които ще ползваш за направата на сайта. Аз лично, когато правя даден сайт без темплейт, първо си рисувам на един лист основите - структурата му. След това решавам какви цветове ще ползвам, шрифтове и т.н. Останалото, което ти трябва и което може да се научи, е кодирането на сайта (HTML, CSS, PHP) и техниките на графичната програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хващаш графичния редактор (photoshop) и си правиш сайта от-до. Все едно гледаш шаблон на templatemonster. Да има цвета на текста, цвят и стил на линковетем, бутоните.... всичко. Така ще уточниш дизайна преди да почнеш да работиш. Защото е доста кофти когато си на 90% от работата някой да реши да променя нещо та айде на ново всичко :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси . Аз идеите ги имам , но незнам как да ги осъществя ? biggrin.gif Добре с Photoshopa разбрах - там ще направя нещата които трябват но после незнам как да направя този файл - style.css

Редактирано от teodorlozev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мерси . Аз идеите ги имам , но незнам как да ги осъществя ? biggrin.gif Добре с Photoshopa разбрах - там ще направя нещата които трябват но после незнам как да направя този файл - style.css

С Dreamweaver прави, най-лесно е ! Инъче можеш със сякакъв текстов редактор.Ако не си правил сайтове до сега почни с раблички и ползвай CSS само за стиловете на текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CSS файл:

<style>
    font-size:13px;
    background-image:url(1.jpg)
    </style>[/codebox]

Примерно.

Редактирано от coveka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    CSS файл:

<stile>
    font-size:13px;
    background-image:url(1.jpg)
    </stile>[/codebox]

Примерно.

така ли се пише st[b]Y[/b]le бре biggrin.gif

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.w3schools.com/css/css_intro.asp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси на всички , но аз сега намерих един перфектен сайт с видео уроци и обяснение към тях и има и за css html php и други

искам само да ви помоля за

Някои ако има всички CSS тагове - и ако ги има да ми ги даде за да си ги принтирам и да си ги имам на едно място :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами почти всеки CSS редактор (TopStyle, Rapidcss, Dreamweaver) си ги има и ти ги показва, коагто почнаше да пишеш. Примерно почваш да пишеш "back.. и седнага пада меню със всичк и ти маркира "background"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.