Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

наскоро един приятел ми показа една рекламна брошура, в която имаше доста оферти, които последният определя като "много добри". Затова и аз искам да се допитам до вас и да чуя вашето експертно мнение. Става въпрос за:

HDD Sata II 500 GB Samsung 16MB 7200 RPM - 219 лв.

RAM Crucial Ballistix 2GB KIT DDR2 800Mhz - 229 лв.

Наистина ли тези цени са добри или не чак толкова? Като се има в предвид че цените са с включен ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че 400GB Samsung струва около 210лв. диска е на оферта. Паметта си е с нормална цена, дори леко скъпа, при положение че в Плесио същата памет, но DDR2 1000 е 239лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като се има предвид, че 400GB Samsung струва около 210лв. диска е на оферта. Паметта си е с нормална цена, дори леко скъпа, при положение че в Плесио същата памет, но DDR2 1000 е 239лв.

Тези предложения са точно от брошурата на Плесио за Агвуст.

Между другото аз съм останал с впечатление, че DDR2 е само до 800Mhz, ама може и да съм в грешка :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Между другото аз съм останал с впечатление, че DDR2 е само до 800Mhz, ама може и да съм в грешка :speak:

Официално според JEDEC стандарта е 800, но различни производители предлагат модули с подбрани чипове които работят гарантирано на по-голяма честота от стандартната - например 1000, 1066 и дори 1150MHz DDR. Те обаче, са предвидени за маниаци със сериозно овърклокнати системи и един обикновен потребител надали ще ползва и 60% от възможностите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за диска, според мен това е по-добре:

Samsung, 500, SATAII,16MB, HD501LJ 204,96 лв - цена с ДДС във Вуду

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

плесио е единствено стандарт за скъпотия и завишени цени..

ако там са такива цените, то в доставчиците са с 10% поне по - евтини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
плесио е единствено стандарт за скъпотия и завишени цени..

ако там са такива цените, то в доставчиците са с 10% поне по - евтини

Мерси на всички. Оказа се, че явно не са чак топ-оферти. Въпреки, че едва ли може да се намери начин всичко да се вземе възможно най-евтино ( вероятно винаги ще има и по-евтино ) , но май няма да е от Плесио пазаруването :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един момент, че не винаги по-евтината оферта е по-изгодна. Не се знае като купиш нещо "евтино" от някоя гаражна фирма дали няма да съжаляваш ако се наложи гаранционен ремонт и да си имаш разправии от рода на: "Ами ти си го повредил с неправилен монтаж." ; "Имало е токов удар и не поемаме гаранцията" ; "Може да се смени, ама след два месеца като получим нова пратка." и т.н. Или ти дават частите с гаранция по-малка от тази при вносителя. Масова практика например по малките фирми е да дават 1г. на DVDRW на LG, ASUS, Lite-On, докато те са с 2г. Продуктите на Logitech са с 36месеца, като масово ги дават с 6 или 12месеца, даже ми се случи да се опитат да ми дадат 3 месечна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.